Kącik Ujeżdżenia

Perlica, a jak Ty chcesz jechać klasę C skoro nie masz zagrań? Nie pamietam juz naszych rodzimych przepisów, ale raczej trzeba przedtem kilka razy coś niżej ujechać.
Ja literki znam. Same zostały w głowie po nauce i przygotowaniach do czworoboków.
czeggra1, `C klasę można jechać bez II klasy sportowej, dopiero 2 wyniki z C to 2 klasa.
Inaczej niż w skokach.
Pomogła mi obserwacja, że na krótkiej ścianie jest "fak" 😀
A "brzuszki patrzą na zewnątrz", czyli - jesteś w A, po prawej masz P, B, R.

Perlica,
C1 leci tak: Leci w lewo, więc wjeżdżasz z lewej, nie pomyli się.
Wjazd: środkowa galopem, stój w X (to środek - chyba jasne? 😉) potem kłusem do końca środkowej i - w lewo
Sekwencja wola/łopatką/ciąg: 10 m wolta w następnej literze, pół wolty 2 literki dalej, ciągiem powrót na ścianę w literce wyjściowej do sekwencji
Skracasz czworobok  w narożnych literkach (6 m od krótkiej ściany), jesteś na prawo, symetrycznie potarzasz sekwencję kłusów.
Potem kłus pośredni od narożnika, krótka przekątna, bo stęp pośredni w C1 jest "fak" a jeszcze trzeba skrócić do kłusa zebranego.
Skoro jest "fak" to stęp wyciągnięty jedziesz od narożnika, po krótkiej przekątnej, bo jeszcze trzeba zmieścić stęp zebrany, a długa przekątna wyciągniętym stępem by trwała i trwała.
Ze stępa zabranego zagalopowanie w C. Sekwencja galopu. Jako że trzeba czasu  na ogarnięcie, galop pośredni od drugiej litery, skrócenie, wjazd na środkową, ciągiem do środkowej na ścianie, kontrgalop, w C zwykła zmiana nogi, dalej sekwencja na prawo, już od narożnika i tym razem galop wyciągnięty, reszta bez zmian
A gdy skończysz ciąg, objedziesz krótką ścianę robiąc drugą zwykłą zmianę - zostają ci tylko dwie lotne na środkowej po V - i już wjazd na środkową do X.
I to wszystko, żadna filozofia.
[quote author=Perlica link=topic=11.msg2967095#msg2967095 date=1615502476]
czeggra1, `C klasę można jechać bez II klasy sportowej, dopiero 2 wyniki z C to 2 klasa.
Inaczej niż w skokach.
[/quote]
3 wyniki 😉 z minimalnym wynikiem 62%
halo, Bardzo ci dziękuję  :kwiatek: To C dla mnie najłatwiejsze i dla konia, którego mam 😉

