Ogrody, działki- czyli prace pozadomowe

Czy ktoś posiada na działce czy nie działce kontener mieszkalny i zechciałby podzielić się wrażeniami  😀
Teoretycznie wersja całoroczna.

https://allegro.pl/oferta/pawilon-komis-domek-letniskowy-mieszkalny-kontener-10414172238
andzia1, o matko, nie brzmi to dobrze 😀 zostałam niedawno działkowcem i czuję, że walka z podłożem w mojej dziczy będzie wyglądać tak samo jak u Ciebie 😵
Sama się czasem dziwię,że to się udało,efekt jest super.siostra,która mnie wtedy  widziała w akcji, śmieje się do tej pory,że miałam miałam w oczach szaleństwo.Codziennie szłam rano jak na wojnę, wojnę z badylami. Postanowiłam,że będę mieć ogród i ch...Teraz część druga czeka.Czekam aż w końcu zejdzie śnieg i biorę się za to.
Ja w sobotę w ulewie wywoziłam gałęzie i wkopałam 3 krzaki żywopłotu... Cała działka jest tak poprzerastana, że zanim coś tam posadzę to miną wieki 😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 kwietnia 2021 12:49
Polećcie jakiś sklep, szkółkę gdzie zamówię sadzonki iglaste? Na "sadowniczym" 120 dni oczekiwania, bo sadzonki w produkcji. Potrzebuję jakieś 100 świerków i jakieś 50-60 szt jałowca płożącego.
A co do jałowca, to możecie polecić jakąś fajną odmianę na suche i piaszczyste gleby, ale która nie będzie żółta? Zmodernizowaliśmy plac do jazdy i mam na połowie skarpę piaszczystą teraz, chcę to obsadzić czymś zimozielonym, pomyślałam o takich płożących jałowcach. Czy może coś innego jeszcze polecacie?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 czerwca 2021 14:26
Ma ktoś doświadczenie z zakładaniem łąki kwietnej? Czy teraz już jest za późno, jakie rośliny wybrać, albo gotowe mieszanki?

Dodatkowo co mogę posadzić, żeby zasłonić szpetną "instalacje" sąsiada ( płotek z nart przy ogrodzeniu) - myślałam o budlei dawida albo hortensji polar bear
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 czerwca 2021 20:54
Budleja dosyć szybko rośnie, ale również drewnieje i parawanu z niej nie da się zrobić. Za to wabi motyle 😍
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 czerwca 2021 14:18
JARA, dziękuje. Zamówiłam pęcherznice kalinolostną luteus, bo ponoć szybko rośnie. Budleję posadzę w innym miejscu 🙂
Czy ktoś pokusi się o próbę zidentyfikowania tych sadzonek? Nie wiem, jak i gdzie to wsadzić...
IMG_20210607_222618.jpg IMG_20210607_222618.jpg
IMG_20210607_222557.jpg IMG_20210607_222557.jpg
IMG_20210607_222530.jpg IMG_20210607_222530.jpg
IMG_20210607_181855.jpg IMG_20210607_181855.jpg
IMG_20210607_181647.jpg IMG_20210607_181647.jpg
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 czerwca 2021 06:27
Post został usunięty przez autora
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 czerwca 2021 06:28
Drugie zdjęcie - lubczyk? Wygląda, jak lubczyk
Safie, oooo lubczyk mi nie przyszedł do głowy... Nie jest to seler, bo ten dostaliśmy w osobnych paletkach i od razu go zdiagnozowałam. Ale jeśli to lubczyk, to powinien choć trochę pachnieć lubczykiem, zaraz pójdę go wąchać. Dzięki! Najbardziej mnie ciekawi to fioletowawe, no nie mam tropu. A te pozostałe to będą jakieś kapustne. Dostaliśmy te sadzonki od kogoś, kto dostał je od kogoś i już zapomniał, co ten ktoś mówił, że to jest 😆😆😆
Trzecie wygląda bazyliowo, czwarte i piąte kapustnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2021 08:48
Mi te na końcu wyglądają jak kalarepa.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 czerwca 2021 11:44
Trzecie może być też miętą - trzeba obwąchać chociaż bazylia przyszła mi pierwsza do głowy.

Na końcu też obstawiam kalarepę
Bazylia, bazylia 👍👍👍😀 To mam już lubczyk i bazylię, chociaż ona wcale nie wygląda na bazylię, nie ma takich charakterystycznie zwiniętych listków, no ale pachnie (też nie jakoś wyjątkowo mocno). A co to może być te listeczki takie pożółkłe na pierwszej fotce? Tego jest duuuzo i nie wiem, czy to od razu do ziemi sadzić, czy najpierw w większe doniczki?
Polazłam do apki roślinkowej – to pierwsze wygląda trochę jak costmary / wrotycz balsamiczny. Ale to taka zgaduj zgadula z mojej strony.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 czerwca 2021 13:03
kenna, mnie te pierwsze wyglądają trochę na .... rzodkiewkę, ale to tak na 30%
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2021 13:05
kenna, Pierwsze trochę bób przypomina, ale taki stargany życiem lekko 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 czerwca 2021 22:09
Rukola
Lubczyk
Bazylia
Brokuł
Kapusta
Ooooo😱, Lanka_Cathar, rozgromiłaś system😵 Właśnie weszłam, żeby napisać dziewczynom że to pierwsze to na pewno nie rzodkiewka, bo tą mam swoją i potrafię odróżnić, a tu taka odpowiedź od Ciebie. Dziękuję! 🌼
Mam nadzieję, że za parę tygodni pochwalę sie zdjęciami dorodnych okazów. Dzięki za pomoc!
Post został usunięty przez autora
Ciekawe, moja rukola ma zupełnie inne liście, w życiu bym nie przypuszczała, że to na pierwszym zdjęciu ro rukola właśnie 🤔
Jak googlałam rukolę, to też inne, takie rozczapierzone, się wyszukiwały, ale może te pierwsze tak wyglądają, a później tworzą się te strzępiaste, właściwe?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 czerwca 2021 21:37
Mam nadzieję, że trafiłam. Tak po obserwacjach własnych. Rukola (i większość roślin) za młodu nie przypomina siebie. Dynię, cukinię i kabaczka dopiero po wypuszczeniu właściwych liści można odróżnić. Ogórek też nie przypomina siebie. Podobnie pomidor czy papryka. Młodego pora można pomylić z cebulą.
Kurczę no, nie mam zdjęcia moich liści, ale nawet młode tak u mnie nie wyglądają 😀 A takiej wielkości to już wyglądają jak rukola w necie :P
Jak nie zapomnę, to po południu wrzucę fotkę mojej rukoli 🙂
Tak wygląda moja rukola :p
IMG_20210610_164557.jpg IMG_20210610_164557.jpg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 czerwca 2021 18:49
Ja obstawiam brokuła, a nie rukolę.
Na papryce na balkonie pojawiło mi się takie coś, co to moze być? Bo nie che katrupić jak się okaże nieszkodnikiem 😑
20210615_182437.jpg 20210615_182437.jpg
Spuściłam sałatę z oczu na tydzień i prztransformowała się w wieże 😮
Sałata.jpg Sałata.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się