Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Kotbury - pasze Złotowitala są na Allegro, i to nawet sporo taniej. Chyba że sama chcesz mieszać i chciałaś kupić te mikronizowane zboża np. czy wytłoki, to też się wkurzam. 😑
Ja wszystko w necie biorę z przedpłatą, więc 19 złotych, a nie 24, ale i tak drogo.
kotbury bo wejście w smarta wcale nie jest takie hop siup 😉 Allegro ma taką po... politykę dla sprzedawców, że na prawdę trzeba się gimnastykować, żeby smarta dostać, a później go utrzymać. No, ale oczywiście zgadzam się z tym, że 24zł za wysyłkę to odlot, bo chociażby na głupiej furgonetce idzie ogarnąć kuriera do 17 zł brutto.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
03 czerwca 2021 15:18
kotbury, nie wiem, ale też mnie to cholernie ubolewa. Odzywa się mój wewnętrzny żyd cebulak i szukam alternatywy.
Siesiepy, to nie nasz wewnętrzny skąpiec tylko tych firm. Bo by musiały zatrudnić kogoś, kto to ogarnia - umie w aukcje itd... a nie syna kuzynki, co zrobii www i jeszcze te, fejsbuki- bo młody to sie przecież zna.
Te stronki i sklepy ich są tragiczne, po prostu.

Equigrav - gdyby zadbali o promowanie produktów i porządne strony to by z palcem w zadku wyrobili na te warunki. To są pasze mainstreamowe. Realnie mają szanse u nas na gigantyczny udział w rynku. Do tego to, że oferują substraty i półprdukty to już w ogóle.
Ale trzeba by było zatrudnić kogoś od tego, albo nawet to zlecić firmie zewnętrznej...
I to nie są pasze z marginesem zarobku, żeby tam ładować w marketing typu prolinen- influencerzy itd. - tam naprawdę potrzebne są podstawy i łątwiejsza (tańsza via allegro jednym klikiem) dostępność.
Dołączam do zachwyconych użytkowników Mebio Build Up. Syn je miesiąc i pięknie mu się żebra pozakrywały, nie mogę się napatrzeć.😍 Miałam robić zdjęcie porównawcze teraz na początku czerwca, ale poczekam jeszcze jeden miesiąc, liczę, że to dopiero początek i będzie jeszcze lepiej.😀
flygirl, ile dziennie podajesz?
A ktoś podawał złotowital hodowlany klaczy? Jakieś opinie? 🙂
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 czerwca 2021 02:16
charlieeee, ja podaję aktualnie klaczy w bardzo wczesnej ciąży (3 miesiąc leci), zaczynam mieć wrażenie że koń ma nadwagę od tego wszystkiegob(powiedziałabym, że górna granica normy 🙂😉 ). Zjadane chętnie (wcześniej jadła półtoraroczna klaczka to, jednak na nią nie działało zbytnio masowo), smaczne (próbowałam xD), ładnie pachnie, naturalnie bardzo, budżetowe w sumie jak na hodowlankę. Koń ma piękne jabłuszka, ale nie wiem czy to zasługa tego, czy tylko lnu ekstrudowanego. Niemniej kobył się błyszczy jak psu jajca, energia jest, nic jej w życiu nie brakuje.
Siesiepy brzmi zachęcająco 😁 my na razie 3 miesiąc i stoimy na owsie+mebio, ale od 6/7 chciałabym jej dać coś dedykowanego i nie zbankrutować, bo to w sumie nawet nie mój zwierz 🙈
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 czerwca 2021 08:36
Myślę, że się sprawdzi, bo to chyba taki bardziej koncentrat nawet jest. Z dawkowania wyczytałam, że maks dziennie 1,5kg na konia idzie.
Kusi mnie ta pasza dla mojego 20-latka: https://equinenutriplan.com/produkt/master-formula-senior/ Ktoś dawał koniowi wrzodowemu?
izydorex, mój wrzodowy staruch dostaje (i wygląda na tym topowo) Spillers Ulca Power. Ma słabiutkie zęby, ale zalewamy my granulat i wcina papki, ale czasem dostaje też na sucho i też daje radę. No i zdecydowanie korzystniej wychodzi cenowo (jak sie przeliczy cenę kilograma paszy).

