Rosliny doniczkowe

borkowa.   silesian team
30 maja 2021 19:00
czy z ukorzenionego listka z zamio będzie kiedykolwiek coś więcej niż listek z korzonkami?😅
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 maja 2021 19:07
To homalomena, ale mój pierwszy strzał to było "o zobacz co za filodendron" 🤣
Ten z liściem wciągniętym przed odkurzacz to skrzydłokwiat vadiegata, wzięłam go, bo taki zdewastowany był, fanką skrzydłokwiatow nie jestem. Ale ostatnio jestem niestała w miłości do kwiatow I jak mówiłam, że nie jestem fanką hoyi tak teraz uważam, ze tą wayetii jest całkiem przyjemna 😁
JARA, to super że nic nie zabiłaś! Mi właśnie padła kupiona z tydzień temu alokazja black velvet. Zgniła... Nie miałam czasu codziennie do niej zaglądać dokładnie i tyle z niej mam :/ Trudno, droga nie była więc jeszcze sobie kupię.
U mnie dziś dzień płukania lechuzy był właśnie, ale ja raczej tak co 2 tyg nie robię tylko co miesiąc, a w międzyczasie dolewam pożywki. Zamierzam kupić konduktometr to się okaże jak tam stężenia w wodzie. pH póki co mierzę płynem, więc też miernik w planie, bo już mam dość tego wlewania do probówki, dolewania kropelek i od nowa w kółko... Pozamieniałam dziś też paprotki miejscami i policzyłam mniej więcej wszystko.
Mam ok:
100 sukulentów (plus mini sadzonki)
60 roślin przeróżnych (od fiołka przez monsterę, epi, fikusy po storczyka antka clarinervum czy filka micans)
28 paproci
10 owadożernych
plus papryki, poziomki truskawki i inne na balkonie, kilka ogryzków (tortum puścił korzeń na kilka cm! i listek! <3 ) i inne......
Do tego w drodze do mnie 26 sukulentów z Włoch 😍 i w planie kilka odmian tłustoszy, filków i antków.

borkowa, zamio z listka powinno dać radę.

ms_konik, pytaj konkretniej bo ciężko cokolwiek napisać po prostu o hydro 😉 Ja jestem zadowolona, fakt że kilka roślin mi padło, ale kilka rośnie fantastycznie po przeniesieniu do lechuzy. Fakt, trzeba nieco zainwestować na początku, ale np ziemię po jakimś czasie często się wywala, a lechuza się nie zużywa. Roślinki szybciej rosną, choć trzeba nieco wiedzy na początku przyswoić co i jak. Ale jak się już coś wie, to jest zdecydowanie mniejsze ryzyko przelania czy przesuszenia i zdecydowanie łatwiej dostarczyć roślinom składniki odżywcze.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 maja 2021 12:17
Ja w zeszłym tygodniu wsadziłam black Velvet do lechuzy... dam chyba na msze, aby przeżył 😁
W końcu chciejstwo u mnie, wokół którego chodziłam z pół roku, ale było mi szkoda hajsiwa 😂 Ph painted lady i nią zamykam na razie kupowanie kolejnych zielenin, bo autentycznie nie mam miejsca, muszę zamontować półki 🙄
[b]magda,[/b[ no to u ciebie grube kolekcjonerstwo :P U mnie około 40 ogółem.
photo_2021-06-01_09-40-18.jpg photo_2021-06-01_09-40-18.jpg
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 czerwca 2021 13:29
budyń, no piękny jest ten fil.
Niestety jeszcze nie przebrnęłam przez mentalną
blokadę wydania tyle hajsu na roślinę 🙁.
Już kentiana mnie przeraziła i jest to aktualnie najdroższa
ze wszystkich moich roślin...

magda, poszłaś w rośliny jak dzik w żołędzie 🙂
Widocznie Cię to badzo uszczęśliwia 🙂.
Ja też mam mega radochę z zieleniny, normalnie każdy nowy listek
to zaciesz na maksa 🙂
Zupełnie niechcący uzbierało mi się 100 sztuk,
czyli 100 sztuk czystej radości 🙂.
A nie, 97, bo 3 sztuki solidnie frustrujące 😉

