Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Fajna jest Dengie pure Grass, ale jest raczej delikatna..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 maja 2021 14:32
BeAtra, Dzięki, sprawdzę ja.
BUCK, Może być i słomiana, ale kiedyś jakąś miałam i była też raczej drobna i miękka, ale nie pamiętam kompletnie z jakie firmy, bo to było dawno. Jak znasz jakąś fajną, to dawaj cynk!
ja jestem dozgonną fanką sieczek Pro-Linen, kupuję zwykłą lucernę. nie pyli się, źdźbła są niezłej długości, w worku nie jest zbita na kamień a fajnie luźna. jak jest promocja -25% to za nieco ponad 100 zł można mieć 30kg.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 maja 2021 17:39
caverra_afk, Tylko zwykła lucerna jak mniemam zawiera lucernę 😜 Ja szukam bez 😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
26 maja 2021 17:58
zembria, znalazłam ostatnio takie oferty sieczek słomianych, ale wstrzymało mnie to, że to nie owsiane i w sumie nie wiem jak ze skarmianiem tego. Ale w sumie nie znam ich właściwości, miękkości: https://allegro.pl/oferta/sloma-sieczka-sciolka-sloma-pszenna-wiosenna-10244437364 gość ma jeszcze jęczmienną na pewno.
Oprócz tego chyba muchozol mi taką poleciła i czaje się. https://allegro.pl/oferta/sieczka-sloma-siano-ziola-pasza-sciolka-16kg-7859162595
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
26 maja 2021 18:59
Ja tą polecałam
http://jarpasz.pl/kategoria/sieczka-1/sieczka-z-traw-drobno-cieta-25kg
ale ma lucernę w składzie 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2021 07:15
Siesiepy, Ta mieszanka z ziołami ma fajny skład, gdyby tylko użyli innej słomy niż żytnia. Żytnia akurat się najmniej dla koni nadaje.
zembria faktycznie, nie zauważyłam że akurat lucerny nie chcesz 🙈 ale wszystkie pozostałe wymagania spełnia! 😅
Fajna jest Dengie pure Grass, ale jest raczej delikatna..

A ja właśnie otworzyłam worek Pure Grass i dla mnie to jest masakra, mój koń nie chce tego w ogóle jeść. Strasznie drobno pocięta, okropnie pylista, bardzo dużo w niej miału i przede wszystkim, jak na sieczkę z samych traw, to mało zielona. Może i to trawy, ale chyba z ostatniego możliwego pokosu. Strasznie żałuję, że ją kupiłam, będę męczyć ją wieki dodając po garstce... Jak ją wreszcie skończę, to wracam do Ultra Grass Baileysa.
Cześć,
Przychodzę do Was, ponieważ karmie mojego Siwka od roku Nubą i jakos od ponad miesiąca przestał mi jeść. Myślałam, że coś mu dolega, ale został przebadany od góry do dołu łącznie z gastroskopią, która wykazała brak wrzodów. Siwy nadal mi nie je, mam świeże worki.
Może ktoś z Was miał podobny przypadek?
Ja stosuje dokładnie Nuba Diggest.
prime, A coś innego je? Inne musli....?

Katasia, Masz może fotę Ultra Grass? Jak wrażenia?

zembria, Olej żaden nie przejdzie...? Ten Balieys Ultra Grass ma sojowy. Jeszcze Hartog Grass Mix, ale też z olejem.
Ja dziś otworzyłam sieczkę Derby z tymotki (na 100% zero lucerny :P ) i jestem zadowolona (ponownie z resztą). Fajna, czysta, bezpyłowa. Wrzód bydzie żarł.
Olej słonecznikowy (ale nie jest pozlepiana).
