Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Ten kon ma takiego kozinca czy ki diabel? 😮
luizka10 miałam klacz po nim, duża, silna, skoczna i strasznie ,chamska,,
blucha, o kurcze. A jak wzrostowo? Ile w kłębie ?
Mam klacz po Piko. Piękna kobyła, ramowa, ok 170 cm wzrostu. Przyjacielska, ufna. Klus ma przeciętny ale wygodny, stęp mega obszerny i galop też. Naprawdę fajny koń.
Co do samego Piko to na tym zdjęciu to już musi być leciwy.
FB_20150510_18_13_53_Saved_Picture.jpg FB_20150510_18_13_53_Saved_Picture.jpg
adriena, dziękuję
Piekna!
Wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia 😉
miała ok 174-176 cm
blucha, sporo. Wrzuć proszę jakieś zdjęcia😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 maja 2021 00:14
Poprawny ogier, z dobrą głową, nie siwy, raczej nie kasztan. Wzrost 150-165 max.
Dla klaczy pogrubionej. Docelowy przyjemny koń rekreacyjny do lasu. Idealnie było, gdyby miał wygodne chody. Mocna niekontuzjogenna budowa mile widziana 😉 Zakładanie nóg za uszy i talent skokowy zbędne :P
Świeże nasienie, nie mrożonka. W granicach 800-1200 zł.
Mam wrażenie, ze szukam świętego grala 🤣 Już takich koni nie robią?
Proszę..
20210522_104635.jpg 20210522_104635.jpg
Z2adf0fad662a.jpg Z2adf0fad662a.jpg
adriena, dziękuję 😍
Piękna
Na_biegunach, a jakiś slazak wchodzi w grę?
Poprawny ogier, z dobrą głową, nie siwy, raczej nie kasztan. Wzrost 150-<b>165 max</b>. <br>
Dla klaczy pogrubionej. Docelowy przyjemny koń rekreacyjny do lasu. Idealnie było, gdyby miał wygodne chody. Mocna niekontuzjogenna budowa mile widziana 😉 Zakładanie nóg za uszy i talent skokowy zbędne :P <br>
Świeże nasienie, nie mrożonka. W granicach 800-1200 zł. <br>
Mam wrażenie, ze szukam świętego grala 🤣 Już takich koni nie robią?

Na_biegunach, pokaż papier
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
29 maja 2021 09:46
A co sądzicie o ogierach: Zoweja i Everdi?
Mam dylemat. Chce pokryć swoją klacz w tym miesiącu i nie wiem co wybrać?
Klacz jest bardzo gorąca,gotująca się,baaaaardzo silna w skoku i nie należy do najbardziej jezdnych koni.
Do tego wysoka i dość koscista,słaba plecami.
Szukam ogiera 165-170 cm ,bardziej kraglego,bardzo jezdnego,spokojnego.
Enduroboy, może Quentin Z? Mam klaczkę po nim, też z gorącej kobyły. I jest totalnym luzakiem 🙈
IskraADHD, a Quentin ma licencje w PZHK czy tylko AES?
Halkooo, czy orientuje się ktoś jaki charakter ma ogier Di Caprio Z ( po dominator 2000 z)? Każde info na wagę złota (zdjęcia i filmiki również 🙂😉 👌
Jak po Dominatorze to nawet nie trzeba pytać jaki charakter 🤣
Czy ktoś krył może ogierem Galapagos z SO Gniezno ? Albo jakimś innym? Jestem ciekawa jak wygląda u nich obsługa.
IMG_20210706_121737.jpg IMG_20210706_121737.jpg
Ja sama nie krylam, ale słyszałam bardzo pozytywne opinie 😄
czy ktoś ma może źrebaka po ogierze Cornet's Diamond SN chodzi mi głównie o przekazywany charakter.
Przenosząc pytanie z innego wątku:
<b>Iskra de Baleron,</b> Fürstenballe są super o ile wytrwają zdrowotnie. Tylko to mnie hamuje przed użyciem go szczerze mówiąc.
karolina_,
Jaką słabowitość zostawia Furstenball?
Iskra de Baleron, bardzo długie i miękkie peciny ze skłonnością do kontuzji. I z tego co się dowiadywałam trzeszczki potrafią być średnie na RTG. Akurat kobyla o której myślę pod niego ma krótkie i proste peciny, daje idealnie proste konie i dobre RTG. Ale i tak trochę się tego obawiam, co innego kupić matkę po Fürstenballu i zrobić tuv a co innego użyć w hodowli i zaryzykować
A ja zaszalalam i na pierwsze krycie mojej zdecydowałam się na Brix Falcona (Franklin x Furstanball). Mam ciche przeczucie ze ten ogier się może jeszcze fajnie rozwinąć 🙂
rtk, on jest fajny. Dziś na olimpiadzie szła klacz po Fürstenballu, polsiostra Zanziera od tej samej matki. Ja nie twierdzę że Fürstenballe są be, wrecz przeciwnie i jak widać potrafią wytrzymać obciążenia klasy GP. Tylko zawsze jak używasz ogiera który ma coś nie halo z postawą typu Secret z francuzem i Fürstenball z pecinami to trzeba przemyśleć co zrobisz jak źrebak wyjdzie krzywy jednak. W Polsce rynek jest tak tuvocentryczny że nawet do małego sportu/ ambitnej rekreacji nikt tego nie kupi, a ja nie mogę trzymać 5 koni pod siodło dla siebie bo poza hodowla koni zajmuje się też innymi rzeczami.
karolina_, w Polsce jeśli chcesz mieć handlowego to musisz celować w kare malowane 😂
I żeby absolutnie nie wyszło siwe. 🤣 Chociaż wśród linii ujezdzeniowych to chyba mało jest siwej maści.
rtk, tak, do tego wzrost 170 i tuv czysty jak łza. Klami, siwkow dużo nie ma, ale kolejną zła maścią jest pospolita gniada bez odmian 😅
Serio? U nas musza byc wlasnie (ciemno)gniade albo kare bez odmian, koniecznie! Odmiany sa brzydkie i wiesniackie 🤷 podobno konie z odmianami gorzej sie prezentuja na czworoboku, ciemny, jednolity kon ma sie najlepiej odcinac od podloza i byc najbardziej harmonijny wizualnie. Tyle teoria 😉

Do tego brzydjkie sa siwe i kasztany. Sporo ofert stanowki karych ogierow ma adnotacje "zonder vosfactor" tj. genotyp EE, bez szansy na kasztana 🤷
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się