Kącik Rekreanta (część XIV) 2021

Moje ostrzegawcze to "ejjj" ale myślę ze nikt nie ma takiej komendy na zezwolenie na wejście do boksu "do dziury" 🤣
wątek zamknięty
U mnie niestety "eee" i "ej" przestało działać w 100% efektywnie. Bardzo rzadko, ale jednak zdarza mi się powiedzieć wtedy słowo ostateczne na K, póki co działa 🤦

My mieliśmy wczoraj drugi trening z nową trenerką. Jestem mega dumna z Bombla. Ćwiczenia były naprawdę trudne i bardzo techniczne. Na początku wydawały się awykonalne... Ostatnie przejazdy wykonane po profesorsku 🤠
Wstyd mi, że własnego konia tak nie doceniłam. Siebie też 🙈
wątek zamknięty
Moje ostrzegawcze to "ejjj" ale myślę ze nikt nie ma takiej komendy na zezwolenie na wejście do boksu "do dziury" 🤣
Rudzielc_23,

ja mam "do skrznki" ;P
wątek zamknięty
Ja niechcący nauczyłam konia nowej komendy i musi to dość zabawnie wyglądać kiedy jadę sobie galopem i mówię "dobra starczy" a koń przechodzi do stępa 😂
Wzięło się to z czasów wdrażania po kontuzji, galop po kilka foule i dobra starczy.... 😂😂😂 A on sobie zakodował 🙃
wątek zamknięty
To u nas "doobrze" = przerwa. Często mówię "dobrze" albo "dobry". Wczoraj po przejechaniu ćwiczenia trenerka mówi "dobrze, bardzo dobrze", nie zdążyła dokończyć, że przerwa na stęp a my już stępowaliśmy 😜
wątek zamknięty
Głos to też pomoc, świetna potrafi być. Ja potrafię gadać do konia jadąc w teren, ot tak, żeby sobie "porozmawiać".
Z komend mamy "do dziury" - rowy, woda, kałuża; "na deskę" - mostki, kładki itp. Hucułkę mam, trochę koni tej rasy przygotowywałam do próby dzielności i naprawdę działało. Na zawodach nie było wątpliwości, gdzie i jak należy wleźć.
A z haseł przypadkowych mamy z moją grubą "noooo, zobacz" - po wielokrotnym powtórzeniu czegoś takiego przy strachach przeogromnych i nakłonieniu konia do podejścia jak najbliżej się utrwaliło - teraz jak coś przeraża wystarczy magiczne hasło i kobyła idzie dotknąć straszaka nosem 😜
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
21 maja 2021 08:12
pfff, do dziury, do skrzynki... Okropne jesteście.

Kulisty wchodzi do boksu po rozebraniu, na hasło, uwaga... "Zapraszam do apartamentu" 🤣😂
Oraz, po zapodaniu "żetonu" do paszczy "na do widzenia" xP
wątek zamknięty
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

21 maja 2021 08:34
Wychodzi na to, że jestem bardzo niekulturalna w stosunku do swojego konia, bo ode mnie słyszy "Ładuj zad!" 😅
wątek zamknięty
Manio się ładował do boksu na hasło do chaty 😅Z Emi jeszcze za wcześnie, ale ostatecznie też pewnie będzie na te słowa włazić do siebie 😝
wątek zamknięty
Haha, czyli wychodzi, że mój jest jak rower/samochód. Wystarczy mu "garaż ziomek"!
wątek zamknięty
A ja wczoraj zrobiłam księciowi piękne zdjęcie. On nie jest ani mokry, ani spocony, po prostu tak się świecił do zachodzącego słońca 😍

Pojeździłam sobie wczoraj serpentyny z kontrgalopem i jestem zachwycona tym ćwiczeniem i tym, że młody już całkiem fajnie ogarnia, a nie rozsypuje się jak wór kaszy mannej. Ogólnie chodził wczoraj bardzo dobrze, mimo że na początku miał spore zakwasy i musiałam go rozjeździć.
Dziś planuję teren z wygalopowaniami. Niestety, nikt nie chce z nami jeździć.... trzeba będzie samemu 🙄
IMG_20210520_200814_217.jpg IMG_20210520_200814_217.jpg
wątek zamknięty
To ja tez sie podziele grubym i moimi spektakularnymi przeszkodami ze srody 😅

Btw - poza kontrgalopem, lopatkami i kontrzgieciem w kolach - jakies cwiczeniana wyprostowanie? 🙂
20210519_194746.jpg 20210519_194746.jpg
20210519_185951.jpg 20210519_185951.jpg
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
21 maja 2021 10:06
faith, jazda metr od ściany 👌😎
wątek zamknięty
faith, wyrzucanie zadu na zewnątrz na kołach/woltach? To w sumie może nie wyprostowanie samo w sobie, ale czujność na łydkę, pomocne w "awaryjnym" prostowaniu.
wątek zamknięty
Uscisle ze przyczailam wypadanie lopatka na zewnatrz 🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
21 maja 2021 10:27
+ właśnie, to co ptyśmiętowy, pisze - zad do wewnątrz/zewnątrz na woltach/kołach.
wątek zamknięty
Nam na to zdecydowanie pomogła jazda na kole w ustawieniu do zewnątrz i jazda po kwadracie. Oraz jazda po kole które dzielisz sobie na krótkie proste, bardzo pomaga w pamiętaniu o prowadzeniu konia zewnętrzną wodzą. Czyli jeździsz niby po kole, ale jednak po króciutkich prostych 😉
wątek zamknięty
Nie mogę dodać zdjęcia w edycji posta, więc o takie kanciaste koło mi chodziło:
Zrzut ekranu 2021-05-21 o 10.29.29.png Zrzut ekranu 2021-05-21 o 10.29.29.png
wątek zamknięty
Wpadłam się pokazać z nowym nickiem 🙈 Niestety nowa wersja forum zmusiła mnie do zmiany 😉 Może i dobrze, bo Ateę sprzedałam mojej uczennicy i ma z nią lepiej niż ze mną 🙂

