strzemiona

Ja mam te Lite i jestem zadowolona, używane kosztowały mnie koło 300 zł. Mam 170 wzrostu i rozmiar stopy 37, także bez żadnych przeciwskazań sobie już korzystam z 10 mcy. Jedyny problem to że piny są plastikowe i moje używki miały je już dosyć wytarte, dlatego mam je przywieszone na odwrót, tak, że pod stopą są te piny, które powinny być z przodu. Nie wiem, czy powinno się tak robić, ale ja się przyzwyczaiłam 😉
Są lekkie, więc musisz lubić taki typ strzemion. Ja ogólnie polecam, chociaż domyślam się, że są na tym świecie dużo lepsze wybory.
Meise, bardzo dziękuję za odpowiedź! A czy przy tym rozmiarze stopy masz w strzemieniu coś luzu po bokach ? Czy wchodzi na styk? Ja mam takie 38/38,5 rozmiar
Tak, całkiem sporo! One są szerokie, na pewno Ci się spokojnie stopa zmieści 🙂
Ok dziękuję za odpowiedź 🙂 a czy ktos jeszcze (nie będący dzieckiem 😀) zdecydował sie na te freejump soft up lite?
Blacka przez dłuższy czas producent podwał max. Wagę nie rozmiar buta. To były strzemiona do 65kg.
Acavallo Opera - polecacie? 🙂
Tak, calkiem spoko, tarka fajnie trzyma girke 🙂
Kurde, tylko dostępne są jedynie czarne i brązowe, a te mi się nie podobają 😛
A co jeszcze ewentualnie polecacie do 400 zł?
Moon   #kulistyzajebisty
25 maja 2021 11:14
infantil, Acavallo Arena :P
Ale Areny to minimum 650 zł i to już za dużo dla mnie �‍♀️
Czy ktoś mierzył albo mógłby mi zmierzyć wielkość stopki w Acavallo Arena Alupro? W sensie na głębokość, bo szerokość podana jest przez producenta - 12cm.
epk, głębokość to 6,5 cm 🙂
DJka, dziękuję bardzo 🙂
Acavallo Arena - czy komuś miał szansę zadziałać ten mechanizm bezpieczeństwa? Czytałam już, że dobrze trzymają, dają stabilność i są wygodne - to wiem. Ale zastanawiam mnie mechanizm bezpieczeństwa. Na jednym filmie w necie ktoś mówił, że to że mechanizm otwiera się u dołu (inaczej niż w Tech Stirrups) nie jest dobrym rozwiązaniem i że tam się może noga zaklinować.

Start Fastopen - ma ktoś, widział, słyszał. Tańsza alternatywa z otwarciem u góry.

