PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2021 21:04
Sto lat nie wrzucałam mojego seniora.
Jak przystało na trudnego, niebezpiecznego, jazgotliwego teriera gra w serialach i całkiem przyzwoicie radzi sobie na sesjach zdjęciowych. Moją największą porażką wychowawczą jest to, że nie potrafiłam nauczyć jej nigdy szczekać. Niestety nadal na spacerach zjada suszone węże i czipsy z żabki (nie mam na myśli smażonych ziemniaków z zielonego sklepu) 😅
169615107_4003034023090244_6352783217122068669_n.jpg 169615107_4003034023090244_6352783217122068669_n.jpg
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 czerwca 2021 21:17
JARA, a jak jej do pyska w tej obroży 😀
JARA, o rany, 100 lat was tutaj nie było! Super wygląda 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 czerwca 2021 06:41
Dzięki laski 🙂
Potrzebuję pomocy w wyborze karmy. Mój psiak, lat 10 JRT, dostał zmian skórnych, zaczęło się od częstszego drapania, był wtedy od dłuższego czasu na Brit Care Venision Potato, najpierw padł trop, że może pasożyty zewn, dostał Simparice. Drapał się nadal, zmieniłam karmę na rybną, też Brit Care, było jakby lepiej, ale od dwóch dni pogorszenie, drapie się, liże i gryzie łapy, zaczerwienil mu się brzuch i pachy, które sobie zaczął rozdrapywać. Byliśmy dzisiaj u weta, pani dała mu steryd, tabletkę do podawania na kolejne dni i szampon. Kazała zmienić karmę na hipoalergiczną. No, ale na tej Brit Care też jest napisane, że jest hipoalergiczna 🤔 i nie wiem czego szukać 🤦 ona nic konkretnego nie chciała polecić, mówiła tylko, żeby nie miała kurczaka, wołowiny i ryb skoro nie służy mu ta co je.
Nie wiem co robić, miał ktoś podobny przypadek? A może to w ogóle nie alergia? Może trzeba robić inne badania?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 czerwca 2021 12:52
<b>Becia23,</b> tak to prawda zgadzam sie 🙂 ciezko tutaj z FCI obi... ja trenuje agility i wlasnie z tego powodu przerowadzilam sie, bo jest tego tutaj pelno 🙂 <br>
South East? Mam conajmniej 3 znajome (2x polki i jedna niemka) trenujace FCI obi w okolicach Londynu, one same sa trenerkami, wiec moze maja jakies klasy albo jak nie to do kogos pokieruja, ale na pewno wiedza wiecej niz na poziomie puppy classies czy nie ciagniecia na smyczy. Teraz jestem w pracy, ale postaram sie tu wrocic z domu i wyslac CI namiary na PM 🙂😎

uleska, bylabym bardzo, bardzo wdzieczna 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 czerwca 2021 12:54
NowaJa, u nas zmiany skórne wyszły przy okazji alergii środowiskowej (pyłki). Przy pokarmowej owszem, drapała się, ale uszkodzenia były mechaniczne.

Generalnie ja mogę polecić karmy Vet Expert monobiałkowe, przy czym to karma mokra. U nas bardzo fajnie się sprawdza (i tym samym potwierdzam wcześniejsze opinie dziewczyn z tego wątku).

