Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Odkurzacz automatyczny - tyle ich teraz, że zgłupiałam i nie wiem już czym kierować się przy wyborze.
W domu mam różne rodzaje podłóg, dywan i zwierzaka (sierść i wszystko, co na sobie przyniesie z zewnątrz).
Ratunku 😐
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 lipca 2021 07:22
Żeglarz, Ja (i 2 koleżanki z pracy) mam Xiaomi Mop Vacum Pro. W domu mam tylko jeden dywan w pokoju córki, reszta podłóg płytki i panele. Daje radę wszędzie, szczotkę trzeba czyścić z kudłów co kilka użyć. Chociaż pamiętam ktoś tu pisał (albo w wątku perfekcyjna pani domu) żeby brać z gumowymi szczotkami to podobno włosy się nie wkręcają. Jedna koleżanka ma roborocka i też jest zadowolona. Tak naprawdę gdybym teraz miała kupować to ewentualnie wzięłabym z 2 szczoteczkami bocznymi bo np. kocią karmę zamiast wciągnąć to zdarza się przerzucić w inny kąt. Mój ma tylko dwa znaczące minusy:
1) jak skończy mu się woda w zbiorniczku to nie "woła" żeby dolać tylko leci na sucho, dlatego muszę tak planować mopowanie żeby starczyło.
2) jak wkręci w szczotkę jakąś wstążkę to nie "woła" tylko jedzie dalej
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lipca 2021 07:49
ja mam najtańszego mopującego xiomi (vaccum mop essential) za 600 polskich pesos i jest ekstra. Z minusów: jest głupiutki czasem, ale jak sobie zmapował dom, to idzie mu lepiej. Wkręca się w kable czasem. No i notorycznie wjeżdża do łazienki, wywala tam wszystko, zatrzaskuje drzwi, wciąga coś i zaczyna wołać pomocy 🤣 myślałam, że ogarnie tylko płytki i panele, ale odkurzenie dywanu idzie mu świetnie, dzięki tej gumie w szczotce (z dywanami to jest jeszcze taki kejs, że zależy od tego jaki masz, jak odkurzałam kilka pod rząd, to była widoczna różnica w łatwości czyszczenia, teraz mam jeden to trudno się wypowiedzieć).
W domu dwa duże, kłaczące psy. Mopowanie jest takie, że odświeża, zmywa np. błoto naniesione przez psy, ale jak ulepione są płytki czymś to nie daje rady, bo nie można mu wlać detergentu. Dla mnie i tak spoko, bo w kuchni są białe płytki z połyskiem i czyszczenie tego to był dramat, a teraz jakoś wygląda.

Ja już se bez Mietka życia nie wyobrażam! za 600zł uważam go za dobry zakup. Pewnie jakbym miała więcej kasy, to bym kupiła roborocka. 😉
Zapomniałam napisać, że nie musi mieć funkcji mopowania 😉
Ale dzięki za sugestie.
To ja mam xiaomi bez mopowania i kocham go! Tak jak pisze madmaddie, czasem jest głupiutki, ale wolę uratować go czasem z opresji, niż samodzielnie latać z odkurzaczem. 🤣
Sprawdza się przy wiecznie gubiącym sierść psie i dwulatku gubiącym... wszystko, a głównie jedzenie. 😅
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 lipca 2021 11:50
Żeglarz, bierz z mopem, nie będziesz żałować. Zawsze można zwinąć dywan i puścić mycie, czasem tak robię.

