Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Większość xx, które znałam odbijało przy pracy. Nie wiem na czym to polegało ale jak nie pracowały to mogły wiadrami jeść a to niewiele dawało.
anetakajper   Dolata i spółka
29 czerwca 2021 11:38
Mi to by było ciężko władować dupę (60 kg) na konia coś ponad 350 kg . Rozumiem lonża, wzmocnienie pleców. Jeżdziłam 6 lat w jaroszówce na xx i czy robiły czy nie wyglądały jak na xx dobrze. Po torach czasem stały pare miesięcy na hodowlance zanim trafiły pod siodło i nie było widać żeber, zapadniętego kręgosłupa.
I nikt nie dawał siana 24h tylko było 2x dziennie + 3 x treściwe...praktycznie plewa bo z ichnich pól.
Folblut treściwe powinien dostawać wiadrami (przede wszystkim białka i tłuszcze) i będzie dobrze wyglądał bez pracy.
W znajomej stajni wyscigowej konie w treningu dostaja 7-8kg tresciwego, te same konie w wersji rekreacyjnej 3-4kg. I wygladaja idealnie.

Jakbym tak samo karmila swojego kwpna to by sie gora ochwacil i zdechl xd

Lekka praca spoko, ale ten kon jest do kompletu kulawy i niby w rekreacji chodzi, no to nie jest ruch szczegolnie prozdrowotny dla chudej szkapy.
na zbyt chutego kona się nie wsiada IMO, pracować można z jego mięśniami - z ziemi, na różne sposoby i wystawić na sprzedaż jak się "odrobi"
https://zrzutka.pl/wk2s6s

Dej, mam pusty portfel
https://m.olx.pl/d/oferta/5-klaczy-kare-siwe-z-dokumentami-CID103-IDKqmBe.html

15 tysięcy za tak zajeżdżone klacze i z takimi kopytami 😕
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
01 lipca 2021 11:23
Kopyta straszne to fakt. Zimnioki maja to do siebie, że nawet ślepe i kulawe są dużo warte bo często wycenia się je za kg. 6 miesięczny zimniok nie musi mieć pochodzenia, ładnego wyglądu a i tak trzeba zapłacić za niego okrągłą sumkę (tak jak w tym ogłoszeniu 6 tys.). Gdybym miała sprzedawać swoją grubą to też policzyłabym cenę rzeźną i dodała coś za użytkowość.
Oprócz kopyt u jednego konia nie widzę nic dziwnego w tym ogłoszeniu. Konie zadbane, czyste, padokowane, przyuczone do bryczki i pod siodło. Zdjęcie pod jeźdźcem też specjalnie nie razi - podejrzewam, że pan wsiadł dla fotki, bo ani ogłowia ani czapraka, ot, tyle by pokazać, że koń spokojny i przyjmuje jeźdźca (bo pod siodłem pewnie nie chodzi). Skąd w ogóle pomysł, że klacze "tak zajeżdżone"?
W żadnym ogłoszeniu koń pod siodłem nie ma czapraka, jakoś bardziej razi mnie 3 letnia klacz za 15 tys niż wspominany ostatnio krótko po kastracji chudy folblut. Rozumiem , że ceny koni poszły mocno w górę , ale facet wrzucił siodło przejechał się na koniu, zaźrebił perszeronem i od razu taka cena.

Może jeszcze trochę i przyzwyczaję się do cen 10-15 tys za kulawe albo do naprawy 😁😅
W żadnym ogłoszeniu koń pod siodłem nie ma czapraka, jakoś bardziej razi mnie 3 letnia klacz za 15 tys niż wspominany ostatnio krótko po kastracji chudy folblut.

Serio?
Mniej mnie razi brak czapraka niz chudy, kulawy kon pracujacy w rekreacji 🙄Jedyne co tu jest mocno nie tak to kopyta jednej z klaczy.

