PSY

szam, to chyba foksterier?
A co Dożyca na niego ?
Niezła różnica wielkości między nimi🙂
Ile ona waży?
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 maja 2021 20:59
szam, szukaliście właścicieli?
smartini, tak, szukałam na spotted póki co. Wrzucę go też na znalezione jak będzie do końca ogarnięty. Natomiast stan psa wskazywał na minimum 3 miesiące tułaczki, takie kołtuny w takiej ilości nie robią się w tydzień. Wrzucam foto jak wyglądał jak go poznałam.

Perlica, coś z foxa ma na pewno. Alba najchętniej by się z nim tylko bawiła, ale że wiem, że ona ma problemy z pieskami ogólnie, dodatkowo nie wiem co mały sobą reprezentuje, to póki co zapoznanie robimy ultra powoli. Ona teraz waży jakieś 65kg, młody myślę że koło 10kg. Różnica jest znaczna, ale sucz stara się w miarę delikatnie z nim obchodzić.
IMG_20210517_131414.jpg IMG_20210517_131414.jpg
IMG_20210517_162150.jpg IMG_20210517_162150.jpg
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 maja 2021 22:21
szam, jest poprawa 🙂😉
Na pewno dobrze byłoby przedzwonić do okolicznych schronisk (ludzie często zgłaszają zaginięcie swoich zwierząt właśnie tam, jakby ktoś przyprowadził), sprawdzić chipa, poogłaszać na grupach w regionie. Skoro tak długo się błąkał to mógł przybyć z dość daleka 🙁 to nie zawsze jest porzucenie.
Jakkolwiek się jego historia nie skończy, trzymam kciuki i niech mu (lub Wam) się dobrze wiedzie 😉
smartini, chipa nie ma, sprawdzałam. Tatuażu też nie. Schroniska obdzwoniłam w poniedziałek, ale niestety zero odzewu, byli ogólnie mało zainteresowani. Jak dla mnie to wygląda jakby komuś uciekł, bo ma silny syndrom wyłączenia mózgu na spacerach, nie reaguje na nic, po prostu biegnie. Szukam nadal przez ludzi na miejscu i neta, może ktoś go pamięta. Chłopak przyjechał z głębokiego Podlasia, ale może jego ludź jednak go nadal szuka. Nie zmienia to faktu, że teraz mieszka u mnie i jakoś pieseczki muszą się dogadać a ja przyzwyczaić do terieropodobnego stwora, bo nie da się ich izolować bez końca a ja się jednak muszę liczyć z tym, że może u mnie zostać lub będzie trzeba mu znaleźć nowy dom jeśli współpraca z dożynką nie wypali ( póki co wszystko wskazuje na to, że jednak będzie ok). Także sytuacja jest ciekawa, ale robimy co możemy. Grunt, że chłopak nie jest sam na ulicy, ma jedzenie, spacery i dostęp do ludzi, za to nie ma już pcheł i kleszczy oraz dreadów, odrobaczanie w toku, jak mu stres trochę opadnie to jeszcze zaszczepimy. Ogółem jest bezpieczny.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 maja 2021 23:21
szam, nie no, wiadomo, super że chcieliście i mogliście się nim zająć 🙂 trzymam kciuki za pozytywny finał!
szam, wielka różnica , po tych fotkach to bardziej jak PON😉
A ja myślałam, że mój dużo waży i że jest gigantem 🤣

My dziś byliśmy w SK Iwno na treningu, a na koniec czerwca zgłosiłam go na zawody tam.
usunięty
23 maja 2021 20:37
Cześc Wam 👋

Mamy osoby, które mogą się podzielić opinią o serii Brit Fresh ?
Mój pies jest na Brit Care Junior Salmon & Potato, a dzisiaj natrafłam na Brit Fresh with pumpkin puppy large.

Z mojej podstawowej wiedzy wynika, że skład rewelka jak na tą półkę cenową (65% mięsa) i pod tym względem zdaje się być "lepszy" niż to co do tej pory stosujemy.

Po wyszukiwarce przeleciałam - pojawiło się dosłownie kilka postów, może od tego czasu macie więcej doświadczeń? Poniżej wkleję skład - jakby ktoś chciał na szybko zerknąć.

