Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 czerwca 2021 08:18
Nie ogłoszenie, ale widzieliście to 😦
https://www.o2.pl/informacje/tury-tajemnicze-smierci-zwierzat-sprawe-bada-policja-6648832343464864a
Ktoś wie co tam się wydarzyło?
W komentarzach na FB przeczytałam, że właściciel koni był konfliktowym czlowiekiem. Podejrzewają, że ktoś mógł po złości otruć mu konie. Ale ile w tym prawdy...
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2021 10:10
No z tego portalu to ani merytorycznych ani rzetelnych informacji się raczej nie dowiemy... ;-)
Zadziwiające to są komentarze pod smutnym info. Co ma do tego: PO, Rydzyk, Macierewicz, Smoleńsk??? Oczy mam jak spodki. Ktoś zatruł konie, to oczywiste. Celowo lub przypadkowo - to jest do ustalenia. Tragedia zwierząt, tragedia właściciela - ale i nas wszystkich: że coś takiego może się zdarzyć, że ludzie niewinnym zwierzętom gotują taki los. Wolałabym, aby przyczyną okazała się skrajna bezmyślność niż rozogniona nienawiść. Do ludzkiej głupoty zdążyłam przywyknąć, do tortur zwierząt bo komuś coś nie pasuje - nie.
halo, ma niestety wiele, gdyż przez obecną politykę wyszli spod ziemi chyba ludzie ziejący nienawiścią , a obecny rząd swoją polityką takie postępowania wspiera, a na pewno nie karze.
Mam na ten temat zupełnie odwrotne zdanie. A twój wpis tego dowodzi. Co ma piernik do wiatraka? Jeśli ktoś w ogóle sądzi inaczej - obawiam się, że zieje nienawiścią właśnie. "Ja wiedziałam że tak bęęędzieee..."
halo, jak najbardziej możesz mieć.
Ma wiele, bo skoro policjant pluje na starszą Panią aktywistkę to chyba coś się zmieniło w społeczeństwie i jest przyzwolenie, na coś co jeszcze 8 lat temu było nie do zaakceptowania. Więc ludzie robią się odważni i pokazują prawdziwą twarz, bo są bezkarni.
Jeśli dla Ciebie to normalne...
Perlica, imho było tak samo "do zaakceptowania" tylko media nie miały takiego interesu aby to nagłaśniać. I nie było smartfonów czyli nie było mediów przy dupie każdego obywatela 24h. Wystarczy spojrzeć na choćby fb profil Biedronia... dawno nie widziałam kogoś, kto tak zieje nienawiścią, smaży takie typowe prowokacyjne medialne kotlety dla gawiedzi i nie wnika w żadne temat, którego się ima. 10 lat temu poniekąd tego człowieka wspierałam, dziś bym się wstydziła przy jednym stoiku z nim siedzieć
Tam są takie filary tematyczne ciągle do znudzenia- klimat i ekologia (o której ten duren nie ma pojęcia co pokazał w swoim planie dla Polski kilka lat temu), kościół katolicki, księża i pedofilia, LGTb oczywiście - choć chu wie jakie oni maja postulaty poza tym, że wszyscy maja kochać odmiennie kochających i ... to właśnie ta strona zaczyna wyglądać jak tłum z podniesioną w wyproście ręką w wymownym geście.

Co do politycznych komci pod artykułami - cóż- to nie ten portal jest inicjatorem tej strategii w tym kraju ale gazeta i wp🙂. To jest taka tajemnica Poliszynela choć na co drugiej imbie w Wawce w branżuni każdy wie, że tym ludziom się za to płaci. Nikt tych komci nie usuwa, nie cenzuruje... bo... bo portale prawie dwie dekady temu nie po to rozwinęły struktury płatnych komentatorów współpracujących z modami aby to ubijać teraz. Te komcie są po to aby:
1. nakręcić odłson dla reklam
2. Przedłużyć czas wizyty uu na stronie = lepsze statsy dla reklamodawców
3. Mieć w pogotowiu armię wytresowanych szczurów medialnych, która storpeduje każdy temat, który by tam mógł wypłynąź oddolnie, od użytkowników, od ludzi. Tym samym nie muszą kasować niewygodnych komentarzy (wartościowych, czy ekonomicznie groźnych- ktoś pojedzie np. po ich sponsorze). Od razu wlatują polityczne heheszki i komentarz ginie zakopany w gązczu i już nikt tego nie odnajdzie, nie odświeży.
Te prostytutki współpracują z tzw. agencjami marketingu szeptanego (podobno nielegalny🤣, a pół ekskluzywnych chat na Podlasiu za kasę z tego wybudowana) i sami czasami zamawiają taki zewnętrzny atak troli. W zamian jak agencja pod niby naukowym artykułem wpuszcza swoich troli od szeptanki to admini "przymykają oko".
kotbury, co do Biedronia zgadzam się.
Temat LGBT powoduje u mnie odruch wymiotny, nawet w firmie mamy tło z tęczą na kompie, chyba zaraz zwariuje, bo też mam przygotować prezentację o diversity, chyba zwariuję, ja produkuje ciastka i czekoladę!!!!

Odkąd pamiętam czyli w podstawówce miałam kolegów, którzy bardziej czuli się koleżankami, nosili buty na platformach i malowali się. Miałam też na podwórku koleżankę, która zawsze chciała być facetem i tak się stylizowała. Została mechanikiem samochodowym, miała dziewczynę potem itp.
Ludzie, jak ludzie, co mnie obchodziło jak oni się ubierają, bawiliśmy się wszyscy razem normalnie.Nikt nie podkreślał ich "inności" to nie wywoływało to żadnych emocji u nikogo, ot Marcin, Anka i Daniel.