Pamiętaj też, że może uczulać wszystko tak naprawdę, nawet wypełniacze wykorzystane do produkcji danej karmy. W naszym wypadku odpada cokolwiek skrobiowego.
NowaJa, też polecam Raw Paleo, bo to Vet Expert.
Masz tam jagniecinę monobiałkową.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 czerwca 2021 15:09
NowaJa, może być alergia pokarmowa, może być środowiskowa a może być krzyżowa. Testy są ale miarodajność jest wątpliwa, ja bym więc zaczęła od karmy monobiałkowej, z jak najkrótszym składem - uczulać mogą też białka roślinne. Czasem alergenem są roztocza, które namnażają się na długo przechowywanej karmie (z dostępem do powietrza), więc można spróbować z mniejszymi workami (wiem, droższe).
Szukaj karmy z mięsem, z którym twój pies dotychczas miał jak najmniej (albo wcale) styczności, np z dziczyzną.
Zastanów się też czy coś się zmieniło ostatnio w waszym życiu. Pies jest dorosły i jasne, alergie mogą przyjść z wiekiem albo zostać nabyte (na przykład przez zbyt monotematyczną dietę) ale może to coś innego? Zupełnie nowy płyn do płukania prania? Nowa roślina w okolicy?

Niestety, może to pewnie być coś innego niż alergia. Zwracaj uwagę na zmiany, które wprowadzasz i wprowadzaj je pojedynczo żeby być w stanie wyłapać ewentualny produkt, który uczula
Ja wiem z uczulać może wszystko i jestem tym przerażona, takie rzeczy jak płyn do prania zmieniam często, nie mam jakiejś ulubionej marki, bo my domownicy nigdy problemów z tym nie mieliśmy, psa lęgowisko piorę w płynie dla niemowląt, bo piorę w tej samej pralce co rzeczy koni, a dla nich mam taki płyn. No ale wiadomo, pies śpi też na naszych kocach, pościeli, a te już są prane normalnie 🤔 o testach alergicznych usłyszałam to samo od pani weterynarz, że drogie a wychodzą z nich różne dziwne rzeczy. Więc coś czuję, że czeka nas długa droga 😔😔 mam nadzieję, że zmiana karmy pomoże.
Help.
Mój pies (owczarek niemiecki) ostatnio wypiął się na swoją karmę (Brit Care Adult Lamb&Rice). Dostaje 2 razy dziennie wg przelicznika masy tak jak jest na opakowaniu i coraz częściej jest tak, że karma z rana zostaje do wieczora w misce i dopiero po zmieszaniu jej z czymś mokrym zjada ją.
Możecie mi polecić coś na zamianę? Pies nie ma żadnych alergii ani chorób które musiałyby warunkować jakieś specjalne żywienie.
martrix, a może dostaje za dużo? On z tych łakomych czy wybrednych?
martrix,
czy zostawianie karmy nie zbiegło się z otwarciem nowego worka? Brit niestety nie trzyma jakości (już pisałam w tym wątku o moich problemach) i niestety zdarza się, że psy nie chcą jeść konkretnej partii - a inną partię w tym samym czasie jedzą wraz z miską. Inną kwestią jest też to, że brit nie należy do karm smakowitych, ale skoro do tej pory pies jadł to ta kwestia nie powinna być chyba kluczowa.
Powodów może być kilka.
1. Trafiła Ci się trefna partia, jak ancyk0991 pisze, Brit nie jest równy pod tym względem.
2. Pies dostaje za dużo, teraz są upały i zwyczajnie nie potrzebuje aż tyle
3. Raz dosmaczyłaś i się wycwanił ;D to częstsze niż my można myśleć
4. jeśli ciągle karmisz tym samym smakiem to fsktycznie poglądy zbrzydnąć. Nie jest to też za zdrowe dla psa więc warto zmieniać przynajmniej gatunki mięs.

Jak to dorosły, zdrowy pies to można przegłodzić 😉 jak nie je to zabrać i dać kolejny posiłek.

Jeśli będzie kategorycznie odmawiał 2-3 dzień z rzędu to zmień. Ja np jestem zadowolona z Simpsona (lepiej moje psy go przyswajają niż choćby Brita czy Balticę) ale o karmach było spooooro, przeszukaj lupką 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2021 14:02
Powodów może być kilka.
1. Trafiła Ci się trefna partia, jak ancyk0991 pisze, Brit nie jest równy pod tym względem.
2. Pies dostaje za dużo, teraz są upały i zwyczajnie nie potrzebuje aż tyle
3. Raz dosmaczyłaś i się wycwanił ;D to częstsze niż można myśleć
4. jeśli ciągle karmisz tym samym smakiem to fajtycznie mogło zbrzydnąć. Nie jest to też za zdrowe dla psa więc warto zmieniać przynajmniej gatunki mięs.