Świeża wołowina (40%), suszona wołowina (25%), dynia (10%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), owies, gryka (5%), jabłka, cały burak, olej z łososia, drożdże browarniane, siemię lniane, wątróbka z kurczaka, kolagen, algi, burak liściowy (0,2%), pietruszka, rozmaryn(0,5%), tymianek, nagietek, mniszek lekarski,probiotyki (Enterococcus faecium 1x10 9 CFU)
Pati2012, Joanna Korbal robi też kursy z podstaw Agility w Poznaniu 🙂 A taką typową szkołę agilitową, to znam Dog Motion - Agility Poznań 🙂
Edytować nie mogę, bo co poniektórzy mieli migotanie przedsionków 🙃 Na zawody psa zgłoszę jutro, bo dopiero jutro czyli 26 maja otworzą się zapisy 😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2021 12:46
Jeżu jak mnie to szczenię zaskakuje.
W niedzielę byliśmy 4ty raz na owcach i doświadczyłam takiej zmiany w psie po raz pierwszy.
Na pierwszym wejściu było dużo emocji, dużo biegania, dużo pląsania po tęczy - jak to u ozikowego szczeniaczka (pastersko dorastają trochę później niż bordery).
Drugie wejście? Inny pies. Dosłownie, zmiana o 180'. Wolny, skupiony na owcach, łapiący powoli momenty walk-on za owcami, z bardzo równymi flankami. Jedna owca miała wyjątkowo w poważaniu psy i Gru miał z nią kilka spotkań face2face i dzielnie napierał, nie odpuszczał jak go prowokowała, nie frustrował się.
Niesamowite jest oglądać jak pies pracuje na instynkcie i powoli łapie 'o co c'mon'
4S9A4452.jpg 4S9A4452.jpg
4S9A4471.jpg 4S9A4471.jpg
4S9A4465.jpg 4S9A4465.jpg
smartini, moja koleżanka właśnie ma BC i też była w weekend na owcach. Zamówiła własnie do BC nr 1 czyli pieska sobie suczkę z hodowli zagranicznej i czeka na szczeniaka.

To ja też sobie wstawię foto, a co 😉

Ogromnie się cieszę, że wystawę w Moskwie,u bardzo znanej sędziny hodowczyni w mojej rasie wygrała suka zgodna ze wzorcem, "malutka, niska" czyli prawdziwy Borzoj. Wszyscy byli oburzeniu, bo przegrały psy z wieloma tytułami. Daje to szansę na zmiany i powrót do wzorca , a co za tym idzie hodowlę Borzoja, który biega, a nie jest pokraką.
Cieszę się, że do wzorca weszła górna granica wzrostu, bo to co się wyprawia w Europie to hodowla raczej kuców nie psów🙄

IMG_9809internet.png IMG_9809internet.png
IMG_9840internet.png IMG_9840internet.png
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
25 maja 2021 13:03
Perlica, yyy... naiwna 🤣
Jak to dawniej mawiali: jedna jaskółka wiosny nie czyni. Niestety.
U nas 99% mocno premiowanych wystawowo psów złożyłaby się w pół na pierwszej rolce 😒 o ile by tam dobiegła.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2021 13:11
Ja jeżdżąc na owce mogę sobie popatrzeć na nieliczne showkowe oziki, które przyjeżdżają. No i cóż. One już nie pasą, większość trzeba prosić, by się zainteresowała owcami. Showkowe bordery 'starego typu' jeszcze pasą (chociażby siostra Chorizo), wiadomo, jest to bardzo rekreacyjny poziom no ale robią rzeczy, interesują się owcami. Show oziki już baaaardzo mocno odjechały od swojego oryginalnego przeznaczenia, niestety.
Różnice między workingami a showami są ogromne, w obu rasach. Dobrze, że ZKwP postanowiło zostawić przeglądy hodowlane jako alternatywę, chociaż tyle 🙄 oziki to nawet klasy użytkowej nie mają
-Alvika-, niestety, wiem, że masz rację, ale może powolutku... no widać, że coś zaczyna się zmieniać, na razie w Rosji.
Jeszcze bardziej jestem dumna, że tego BOBa zgarnęła ta suczka, bo matka mojego jest z tej hodowli 😉
No i dokładnie ta sędzina z Rosji ma sędziować Borzoje na 31 lipca na kliubowej chartów, choć to na końcu świata to tam pojadę jeśli się odbędzie, bo wiem że teraz debatują czy będzie ta wystawa czy nie będzie.
Po prostu jestem ciekawa bardzo jak oceni psa osoba z takim doświadczeniem ( jest właścicielem jednej z najbardziej znanych hodowli Borzojów na świecie Solovyev , także sędzią z ogromną wiedzą o rasie).
Prowadziła również darmowy webinar 2h z własnymi rysunkami psów, gdzie pokazała jaką pokraką stał się Borzoj przez lata. Rozbiła psa na elementy i osobno omawiała każdą częśc psa, zrobiła szkice poprawne i wadliwe psy, mega ciekawe naprawdę. Naprawdę bezcenne są screeny z tego webinaru i miło że jej się chciało produkować.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
25 maja 2021 15:28
Perlica, a co my mamy powiedzieć?
Jak ktoś zaczyna kopać w chartach polskich, to na pierwszy ogień idą Panie Szmurło i ich publikacja o naszym charcie. Aha, czyli się znają, czyli takie guru CP dla przeciętnego psoluba.
A w realu? A tu już lukier odpada, tonami. Wrzucanie na KW greyomiksów/wszystkomiksów czy ustawki na klubówce to chleb powszedni. Czasem mam ochotę powiedzieć jak mój wet: "ten burdel trzeba zaorać i zacząć wszystko od nowa" 🙄
smartini, jestem na etapie zapoznawania szelciaka ze światem. Ostatnio padło na bar przy lesie – i stajni. Kury i gęsi były zadziwiające. Ale odgłos barana – nawet z pewnej odległości – wprowadził w stan hipnotyczny. Dzieciak żadnych planów nie miał oczywiście, ale oczy w słup, uszy na sztorc i wgapianie ze skupieniem. Ciekawe, czy coś w niej siedzi..

