Siodło skokowe

zembria, chcę... tylko z kim?
W okolicy nikigo takiego nie ma niestety.
Sebastian z X Horse ma kiedyś do nas dotrzeć... może coś od niego wezmę... tylko to kiedyś to może być listopad :/
Niestety nowych modeli DawMaga w wersji testowej nie ma nawet DawMag
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2021 13:29
_Gaga, no właśnie o nim myślałam, bo mają Daw magi w ofercie. Męcz go, może wcześniej się uda.
On zawsze ma też sporą gamę używanych siodeł, których na stornie nie ma. Trzeba mu powiedzieć czego się szuka, to przyjedzie z kilkoma. Może akurat coś zupełnie innego Ci przypasuje.
No tylko z kim.jak to zach-pom 😉
_Gaga, ale czy ja każę Tobie kupować Kentaur? Napisałam ogólnie, bo wyżej osoby z okrojonym budżetem pytają o poradę, to staram się doradzić, bo miałam milion siodeł w życiu na różnych koniach moich i nie moich.
Jak pasuje ci DM, a piszesz że cena jest akceptowalna po zniżce to czemu nie weźmiesz?
A Equipe Emporio? nie są drogie, a używki w miłej cenie.
Emporio mi nie podpasował... ale siedziałam w jedym tylko,a w ramach modelu może być różnie.
DM Grand Prix mi pasował kiedyś. Pisałam: DM ma nowe modele. Podoba mi się wizualnie Mirage, ale nie ma jak tego przetestować za bardzo, testówek ani używanych siodeł nie ma. Stąd dylemat... W zachpomie nikt DawMagiem nie handluje, aby chociaż zobaczyć to siodło 🙁 Pytałam na początku, czy ktoś toto chociaż widział 😉
Nie lubię szukać siodeł. Zmieniałam siodła juź wiele razy (koń się rozbudował, zmienił, mi ciś nie pasowało, etc.) i serio nie lubię takiego testowania nie wiedząc nawet czego szukam... bo nie wiem. Na tę chwilę nie mam wybranego ani producenta ani modelu tak konkretnie... rozważam opcje bez konkretnego ukierunkowania...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2021 14:35
_Gaga, To ja tym bardziej polecam Szeląga, ja szukając nie wiedziałam czego mam szukać, opisałam mu z grubsza problem, mały koń + dlugonogi małż i że szukamy czegoś wszechstronnego, plus jaki budżet, to przyjechał z całym samochodem siodeł i po wstepnym sprawdzeniu jakie modele da rade do konia dopasować, małż wsiadał we wszystko. Do tego jak ja szukałam, a w międzyczasie wzięłam na przymiarkę inne, to jak przyjechał z samochodem wypchanym siodłami podemnie, to nawet ich z samochodu nie wyciągał, bo powiedział że to co znalazłam sama jest ok i nie ma co szukać dalej. Nie będzie na siłe wciskał, jeśli cokolwiek bedzie nie halo. Cenię takie podejście.
To pozostają ci używki w takim razie.
_Gaga, Czemu nie weźmiesz na testy używki z CWD?

Masz w swoim budżecie 3 siodła do testów, akurat długa noga jest atutem przy używkach CWD, bo znaleźć krótką tybinkę to święty graal