https://www.animavet.pl/spillers-hdf-ulca-power-cubes-25kg.html
<b>izydorex,</b> mój wrzodowy staruch dostaje (i wygląda na tym topowo) Spillers Ulca Power. Ma słabiutkie zęby, ale zalewamy my granulat i wcina papki, ale czasem dostaje też na sucho i też daje radę. No i zdecydowanie korzystniej wychodzi cenowo (jak sie przeliczy cenę kilograma paszy).<br>
<br>
<a href="https://www.animavet.pl/spillers-hdf-ulca-power-cubes-25kg.html&#x22; target="_blank" rel="ugc">https://www.animavet.pl/spillers-hdf-ulca-power-cubes-25kg.html</a>

Nirv,

Nirv, patrząc na dawkowie, korzystniej wychodzi MASTER FORMULA SENIOR
izydorex, Corin stoi na miarce rano, miarce na kolacje + sieczka, stary z kolei dostaje miarke rano, miarke na kolacje (+ trawokulki i wysłodki, z racji, że coraz gorzej sobie radzi z sianem).
Więc tak realnie wychodzi korzystnie. Nie wyobrażam sobie dać tej Ulci 6kg dziennie na konia, bo by chyba się turlały. Corina i tak wygląda już na tym co dostaje jak pączek. A jak przyjechała do mnie to zdecydowanie jak pączek nie wyglądała.
izydorex, akurat ja miałam konia na Ulca Power - powiem tak, też na początku przeczytałam dawkowanie a potem mnie koleżanka ostudziła, że to dawkowanie jest na konie wyścigowe w pełnym treningu. Ja mam konia, który potrzebuje mocno kalorycznych pasz i pracuje 5 dni w tygodniu tak na średnim poziomie i był na 3.6kg tej paszy bez innych dodatków - i wyglądał bardzo dobrze. 3.6 kg to 3 miarki dziennie. A nie jest koniem łatwym do dobrego wyglądania. Przy czym inne konie, które znam nawet mniej musiały bo to jest pasza mocno energetyczna - choć to taka wolno uwalniana energia.
patrząc na skład i dawkowanie tych dwóch pasz to wygrywa Nutriplan 🙂 no niestety ale Spilers składowo to słabo wypada, ale też te pasze są dedykowane dla innych grup koni.
blucha, tylko dawkowanie na stronie Spillersa jest podane pod konie w treningu wyścigowym. Rzeczywiste jest ponad połowę mniejsze.

Oczywiście składem wygrywa Equine Nutri Plan.
Planowałam przejść na te pasze, ale zabiły mnie koszty wysyłki jednak niestety :-( Mimo zamówienia na 2 miesiące koszt wysyłki to było ponad 20% wartośći zamówienia. Wielka szkoda, że nie mają dystrybutorów, bo P. Anna z ogromną wiedzą i otwartością do klienta,
uszatkowa   Insta: kingaielif
08 czerwca 2021 12:44
Jaką paszę polecicie dla roczniaka? Na razie dostaje trzy razy dziennie 3/4 miarki owsa + sieczka, witaminy, zamówiłam suple pavo podo care, 2 razy w tyg mesz i myślałam o tym, żeby zamiast owsa wprowadzić mu musli dla źrebaków, ewentualnie mieszać z owsem. Szukam w miarę ekonimicznego rozwiązania, jednocześnie nie chciałabym oszczędzać na zdrowiu konia 🙂
Perlica jak wychodzi taniej? pomijając skład, Nutriplan masz 5,34 zł za dzień, Spillers przy połowie dawki wychodzi 13.08 zł za dzień
blucha, wychodzi mi miesięcznie 200 pln taniej na Spillers wg kalkulacji. Chyba że masz w ENP darmową wysyłkę i rabat, bo to mam w SPillers.
No i przeliczanie na dzień to niezbyt ma się do rzeczywistości, bo pasze zamawiam zawsze na 2 miesiące na worki, a nie na dni przeciez.

Po rozmowie z panią z Nutriplan zamówiłam seniora i dodatkowo balancer. Koń jest po operacji, bardzo powoli dochodzi do siebie.
izydorex, naprawdę super fachowiec!