W najbliższym czasie będę trochę wsiadać, więc może nawet do Was wpadnę? :P Miło Was widzieć i czytać.
wątek zamknięty

Btw - poza kontrgalopem, lopatkami i kontrzgieciem w kolach - jakies cwiczeniana wyprostowanie? 🙂

faith,

Z trawesu w łopatkę na przeciwna stronę i odwrotnie też łopatki w trawers w przeciwną str.- ale to trudniejsze). Niby zmiana ustawienia ale jednak ćwiczysz w tym ćwiczeniu cały czas tą samą zadnią nogę, tylko raz na jednych bardziej mięśniach dokręgosłupowych, raz na drugich. I to przestawienie i praca dalej daje fajne efekty. Myślę, że szczególnie dla kłusaka albo innych koni z "długim" kłusem, czyli silnym tym mostem kręgosłupa "do przodu". Takie posadzenie na dupce i męczenie syrki i przestawiono i znów na dupce to fajne ćwiczenie.
wątek zamknięty
No to pochwalilam mojego durnego konia i byloby, debil zerwal podkowe ortopedyczna z chorej nogi i jest kaszana ogolnie 😖

Chce ktos kuca - masochiste w dobre rece? Doplace 😑🙄

Ten kretyn samookalecza sie non ku*wa stop, im mniej z nim robie tym bardziej 🤦

Juz mi wet przy milionowej wizycie w klinice powiedzial: problem z tym koniem to nie jego budowa, jezdziec czy rodzaj pracy tylko charakter 🤣😭 postawisz toto uwiazane w stajni i sie zabije, na lace sie zabije, a ze stajni wychodzi przez sciany 🤷

Ps. Ale bylysmy w pierwszym samotnym terenie z nowej stajni i bylo spoko, roboty drogowe z kladzeniem nawierzchni, wyjacymi tirami, walcem etc wzdluz naszej trasy troche mojego bombproof konia przerosly 😅ale poza dreptaniem swinskim klusikiem wzdluz tychze robot to poszlo git 👌
wątek zamknięty
Ja piernicze.... to aż się wierzyć nie chce, że takie fatum wisi nad Wami... serio.

Nawet ciężko tu coś mądrego napisać. Przykro.
wątek zamknięty
Jakos do tej pory ogarnialam to psychicznie, a teraz mam dosc. No ale, nie zebym miala wybor 🙁 🤷

wątek zamknięty
Słuchaj, a ona miała robione gastro?
Rozważałaś podawanie jej jakichś środków wyciszających? Nie wiem, chociażby zioła, cokolwiek. Przecież to się w końcu źle skończy. Musi być jakieś wyjście...
wątek zamknięty
Dzieki wszystkim za pomysly 🙂

Kotbury wstyd przyznac ale nie bardzo ogarniam trawersy i renwersy... Pytanie pomocnicze - myslisz ze utrata rytmu i rozpadanie sie galopu to moze byc skutek hmmm.. Jak to napisac... Zmajstrowanych krzywizn u konia?

Kutwa musze kogos ściągnąć na regularne treningi jak wroce z urlopu, nie ma zmiluj.

Kokosnuss no nie zartuj... 🤐
wątek zamknięty
Kokosnuss ile ona ma lat?
Mam podobny przypadek, po 8 roku życia jakby zaczyna mądrzeć;p i próby samozabicia są jakby rzadsze;p
wątek zamknięty
kokosnuss a sprawdzałaś jej hormony? Może się grzeje czy coś i jej ruja wali na głowę?
wątek zamknięty
olq, 11 🤣😭 takze na to nie licze

Meise, gastro nie, bo nigdy nie bylo konkretnych wskazan. Kondycje trzyma od patrzenia na jedzenie, nigdy nie ma objawow pokarmowych, nigdy nie jadla tresciwego a objetosciowke ma 24/7, zero objawow bolowych ze strony brzucha, nawet takich dupereli jak ziewanie czy smierdzace kupy nigdy nie bylo. Takze wet nie widzi powodu i ja tez raczej nie.

Ona jest spokojna jak oslomul 99% czasu a potem sie przelacza pstryczek i jest jakis dramat.

Na domosedan nie reaguje, to sa mentalne schizy jakie ten kon czasem lapie. No niewazne, do rzezni jej przeciez nie oddam, a w stadzie 24/7 na lace jej sie podoba. Wiec sciagamy podkowy i niech sobie stoi jak dziki kuc w rezerwacie bez ingerencji czlowieka 🤷
wątek zamknięty
Ja i tak bym zrobiła to gastro. Za dużo już widziałam koni w top kondycji, które wyglądały jak maszyny, chodziły jak maszyny i tylko czasem im się coś przepalało, ale jak już do tego dochodziło to na grubo. I dziwnym trafem okazywało się to być skorelowane z wrzodami i to takimi konkret guzami już...
wątek zamknięty
kokosnuss, - łącze się w bólu, mój koń dwa dni przed zawodami się przedźwigał. W uwaga - piruetach w stępie lub łopatce w kłusie... 🙈 Także tak, siedzę sobie w biurze zawodów, dostaje nerwicy i ogarniam wyjazd do kliniki na pełen check, bo już mu się giry skończyły do psucia 🙄

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.