To że media i opłaceni klikacze sterują światem to wiadomo. Pokazuje to tylko jak ludzie są durni.
Nie do końca mi chodziło o media i net, bardziej o konkretne sytuacje, które miały miejsce w realu.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
12 czerwca 2021 00:24
Perlica, a tęcza kiedyś była tylko tęczą, i to że coś takiego się ubrało, oznaczało tylko to, że ma się kolorowy ubiór. Dzisiaj strach wyjść ze sklepu z tęczowa torba na zakupy, bo albo zleci się albo lewica, albo prawica.
PS Dobrze że jeszcze tęczowe kantary można koniom kupować i nikt (chyba?) tego z niczym nie kojarzy.
Siesiepy, nie wiem czy można 😁 🌈🌈🌈🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2021 13:54
zembria, łącznie z tym, że na dwulatku siedział dziewięciolatek.
Chociaż niekoniecznie, dziecko w końcu siedziało na siodle, nie wiadomo czy siodło było wtedy na koniu.
dziunka, Bez przesady, on nie wygląda żle.
diuk, nie wygląda też dobrze. Jest chudy i bez mięśni.
Dziwne żeby za 10 klocków wyglądał jak z aukcji w Verden…
Mięśni brak bo nie wygląda żeby kiedykolwiek był w jakimś sensownym treningu...no i wykastrowany miesiąc temu, to też mógł zwyczajnie spaść z masy. Wygląda słabo, ale nie tragicznie.
DeJotka, dokładnie, rekreant w tym wieku, jeśli od dawna śmiga w rekreacji nie będzie wyglądał jak atleta. Koń ma dobry włos, błyszczy się, więc ja bym nie histeryzowała.
To koni za 10K sie nie karmi czy jak? "W tym wieku" - jakby ten kon mial 30 lat, a ma 14 😐

Kon jest obrzydliwie chudy, rekreanty 25+ u nas wygladaja lepiej. A jak schudl po chorobie to sie nie zarzuca siodla na taki szkielet, tylko najpierw odkarmia
I nie prezentuje do sprzedaży w takiej formie... A ja w ogóle mam wątpliwości, czy on czysto chodzi
Czysty nie jest na pewno, wzorzec ruchu taki bolowy, ale zaraz ktos sie oburzy ze jak to, kon za marne 10 tysi to wiadomo, ze kulawy byc musi i to normalne, ze taki sobie chodzi w rekreacji :P
kokosnuss, a czy wasze "rekreanty" to też folbluty po kastracji w tym wieku?

Pewne rasy mają pewne "predyspozycje", czy wręcz cechy. Po prostu. mało który folblut bez sensownego treningu będzie wyglądał jak szafa skokowa czy ujeżdżeniowa.

edit. teraz dopiero spojrzałam na filmik - kulawy na lewy zad 🙁...
Dla uspokojenia gownoburzy 😁 to ja wystawiłam 14 latka na sprzedaż. Koń bez wcześniejszego treningu, wykastrowany w późnym wieku do tego uroda fit folbluta i jest efekt. Koń ma 24h dostęp do siana i 4x dostaje treściwe. Teraz potrzebuje czasu i roboty żeby przytyć - stąd taka a nie inna cena za konia. Przebadany pod względem wrzodów i niedoborów i uwaga - koń zdrowy ! Polecam poszukać sensacji gdzie indziej 😉 pozdrawiam cieplutko!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 czerwca 2021 07:33
kotbury dołączam do tego co napisałaś niektóre polkrewki z dużą domieszką xx. Też potrafią być trudne w utrzymaniu masy.
kotbury, nie mowie o zadnych szafach, a o poprawnej kondycji zywienowej, ktora moze miec kazdy kon bez treningu. Tylko niektore konie poprawna kondycja maja od ogladania plasterka siana na dzien, a inne trzeba karmic bardzo konkretnie. Znane mi folbluty w dobrej kondycji zarcie - oprocz nieograniczonego siana - dostaja wiadrami, no ale latwiej gadac "folblut to tak ma".

Wzmianka o starych rekreantach byla odnosnie tekstu, ze kondycja logiczna, bo to rekreant "w takim wieku". Czternascie lat jako "taki wiek" zrobilo mi dzien :P

Widocznie szukam sensacji, ale mnie jazda na chudym, kulawym koniu jednak ciutke bulwersuje 🤷 ile by ta bida nie kosztowala
anetakajper   Dolata i spółka
28 czerwca 2021 09:54
milton-ka, czasu może tak, ale roboty....? Ładować kuper na konia, który może waży 350 kg 🙄
anetakajper, sensownej roboty tak, inaczej będzie wielki brzuch i zapadnięte plecy, jak kobyły po kilku zrebakach
anetakajper, stałam do niedawna w stajni gdzie trafiały różne folbluty, w bardzo różnej kondycji, wieku i stanie. I każdy jeden dostawał jakąś pracę - odpowiednią do stanu + oczywiście tona siana i dobre treściwe. I nawet z tych najgorszych, przy którym ten wyżej to wygląda bardzo dobrze, momentalnie się poprawiały. A znam osobiście kilka takich które przy najlepszym karmieniu, a odstawieniu od pracy leciały z wagi i robiły się wieszaki momentalnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się