edit, chciałam edytować ale coś nie poszło

Wkręca się w kable czasem. 😉
madmaddie,

Mój zeżarł kabel od choinki 😁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 lipca 2021 11:53
Post został usunięty przez autora
Na mopie mogę polatać sama, ale nienawidzę odkurzać 🙄
Ja tez mam Roboroczka i bardzo sie kochamy, polecam 😉
Bardzo dużo osób które znam są niezadowolone z mycia podłóg. Efekt słaby. Także polecają brać sam odkurzacz.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 lipca 2021 07:31
Ja wszystkie osoby, które znam są zadowolone z robotów z mopowaniem. Nie wiem jakie inni ludzie maja oczekiwania wobec tego sprzętu. On nie sprzątnie syfu tylko pomaga utrzymać czystość. Mam (i znajomi także) różne rodzaje podłóg, małe dziecko, zwierzaka i robot puszczony nawet 2 razy w tygodniu spokojnie wystarcza aby podłoga LŚŃŁA. Po ręcznym myciu nie błyszczy się i są smugi. Robot nie wyczyści zaklejonego brudu, błota ale no bez przesady to zaje....ty sprzęt. Jedna znajoma kupiła sam odkurzacz i teraz żałuje bo musi z mopem lecieć ręcznie. Przecież nie trzeba włączać funkcji mopowania jeśli efekt się nie podoba zamiast kupić sam odkurzacz i żałować, że nie myje. Mam 110 m2 domu i już nie pamiętam kiedy latałam z mopem, może z miesiąc temu.
TRATATA, dokładnie ja mam odwrotne opinie. Baa nawet byłam po mopowaniu w domu koleżanki (nie ma ani dzieci, ani błota, tylko psa, malego) i podłoga wyglądała jakby zszarzała. Smugi widoczne, efekt no.. Także nie uzywa, i żałuje ze zapłaciła więcej za taką funkcję 😉

Znajoma mówi że odsprzedała ten myjący i ma sam odkurzacz i uważa że działa o niebo lepiej niż ten 2w1. Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego 😉
Hmmm, ja mam roborocka z funkcją mopowania i go kocham😍 natomiast nie nazwałabym tej drugiej funkcji mopowaniem- on po prostu odświeża podłogę i dozbiera ewentualne resztki po odkurzaczu. Do takiego mopowania, żeby było czysto przy otwartych balkonach i dwóch psach co ciągle biegają, to mam mopa parowego.
Ja bez mojego robota to już sobie życia nie wyobrażam. Mam Viomi V3, mopuje doskonale, w domu pies, dziecko, włazimy często w butach, ja często prosto z maneżu nanosząc więcej piachu nóż dziecko 🤦a mimo wszystko podłogę ręcznie myłam ostatnio jakoś w kwietniu 😂
Jeśli ktoś szuka opcji z mopowaniem to koniecznie mopowanie w Y, niebo a ziemia w stosunku do U.
Post, pod postem, ale nie mogę już edytować.
Ja generalnie po myciu mopem mam gorzej wyglądające podłogi niż po myciu przez robota. Jak chce mieć totalnie idealne to tylko poprawiam te najgorsze miejsca, czyli okolice misek psa, (bo lubi wyciągać karmę z miski i zostają tłuste ślady) oraz jakieś plamy po klejącym soku na przykład. Poza tymi miejscami podłoga jest idealnie czysta. Natomiast jak myje mopem to zawsze mi zostają smugi, a myłam już w różnej temperaturze wody, w różnych płynach i różnych jego ilościach 🤔🤔
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
11 lipca 2021 10:51
Help! Probuje wybrac jakas zmywarke i no rece i cycki opadaja.
Na dwie osoby, wiec nie wiem czy 45 czy isc juz w 60.
Im tansza tym lepsza.
Niezaleznie od ceny, na kazda zmywarke ludzie narzekaja, a to nie myje dobrze, a to nie suszy, a to dlugie cykle, a to talerze sie nie mieszcza, a to ciezko sie laduje... help!
Becia23, ja mam już drugi rok jakiegoś dosyć taniego elektroluxa. Na trzy osoby mamy 60-tke, i chodzi codziennie. Myje bardzo, bardzo dobrze, ale chwilę zajęło zanim znalazłam najlepszy program i najlepsze tabletki (u mnie sprawdza się Fairy Platinium). Z załadunkiem nie miewam problemów. A rewelacyjnym rozwiązaniem jest to, że otwiera się po skończonym programie, dzięki temu naczynia idealnie dosychają, można ją włączać na noc i wyjazdy, bez obawy że naczynia będą się tam "kisiły".
Becia23, 11 lat mamy Electroluxa i polecam. Pierwszy raz się zepsuła, naprawa 200 zł i dalej działa. Na 2 osoby mamy 60 i nie wzięłabym mniejszej.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
12 lipca 2021 07:34
Ja bez mojego robota to już sobie życia nie wyobrażam. Mam Viomi V3, mopuje doskonale, w domu pies, dziecko, włazimy często w butach, ja często prosto z maneżu nanosząc więcej piachu nóż dziecko 🤦a mimo wszystko podłogę ręcznie myłam ostatnio jakoś w kwietniu 😂<br>
Jeśli ktoś szuka opcji z mopowaniem to koniecznie mopowanie w Y, niebo a ziemia w stosunku do U.

