Bieżnie dla koni

Witam.Chcialabym sie dowiedziec co sadzicie o biezniach dla koni.Slyszalam rozne opinie .
Widziałam kiedyś konia pracującego na bieżni. Fajna sprawa, szczególnie, że było lekko pod górkę, więc musiał pracować chcąc nie chcąc. Ekonomiznie jakbym miała wybierać to bym stawiała karuzelę zamiast bieżni. Bo bieżnie nie są tanie, a tylko jeden koń pracuje w danej chwili, a na karuzelę wstawisz kilka.
Widziałam, chyba nawet obfotografowałam. Dla konia tak samo nudne jak karuzela, tyle, że super sprawą jest mozliwość ustawienia kąta nachylenia.
Użytkownicy mówili, że wbrew pozorom łatwo jest konie nauczyc korzystania z nich.
deborah   koń by się uśmiał...
17 kwietnia 2009 09:22
paa, ojjjtam ze nudne, trzeba taką przesuwaną fototapetę zamontować 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 kwietnia 2009 10:24
ojjjtam ze nudne, trzeba taką przesuwaną fototapetę zamontować albo w terenik pojechać, ponoć konie do tego też służą 🏇
Widziałam, chyba nawet obfotografowałam. Dla konia tak samo nudne jak karuzela, tyle, że super sprawą jest mozliwość ustawienia kąta nachylenia.
Użytkownicy mówili, że wbrew pozorom łatwo jest konie nauczyc korzystania z nich.


ja mam nawet filmik, ale niestety na unieruchomionym chwilowo kompie, więc moze za jakiś czas udałoby mi się wstawić
jeżeli bieżnia ma służyć rehabilitacji to lepsze pływanie http://www.horseswim.com/sitepages/Facility.html 😅


Z tego co sie dowiedziałam to jest program 20minutowy ,są rożne kombinacje jeśli chodzi o pochyl bieżni.Ja mieszkam w Grecji ,wiec tereny są lekko niebezpieczne ze względu na kamienisty teren.Do lasu chodzimy z koniem, ale tylko na spacery na lazły.Padoki tez małe i na krotko.Myślałam o bieżni jako dodatkowe "zajęcie" dla konia rano przed padokiem.Myślę ,ze to lepiej niż ma stać w boksie cały dzień.Zastanawialam sie tylko czy taki rodzaj gimnastyki ma jakieś "minusy"
bieznia fajna sprawa, ale jak juz zostalo wspomniane- tylko na jednego konia w danej chwili
widzialam taka za 20 tys euro, wiec wydatek o wiele wiekszy niz za karuzele, ktora mozna kupic za srednio 15 tys zl.. (plus obudowa, dach to wychodzi wiecej, ale i tak o 3/4 mniej niz za bieznie 😉)
U nas jest w klubie i można opłacać miesięcznie w zależności ile razy miesięcznie chcesz by koń był ćwiczony.
to nad czym tu sie zastanawiac? 😉
a to widziałyście? niedość, ze bieżnia to jeszcze basen 😉
Wstawię tutaj, bo buszując po necie znalazła mi się taka duńska strona, która ma masę rozmaitych sprzętów dla koni, w tym nawet... końskie spa 😀

Polecam rzucić okiem na filmiki na stronie: http://www.gunnarlunda.com/8.html

A tu bieżnia na sucho - i po prawej bieżnia na mokro:



Relax - czyli trzęsąca się podłoga z solarką - wersję bez solarki miałam okazję taką podłogę widzieć na żywo, a nawet się na niej wytrząchać 😉 Podobno super działa na krążenie:


Spa... dla koni, masaż biczami wodnymi i inne bajery:


Widok ogólny na przybytek rehabilitacyjno-relaksacyjno-treningowy:


Oj nieprędko się takich bajerów w Pl doczekamy, nieprędko...
Najlepszy ten żyrandol  😍
Z drugiej strony, jacy my szczęśliwi, że jeszcze dość powszechnie można i do lasu i do jeziora...
"Moje" takie seanse w SPA mialy w zeszlym roku 🙂 Nie powiem, nie powiem, pomagalo to to, na nozki  super. Ale co sie chlopaki nastresowaly szczegolnie za pierwszym razem zeby w tym stac  😵 Kary zreszta za kazdym razem chcial wyskakiwac stamtad i ogolnie mu sie to nie podobalo....
halo, bingo 😀 Żyrandol i doniczka z zieleniną. Konie mają zaiste pełen relaks 🤣

A do lasu można, ale w takim podmiejskim lesie pełno quadów, co do jeziora, to ja musiałabym mieć jakieś mega zaufane, dwa znajome konie masakrycznie pokaleczyły sobie nogi na jakichś żelastwach w wodzie... Pamiętam jeziorko, do którego z zaprzyjaźnionej stajni wjeżdżało mnóstwo osób - kiedyś poziom wody lekko się obniżył, a na brzegu dosychał... kineskop starego telewizora, który ktoś beztrosko wyrzucił 🙁
Szkoda, że tak sobie lekką ręką wszystko dewastujemy - no nic, żale nie na temat.

Smerfi, i droga taka impreza za wjazd? Na stronie, którą podałam, jest cennik, będzie lekko powyżej 300 pln za sesję w spa...
Jesli dobrze pamietam to placilismy 80 euro. Czas trwania zabiegu - 25-30 minut. To bylo podczas zawodow w Arezzo i tam ta maszyna byla prawie, ze non stop zarezerwowana....
W stajni w której pracowałam mieliśmy i spa, a później zakupili bieżnie wodną.
Spa się nie sprawdziło, poniewaz jeden koń z niego wyskoczył i został kontuzjowany, także właścicielki nie chciały już później ryzykować. Bieżnia była super, koń nie może zacząć świrować, bo cały czas musi pracować, śmiesznie było na początku jak przyuczaliśmy konie, trochę się dziwiły jak woda zaczynała się wlewać, ale pracowały super . Po takiej pracy na bieżni z wodą można było odczuć wyraźną zmianę na jeździe- były lżejsze rozluźnione i lepiej pracowały grzbietem. Także bieżnie polecam zwłaszcza dla sztywniaczków 😉
ja mam pytanie czy ktoś używa bieżni na co dzień, czy jest w ogóle możliwość kupna bieżni w Polsce albo wypożyczenia i jakie ewentualnie są tego koszty. Przeszukałam internet, ale się na żadną firmę która by w Polsce się tym zajmowała nie natknęłam.
W paru stajniach są bieżnie i podobno są to rewelacyjne rozwiązania. W Polsce nie produkują bieżni ale można je sprowadzić z Niemiec, mam namiary na osobę która się tym zajmuje. Szukałam możliwości wypożyczenia bieżni ale takowych usług na razie nikt nie świadczy, a szkoda...
Ja jestem ZA bieznia! mozna duuuuzo rzeczy na niej zrobic - od treningu po badania. Mój siwy na biezni:

EDIT
filmik:
Ja jestem ZA bieznia! mozna duuuuzo rzeczy na niej zrobic - od treningu po badania. Mój siwy na biezni:

EDIT
filmik:

Odgrzebuję stary temat. Bieżnie coraz popularniejsze, a ktoś zna koszty zwykłej bieżni i wodnej?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się