https://eu.cwdsellier.com/gb/13-used-saddles?brand=cwd&orderby=price&orderway=asc
To może rzeczywiście odpuszczę DawMaga i poczekam. Pocisnę właściciela stajni aby mobilizował Sebastiana , to się doczekam. Dzięki 🙂
Zuza Piekut tez jeździ do Szczecina i ma różne siodła, ale w marki nie wnikalam. Ale może warto zapytać tez.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 maja 2021 16:42
Gaga a DM Kiecoń testowałaś? Ja mam i sobie chwalę, zresztą ludzie którzy u nas testują konie też chwalą.
A kilka CVD to jest w ogłoszeniach 6300-8500. Ale nie wnikałam w modele i parametry 🙂
_Gaga, Pewnie sprawdziłaś, no, ale jakby :P Daw Mag ma na stronie napisane, że jakiś sklep jeździecki w Szczecinie rozprowadza. I-stajnia....? A jeśli nie tam, to może z Zielonej/Gorzowa....?
Nowych-nowych DM nie widziałam. Chyba. "Macałam" jakieś DM w sklepie, ale było to z dwa-trzy lata temu. Wyglądało przyzwoicie. No, takie miękkie, porządne. Dla mnie wtedy wydawało się trochę za głębokie, ale jeździłam w takim "ogólnie małym" Devo.
Na zawodach też jakieś Daw-magi stały, ludzie w stajni DM chyba też mają - no, wyglądają te siodła dobrze. Wydaje mi się, że te "nowsze", kilkuletnie (3 letnie....? 2 letnie,...? Całkiem nowe?) Daw Magi są bardzo przyzwoite. To nie ten sam DM co sprzed x lat, kiedy, kupując Huberta z 3 źródeł, mogłaś dostać 3 różne siodła (inaczej uszyte, inaczej wyjeżdżone, z innej skóry zrobione).
Jak nie lubisz Kentaura (piąteczka, nie "siedzą" mi te siodła kompletnie), a chcesz mieć nowe siodło "pod profil" sportowy nie za miliony, to DM serio wydaje mi się być spoko opcją. Nie da rady jakoś choć wypróbować od producenta....? Albo może Elfab (albo inny, jakikolwiek sklep) wyśle do przymiarki...?

Dziewczyny, szukam używanego siodła skokowego i mam budżet do 3000 zł. <br>
W co celować, czego szukać, a co omijać szerokim łukiem? <br>
Nastawiam się na Daw Maga jakiegoś lub przy odrobinie szczęścia Prestige, ale może są inne, warte polecenia siodła w tych pieniądzach?

infantil,
To masz szeroki wachlarz w temacie tak naprawdę. Zależy co lubisz. Prestige za tyle znajdziesz, to na pewno, tylko pewnie mocno starszy, ekonomiczny model (Green Star, jakaś Appaloosa, Rialto, takie stare-stare). Ciężko doradzić nie wiedząc jaki koń, jaki człowiek... 🙂
Może jest jakiś pasowacz siodeł u Ciebie w okolicy?

Zuza Piekut tez jeździ do Szczecina i ma różne siodła, ale w marki nie wnikalam. Ale może warto zapytać tez.
flygirl, fajnie, tylko nie mam pojęcia kim jest Zuza Piekut...

Gaga a DM Kiecoń testowałaś? Ja mam i sobie chwalę, zresztą ludzie którzy u nas testują konie też chwalą. <br>
A kilka CVD to jest w ogłoszeniach 6300-8500. Ale nie wnikałam w modele i parametry 🙂

Constantia,
Nie. Ale spodobało mi się Mirage i to konkretnie siodło chciałam przymierzyć. Nie znalazłam póki co takiej możliwości. I nie mam 8 tysi na siodło niestety.



Sankaritarina, Istajnia nie istnieje dobre 10-12 lat 🙁
Zobacz sobie na Facebooku Fit&Flock Dopasowanie Siodeł.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 czerwca 2021 23:12
Jakies opinie o skokowkach Ikonic?
W Prestige mają fajną oferte - zamawiasz saddle fittera sciąga miare, dopasowywuje siodło no i jazdy testowe w siodłach przed zakupem, może używek nie mają ale super system na raty działa.
Z tego co wiem jest aktualnie 5 saddle fitterów na cały kraj
Potrzebuję waszej porady.
Właśnie stoję przed wyborem i kupnem swojej pierwszej skokówki w życiu. Do tej pory skakałam w siodle wszechstronnym od Pleszewa, ostatnio pożyczyłam od znajomej Lemetexa, ale za cholerę nie wiem jaki model. Szukam czegoś co pozwoli mi się odpowiednio usadzić w skokach do max 120cm.
Po przeglądnięciu wątku i aktualnych ogłoszeń zastanawiam się nad jednym z modeli Daw-Maga - grand prix, millenium lub ch&w.
Dzisiaj wpadł do ogłoszeń Stubben Porto i też mnie zaciekawił.
Macie jakieś opinie lub porady? Bo ja już totalnie nie wiem na co się zdecydować 🤷😫

Edit.
Zapomniałam dodać, budżet na chwilę obecną to max 3500
Kentaur czy Ikonic? Nie wiem co wybrać dla czterolatki, w niczym nie siedziałam 😅 Przemawia do mnie ten system wymiennych łęków u Ikonica (wiadomo, przy młodym koniu często trzeba robić poprawki), ale ktoś mi kiedyś powiedział, że podobno jest trochę negatywnych opinii o tych siodłach. (Poza tym słyszałam, że bardzo fajnie jest u nich z dopasowaniem - przyjeżdża saddle fitter, można popróbować parę modeli i dopasowują to siodło do konia.) Ktoś wie, o co chodzi? Co z tymi siodłami jest nie tak?