No i zimne klacze trzymaja cene jako matki koni miesnych, w tym sensie to nie dziwne, ze kosztuja wiecej niz jakis walach destrukt.
a wiecie po co jest czaprak? Żeby chronić siodło. Koniowi to tak naprawdę nie robi...
Ramirezowa   Ania i Urania !
02 lipca 2021 10:14
To mnie najbardziej razi przy tej siwej 3 letniej klaczy za 15 tyś że pokrył ją perszeronem/ardenem francuskim... 😅
Ej, ale 15K za konia to niby dużo? Ja chyba w jakimś innym świecie żyje. Mają dokumenty, nie są brudne, nie są chude, są użytkowe, można użyć w hodowli, nie widzę jakiś rażących wad postawy, nie wyglądają na stare. No kopyta paskudne, jak u większości zimnych, ale dalej nie jest to jakaś zaporowa cena. Rozumiem jakby napisał 50k, ale 15? Przy obecnych cenach rynkowych to całkiem spoko cena. Teraz szlachetny, w miarę uczciwy tuptuś, taki przeciętny, bez super papierów, zrobiony jako-tako, kosztuje w granicach 40k.
Wpadam tu od czasu do czasu i za każdym razem zamykam ten wątek z takim samym smutkiem/zdenerwowaniem... tytuł powinien być raczej "przerażające ogłoszenia", a nie zadziwiające czy nietypowe... bo mnie np. przeraża obraz dwuletniej zaźrebionej klaczy pod siodłem albo innego dwulatka puszczonego na dziko w coś na wzór korytarza, jeszcze w siodle i ogłowiu :|
panibelynda, zazrebianie dwulatek się zdarza,, nawet niektórzy bardzo dobrzy hodowcy zazrebiaja duże, dojrzałe fizycznie dwulatki. Też mi pomysł przeszedł przez myśl w tym roku, ale myślę o ogierze który jest dość trudny więc chcę najpierw na tą klacz wsiąść zanim podejmę decyzję
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2021 10:20
Nie rozmumiem, jak można komuś wysłać tak zajeb... brudem sprzęt. Mi by było wstyd zwyczajnie 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2021 10:22
Edit. Fotki się nie dodały.
received_497117694848754.jpeg received_497117694848754.jpeg
received_489090025729735.jpeg received_489090025729735.jpeg
Oj tam. Ja czasem wystawiam sprzęt,ktorego nie chce mi się czyscic- obniżam cenę po prostu 😏
shewolf, fuu. Dla mnie to dość obrzydliwe. Zwłaszcza, że przetarcie takiego popręgu to 5 min roboty.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 lipca 2021 08:53
_Gaga, ten konkretny brud był tak zbity, że doczyszczenie tego zajeło znacznie wiecej czasu, musialam go konkretnie zlać wodą kilka razy i szczoteczką szorować. To skorupa brudu była 😝
zembria, wyraziłam się mocno niejasno 😕
Chodzilo mi bardziej o to, że przetarcie takiego popręgu to max 5 min roboty po każdej jeździe ;-)
Tak czy siak uważam za paskudne - wysyłanie sprzętu w takim stanie...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 lipca 2021 09:08
No paskude, to prawda.
https://www.olx.pl/d/oferta/zrebak-zimnokrwisty-polecam-CID103-IDKxPRu.html

Zastanawia mnie czy to, że taki maluch jest bez mamy to kwestia tego, że z mamą coś się stało, czy celowe działanie hodowcy..

Ostatnio chciałam kupić klacz i dowiedziałam się, że ma miesięcznego źrebaka. Ale wlasciciel stwierdził, że nie ma strachu, taki duży źrebak to juz bez mamy może być i mogę brać klacz 😫
Oczywiście jej nie kupiłam, ale podejrzewam, że przyszedł ktoś po mnie i wziął bez zastanowienia...
Obawiam się, że działanie hodowcy🙁 Wiejska myśl Januszy Biznesu nie ma granic:/
Ja trochę wątpię w myśl hodowcy.
Przecież dwutygodniowe czy miesięczne źrebię bez matki wymaga duuuużo zachodu, czasu i pieniędzy, żeby w ogóle przeżyło.
https://www.olx.pl/d/oferta/kuc-klacz-polecam-CID103-IDKn5MV.html#ba07e76ef2
patrząc na pozostałe ogłoszenia użytkownika obawiam się, że jednak może jednak celowe, chociaż bardzo chciałabym się mylić.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 lipca 2021 09:52
<a href="https://m.olx.pl/d/oferta/5-klaczy-kare-siwe-z-dokumentami-CID103-IDKqmBe.html" target="_blank" rel="ugc">https://m.olx.pl/d/oferta/5-klaczy-kare-siwe-z-dokumentami-CID103-IDKqmBe.html</a><br>
<br>
15 tysięcy za tak zajeżdżone klacze i z takimi kopytami 😕

Karolcia3029,

Ja bym np nie dała ponad 14 koła za tak jeżdżonego konia https://ogloszenia.re-volta.pl/hucul-sliczna-klacz/o/370898/

W porównaniu do tamtych zimnioków to ten obrazek jest dla mnie bardziej nieprzyjemny. I jeszcze standardowy obrazek - hucuł z siodłem na szyi i wielkim facetem na grzbiecie.

edit. Ogólnie ten koń wygląda jakby pierwszy raz był dosiadany.
a nie dziwi nikogo fakt ze na jednym zdjęciu ten koń leży w pełnym osprzęcie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się