Stajnie na Śląsku

Ava, Zimą stoją do około 13, różnie w zależności od dnia. Rano dostają śniadanie i siano dlatego wychodzą późno, bo jedzą do końca. Na pastwisku nie dostają nic, prawda. Potem po południu jak ktoś chce to są puszczane do karuzeli od 14 do 15 lub na 30min w zależności od preferencji.

Powiem tak, długość czasu spędzanego na dworze zimą mnie osobiście też nie zadowala. Tyle że zawsze jest coś, nigdy nie jest idealnie. Ja przerobiłam w życiu wiele stajni, a ta pod względem organizacji i opieki jest najlepsza. Nigdy nie bałam się o mojego konia, nigdy nie wracał z dworu spragniony lub głodny. Zimą przeważnie same stoją przy płocie o wyznaczonej godzinie i chcą do stajni. Wychodzą w takich samych składach jak latem. Chyba, że ktoś chce żeby jego koń wychodził sam. Moja klacz zawsze wychodziła z drugą klaczą niezależnie od pory roku.

Teraz jestem w stajni gdzie zimą konie stoją od 6 do 15, bez wody ze sterta siana. Mój koń za każdym razem jest zapchany i spragniony... wodę nosze mu sama.

Wiadomo z wodą zimą jest ten problem, że zamarza i tak dalej. W stajni w Rzeczycach jest o tyle fajnie, że można się sensownie dogadać z menadżerką. Jeżeli nie mamy pomysłów pod tytułem "żłób mojego konia wisi na złej wysokości" lub innych wyssanych z palca. Możliwe, że mogłabyś sobie wodę nosić sama albo załatwić, że będą mu dolewać. Nie wiem, ja nigdy tam nie potrzebowałam tego robić, bo konie są na tyle krótko że nawet po powrocie do boksu nie cisną do poideł.

Stałam tam nie tylko w pensjonacie parę lat ale i pracowałam, więc jeżeli masz jeszcze jakieś szczegółowe pytania to zapraszam priv 🙂

edit. Możesz po południu wypuszczać na kwaterę przydzieloną dla swojego konia na ile chcesz ale sama musisz go zabrać albo dogadać się z kimś z pensjonatu. Po prostu nie robi tego pracownik, ale ja często z koleżankami robiłam tak że np. właścicielka klaczy z którą stała moja puszczała je jeszcze po południu na godzinne dwie na dwór i potem zabierała.
Troche wypadłam z obiegu - czy w okolicach Rybnika (do 10km) znajdują się stajnie gdzie dobrze karmią, są trawiaste padoki, jakiś kawałek placu do jazdy i tereny?
Lekcje jazdy konnej poszukiwane 🐴


Hej, chciałabym wrócić do jazdy konnej po latach. Szukam stajni z dobrym instruktorem w woj. śląskim, okolice Częstochowy i Myszkowa. Czy jest ktoś może z okolic i może coś polecić?
Co wymagam:
❌ nie interesuje mnie kręcenie się w kółko w zastępie 8 koni przez godzinę. Jazdy mają być czymś więcej.
✅ pomocna atmosfera, ze względu na różne wcześniejsze przeżycia w innych stajniach mogę być zestresowana i potrzebować pomocy, nauczenia się różnych rzeczy od początku.
� wcześniej zostałam nauczona fatalnej jazdy na wodze, mam okropny dosiad, robię dużo błędów, cierpi pysk konia, cierpię ja, cierpi instruktor, cierpi cały wszechświat. Chciałabym, aby ktoś cierpliwy pomógł mi to skorygować
✅ nie chcę startować w zawodach, interesuje mnie jazda dla siebie samej, rekreacji, własnego zdrowia psychofizycznego przede wszystkim

Jeśli ktoś może coś polecić, niech proszę napisze tutaj, do mnie na pw, lub na mojego maila baaalbinaaaa@gmail.com
Drodzy, kogo wezwać do RTG kopyta? Okolice Tarnowskich Gór.
Ava, Jestem z okolicy Myszkowa, ja wzywałam Poznańskiego był za godzinę i zrobił dobre zdjęcia, co prawda sprzęt przedpotopowy ale zdjęcia zrobi dobre i mozna je pokazać innemu weterynarzowi, ja na przykład pokazywałam Henklewskiemu.
Ava, Henklewski, Marta Rykała.
Dzięki! Ogarniam temat. Ciężko mają teraz wszyscy weci z czasem niestety 🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 czerwca 2021 07:55
Ava, ja polecam doktora Polakiewicza. Świetny ortopeda.
Czy ktoś na Śląsku wynajmuje koniowóz? (Śląsk mam na myśli rejon od Katowic w stronę Żywca 😉 )
desire   Druhu nieoceniony...
03 lipca 2021 14:57
Halo halo jes tu ktos stojący na Jamnej?
desire, Której Jamnej? Tam są chyba 3 stajnie. Chyba, że chodzi o stajnię, która na fejsbuku ma stronkę "Stajnia Jamna" 🙂
Troche wypadłam z obiegu - czy w okolicach Rybnika (do 10km) znajdują się stajnie gdzie dobrze karmią, są trawiaste padoki, jakiś kawałek placu do jazdy i tereny?
fisherprice, może troche dalej niz 10km od Rybnika i bez placu do jazdy, ale łaki całą dobę i super tereny 🙂
Hejo . szukam dla koleżanki stajni wolnowybiegowej dla raowca na emeryture . nie potrzeba juz nic tylko pastwisko i doglądanie. Ktos cos poleci ?
Akatash, Popas Ruda. Ruda Śląska Bielszowice, Kingi 105
trochę nie wiem gdzie pytać, ktoś zna tego konia?