Wrzucam mój prezent na dzień dziecka,
przed przesadzeniem i po (musiałam, bo bardzo mokra była)
Poproszę o potrzymanie kciuków, żeby nie walnęłą focha...
kentiana2 (1).jpeg kentiana2 (1).jpeg
kentiana2 (2).jpeg kentiana2 (2).jpeg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 czerwca 2021 17:11
ms_konik, auuuauaua piekna !
budyń, ayauauauau piekna! 😁
Od ładnych paru lat miałam roślinki na balkonie, więc będąc na swoim to chyba naturalnie poszło dalej. No i kooocham przyrodę. Ale że będę kupować kolekcjonerskie, sprowadzać z zzagranicy to się nie spodziewałam 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
02 czerwca 2021 11:46
magda
pochwal się co zakupiłaś 😀

ja jestem początkującym ogrodnikiem, ale wpadłam już w amok, jak się uporam dziś z balkonem to pochwalę się zdjęciami, a w domu zajęłam się owadożernymi - moje marzenie od dawna 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2021 23:24
Ależ jestem zła, nigdy nie miałam żadnych pasożytów w kwiatach 😡 aż mi hands of plants nie sprzedało pinatum z welnowcem 😡
Wczoraj wpadła mi w ręce kolejna paprotka 🙊 prawdopodobnie adiantum hispidulum. Kooocham niekropienie! Są cudownie delikatne 💗

JARA, HoP słynie również ze szkodników na roślinach 😉 Znajoma chyba też z wełnowcem teraz dostała przesyłkę od nich. Ogólnie jak to znajomy stwierdził - szkodniki się będą pojawiać, nie ma co się przejmować, to normalne. U mnie co chwilę wraca przędziorek (no i nieśmiertelne ziemiórki...), więc robię przeglądy roślinek i walczę. Niestety jestem ślepa na szkodniki, więc ciężko mi je wypatrzeć zanim się namnożą.
Zrzut ekranu 2021-06-03 080910.jpg Zrzut ekranu 2021-06-03 080910.jpg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 czerwca 2021 17:25
To moje już naprawdę dwa ostatnie rośliny, bo to już powoli w chorobę idzie. 😅
20210607_172156.jpg 20210607_172156.jpg
20210607_172038.jpg 20210607_172038.jpg
20210607_163044.jpg 20210607_163044.jpg
JARA, w chorobę? 🤣 co powiesz na moje zakupy? Paprotka, caladium i alokazja, 27 sukulentów i jeszcze filek melano do mnie leci. 😮 Ja już naprawdę nie mam gdzie tego postawić i po raz pierwszy czuję że serio przeginam. Czas się zebrać w sobie i sprzedać to co mi się mniej podoba. Gorzej że choruję jeszcze na (minimum) jedno caladium... 🤦
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 czerwca 2021 15:51
magda, czy leczenie jest refundowane? 😂
borkowa., hej, rosnie ci ten zamio? Kupilam raven ukorzeniony, mam nadzieje, ze mi sie przyjmie 🙂
magda, JARA, poszalalyscie 😀 u mnie na ten moment ok 50 i poki co sama sobie dalam bana. Na wiecej nie mam miejsca, a podlewanie i chodzenie wokol nich zajmuje mi za duzo czasu. Jedynie moze na kolekcjonerskie od czasu do czasu sie zdecyduje. W zime kupilam monstere variegate- puscila mi juz 2 nowe liscie. A miesiac temu marante lemon i tez juz puscila 2 nowe. 😍
honey, jeszcze nie zdążyłam go wsadzić do doniczki 😅 na razie siedzi w kieliszku i ma się całkiem spoko 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 czerwca 2021 08:34
Dziewczyny, podpowiedzcie proszę sprawdzone sklepy internetowe z roślinami.