A ile przesyłka teraz wychodzi ?
Aventia, półtorej miarki (takiej większej) do każdego posiłku plus pół miarki owsa. Zmieniam proporcje dość na bieżąco, bo się bardzo szybko zaczął zmieniać. Co mnie w sumie cieszy, bo ruszyć z miejsca było ciężko.
<b>izydorex,</b> naprawdę super fachowiec!<br>
<br>
A ile przesyłka teraz wychodzi ?

Perlica, nadal dużo, 20. Ale przy takim dawkowaniu i tak wychodzi taniej niż Brandon do stajni ze zniżką
blucha, ja nie wiem jak tego Nutri Planu miałabym dawać tylko 1kg na konia, serio. Skoro mój koń potrzebuje do dobrego wyglądu i pracy energii na poziomie plus minus 45-50MJ to jakim cudem ma mu wystarczyć dawkowanie - choćby nie wiem jak bogatej paszy o kaloryczności 12.85kg w ilości kilograma na dzień 😲. To dawkowanie to pewnie dawkowanie, które zapewnia wszelkie składniki mikro i makro ale nie energię. Więc tą energię trzeba by skądś dodać.
Poza tym w składzie lucerna - jak generalnie w większości pasz 😭
epk dlatego napisałam ze te pasze są dla różnych grupy koni. no na lucerne to ja nic nie poradze 😂

blucha, no tak tylko właśnie dlatego tego dawkowania (a zatem i ekonomiczności) nie ma jak porównywać. W sensie nie można się sugerować ani jednym ani drugim podanym przez producenta. Bo jeden dla koni wyścigowych a drugi raczej dla niewiele robiących albo super hiper przyswajających pasze. Ewentualnie jako dodatek do owsa może.
Patrząc po energii potrzebnej mojemu koniowi to jednej i drugiej muszę dać podobną ilość a to powoduje, że NutriPlan staje się mocno drogi.

Po nastu latach karmienia konia wychodzi mi, że niespecjalnie dla mnie ma sens patrzenie na dawkowanie - patrzę na energię, potem skład białko tłuszcze i węgle - czyli z czego ta energia głównie i z tego wynika mi ile mi tego będzie schodzić dziennie. Różnice w przyswajaniu nie są tak ogromne, żeby to miało jakiś straszny wpływ.
Dobrze epk, napisała.
Ja np. przetestowałam chyba wszystkie wiodące pasze i mi najtaniej wychodził do tej pory Brandon , ze zniżką i darmowym odbiorem. Jako, że ceny pasz wiodących marek zbliżone, rabaty stajenne rónież podobne to tak naprawdę u mnie decyduje dawkowanie, które jak do tej pory NIGDY W ŻYCIU mi się nie sprawdziło vs rady dietetyków firmowych, poza Brandonem, którego mój koń je ekstremalnie malusio, bo 2,4 kg granul XS i 800 gram XP.
Jest w trenigu, dużo startuje i jest pełnoporcjowo.
Wszyskie inne firmy musiał jeść ponad 4kg, a i tak nie wygladał topowo.
Teraz przechodzimy znowu na Eggersmann, bo mamy dostawy od razu do stajni ze zniżką, więc póki co wychodzi mi cenowo praktycznie tak samo, ale zobaczymy jak w praktyce.
Perlica, na co z Eggersmanna przechodzicie? I jak będziesz dawkowała?
IskraADHD, teraz na Brandonie koń ma za mało energii, jest super grzeczny, wręcz za grzeczny, a ja lubię jak koń mmie jednak do przeszkody pociąga, ciut pokwiczy na zawodach itp.

Mam 2 opcje:
Revital Cubes w ilości ok.2,5 kg lub Energie Pellet zamiennie
Green Power w ilości 1kg, ale już wiem że sama sobie zamienię na 1,5 kg bo na pewno bedzie za mało.
Do tego sieczka z lucki no i olej, ale to mam zawsze w jadłospisie.
Wiadomo że Revital Cubes z GP to najlepsze opcje, bo bez zbóż,ale jednak boję się że będzie za mało energii oraz że schudnie, bo Energie Pellet ma jednak ciut energii, choć nie wiele wiecej jak Brandon xs, no i ma troszkę skrobii.
Sama się właśnie zastanawiam, która opcję wybrać.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się