ciąża, wyźrebienie, źrebak

kasia2107rafal, im szybciej tym lepiej tak na prawdę. Myśmy zdajali praktycznie od razu tyle ile się dało i dawaliśmy małemu - siara sprawdzona tą maszynką była super jakości a młody i tak potrzebował pomocy w postaci osocza później więc...Teoria teorią a w tym roku dzieją się tak dziwne rzeczy, że im szybciej tym lepiej...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 czerwca 2021 08:30
kasia2107rafal, I jak tam? Jak maluszek?
Już znalazłam mój zeszyt🤣 jak zobaczyłam że w ciągu godziny najlepiej to leciałam z butelką zdoić ,ale mała widocznie musiała już w czasie jak robiłam dla klaczy pójło się napić bo nie chciała butelki za nic i tylko się wkurzyła ,poszła do cyca i memla 😁 a jak siedziałam z nią i ją naprowadzałam to za Chiny ludowe nie mogła chwycić ....widocznie więcej tam przeszkadzam jej niż pomagałam 😅
Teraz leży sobie i odpoczywa z mamusia .
Szczerze ,to jak pierwszy raz wstała to się dziwiłam jaki z niej wielkolud 😉
Ciekawa jestem co wyrośnie z matki grubasa i ojca Ślązaka 😍
kasia2107rafal, super gratuluję malucha 😁😍 teraz pewnie odsypiasz nockę, wstaw później jakieś foto. Takich grubasków to mało w tym wątku z chęcią nacieszę oczy.

To teraz chyba ja już zostałam na sam koniec... A może ktoś jeszcze czeka?
Dziewczyny, niby już kilka porodów za mną, A człowiek nadal głupi 😀
Kucka kryta 09.09.2020 tylko raz przyjęła ogiera. Po 7 tyg badana że zrebna.
Niby jeszcze czas do wyzrebienia. I teraz odstaje od stada od dwóch dni. Cycochy nabiera, ale jeszcze szału nie ma. Pod ogonem też jakby spokój.
I zastanawiam się czy zacząć ja zamykać na noc i pilnować? Mam stajnie wolnowybiegowa.
Doradzcie coś bo wariuje. ..
Malina_M, dziękuję 😉
Daj spokój,o jakim odsypianiu mowa 😅 synek ciągnie cały czas do źrebaczka ,a ja nic lepsza i też zachwycam się cały czas mała 😅
I o dziwo stwierdziłam,że jest większa i wyższa od źrebaka którego miała po ogierze zimnokrwistym .
Później wstawię więcej zdjęć 😁
Mała Gardeja /Gardenia nie mogę się zdecydować 🤣
1624883058407_copy_1388x1855.jpg 1624883058407_copy_1388x1855.jpg
1624882853577_copy_1388x1320.jpg 1624882853577_copy_1388x1320.jpg
kasia2107rafal, Gardenia mi bardziej się podoba 👍, właśnie uświadomiłam sobie że muszę kupić czerwoną wstążką😁 fajne są grubaski też mi się marzy gruba ale siwa kobyła. Może kiedyś na razie brak miejsca.
nokia6002, czasem kobyły nabierają wymię na 1-2 m-ce przed porodem a później one flaczeją, szczepiłaś od herpesa?
nokia6002 Mi wet tłumaczył że przedwczesne nabieranie wymienia wskazuje na problemy z łożyskiem.
Ja bym zbadała, usg i przepływy.

Dopiero do mnie dotarło że za miesiąc termin, to już ma prawo coś się dziać z wymionami, byle nie przesadnie.
Mamy to 😁 A Capella wczoraj urodziła, chyba nawet w terminie o ile dobrze pamiętam 😂 młody nie tak duży jak Pepis, ale za to silny. Oczywiście ogier, ale nadrabia tym, że malowany na 4 i buzia �
56611402-3DE1-4F6D-949C-D1F48D13C824.jpeg 56611402-3DE1-4F6D-949C-D1F48D13C824.jpeg
73FF459C-BD6E-4206-8103-1CD908A2D7FB.png 73FF459C-BD6E-4206-8103-1CD908A2D7FB.png
EE93362A-0E66-4DEB-BC84-BB551B149F32.png EE93362A-0E66-4DEB-BC84-BB551B149F32.png
Nirv, gratulacje, niech się zdrowo chowa... malowany kasztan... po czym?
Nirv, ojej Gratulacje 🎉 jaki malowaniec � niech się zdrowo chowa 🍀
Te świeże maluchy są cudowne 😍

Moja mała na wczorajszym pierwszym spacerze 🦄
1624961424153_copy_979x1305.jpg 1624961424153_copy_979x1305.jpg
Nirv, ojej Gratulacje 🎉 jaki malowaniec � niech się zdrowo chowa 🍀
Te świeże maluchy są cudowne 😍

Moja mała na wczorajszym pierwszym spacerze 🦄
1624961424153_copy_979x1305.jpg 1624961424153_copy_979x1305.jpg
No to pierwszy miesiąc życia Euphrata za nami 🎠
DSC_0053.jpg DSC_0053.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2021 07:18
Euphorycznie, Cudny on jest! Wrzucaj go więcej 😍
anetakajper   Dolata i spółka
30 czerwca 2021 07:45
Jakie brzydale. Gratulacje dla was!! Niech się zdrowo chowają

Moja siwa ponownie żrebna. Potwierdzone 2 krotnie.