Chcę dokupić trochę "zieleniny" i nie wiem w co celować do końca 😉 Myślałam o zielonym parapecie, ale jak na złość wyprzedało się to "chciejstwo", które najbardziej chciałam.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 czerwca 2021 11:38
martva,
tu w wątku się oprócz zielonego przewijają się:
handsofplants (szkodniki)
jungle boogie (drogo!)
planta-nova

a ode mnie jeszcze:
zagajnik (dobe ceny!)
malaszklarnia
lolaflora
mojebadyle
urbanjungle
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2021 20:31
Zagajnik to ten sam sprzedawca co mikoaj92 na allegro.
Ceny ma spoko, ale warto uważać na rośliny, które sprzedaje. Czasami potrafi wysłać inną roślinę, dużo tańsza niż tą, którą zamówiłaś.
Na fejsbukowej grupie widziałam taką akcję i mi również wysłał inną roślinę niż ta, którą kupiłam. Zapłaciłam 100zł, a dostałam taką wartą 10zł.
Ponadto sprzedaje Syngonium Regina Red pod nazwą Syngonium Pink Alusion w 3 razy wyższej cenie 😉
Dodatkowo zamówiłam 5 osłonek, doszły 4, a jedna z nich była tańsza i wcale przeze mnie nie zamawiana. Oddał kasę za tą brakującą, ale różnicy w cenie za tą niechcianą już nie 😉


zielony parapet - ja nigdy nie miałam z nimi problemu, rośliny były zawsze w super stanie i nigdy nie miały pasożytów
jungle boogie - drogo, ale mają propozycje fajnych roslin, które można kupić sobie gdzieś indziej taniej, a w ostateczności u nich. Co sobotę o 15 wjeżdza na youtuba film, który pokazuje co za rośliny będą w dostawie, która pojawia się o 19
hands of plants - mają mega kwiaty i można wyrwać naprawdę super kolekcjonera, świetne ukorzeniacze, ale sprzedają rośliny z pasożytami


ostatnio spoko roslinnemaluszki
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 czerwca 2021 21:16
Hands of plants ma grupę na fejsie i co jakiś czas robi kiermasz, wyprzedaje roślinki w fajnych cenach. Właśnie trwa jeden z nich.
HoP też potrafi przysłać rośliny zalane na maksa, trzeba na nich uważać. Ja reklamowałam zalaną roślinę, uznana reklamacja, dostałam zwrot, ale wiem że nie wszyscy mają takie szczęście.
ZP mi raz nawalił ale też uznali reklamację.
Planta Nova ponoć spoko wypada.

Martva, na co się czaiłaś?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 czerwca 2021 11:40
Nic spektakularnego tak naprawdę, Syngonium 'Pixie'.

Chociaż znając mnie to dokupiłabym pewnie przy okazji inne "wielokolorowe" 😉 Przy czym jestem nomen omen totalnie zielona jeśli o to chodzi i właściwie nawet nie do końca wiem co bym chciała 😉

Taka właśnie ze mnie zaangażowana "planciara" 😀

Dzięki za wszystkie polecajki!
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 czerwca 2021 14:32
JARA, mam takie samo zdanie o zagajniku jak Ty 🙂
Jak Twoje starcie z wełnowcem? Zwyciężyłaś?

ashtray,
ale ten zbiór roślinny to masz już na nowym kwadracie?
Bo pamiętam, że narzekałaś na braki światła...

Chciałam zameldować, że w biedrze pnącza w śmisznej cenie (ciut ponad 4 pln),
epi i filo brasil i zielony. Są po dwie sadzonki w doniczce 9 cm.
Ja już filki posadziłam razem i mogę powiedzieć, że korzonki mają git,
w szczególności zielony.
I do tego szeflery (ok.20 pln), draceny sanderiany (ok. 20 pln), jakieś bluszcze, sansy,
monstery w osłonce (19 pln), dienbachie summer gęste też za 2 dyszki,
banan, kalanchoe,draceny marginaty a z ogrodowych: kanny po 2 dychy, maliny...
Chłop mi zakupił nieco zieleniny...
I jeszcze dziś hojki przywędrowały... (siler pink, krinkle 8, lacunosa)