Jak to dorosły, zdrowy pies to można przegłodzić 😉 jak nie je to zabrać i dać kolejny posiłek.

Jeśli będzie kategorycznie odmawiał 2-3 dzień z rzędu to zmień. Ja np jestem zadowolona z Simpsona (lepiej moje psy go przyswajają niż choćby Brita czy Balticę) ale o karmach było spooooro, przeszukaj lupką 🙂
Nie jestem w stanie stwierdzić, czy to wina konkretnej partii bo głównie karmi ją moja mama. Pies raczej z tych co to wciąga wszystko wzrokiem. Karmimy ją Britem od jakichś 5 lat (krótko na początku dostawała royal canin veterinary - ale to tylko za szczeniaka, bo taką karmą ją karmił hodowca). Są dni że zjada wszystko, a są dni ze większość zostawia i na wieczor jej coś dorzucamy do tego co zostało (ser biały albo żółty, jakiś kawałek mięsa, owocami tez nie gardzi - oczywiście w niewielkich ilościach dostaje te dodatkowe rzeczy).
Zawsze dostaje tyle samo karmy podstawowej (miarkę mamy). Nie jest ani wychudzona, ani upasiona. Moja mama tez twierdzi, że ją rozdziadowałam dorzucając mokre smaczki. Ale chciałabym sprawdzić jakąś alternatywę na tego Brita, bo bez tego to się nie dowiem czy to wina karmy, czy jej widzimisię.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 lipca 2021 22:31
martrix, na pewno możesz sporbiwac dać miskę "na śniadanie" i np pół godziny czasu na zjedzenie, nie zje to myk chowamy i kolacja dopiero wieczorem 😉
Moje żyją na carnilove salmon i wszystko ok, wcinają jak dzikie 😀
IMG_20210630_110755.jpg IMG_20210630_110755.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lipca 2021 09:16
Pies nie powinien mieć żarcia cały czas w misce. To częsty powód wybrzydzania. Karmę można zmieniać co jakiś czas, chociażby smaki (ja polecam, jeśli pies nie ma problemów, są takie co mają, i wtedy lepiej jedna sprawdzona).
No i czy to pies ma problem z jedzeniem, czy właściciel? :P

Potrzebuję porady. Aura ma kiepską sierść. Nie wiem czy to już kwestia sterylki, chyba za wcześnie. Myślę, że bardziej chodzi o stres związany z przeprowadzką, bo na początku było kiepsko z drugim psem, Młody jest ekspansywny dość, a ona nerwowa. Karmę ma tę, co na niej zawsze wyglądała jak milion dolców. Chcę ją suplementować, na razie dostaje aniflexi, omegę, bo miałam zagubione opakowanie game doga, i drożdże, które kupiłam celem dosmaczania wody głównie. Nie wiem czy przy tym zostać, czy kupić jakiś suplement dedykowany? Przekonuje mnie Dermactive z vetfood, ale wychodzi dość drogo. Czy ktoś to stosował?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 lipca 2021 09:52
madmaddie, na włosy jest super Dermosterol albo Vetoskin
A w temacie sierści... Co polecacie do wyczesywania podszerstka z owczarka? Po kąpielach w rzece futro się mocno zaczęło filcować... Czy jest coś ułatwiającego wyczesywanie? Jak się poddam to pewnie pójdziemy do groomera, bo czeszę czeszę i końca nie widać :p

No i czy to pies ma problem z jedzeniem, czy właściciel? :P

madmaddie, możesz rozwinąć?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lipca 2021 10:13
martrix, pies jak będzie głodny, to zje. Higiena posiłków jest ważna (aby nie leżało w misce), ale najczęściej nam żal pieska, więc mu to jedzenie ułatwiamy na maksa. Aura jest taka, że ona z miski to średnio - dostaje zatem najczęściej w treningu i zjada wszystko. Poszukaj sobie opcji na "aktywne karmienie" jak chcesz. Ale jest ciepło - to psy też mniej jedzą, to naturalne.

