Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

A ja z innej beczki- derka przeciwowadowa vs pastuch.

Czy koń w takiej derce ( szczelniej, z kapturem) nie przejdzie mi przez pastucha ?
Jakieś doświadczenia ?



ushia   It's a kind o'magic
10 maja 2021 15:31
patusia2896,
jak cwany i sie nauczy to przejdzie 😉
Moja kobyła nie przechodziła, ale w sumie nie bardzo miała po co próbować. Zawsze możesz przetestować na sobie czy pastuch wystarczająco popieści Cię przez derkę 😀
https://tundra.pl/pl/derka-siatkowa-z-pasami-hkm-125cm-4000315372683 czy ktoś miał taką derkę? Jak z trwałością ?
Czy ktoś może ma (i poleca) jakąś lekką maskę którą można zakładać na treningi/wyjazdy w teren? Żeby nie była bardzo zabudowana i nadawała się pod ogłowie 🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2021 07:15
Caball szyje takie dopinane do ogłowia. Ja zakładam zwykłą od nich na ogłowie po prostu i wszystko gra 🙂
Moje Hooksowe zakupy:

20210526_171148.jpg 20210526_171148.jpg
20210526_171139.jpg 20210526_171139.jpg
xxagaxx, Aaaaaaa, ale czad! 😀 😀 🙂
xxagaxx, już Ci mówiłam, ze wciągasz konie w agitację polityczna. No wiesz... 🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 maja 2021 00:34
Help! (jak mi brakuje starej emotki!)
Poszukuje maski z długą ochroną chrap na różowe ryjki. Do 100 najchętniej. Ryjki są 4 w tym jeden shetty xxs.
Co się naprawdę sprawdza z UV?
Na_biegunach ja mam taka: https://www.tosoniselleriashop.com/es/caballo/orejeras-y-mascaras/mascara-antimoscas/mascara-antimoscas-shires-ultra-pro-fly.html. I jest fajna, zrobiona mega porzadnie i dobrze chroni, ale w przypadku tej firmy trzeba wziac pod uwage ze rozmiarowka jest robiona jak na jakies slonie. Moj kon nosi Mke na glowie i w masce M sie utopil, co wiecej, nawet moj drugi zwierz ktory wszystko ma klasyczny Full wygladal jak w ciuchu po starszym bracie. Polecam zmierzyc glowe i odniesc sie dokladnie do tabelki rozmiarowej tej firmy zanim kupisz.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2021 11:09
Na_biegunach, Miałam takie dla swoich:
https://www.animavet.pl/waldhausen-maska-premium-z-uszami-z-oslona-na-nos.html
Są długie, zachodzą na całe chrapy. Mój Blondyn nie dawał w niej rady, bo stale parskał, nie mógł przestać, bo dotykała nosa 😅 Łaciaty ma biały nos i jemu służyła. Finalnie sprzedałam obie, bo one jednak dosyć wąskie wypadają i moim koniom trochę zbyt blisko oczu leżały. Kumpeli koń jedną nosi i sobie chwali. Rozmarówka jest mała. Mam konie małe fulle, a fulle były właśnie przymaławe na nich.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 maja 2021 21:46
Dzięki za podpowiedzi. Akurat mam jeden ryjek wąski cob - spróbuję waldhausena full i szeroki mały full / duży cob - tu chyba shire M będzie za duża?
feno, link mi nie wchodził, ale to taka, nie? https://shiresequestrian.com/ultra-pro-fly-mask
Upoluję zaraz na promocjach niech koniska mają dzień dziecka.
W sklepach teraz promocje więc mam pytanie, jaką maskę polecacie w niższej cenie, ale żeby przeżyła chociaż jeden sezon? Koń do boksu sprowadzany jest tylko na noc.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2021 14:21
Caball. Tanie i mocne.
Też polecam Caball. Już drugi sezon i przeżyła bez żadnego szwanku.
Cześć, czy macie do polecenia środek przeciw owadom w cenie około 50 złotych?
u mnie się sprawdza Over Horse horsefly. ja psikam przed treningami i działa 🙂
Dzięki, byłam akurat w Decathlonie 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 czerwca 2021 21:12
czy jakąś naturalną mieszankę, domowej roboty możecie polecić? na meszki, muchy i komary <3
Olejek gozdzikowy, citronellowy i ocet 🙂
Post został usunięty przez autora
Ja też szukam jakieś psikacza na muchy, czegoś do użycia przed treningiem i do lasu w teren (długoterminowo jest much-ex, ale mi chodzi o coś dodatkowego na samą jazdę).
Polecacie coś konkretnego? Widziałam właśnie Horsefly i jakiś preparat z BlackHorse (oba ok. 50 zł) i Absorbine Ultrashield, ale tu już cena 160 zł. Pytanie, czy faktycznie warto zainwestować trzy razy tyle? 🤐

edit: o, jeszcze farnam endure, ale to już prawie 190zł, więc też bym prosiła o opinie.
Niestety co okolica to co innego działa, różne konie też różnie "przyswajają" te preparaty, także ciężko zawsze powiedzieć co konkretnie działa. Zazwyczaj absorbina i endure są polecane od lat, ale wydaje mi się, że też przez częsty użytek robale już przywykły. Na mojego karego nie działa N I C. Psikam go absorbiną, a po 30 sekundach siada na nim np. komar...
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
16 czerwca 2021 23:16
budyń, a którą absorbiną? Czarną czy zieloną?
Jak czarną, to nic dziwnego, bo ona działa po około 40 minutach (info z krajów, gdzie można ją stosować na konie, u nas nie można, więc i że znalezieniem tej informacji jest problem, bo producent nie może tego napisać, jak oficjalnie nie można stosować).
Lol, stosuje uhuhuhu i jakos nie zauwazylam - info z tego kraju 😀 ale tak - bardzo zalezy od lokalnych robali co bedzie dzialac. Mi dzialal niezle tak na godzine-dwie Stasseka preparat, daje dziegciem ale nazwy nie pamietam 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 czerwca 2021 08:24
Ale Absorbina to nie repelent jest, one nie odstrasza, nawet tak napisane było kiedyś na opakowaniu. Ona morduje kontaktowo 😉 Owad siada, poliże i potem pada. Dlatego jest fajna, bo robali mniej będzie, kleszcze morduje, ale poza nią na samą jazdę warto użyć czegoś co odstrasza, żeby się koń nie wściekał. Od lat najskuteczniejszym repelentem jest DEET wiec trzeba szukać preparatów z możliwie największym jego stężeniem. Oczywiście można (i na pewno zdrowiej) używać olejków eterycznych, ale one działają raczej krótko, doraźnie, na całą jazdę, a tym bardziej wyjazd w teren to raczej nie wystarczy, trzeba by ze sobą zabrać psikacz i dopsikiwać po drodze 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
17 czerwca 2021 08:54
zembria, u mnie nie ma "chmary owadów" przy koniach jak używam 🙂. Ale może dlatego że wszystko wymordowane, bo stosowałam odkąd pierwsze się pojawiły.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 czerwca 2021 09:09
U mnie tez nie ma chmary much, ale to nie czas jeszcze, w mojej okolicy to pierwsza połowa lipca jest z takim mega nalotem zawsze, do żniw, po żniwach już najczęściej odpuszczają. Na ten moment konie normalnie w ciągu dnia odpoczywają na dworze, ale przypuszczam że jeszcze z tydzień i nie dadzą się wygnać ze stajni do wieczora.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
17 czerwca 2021 10:01
U mnie już były chmary ale meszek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się