czapsy i buty

Ktoś z tutaj zebranych wie czym różnią się Freejump XC od Fly? Wydaje mi się, że skóra inna, ale może jeszcze jakieś inne właściwości  😜
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
22 grudnia 2020 21:54
Czy ktoś rozszerzał czapsy? Zamówiłam, przymierzyłam, zauważyłam, że za małe i przegapiłam termin zwrotu  😵 Potrzebuje dosłownie centymetr rozszerzyć  👿


up - bo leżą i się kurzą  😵

wys 43, szer 35, a potrzebuje dosłownie 36 cm  👀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 grudnia 2020 09:29
A nie dasz rady dopiąć wcale? Bo jak skóra to 1 cm się spokojnie rozejdą.
Czy spotkał się ktoś z  odpinaniem się czapsów podczas jazdy?
Zamek  rozpina się  się kilkukrotnie . Czapsy  i sztyblety hippica.  Wielokrotnie miałam taki zestaw . Nawet rozmiar czapsów ten co zawsze i nigdy  nic takiego się nie zdarzyło. Nie mówiąc że jest to upierdliwe .
Donia Aleksandra
U mnie problem zniknął po ściśnięciu obcęgami zamka.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 grudnia 2020 16:09
A nie dasz rady dopiąć wcale? Bo jak skóra to 1 cm się spokojnie rozejdą.


nie, nie, potrzebuje 35,5-36 cm żeby się dopiąć  😡 chociaż jak mierzyłam łydkę to wychodziło 35,5 cm - i mówię, a co, wcisnę się w 35  😁 no i nie... a 37 dużo za szerokie w kostce i jak się rozciągną to w łydce też haha
malinowaa, bez problemu ten 1cm Ci puszczą. Ja na przykład te miękkie czapsy z hippici to biorę 2cm węższe już, bo te "z tabeli" to potem tak wiszą jak stara skarpeta 😉
Spróbuj bez podkolanówek zapiąć, na zwykłą skarpetę na początek.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
04 stycznia 2021 00:04
Ktoś z Was posiada Sztyblety Jodhpur Horze Stockholm?
Szukam opinii o realnej rozmiarówce i wytrzymałość
Hej polecicie jakieś buty/ oficerki szerokie w części na palce?
[s]Mils, mam dwie pary PE, jedne bardziej robocze, drugie bardziej oficjalne  😉. Obie pary rewelacyjne, wygodne, sprawują się doskonale; rozmiarówka typowa. Robocze mają lekko 3 lata i nic się nie dzieje. Jedynie fakt, że warto kupić w promocji, bo ceny były wtedy nie do pobicia w PL. [/s]

To teraz ja osiągnęłam mistrzostwo odpowiadając na posta z zeszłego roku... Tak czy inaczej sztyblety i już w temacie do poprzedniego zapytania - oficerki PE też są naprawdę wygodne. W przypadku oficerek trochę się obawiałam, ponieważ skóra cholewek jest dość cieniutka, ale odpukać, na razie nic się nie dzieje.
Ja mam te hippiki tylko brązowe i bardzo je lubię, kończą teraz żywot po 5 latach używania (mało jeżdżę ale też nie dbam za bardzo). Wygodne, dopasowane, na raczej wąską stopę. Podobno teraz skóra jest gorszej jakości niż kiedyś.
jędza, Dziękuję bardzo za opinię 👍
Muszę zakupić nowe sztyblety i sztylpy, bo moje powoli kończą życie (w bucie mam już nawet dziurę 🙈😉.
Wpadły mi w oko sztyblety z Horze Jodhpur i te sztylpy:
https://www.horze.pl/czapsy/damskie-czapsy-skorzane-horze-classic/37276.html#color=BL