Pati2012, pudlówka, ino dobra pudlówka. Rozluźniam lekko sierść zgrzebłem a la trymem hakowy i jazda. Ważne jest też JAK się tą pudlówką pracuje, ja odkryłam metodą prób i błędów jak najszybciej to ogarnąć.
Pati2012, pudlówka to fakt, ale ja polecam użycie jednak kosmetyków przed rozczesaniem ( Cowboay Magic detangler, tylko nim da się rozplątać filce).

madmaddie, ja bym nie dawała suplementów tylko poszukała przyczyny i pierwsze co zrobiła krew z uwzględnieniem B12 oraz B9 .A jak nic nie wyjdzie to wtedy suplementy. Skuteczne są na pewno firmy Dolfos.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lipca 2021 14:02
miała miesiąc temu rozszerzone badania.
Ma ktoś pomysł jak nauczyć psiaka 'schludniejszego picia wody'? Mam na myśli to że szczeniak pijąc wodę z miski wkłada do niej praktycznie cały pysk co skutkuje tym że ma cały czas mokrą szyję i klatę (nie wspominam stanu podłogi...). Przy jego długiej sierści boję się że w końcu dorobi się tam Towarzysza Grzyba albo innego odparzenia.

Póki co próbowałam podawać miskę na podwyższeniu, na ziemi, głęboką, płaską i w każdej jest to samo
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lipca 2021 10:57
chcesz oduczyć szczeniaka bycia szczeniakiem? 😀
Sayu, jeśli pies jest zdrowy, dobrze karmiony to grzyb mu nie grozi.
Mój pies ( Borzoj) to ma dopiero włos, a raczej owcze runo. Codziennie kąpie się min.2 razy dziennie w rzece lub stawie, więc najczęściej nawet nie wysycha, bo spacerze śpi cały czas do kolejnego spaceru, a część włosów ma białych, więc grzyba od razu by było widać i nie ma nic.
Nie ma nawet Malassezia, bo to widuję nagminnie, szczególnie u białych psów na spacerach.
Czyli rozumiem ze przeczekac okres kaczkowania w misce 😂 dzieki za odpowiedzi. Psiak zadbany, karmiony dobrze tylko caaaly czas umoczony po pachy. Codziennie go tam miziam i czesze zeby filcow nie bylo wiec kontrol jest. Drugi szczeniak pije jak jasniepaniątko i moze stąd zaburzenie odbioru sytuacji gdy ten ciaptak zalewa pol kuchni jednym podejsciem 😅
Katharina   "Be patient and trust in the process"
08 lipca 2021 07:46
Cześć Wam 🙂

Pytanie dotyczy owczarka belgijskiego - ostatnio zauważyliśmy, że ma starte kły. Czy to normalne? Czy mamy się jednak martwić?

Je suchego Brita + ma nielimitowany dostęp do gryzaka z poroża
Sayu może nie pocieszę, ale moja 15letnia suczka pije całą paszczą - pije, pije, po czym kłapie sobie paszczą, chlapie wodą i ogólnie picie wody to super zabawa (szczególnie dla tego, co ściera podłogę 😁 ). Pije tak z miski, z wiaderka, ze strumyka itp po prostu uwielbia się chlapać 😅
Sayu, mój pies (2 lata z haczykiem) też pije jakby nie umiał 😂 kiedyś już myślałam, że lodówka się rozmroziła, bo taka kałuża pod nią, a to jego sprawka była 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się