ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Flygirl. dwie strony temu było, leniuszku. 😜

Tu bezpośredni link, bo chyba łaskawcy zapomnieli w ogóle dać odnośnik na stronie.
Teraz już trzy i to nawet ja pytałam.😅 Jestem w takim niedoczasie, że mi się wydaje, że październik był lata świetlne temu. W każdym razie dziękuję ci jeszcze raz ogromnie.😘
flygirl, https://gsdirect.pl/portalb2c/gsbenefits/willis9992/jezdzieckie/formularz.aspx

edit: sorki, nie widziałam poprzednich odpowiedzi ;(
Post został usunięty przez autora
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 czerwca 2021 23:00
wypadłam trochę z obiegu zawodowego ostatnio 😉 i chciałabym zapytać jak na szybko zorganizować badania sportowe albo zgodę na start?
Czy na ZT potrzebuję coś więcej?
Pati2012, w tym względzie nic się zmieniło. Badania musisz mieć od lekarza sportowego, chyba że ważność Twoich badań upłynęła po dniu 7 marca 2020. Wtedy stare badania są ważne do 60 dni po odwołaniu stanu zagrożenia epidemiologicznego.
Ponadto badania lekarskie do 23 roku życia włącznie, może przeprowadzić lekarz pierwszego kontaktu, na orzeczeniu musi być jednak klauzula o braku przeciwwskazań do uprawiania jeździectwa.
Pati2012, z wynikami krew, mocz, ekg do lekarza sportowego, który wypisuje orzeczenie. Załatwiłam to ostatnio w 2 dni, 1 badania, drugi wizyta u lekarza.
mindgame, to już zależy od lekarza, u niektórych to nie przejdzie i trzeba mieć jeszcze zaświadczenie od laryngologa, okulisty, RTG płuc a czasem stomatologa. Także zanim się zapiszę do sportowego warto zasięgnąć informacji czego dany lekarz wymaga.
Spam.
Spam.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 30 dni
Komentarz moderatora: Spam.
Potrzebuję pomocy w zrobieniu zgłoszenia przez fei - albo ja jestem takim deb*lem albo ta strona jest dla mnie mało przyjazna 😅
Mógłby ktoś mi pomóc?
michelle1992, zgłoszenia na zawody międzynarodowe , z tego co wiem robi się przez PZJ, nie bezpośrednio...
_Gaga, Dziękuję, komunikat odnośnie tego był w 2015 roku, myślałam, że coś się zmieniło, niestety nie jestem w stanie nic znaleźć na tej nowej stronie.
Już smaruję do nich maila 🙂
michelle1992, nikt nie jest w stanie nic znaleźć na stronie PZJ
Poza wieśniackim zdjęciem z flots w bucie i dzieckiem bez kasku w siodle...
Gaga, w punkt. Ale widzę progres po ponad roku, na pasku na górze są zakładki dyscyplin, na początku nie było i trzeba się było przedzierać przez 2 x "Więcej o PZJ", a potem wybrać odpowiednią Komisję. 😂
Sivrite, fakt
Przy czym regulamin skoków na 2021 nadal nie zatrwierdzony... a mamy lipiec 😂
michelle1992, napisz maila na adres zgloszenia@pzj.pl z danymi zawodnika i konia, jakie zawody, jaka runda.
anai, Dziękuję! 🙂 Właśnie tak zrobiłam, teraz liczę na cud przyjęcia zgłoszenia 😀
Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć czy mając 160cm mogę wystartować w ujeżdżeniu na kucyku 120? Chciałabym przepchnąć młodziaka przez pierwsze zawody, a nie jestem pewna czy nie dostanę jakiejś dyskwalifikacji ze względu na różnicę wzrostu?
Jak to jest z opisami koni w paszportach potrzebnymi do rejestracji PZJ? W starym niemieckim paszporcie który mam był opis zrebiecy i miejsce na drugi opis. Natomiast teraz mam w reku dość świeży paszport holenderski z opisem zrebiecym i brakiem miejsca na drugi opis. To jak to teraz jest?
Klami, chyba tak samo jak w paszporcie zielonym, też jest opis za źrebaka i tyle
Klami, Z tego co pamiętam,.jak masz zagr paszport musisz go przetłumaczyć, zgłosić konia do Malborka, oni przyjadą i ci sprawdzą opis i czip, dostaniesz wklejkę do paszportu. Potem do pzj wysyłasz paszport. Ale upewnij się jeszcze.
anai, hmm, ciekawe, ja miałam holsztynkę z oryginalnym paszportem plus paszport FEI jej i nic nie musiałam robić. Normalnie startowałam ZO na tym z czym ją kupiłam.
Etap rejestracji konia w ZHK znam. Nie o to chodzi.

Chodzi mi o rejestracje w PZJ. Poprzednio musiałam dodać drugi opis, bo PZJ zrebiecego nie brał pod uwagę, ale w tamtym paszporcie było miejsce na drugi opis. Tu nie ma.
Klami, wyślij to co masz do PZJ czyli ten paszport , jeśli nie bedzie pasowało to się do Ciebie zwrócą przecież, że musi być coś więcej. Po za tym może łatwiej zarejstrować wpierw w okręgowym związku, gdzie paszport nikogo nie interesuje? Od razu ZO nie będziesz śmigać chyba.
Perlica, czuje spory dyskomfort w wysyłaniu paszportu. Chce to zrobić raz. 🤣
Nie chce rejestrować w WZJ. Z tego co wiem to z młodych koni tylko czterolatki chodza bez PZJ (i tez nie jestem pewna). Także rejestrowanie WZJ żeby i tak zaraz rejestrować PZJ to jak dla mnie bez sensu.
No nic. Próbuje u źródła, ale czy się dodzwonię. 🤣
Jeśli część ozhk masz za sobą, to wysyłasz paszport do pzj plus wniosek o rejestrację. I tyle. Od dawna paszporty nie mają miejsca na kolejne opisy.
anai, Dziekuje!!!! O to info mi właśnie chodziło.
Wybaczcie post pod postem. Na tej nowej wersji strony PZJ nie jestem w stanie nic znaleźć. Jakie są obostrzenia co do kielzna w skokach dla 4 i 5 latków? W sensie, czy kielzna z plastiku / gumy czy innego tworzywa są ok?
Klami, w skokach tak
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się