Ja zaczynam nienawidzić kobył 😉. Wczoraj badałam jedną na 16 dzień i nieźrebna znowu plus wet twierdzi, że świeżo po ruji :/
saganek, dziękuję! To gniadoszek, pędząc do stajni tez myślałam, że kasztan, ale jest gniadzio 😀 tak samo jak mój rudzielec - po Clear One, matka A Capella po Pluspunkt

kasia2107rafal, dzięki! Tym malowaniem "odrobił" fakt, że jest ogierkiem 🤣 ale chociaż Pepisek będzie miał kumpla po odsadzeniu. Piękny rudziaszek! Zdrówka dla niego 🌷

Euphorycznie, dawaj go więcej! 😍 Mój już taki wielkolud jest, że boje się co z niego wyrośnie. Wczoraj rano byłam u ACapelli i Gniadzia, popołudniu u siebie i wczoraj Pepis wydawał mi się 3 razy większy niż jest przez kontrast z noworodkiem 😝
olq, jak jest świeżo po rui 16 dnia i tyle razy nie źrebna to rób wymaz, bo skrócone cykle to jest często objaw infekcji
Wiem ,że znaczna większość inseminuje ,ale mam jakieś 35 km ode mnie fajnego ogiera śląskiego dla grubej ,mała jest właśnie po nim . No i jak sobie radzicie z rozłąką źrebaka i matki gdy ona jedzie na stanówke ? Gala jest nadzwyczaj opiekuńcza matka i pilnuje małej na każdym kroku i strasznie panikuję jak mała odejdzie o krok za daleko . W tym roku chciała bym jechać z nią na tą dziewiątkę czy dziesiątkę żeby źrebak był już majowy i miał by towarzystwo drugiego miesięcznego źrebaka ,ale tego wyjazdu strasznie się boje ,czy kobył nie będzie chciał wszystkich w koło pozabijać 🤦
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2021 11:12
kasia2107rafal, Zabierz źrebaka ze sobą po prostu. Podczas samego krycia przytrzymajcie go niedaleko klaczy z przodu, tak żeby go widziała, ale żeby był bezpieczny.
Przyczepkę mam jednokonna ,dwu konna mogę załatwić ,nie ma problemu . Znajoma mówiła żebym ją wzięła samą,mała będzie miała towarzystwo drugiej klaczy w boksie na przeciwko niej a matka niby uspokoi się po drodze,w miarę oddalania się od domu . Inni mówią to samo . A ja pierwszy raz będę kryła tak szybko po wyźrebieniu klacz i jednak się tego obawiam . Najlepiej to ja bym została z małą w boksie a męża wysłała ze znajomym do ogiera żeby tego nie widziec .🤦😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2021 11:59
My kryliśmy na miejscu, bo ogiery były w stajni, ale zawsze braliśmy maluchy ze sobą, ktoś je trzymał na line "na ósemkę" w pobliżu i klacze były spokojnie, nie było dramy z darciem się obojga za sobą, czy innego szaleństwa. Maluszki potrafią sobie niestety krzywdę zrobić próbując się za matką wydostać z boksu.
Nie mogę się napatrzeć jakie on ma długie nogi! 😍
DSC_0031.jpg DSC_0031.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2021 12:07
Euphorycznie, Uwielbiam takie klocuszki 😁
hej! mam pytanie - jutro inseminuje moja klacz, to będzie moj pierwszy źrebak wiec proszę o wyrozumiałość i przepraszam jeśli pytanie jest głupia 😄 ale mam mianowicie takie pytanie, nasienie będzie schłodzone, czy muszę je jakos przed inseminacja „rozmrozić”? przepraszam jeszcze raz jeśli pytanie głupie ale spędza mi to sen z powiek 🤣
maja22, chyba wet będzie inseminował???
On już wie co należy robić 😉

Moja Esme źrebna 💕
Powtórka ogiera Von und Zu
Jeśli los będzie łaskawy to za 9 mcy będzie małe rude.
Iskra de Baleron, tak, ale nie mogę się aktualnie dodzwonić, wiec wole zapytać😉
maja22, nic z nasieniem nie rób. Oddaj wetowi w pudełku tak jak dostałaś - ono musi być w niskiej temperaturze bo plemniki padną.
<b>maja22,</b> nic z nasieniem nie rób. Oddaj wetowi w pudełku tak jak dostałaś - ono musi być w niskiej temperaturze bo plemniki padną.
Iskra de Baleron,
oki, super, dziękuje za odpowiedz🙂
Jeśli nasienie masz już dziś to w tym pudełku schowaj do lodówki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się