I kurde, co ci ludzie z Horze mają w głowach? Co to za dziwaczna rozmiarówka? Ja mam wysokość łydki 42 a szerokość 35,5cm. I niby jak mam dobrać rozmiar 🤔 Patrzyłam na inne marki i każdy ma normalne rozmiarówki, a Horze takie porąbane. Ktoś coś poradzi?
Zamówiłam brązowy komplet Hippici: czapsy Roma i sztyblety Prestige. Kolor niby ten sam, ale buty świecą jak psu jajca (serio, prawie jak lakierki), a czapsy zupełnie matowe, wygląda to beznadziejnie. Wszystkie sztyblety Hippici się tak błyszczą, czy np te sznurowane są bardziej matowe ?
Mój brązowy komplet - sztyblety Elite (z zamkiem) i czapsy Roma pasuje. Jak się bardzo przyjrzałam to może buty minimalnie bardziej błyszczące, czapsy mogę dopolerować do delikatnego połysku, buty trochę mocniej, ale nie na tyle, żeby był dysonans. Tym bardziej, że kolor nie jest całkiem równy i różnice giną. Duża różnica to IMHO podstawa do zwrotu albo wymiany - może sklep dobrał produkty z różnych partii skóry?
Model Elite jest z lepszej skóru niż Prestige. Raz miałam Prestige i nigdy więcej, są twarde vs Elite.
Odsyłam, może sznurowane będą ładniejsze 😉
Przyszedł drugi komplet, na zdjęciu widać różnicę i w kolorze i fakturze skóry 🙁
IMG_20210526_132529.jpg IMG_20210526_132529.jpg
kasska, no zdecydowanie nie wygląda to na komplet. z Hipicci miałam tylko czarne i na pewno nie były błyszczące
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 maja 2021 13:37
Ale producent twierdzi, że to komplet jest? Już pomijając fakturę skóry, to przecież inne kolory zupełnie są :/
Waham się między czapsami Hippica Roma a Elastic.
Czy jest jakaś różnica między nimi w jakości ?
Może miał ktoś oba modele?
Bo kurczę z tego co czytam to Hippici szybko się wycierają bądź nawala zamek.


Podobno Elastic trochę zmodyfikowali i te nowe modele są całe ze skóry (bez gumowej? Wstawki) własnie względu na jakość. No i nie wiem co wybrać 🤔
Ja nie wiem co oni twierdzą, zamawiałam w Bergo oba zestawy i dostałam oba niepasujące. Szkoda, bo bardzo mi się podobają sztylpy i super leżą
Post został usunięty przez autora
Ja też postanowiłam kupić sobie sztyblety Hippica Elite i do tego sztylpy Hippica Roma, tylko w czarnym kolorze.
Jest szansa, że będą się różnić odcieniem i jedne będą błyszczące a drugie matowe? Ma ktoś taki zestaw?
jabooshko, ja miałam zawsze oba modele tych czapsów, zresztą ELastici mam do dziś.
Nigdy więcej Elasticów !!!! Skóra na elastycznej części wytarła mi się w 2 treningi, odesłane do naprawy i naprawione, wytarły się natychmiast.
W Romie czasem zepsuje się zamek za to,ale kolejne kupie Romy, bo wyglądam jakby sama celowo skrobała tą skórę.
Skąd wiesz, że coś zmodyfikowali?
Jeśli tak to może warto, bo na pewno mi lepiej w Elastikach, od razu pięnie leżą, a Roma to jednak żeby były opięte to musisz brać za ciasne i się chwilę męczyć z zapinaniem jak są nowe.

Meise, Moim zdaniem nie ma. Te buty mam od zarania dziejów, miałam i czarne i brązowe i odcienie idealne zawsze, w komplecie wyglądają jak oficerki.
I zadowolona z nich jesteś, bo wyżej różne opinie dot. zamka w tych sztybletach. Nie psuje się? Wygodnie się je zakłada?

Aha, i jeżeli mam standardowo rozmiar 37 zwykłych butów to brać 38 te Elite?
Meise, na logikę jeśli mam je od zarania dziejów to jestem zadowolona 🤣 bo zmieniłabym dostawcę 😎
Mi się nigdy nic nie stało w nich, mam zawsze 2 pary tych butów i uwielbiam w nich jeździć, chodzić, robić wszystko.
No to git, przekonałaś mnie 🙂
Meise, Hippica ostatnio poprawiła zamki w czapsach. Są lepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się