Z kolei o kentaurze słyszałam same pozytywne opinie - ale nie kojarzę, żeby był jakiś saddle fitter, który by "zajmował się" sprawą tak jak to jest w przypadku Ikonica. Jeśli się mylę, to byłabym bardzo wdzięczna za jakieś namiary 🙂

PS: Chodzi o nowe modele do ok. 6 000 zł, więc nie te z najwyższej półki obu firm
Abc123, znam osobę która dopasowuje Kentauty. Sama niedawno zakupiłam i jestem bardzo zadowolona. Jutro właśnie wraca z dopasowania łęku.
wabankowa
ja od 1,5 miesiąca (czyli odkąd mam konia) jeżdżę w Daw Magu Grand Prix i jestem zadowolona. Wygodne, fajne siodło. Mi się w nim wygodnie siedzi i uważam, że dobrze trzyma, ale skakałam w nim kilka razy tylko i to niskie popierdółki 😉
Do tego koń zadowolony, fizjo obmacała z każdej strony i stwierdziła, że bardzo dobrze to siodło na nim leży, bo żadnych spięć i bolesności nie ma, no ale to już indywidualna kwestia.

Znajdziesz Grand Prixa w tym budżecie spokojnie, używki chodzą po 3000-3500.
Sasini, Nie wiesz może, czy ta osoba dojeżdża w rejony południowej Polski?
Abc123, wyślę Ci kontakt na priv i najlepiej zadzwonić zapytać. Bo ja sama niestety nie wiem
Jakieś opinie o ikonic hybryd ? I jak wypada siedzisko? Czy 16,5 odpowiadało by dla osoby 168cm, Ok. 52 kg?
Czekając kolejny miesiąc na sadelfittera wrócę do pytania z maja: siedział ktoś w Daw Mag Mirage? Wracam do pomysłu kupna nowego siodła, bo się chyba na dopasowaną używkę nie doczekam :/
Nie siedziałam ale z ciekawości zerknęłam i ono takie no... mało skokowe z profilu tybinki się wydaje na zdjęciach.
Do tego nowe nie znaczy dobrze dopasowane w przypadku tych siodeł... i jeszcze fakt, że każdy egzemplarz robi inna osoba, i te same modele potrafią mieć kosmicznie różną jakość i rozmiarówkę także.
A kto ci nie chce dojechać dopasować siodła?
Może szybciej i taniej wsadzić konia w przyczepę i podjechać do pasowacza?
kotbury, na wsadzenie konia w przyczepkę i wyprawę kilkaset km to zwyczajnie mnie czasowo nie stać. Zwłaszcza, że siodło mam do konia super spasowane aktualnie, gorzej ze mną (tj. do mnie dopasowane nie jest).
Czy ktoś miał problem z siodlem Prestige zakupionym z Equishop? Kupiłam nowe siodło, pół roku ciągłych poprawek i niestety dalej źle leży.
I jeszcze jakiej firmy siodło możecie polecić z bardzo szerokim kanałem i płaskimi panelami. Nowe budżet do 20 tys. Wszystkie Prestige odpadają. Chodzi mi też o to by firma miała ogarniętego pracownika, który wie w jaki sposób siodło dopasować skorygować, kto będzie przyjeżdżał i miał czas. Absolutnie nie twierdzę że za darmo.
Meduza, rene? Albo Devo, ale nie wiem czy Pan z Devo ogarnia, mnie olał i nie przyjechał nawet siodel pokazać. No ale on gdzies z południa a ja z północy.
Meduza sprawdź Erreplusa
Erre nie polecam.
Poleceam Rene, ale to to samo co Prestige, w sensie ludzie ci samo, siodła topowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się