Jak chcesz taką sieczkę z traw typu "bez niczego", to Bogusławie miało takie sieczki, Jar-pasz chyba też - tylko, że ja tam osobiście nie byłam tak do końca zadowolona z sieczki z Bogusławie, bo takie trochę pylące było. Ale, no, serio, nic tam nie ma. Olejów etc. Pocięte siano. 🙂
prime Może się znudził? I warto wypróbować coś innego? Moja np jest mega wybredna i już nie raz były sytuacje, że jadła i jadła, a nagle koniec, wypinała się i tyle 😐
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2021 07:28
Sankaritarina, Olej przejdzie, ale w niewielkiej ilości, bo i tak polewam to 75 ml oleju z rokitnikiem wiec mam "mokro" już i tak. A że koń małe porcje żarcia dostaje, to obawiam się, żeby to nie pływało już, bo mi nie zje.
Tak patrzę na foty i ten Ultra Grass właśnie wygląda obiecująco, wygląda na sztywną, grubo ciętą sieczkę. Jakby ktoś miał real fotki to byłabym bardzo wdzięczna, bo wiadomo, że fotki producenta, a rzeczywistość to często dwie różne sprawy 😉
zembria, ja karmiłam tą sieczką i zawsze w realu wyglądała jak na fotkach w animalii.
zembria, według mnie też wygląda tak samo jak na fotach. Jak taka świeżo ścięta trawa, tylko że sztywna. Moje konie chętnie jadły, ale one chyba żrą wszystko :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2021 08:08
Mój mało wybredny, serio muszę ostro przegiąć z jakimś dodatkiem żeby nie zjadł. To chyba mam już werdykt. Sztywna, z traw, bez zbędnych dodatków 🙂
Dziękuję dziewczyny! 😀
EDIT: nie wskoczyło mi oznaczenie osoby, odpisuję oczywiście: prime
Mój koń też jest francuskim pieskiem i na przykład bardzo szybko wypiął mi się na brandony czy hovelery.. Jedyną paszą którą je od dłuższego czasu jest Saracen Re-Leve - tu już skarmiam chyba czwarty miesiąc a nadal zjada z ochotą. Ona ma dodatek bodajże czarnej porzeczki w ramach skuszenia niejadków do jedzenia🙂 Jest też polecana dla wrzodków. Fajna do podawania również na mokro.
Z tego co widzę to Nuba Digest ma w składzie kilka ziół, m.in. mięta czy szałwia. Być może konik już się nasycił tymi ziołami i nie potrzebuje ich więcej. Tak sobie dywaguję tylko oczywiście.. 🙂
freya, a jakie dawkowanie wychodzi ci Re-Leve, jeśli karmisz pełnoporcjowo?
Mój dostaje dziennie niecały kilogram i nie widzę potrzeby dawać więcej🙂 Wręcz przy aktualnej trawie myślę o obcięciu dawki 😅
Saracen zaleca dawać 0,5-1kg na 100kg masy ciała, aczkolwiek wszystkie konie jakie znam na tej paszy dostają właśnie max 2kg i wyglądają super.
Katasia, to ciekawe, możesz wrzucić zdjęcie? Mój koń pożera bez limitu, sieczka jest ładna i zielona.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 maja 2021 21:31
U nas przez lata pewniakiem był Build Up D&H. Po mięśniochwacie Blanka Wysocka wymyśliła nam Re-Leve i to hrabianka żarła przez 6 lat (rekordowo długo). I w końcu wypięła się na niego. Wróciłyśmy do Build Up'a. Żarła go do zeszłego miesiąca i znudził jej się. Obecnie szamie Frutti Musli Hippolyt'a i len ekstrudowany Fitmin. W niedzielę po raz pierwszy w życiu mój koń wybrał paszę zamiast jabłka. 😲 Nie płaczę z tego powodu. Jednak Hippolyt wychodzi jakieś 30 zł taniej. 😁
Katasia Może dengie ogólnie się popsuło jakościowo? Dawałam bardzo długi czas hi fi bez melasy. Koń jadł chętnie i sieczka fajnie wyglądała a trzy ostatnie worki to dokładnie jak opisałaś. Przy pierwszym takim myślałam, że może przypadek bo wcześniejsze były ok ale dwa kolejne nie dały mi złudzeń. Ogrom miału i pyłu, przesiewałam to bo raz, że koń z tym miałem nie jadł a dwa, że bałabym się nawet mu to dawać więc co się dało przesiewałam a reszta w kosz. Finalnie przeszłam na jedną z sieczek nuby. Wygląda super, nic nie pyli, miału brak a koń wciąga jak odkurzacz 😀
Mój aparat w telefonie średnio dał radę, ale mnie więcej tak to wygląda, choć obie są minimalnie bardziej zielone niż na foto. Na górze Ultra Grass Baileysa, na dole Pure Grass Dengie. Nawet dodane do meszu ostatnio nie przeszło, nie wiem co ja zrobię z tym wielkim worem..