No i wrzucam zbiór roślin nr 3.
To jest okno południowe ale słońce jest na tyle wysoko,
że bezpośrednio pada tylko na trzykrotę, grubosza i hoję macrophyllę.
Jeszcze muszę zbiór nr 2 obfocić.
I naprawdę mam już duży... bardzo duży problem lokalowy 🙂 🙂 🙂
filo i epi z biedry.jpeg filo i epi z biedry.jpeg
hoooojki.jpeg hoooojki.jpeg
mostera biedra.jpeg mostera biedra.jpeg
szeflera.jpeg szeflera.jpeg
rośliny zbiór nr 3 stojak.jpeg rośliny zbiór nr 3 stojak.jpeg
rośliny zbiór nr 3.jpeg rośliny zbiór nr 3.jpeg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 czerwca 2021 17:28
Prawdziwy zielony parapet 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 czerwca 2021 18:01
Jak Twoje starcie z wełnowcem? Zwyciężyłaś?

Tak, po pierwszym oprysku poszedł w zapomnienie i bardzo dobrze, bo nigdy pasożytów nie miałam i nie odpuszczę 👿
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
26 czerwca 2021 12:28
Dostałam kaladium bikolora z opisem "spooooko, może mieszkać na balkonie".
No jakoś mi ten badyl że swoimi wymaganiami na balkon nie pasuje, ale może ktoś tak latem je prowadzi? Na balkonie mam dwie doniczki z szałwią dla owadów i donicę z porzeczką dla dzieci. I wystarczy. W domu zwierzyniec zmasakruje mi wszystko, co jest zielone. Nawet wielki grubosz po 4 latach walki o przeżycie z kotami poddał się i zostało po nim kilka rozsad ukorzeniających się właśnie. Walczą o miejsce i dostęp do światła (mieszkam w jaskini 😉 ), kaladium w tym towarzystwie nie ma szans na przeżycie.
Balkon do sierpnia i szukać mu nowego domu?
2021-06-26T12_17:46+02:00~2.JPEG 2021-06-26T12_17:46+02:00~2.JPEG
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 czerwca 2021 14:11
<br>
<br>
Tak, po pierwszym oprysku poszedł w zapomnienie i bardzo dobrze, bo nigdy pasożytów nie miałam i nie odpuszczę 👿

JARA,
A czym go potraktowałaś?

Niechcący zajrzałam dziś do Dino i po
9 zola są raphidophory opisane jako philodendron mini 😀
Wzięłam 2 sztuki, mimo besztania się w myślach (problem lokalowy)
i nawet się trochę wkurzyłam, bo niedawno temu kupiłam
ją w tym samym rozmiarze za 45 pln :/
To ile one muszą kosztować w hurcie, skoro Dino za te 9 zola jest zarobiony???

Były też ładne (nieuszkodzone) bananki, małe chamedorki,
wielkie kalanchoe w donicy 23 cm za 35 pln, duże aloesy,
trochę kaktusów, haworthii...
ms_konik, nie, cały czas w tym samym 😁 Zima faktycznie była ponura i ciemna, ale im dzień dłuższy tym lepiej. Jakby co nie mieszkam w komórce bez okien 😉Po prostu mam dużo drzew i zieleni pod oknami, ale nie tak, że zero światła. Aktualnie część wywaliłam na taras. Staram się pozbyć jakiś mniejszych roślin albo takich, które niespecjalnie lubię. Na jesień będę się martwić czy znajdę miejsce dla reszty.
89D1DB90-C6A4-4722-9DD9-F41CA00FCC1D.jpeg 89D1DB90-C6A4-4722-9DD9-F41CA00FCC1D.jpeg
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 czerwca 2021 22:37
ashtray,
bardzo ładny zakątek 🙂
Co tam stoi pomiędzy bananem a szeflerą?
A obok hoi kerri?
Na ziemi to jakaś aglaonema?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się