https://ogloszenia.re-volta.pl/6-letnia-klacz-oldenburska/o/357706/?kodkm=10&6=2&4=3&wzrostMin=0&wzrostMax=182&wiekMin=1&wiekMax=22&sortowanie=0

i mógłby powiedzieć coś więcej? Najlepiej na pw 😀
Akatash, w Tychach mam stajnie wolno wybiegowa 🙂 aktualnie 3 konie z RAO u nas stoją więc nie ma problemów z podawaniem leków w każdej formie.
ansc, Odnośnie stajni w okolicy Rybnika - mogłabym prosić o informację o jaką stajnię chodzi? Również poszukuję pensjonatu w tych okolicach dla dwóch koni 🙂
friesian, napisałam wiadomość
desire   Druhu nieoceniony...
11 lipca 2021 21:12
<b>desire,</b> Której Jamnej? Tam są chyba 3 stajnie. Chyba, że chodzi o stajnię, która na fejsbuku ma stronkę "Stajnia Jamna" 🙂
Sankaritarina,
Byly 2 obok siebie i została własnie tylko jedna, pandor zamkniety od lat 😉


desire, nie wiesz co tam jest teraz w miejscu Pandoru? Był dom, boksy angielskie. Ktoś to przejął czy niszczeje?
desire   Druhu nieoceniony...
12 lipca 2021 11:01
Wiem, ze kupil to ktos calkowicie niezainteresowany dzialalnoscia jezdziecką, czy boksy w ogole jeszcze stoją to nie wiem.
Hej. Poszukuję wszelkich informacji o Stajni Zielona Dolina w Przezchlebiu. Chodzi mi o właścicieli - fajni? Do dogadania? Jak atmosfera? Prowadzą rekreację? Dużo dzieci? Padoki wiem, że są super i całą dobę konie są na zewnątrz. Jak z karmieniem? Rzetelnie czy trzeba pilnować? Ktoś coś wie, ktoś coś słyszał? Polecacie? Szukam miejsca spokojnego, z padokami, najlepszą opieką i troską o moje końskie dziecko.
Post został usunięty przez autora
Drodzy forumowicze.
Bardzo proszę o wasze obiektywne opinie na temat stajni Tabun w Sławkowie. Po zdjęciach i opisie stajnia wygląda zachęcająco pod względem pensjonatu dla koni.

Kwestie, które mnie nutruja to czy prowadzona rekreacja nie ma wpływu na pensjonat dla koni, czy jest się to w stanie pogodzić. Druga kwestia, czy podłoża są dobrej jakości i nie są twarde.

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
desire, Jamna została sprzedana i raczej już nie będzie tam pensjonatu, bo wszyscy dostali wypowiedzenie
Jul, Jamna od lat jest u tych samych właścicieli i nie została sprzedana 😉 teraz tam będzie nauka jazdy konnej.
Jakie stajnie z hala możecie polecić w okolicach Katowic do 40km? Im bardziej szukam tym bardziej jestem załamana 😅 głównie chodzi, żeby była to stajnia, gdzie jest hala, ale konie wychodzą codziennie na pastwiska (nie małe kwaterki). Lando, Vanto odpada, bo nie potrzebujemy aż tak sportowej infrastruktury.

Dziękuję za odpowiedzi 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
23 lipca 2021 09:27
No to mamy sprzeczne informacje, slyszalam, ze Jamna bylaby do dzierzawy.. 🙈
UlaBrzydula, ja slyszalam dobre opinie, jedną marudzącą o dźwiganiu ceny za pensjonat. Jak w zeszłym roku tam dzwoniłam to powiedziano mi, że mają kolejke na 10 koni. .0246974398934E+34;

Kadarka, nowy Zefir ma pastwiska i hale
mrowka004, No to mój błąd 😅 Wczoraj akurat dowiedzialam się już na 100% że właściciel tam wraca razem z bodajże wlascicielem Profitu
To moment - zmienia się ten dzierżawca czy nie? xD

Kadarka, Od Katowic do 40 km bieda. Tj. albo wszystko zajęte (Aura, Leo) albo nic. Na Muchowcu jest hala. Chyba dwie nawet. Możesz obadać.
Stajnia Zefir też właśnie podobno ma halę.
Poza tym hmm..... Vena Rogoźnik? Hala jest.
Jaworzno Ciężkowice? Ale tam cena pewnie jak Lando czy Vanto.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się