195321679_521134069039847_7760005337539545074_n.jpg 195321679_521134069039847_7760005337539545074_n.jpg
Hej, przychodzę do Was z pytaniem odnośnie dobrej paszy, która całkowicie zastąpiłaby owies. Dlaczego? Ano dlatego że zawsze w trakcie treningu koń bał się swojego cienia, w boksie nerwowy jak dziecko na cukrze, pod siodłem nieuważny, nieskupiony. W trakcie kontuzji odstawiłam owies do 0 bo koń musiał przyjmować tylko mokre i miękkie posiłki. Od tego czasu zmiana o 180 stopni. Nagle koń idzie za mną jak ciele i niczego się nie boi, a były momenty że odpalał nawet od słońca, które zaświeciło pod nogami. W boksie przestał strzelać z zadu i ogólnie jest grzeczniejszy. Jest to koń mocniejszej budowy o wadze około 600 kg. Do tej pory dostawał rozłożone na 3 karmienia 3 kg owsa w całości + pół kg musli dla koni lekko pracujących + słonecznik małą garstkę. Koń pracował lekko 4-5 razy w tygodniu po 1 godzinie. Weterynarz przy okazji kontuzji stwierdził, że lekko przypasiony. W trakcie odstawienia od pracy robiłam różne próby z owsem, jaka dawka będzie najlepsza i nawet podając pół kilograma owsa na dzień rozłożone na 3 karmienia, koń był zbyt pobudzony. Obecnie podaje mu 1 kg musli dla koni lekko pracujących + garść słonecznika + witaminy rozdzielone na 3 karmienia i energii jest akurat, już troszkę schudł ale nie chciałabym żeby za mocno zjechał, gdy wróci do pracy.
Czy możecie polecić jakąś paszę (pellet, musli), która utrzyma jego gorącą głowę w ryzach ale jednocześnie podtrzyma wagę? Szukam czegoś wydajnego z tańszej półki cenowej.
dosmin, zobacz sobie Mebio z Hippovetu. Np. Builda jak chcesz utrzymać dobrą masę mięśniową. Jako dodatek energii np. Sporta. Cenowo pasze wychodzą całkiem spoko.
zembria, jeśli cię interesuje po taniości to chyba "najzdrowiej" będzie sobie pociąć siano i słomę i zmieszać w proporcji mniej więcej 8:2.
xxagaxx, kurczę, według zaleceń producenta worek paszy Mebio Basic starczyłby mi ledwie na 5 dni :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 maja 2021 13:19
kotbury, Nie mam słomy, nie mam czasu się bawić też z sianem, wolę gotowca. Sieczkarni na wiosce u nas też brak z tego co wiem.
dosmin, no ta pasza to "ból"🙂...
i nie ma jej w bruge, w sensie takim, że zamawianie tego tam się mija z celem bo najczęściej nie przychodzi na czas ani na po czasie A teraz już chyba w ogóle.
Jedyna rozsądna opcja to allegro smart ... ale też nie zawsze są oferty.

Jak jesteś z okolic Poznania to polecam to: http://www.royalhorses.pl/
Można się umówić na transport do stajni gratis przy utrzymaniu jakieś częstotliwości/min. zamówienia. do tego magazyn w Przeźmierowie (można odbierać) i chyba w Pniewach jeszcze. Także serwis serio dogodny bardzo.
I produkty dobre.
Ja tym karmię już ponad rok i żadnej paszy nie byłam tak zadowolna - jakość vs. cena.
A co myślicie o Nuba Slimmer Musli 2G lub Energys Relax ? Z zaleceń producenta wychodzą bardzo korzystnie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się