Epikea, tak,tak , to mi nie grozi  😂
Hej hej, a ja mam pytanie trochę z innej beczki. Chciałabym objezdzic mojego wariata trochę i pomyślałam może o jakiś treningach u fajnych osób. Stąd moje pytanie: do kogo polecałbyście pojechać, podszkolić się? Nie oczekuję trenera co będzie głaskał po głowie, ale musi być wyrozumiały na odpały konia  🤔wirek:, bez szaleństw, poziom nam wystarczy N, P, najlepiej północno - wschodnia ćwiartka Polski (oczywiście Warszawa włącznie).
Szukam pomysłów na munsztuk z wysokim portem. Neue Schule ma taki, Sprenger Bemelmans też jest z portem ale takim mocno wyprofilowanym, nie wiem czy wielki jęzor się pod nim zmieści. Koń chodzi na wędzidle prostym Beris z portem o wysokości 30mm. Cenowo do tych 1200zl, chętnie taniej bo konia wystawiłam na sprzedaż a następny w kolejce ma zupełnie inna paszczę.
rudziczek   Małe i duże.
10 maja 2021 09:50
saniluap Z całego serca polecam Jarka Wierzchowskiego (okolice Zamościa) oraz Justyna i Piotrek z Wierzchowscy Dressage Team (pod Lublinem). Trzy różne temperamenty, ale każdy z tych trenerów to naprawdę świetna osoba i bardzo dobry specjalista. Żaden z nich nie głaska za free po głowie, ale w miłej i sympatycznej atmosferze daje wycisk, tak że pot leje się po plecach. Wszyscy pracują z końmi na różnym poziomie wyszkolenia- od L do CC. Jarek szykuje też konie do grandziaka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2021 10:23
O, skoro o nich już mowa. Piotr Wierzchowski nam siodła dobierał i nazwijmy to "obsługuje" nas w tej kwestii. Zastanawiałam się czy by jakiś treningów z nim też nie wziąć przy okazji. Ile oni biorą za trening?
rudziczek   Małe i duże.
10 maja 2021 12:37
zembria Najlepiej do nich zadzwonić. Wiem, że Justyna z Piotrkiem jeżdżą prawie po całej Polsce, ale nie wiem jaki mają cennik na "gościnnych występach". Kontakt do nich jest na fb. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że warto. Mają grupy jeźdźców do których jeżdżą cyklicznie na pewno w województwie: śląskim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim i warmińsko- mazurskim. Trzeba pytać🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2021 12:40
Tak, ja wiem, mówię przecież że on regularnie u mnie jest, tylko ciekawa byłam ile u niego trening kosztuje, myślałam, że może wiesz, bo ja go nigdy nie pytałam w sumie o to.
Nasza trenerka jest weekend raz w miesiącu i to jest mało, myślałam żeby kogoś dodatkowo poszukać żeby w między czasie też coś brać.
rudziczek   Małe i duże.
10 maja 2021 12:43
zembra Nie chcę Cię z ceną wprowadzić w błąd, bo ja stoję z nimi w jednej stajni, więc ceny mogą się różnić.
Czy mamy trenerów ujezdzeniowych stacjonujących bądź dojeżdżających na Podlasie? Czy to raczej zagłębie skoków?
rudziczek, dziękuję za odpowiedź, bo już straciłam nadzieję, że ktokolwiek odpisze 😅 wezmę pod uwagę i jeżeli nie znajdę nikogo bliżej (wolałabym północno wschodnia Polskę Olsztyn-warszawa-bialystok) to pewnie zawitam tam 🙂
Czy ktoś z Was wie gdzie można dorwać plastron zapinany na zatrzask? Albo jakiekolwiek inne zapięcie niż rzep ? Przeszukuje sklepy i wszędzie tylko rzep 🙄
dempsey   fiat voluntas Tua
28 maja 2021 19:28
Nie wiedziałam gdzie to umieścić. W końcu postanowiłam tutaj, proszę moderatora o przeniesienie w lepsze miejsce jeśli to kiepski pomysł.

https://zrzutka.pl/7zekxj
"KRÓLOWA" - film dokumentalny o Wandzie Wąsowskiej
Plesnar & Krauss FILMS Sp. z o.o.

Zbierają na dokończenie filmu na 90te urodziny pani W.W.
Przychodzę z pytaniem gdzie i z kim w okolicach Warszawy warto trenować bez własnego konia?
"Ku pokrzepieniu serc", tym, którym też czasem nie wyjdzie...

...
ale tytuł video paskudny - tak jak i ten kanał.
Nie wiem czy to ogólnie hamerykańska perspektywa ujeżdżeniowa jest taka nietolerancyjna i naszpikowana taka sraczką o jakiś wyimaginowany perfekcjonizm czy tylko ta baba od tego kanału taka durna jakoś wybitnie.



Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 czerwca 2021 13:55
Takie pytanie do pingwinów... W Samorin startował M. Cichoń na Cassablance. Jako młody koń, jeszcze za granicą, wyniki miała bardziej niż rewelacja. A teraz kręci wyniki 64%... trochę słabo jak na konia wybitnego, gdzie dla porównania Ola Szulc na wielkopolaku ich objeżdża jak chce i robi wyniki 70%+. Może macie jakieś filmiki jak Cassablanca chodzi aktualnie? Czy to koń się skiepścił, czy o co chodzi?
Mozii, - widziałam Casablance w zeszłym roku na żywo, niestety przejazd mocno rozczarowujący 🙁 Za głupia jestem na wyrokowanie dlaczego tak, ale wyglądało to średnio niestety.
Mozii na FB tłumaczył, że z powodu wysokich temperatur zabrakło jej siły w części galopowej �‍♀️ Ja się nie lubię publicznie uzewnętrzniać, bo sama mistrzem nie jestem, ale jakos fanem ich jazdy nie jestem
Mozii,



Tutaj filmik z zawodów sprzed 2 tyg, gdzie mieli ponad 69% 🙂

P.s.
Breakdance nigdy nie szedł w jednym konkursie z Casablanca 😉
Mam przeczucie, że 69 % w Polsce a 69 % za granicą to jest kompletnie inne 69 %.
Aż sobie popatrzyłam na oceny szczegółowe z tego przejazdu i sędziowie byli bardzo łaskawi 😂 Ale nie ma co porównywać regionalek z zawodami rangi międzynarodowej, zupełnie inny rodzaj sędziowana.

A co do konia, pewnie dalej by była wybitna pod innym jeźdźcem, ale przecież nie z tego się Helgstrand utrzymuje, żeby oddawać za darmo konie wybitnym zawodnikom 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 czerwca 2021 08:27
Mam przeczucie, że 69 % w Polsce a 69 % za granicą to jest kompletnie inne 69 %.
szemrana,

Też tak sądzę...

Sensei-desu racja, racja, nie startowali. Ale i tak porównując te 2 konie, ich pochodzenie i predyspozycje, to jest pewien dysonans.

charlieeee
, oj ja też..
Widziałam ja na tych regionalnych, dobrze oglądało się ten przejazd. Z tego co wiem to wróciła do pracy po kontuzji więc może być jeszcze nie równa.
P. S. Kiedy zaczniemy kibicowac swoim? Chyba dobrze, że mamy coraz lepsze konie. Jeździć takie fury też trzeba się nauczyc, a to najlepsza droga do tego, żeby w PL mieć wybitnych jeźdźców
kare_szczescie wybitnych koni w Polsce nie brakuje, za to brakuje wybitnych trenerów.
Większość polskich trenerów i widać to też po jeźdźcach to "stara szkoła", na której takich koni się na dobry % nie ujedzie.
Nie brakuje? Ile naszych Seniorów ma dwa konie do GP? Ile mamy hodowli koni ujeżdżeniowych? Ile mamy stajni stricte ujeżdżeniowych z zatrudnionymi profesjonalnymi jeźdźcami?
Kto jest starą szkoła? Kto teraz z naszej kadry nie szkoli się za granicą? Ja nie mówię, że jest super, że te Igrzyska będą nasze. Tylko zmiany potrzebują upływu czasu, "zmarnowanych" Topowych koni, czasem gorszych przejazdów. I te zmiany widać. Nawet po regionalkach, po jeździe dzieciaków, po wynikach seniorów w każdych kolejnych MP.
Ale jakie to ma znaczenie ile kto ma koni do GP? Te konie i tak idą na sprzedaż zanim osiągną taki poziom.
Co innego mieć trenera u siebie i codziennie z nim trenować, a co innego pojechać na klinikę.
anp, ważne bo trudno się startuje duże zawody 1 koniem GP. Więcej koni GP, szybciej się uczysz, robisz lepsze wyniki, więcej pieniędzy na rozwój. Skąd mają się u nas zrobić dobrzy trenerzy? Najpierw niech będą dobrymi zawodnikami i to się dzieje. Ostatnie regionalki u mnie w sezonie miały komplet zawodników i listę oczekujących. Więc ujezdzdzenie w PL się rozwija. Tylko zajmie to trochę czasu...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się