Z corgisiów starsza, ta, która odeszła, miała duże zacięcie. Próbowała zaganiać, z braku owiec, gołębie, pilnowała ludzi żeby się nie rozłazili, psy, napędziła kiedyś na nas sarny... Młodsza za to zupełnie nie była zainteresowana takimi głupotami jak praca. Ot, luzaczka.
-Alvika-, mogę Cię tylko pocieszyć, no bo co mam zrobić 💔
Musisz jakąś fajną suczkę wytargać zza granicy i kontynuować linię z Fokim🐕
Ogólnie dziwna to historia,że rasa rodzima a taki syf.
Przecież ja nie znam dobrze rasy, a na coursingu widziałam w zeszłym roku jakieś dziwadło co to niby Cp było🙈 ba mój mąż się dziwił nawet, a on pojęcia nie ma całkiem🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
10 czerwca 2021 14:41
Troche durne pytanie, no ale: da sie samemu z psem dlubac sobie jakies podstawy obi? Jakies ksiazki, filmiki na yt, etc?
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 czerwca 2021 14:49
Becia23, pewnie tak, pytanie jakie masz aspiracje. Bo jeśli jedynie rekreacyjne robienie sobie rzeczy od tak, to da się. Jeśli masz jakiekolwiek aspiracje, by to wyglądało, działało jak powinno, było materiałem choćby na klasę 0-1 to radziłabym jednak zacząć z kimś. Tam jest mnóstwo detali, mnóstwo 'ćwiczeń dodatkowych', bardzo rozbudowana komunikacja. Można zauczyć siebie i psa bardzo złych nawyków a potem odkręcanie tego może kosztować więcej frustracji niż to było warte 🙂

Poczytać można na obiblog czy pies do kwadratu a bardzo polecane webinary ma Jagoda Wejchan - OBI freaks
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
10 czerwca 2021 16:08
Mieszkam w dziwnym kraju, gdzie obi jest praktycznie nieznane dla normalnych smiertelnikow 🙄 a obiedience kojarzy sie ludziom tylko z puppy classes i jak nauczyc psa siadac i wracac na zawolanie w klasie grupowej
Zadne zawody na pewno nie, chcialabym sobie tak rekreacyjnie dlubac, od lat mi sie podoba. No ale jak juz robic nawet dla funu, to chcialabym jednak w miare poprawnie probowac
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 czerwca 2021 16:10
To myślę, że webinary Jagody zdecydowanie a jakby trafiła Ci się szansa na jakieś seminarium czy np odwiedzałabyś Polskę to zawsze warto do kogoś wpaść. Seminaria są super, polecam bardzo 😀
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
10 czerwca 2021 16:11
Dzieki 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 czerwca 2021 19:54
Obifru ma lekcje online 🙂
Słuchajcie. W przyszłym tygodniu mamy z psami egzaminy. Tak się zdarzyło że mój pies będzie szedł najprawdopodobniej 2 dni pod rząd. Szykują się upały, pies puchaty i czarny a przy przynajmniej część egzaminu w pełnym słońcu. Pytanie czy poza elektrolitami mogę jeszcze coś podać? Istnieje coś na kształt boosterów jak dla koni? Nigdy nie potrzebowałam stosować ale tym razem szykują się trudne warunki.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 czerwca 2021 18:37
epk, jest np nutriplus gel, był chyba w zeszłym roku w Top for Dog.
Ja bym na Twoim miejscu podpytała na grupie Fit, healthy, working dogs Poland, tam jest sporo osób mocno ogarniętych w takich tematach, przeszukaj lupką albo zapytaj 🙂
smartini, dzięki <3
epk, ja na zawodach stosuję pastę energetyczną z aptusa i mogę polecić.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 czerwca 2021 22:33
ewuś, Aptus! Nie mogłam sobie tej nazwy przypomnieć 😂
ewuś, a kiedy zaczynasz stosowanie? U nas stawiam, że egzaminy mogą się zacząć plus minus koło 10-tej, ale kolejność losujemy przed rozpoczęciem, zazwyczaj kilka psów w grupie, więc może pójść i koło 12-tej dopiero.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się