Zależy mi na bezpiecznych strzemionach ale nie tych z gumką, dających dobrą stabilizację, wygodę i dobre ułożenie nogi.
Filarenia, ja miałam raz sytuację, że mnie bardzo rzuciło na ładowaniu, jeszcze hackamore się odwinelo, noga prawie wyleciała mi ze strzemienia Ale udało mi się ją zatrzymać, tylko że akurat trafiłam na ten wystający kawalek od otwarcia. Także gdybym spadła to noga już byłaby uwolniona.
xxagaxx, no właśnie, a ten wystający kawałek od otwarcia nie jest niebezpieczny w takich sytuacjach, że można się na niego "nabić"?
Filarenia, wątpię żeby buta przebił, mi dal szanse nie rozstania się z koniem. Jakbym totalnie to strzemię zgubila to gleba murowana.
Więcej dziwnych sytuacji nie miałam.
Tak się zastanawiam, czy da się w flex on wymienić elastomery? 🤔 Wizja kolorystyczna trochę mi się zmieniła 😜
karolina_2906, wczoraj na zawodach macałam te Areny. Są ciężkie fajnie. I teraz pytanie. Czy one są w jakiś sposób ruchome? Bo szukam nie ruchomych, te w dotyku nie wydawały mi się w żaden sposób ruchome, ale na zawodach ktoś mówił, że one są ruchome , no i wówczas już zwariowałam całkiem 😀
Help: ruchome czy nie?
Perlica, nic się nie rusza. Oprócz ramienia żeby nogę uwolnić 😉
xxagaxx, dzięki, bo juz zwariowałam 😁
Dobry wieczór, chciałam się zapytać uzytkowników strzemion Winderen jak wam sie sprawują te strzemiona po dłuższym czasie użytkowania? Coś się w nich zepsuło albo zużyło? Wiem, że lakier lubi z nich odpryskiwać ale powiedzmy, jest to wada raczej kosmetyczna. Zastanawiam się nad kupnem ale kasa duża to chciałabym strzemiona na lata. Z góry dziekuję za odpowiedzi 🙏🌷🌷🌷
MATRIX69, używam windereny prawie dla lata i prócz wytartego lakieru od butów nic się z nimi nie dzieje. Mam w kolorze czarny mat i nie rzuca się to w oczy, bo wytarcie jest w kolorze szarym. Przez chwilę jeden mi skrzypiał po umyciu wodą, ale przestał. Ogólnie mnie się w nich dobrze jeździ. Jakbym miała znów jeździć w Compositi to raczej słabo.
Właśnie o takie uwagi mi chodziło 🙂 Miałam kiedyś te Compositi i ogólnie złe nie były ale jakies super też nie. Sprzedałam razem z siodłem i nie płakałam za nimi. Windereny mi chodza po głowie bo chciałabym kolana troche odciązyć przy jeździe w tereny ( dużo półsiadu, jazda po krzywym, jakies podskoki przez rowy i kłody). Zdarty lakier przeboleję, stopkę można ponoć wymienic na nową, zastanawia mnie jakośc tych materiałów absorbujących wstrząsy, czy się z czasem nie uklepią lub nie rozciągną ? Cena za strzemiona wysoka więc jakość powinna też być duża, ale wiadomo lepiej się dopypytać.Dzieki za odpowiedź.
W sumie ja chyba podbije pytanie infantil, mamy tu użytkowników Opery?
Czy od Areny różnią się tylko tym "mechanizmem bezpieczeństwa"?
Zastanawiam się nad czymś do 800 zł głównie zależy mi na amortyzacji.
Są jeszcze Freejump Soft Lite, ale nie wiem czy moja stopa 39/40 w nie wejdzie. 🙁
Melanie, - ja mam opery i je kocham 😁 Pierwotnie kupiła je moja była dzierżawczyni, tak je polubiłam, że sprawilam sobie własne. Super oparcie dla stopy, ona mówiła, że z kolanami lepiej, ja nie czułam jakieś super różnicy w tym względzie, ale są mega wygodne.
Bardzo dobrą amortyzację maja windereny, tylko to troszkę droższy biznes. Za to są piękne i faktycznie jest magia.
Ja bardzo długo jeździłam w Operach i byłam z nich bardzo zadowolona, ale czy jakoś szczególnie odciążają to nie wiem. Teraz mam Areny i w sumie bardziej je lubię.
Dzięki za info keirashara!
anp, ale bardziej dlaczego? Właśnie jestem ciekawa "prywatnych odczuć". 😀 Czym się różnią od Opery? Tylko tym systemem zabezpieczającym?
Hmm no jedno to mocowanie puśliska, jest pod innym kątem więc trochę inaczej układa się stopa, dla mnie wygodniej. I jest coś takiego dziwnego w operach, że są całe takie zabudowane plastikiem, po prostu zaczęło mi to trochę przeszkadzać.
Areny są mniej napakowane ale chyba trochę cięższe, no i to wszystko się składa, że bardziej je lubię.
uszatkowa   Insta: kingaielif
08 stycznia 2022 19:13
Czy Acavallo Arena mają amortyzację? W opisie można przeczytać, że "odciążają stawy/sprężynują", ale patrząc na zdjęcia nie widzę w nich amortyzujących elementów. Drugie pytanie, czy one wiszą lekko pod kątem, tak, że łatwiej odpowiednio wsunąć w nie nogę, czy po prostu równolegle do konia? Najbardziej z wyglądu i właściwości podobają mi się Flex on safe-on, ale cena mnie stopuje. Może te Areny byłyby godnymi zamiennikami 😅.
A jeszcze dopytam, bo do tej pory jeździłam w Sprenger bow balance, czy stopień amortyzacji i odczucie w Arenach jest podobny, czy to zupełnie cos innego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się