Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Narzędzia tortur😕
Ręce opadają, 2 miesięcznego źrebaka można brać 😱
Screenshot_20210528-132743_OLXpl.jpg Screenshot_20210528-132743_OLXpl.jpg
szachowa, to może trzeba napisać do idioty, że 2 miesięcznych źrebaków się nie sprzedaje, bo to nie odsady.
Czeski błąd, ale mnie rozbawił 😅
Screenshot_2021-05-29-00-21-50-040_com.facebook.katana_1.jpg Screenshot_2021-05-29-00-21-50-040_com.facebook.katana_1.jpg
Watrusia, przecież napisał, że wiadomości nie odbiera, ale napisałam. Takich to myślę, że powinno się gdzieś zgłaszać 🤔
Jabooshko, jak znam promocje w Horze, to to wcale może nie być błąd. xD
szachowa, no fakt 🙁
Rudzielc_23, a nie widzisz?
Mnie zastanawia kto się na takie ogłoszenie skusi - chyba deseprat 🙄
ono jakoś nie po Polskiemu trochę...
Rudzielc_23, no widać, że translator
Meise co jest nie tak z tym ogłoszeniem? Albo ja ślepa albo nic dramatycznego w nim nie widzę.
No, w skali BMI to on wysoko jest, wygląda jak quarter, nie jak arab.
I to delikatnie mówiąc. Robi wrażenie.

Nie miałam pojęcia, że z arabem da się tak zrobić- w sensie, żeby był otyły🙂 Byłam przekonana, że tak jak z folblutami, one zawsze są bardziej suche niż mięsiste i jeśli już, to będą miały więcej masy mięśniowej. A tu proszę: tłusty arab...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2021 09:10
rudziczek, O łoł, ja to chyba nigdy szczupłego araba nie widziałam, wszystkie które spotkałam były tłuściutkie właśnie 😅 A pracowałam też przez 5 lat w stajni, która hoduje araby między innymi 😉
Ale co jak co, ten z ogłoszenia to już Kubuś Puchatek jest, a w takim "najaranym" ruchu to na pewno wygląda szczuplej niż jakby sobie stał 😉
Moja to połówka araba i też potrafi wyglądać jak ciężarna gdy mniej pracuje 😅
Ciekawe to co piszecie. Mi jakoś udało się omijać araby szerokim łukiem, więc nie miałam z nimi za dużo do czynienia.
U nas w regionie sporo arabów, na wielu jeździłam podczas swojej drogi jeździeckiej, ale takiego balerona nigdy w życiu nie widziałam 😜 jak zobaczyłam miniaturkę ogłoszenia i rasę to w pierwszej chwili myślałam, że to jakieś dziecko bawiło się photoshopem.
Moja klacz to anglo-arab i raczej mamy problem z otyłością niż chudością 😅 chociaż w tej chwili udało się nam osiągnąć poprawna sylwetkę.
Araby zawsze bardziej okrągłe, przynajmniej te co widziałam... ale ten to jest jakaś masakra.
Dokładnie, arabki łatwo wykorzystują paszę.
Araby dobrze wykorzystują paszę, znam kilka stojących na samym sianie i wyglądających jak pączki w maśle. Ale ten z ogłoszenia to już jest tucznik. To już ani ładne, ani zdrowe.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
01 czerwca 2021 18:04
Apropos promocji na Horze... Ciąg dalszy nastąpił. 😀
Screenshot_20210601_180320_com.facebook.katana.jpg Screenshot_20210601_180320_com.facebook.katana.jpg
Żal nie brać, taka promka 😅

To ja kiedyś w TK mAxx natrafiłam na taką metkę - nie wiem po jakim kursie Euro oni to liczyli...
FB_IMG_1622564581468.jpg FB_IMG_1622564581468.jpg
Nie udzielam się, wolę czytać, ale... Jak tak można? https://www.olx.pl/d/oferta/kucyk-kuc-ogierek-CID103-IDK8pJs.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Jeśli ktoś się podejmie opieki, to obecny właściciel powinien sporo "kupującemu" dopłacić, a nie próbować brać kasę 😨 Zakładając, że kuc może jest świeżo wyciągnięty z fatalnych warunków i sprzedający próbuje przekazać go dalej w dobre ręce, to... dlaczego chce za niego 500 zł? Próbuję znaleźć jakiekolwiek pozytywne wyjaśnienie 😭

Dodaję zdjęcie, bo pewnie ogłoszenie szybko zniknie.
image (1).jpg image (1).jpg
Post został usunięty przez moderatora
Siesiepy   Ponczek bez rączek
05 czerwca 2021 00:19
Kasik77, co w tym zadziwiającego?
Ja znalazlam wczoraj ogłoszenie klaczy w wieku 1 roku 11 miesięcy, jako konia "spokojnego, który chodzi pod młodszymi i starszymi", w dodatku w ciąży... Na razie pozwoliłam napisać sobie do ogłoszeniodawcy. Bez spiny i delikatnie.
Screenshot_20210605_001701_com.facebook.orca.jpg Screenshot_20210605_001701_com.facebook.orca.jpg
Screenshot_20210605_001652_com.facebook.orca.jpg Screenshot_20210605_001652_com.facebook.orca.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
05 czerwca 2021 10:55
właśnie dziwny jest ten temat braku wiedzy osób "hodujących" konie, dotyczącej wieku i rozwoju koni. na FB jestem w wątku "konie zimnokrwiste" i tam stosunkowo często są do sprzedaży defacto źrebaki ok. ROKU które samodzielnie ciągają wozy ! nie to że idą przy matce, tylko już pracują w pełnym obciążeniu. wszelkie próby osób, o podstawowej wiedzy o rozwoju konia, uświadamiania sprzedającym jak krzywdzą te źrebaki powoduje mega burzę oburzenia/wścieklizny iż hodowca/sprzedający wie lepiej bo ma doświadczenie "po dziadkach" i że to jego koń i że wie lepiej niż "te kuniareczki"...... nie do końca rozumiem gdzie się zagubiła wielowiekowa wiedza o koniach albo inaczej czy że może nadal pokutuje brak podstawowej wiedzy, ale to by było aż dziwne, bo historia użytkowania koni jest naprawdę wielowiekowa i pewnie się zbytnio nie pomylę jeśli powiem iż nieomal nie ma rodziny gdzie biorąc pod uwagę pokolenia to zawsze posiadano konie .......... czy zawsze było aż tak źle z końmi, że je zapracowywano od najwcześniejszych lat 😒......
Siesiepy   Ponczek bez rączek
05 czerwca 2021 14:45
BUCK, nie wiem. Trzeba byłoby się wgłębić może w jakieś pisma... Opowieści... Bo mam wrażenie że to aktualnie jakieś takie wymysły są, że na roczniaki wsiadają i je zazrebiaja, żeby szybciej i drożej sprzedać, bo przecież "zrobiony i ujeżdżony". A potem weź takiego zrobionego po chłopsku (w negatywnym sensie) odrabiaj. No, chyba że lata temu też tak robili, a to że koń szedł na emeryturę w wieku 6-7 lat to było normą. Chociaż w sumie... Słyszy się nieraz od ludzi, że 8-letni czy 10-letni koń to staruszek. Brr...
Osobiście mi mega szkoda konia, bo mogłaby znaleźć naprawdę dobre ręce, zwłaszcza że maść ma "ciekawą". A tak, jak nikt się nad nią nie zlituje, to wszystkich "nie chłopów" odstraszy fakt takiej eksploatacji tak młodej klaczy, więc jedyne co to trafi właśnie w kolejne "chłopskie" ręce i tyle...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się