NowaJa,

Ja nawet nie wiedziałam, że są inne sposoby mycia niż w Y. Może dlatego mamy lśniące podłogi 😁
TRATATA, no ja się przekonałam o różnicy, bo na początku nie mogłam znaleźć w ustawieniach, żeby zmienić na Y, no i przecierało podłogi w U. Nie było źle, ale no przynajmniej raz w tygodniu to musiałam mopem przetrzeć. A jak w końcu znalazłam jak przestawić na Y to eureka
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
15 lipca 2021 17:33
Dzieki dziewczyny za rekomendacje zmywarki, musze popatrzec glebiej bo to nie jest popularny brand w UK i te co znajduje, sa tylko na zabudowe, czego u nas sie nie da 🙁
majek   zwykle sobie żartuję
15 lipca 2021 17:45
Becia23, ja kupilam doslownie dwa tygodne temu te https://www.currys.co.uk/gbuk/household-appliances/dishwashing/dishwashers/beko-dfn16x21x-full-size-dishwasher-stainless-steel-10212950-pdt.html
myje jak wsciekla. Moim zdaniem lepiej domywa niz niejeden bosch, ktory do tej pory byl moim ulubionym typem (i im starszy tym lepszy, przerobilam kilka sztuk w roznych mieszkaniach i w PL i w UK).

I nawet ladnie wyglada, u mnie bedzie open plan kuchnia/jadalnia/salon i zdecydowalam sie na te (mimo, ze planowalam taka do zabudowy, zeby bylo ladniej)

Ma regulowana wysokosc tej szuflady na gorze (bardzo przydatne, bo w niektorych nie miescily mi sie talerze z ikei) i jakis system zdejmowania tych obrotowych dyszy, z ktorych leci woda - do czyszczenia (akurat tego jeszcze nie robilam, ale jezlei faktycznie latwo to umyc to fajnie).

Ma minus - taka poleczka na noze moim zdaniem sie kiepsko trzyma (doczepiana do gornej szyflady) i nie widac ile jej minut zostalo do konca (albo ja nie pzeczytalam instrukcji)
Nie wiem, czy jest trwala, ale licze na to, ze jak sie cos schrzani to sobie wymienie jak to w currys. 🙂

Nie przejmuj sie energy class E, podobno zmienili ostatnio wymogi i to co kiedys bylo AA czy tam A+ to teraz jest E.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 lipca 2021 06:25
majek, dzieki! Patrzylam tez na nia, ale ludzie narzekaja troche. Mowisz ze mozna regulowac wysokosc tej szuflady? W low reviews ludzie jecza sie sie talerze nie mieszcza, czyzby nie wiedzieli ze sie da? 🤣 jesli tak to tak to wlasnie jest z tymi reviews, po przewertowaniu pol currys myslalam ze sie powiesze
majek   zwykle sobie żartuję
16 lipca 2021 10:23
Tak, da się. Trzeba dwa fioletowe wcisnąć po obu stronach i ustawić wysokość. Różnica jest około 5 cm. Na górze się spokojnie mieści wszystko.
Ja bym radziła iść do Currys i pogadac z kimś w salonie. Poza tym jak znajdziesz ten sam model gdzieś indziej taniej to zwracają różnice.
PXL_20210716_080534991.jpg PXL_20210716_080534991.jpg
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 lipca 2021 12:24
majek, ja to tak srednio polegam na ludziach w salonie Currys, mam wrazenie ze teraz wiekszosc nie ma bladego pojecia o sprzetach AGD poza wyuczonymi na szkoleniu formulkami :P musze na jakiegos nowego maila sie zarejestrowac znowu na which i popatrzec co tam pisza, ale ogolnie ta wlasnie zwrocila moga uwage jak szukalam, tylko mnie zmylili ludzie jeczacy ze musieli mniejsze talerze do domu kupic, bo normalne im sie nie miescily do niej 🤦 reviews sugeruja ze ta ma odliczanie czasu, tylko bardzo slabo widoczne?
majek   zwykle sobie żartuję
16 lipca 2021 12:56
to moze musze okulary wkladac.
Widziasz, ale to pani w currys wlasnie mi zwrocila uwage, ze ta ma te regulacje szuflady, bo wybieralam miedzy ta a kenwoodem (bo mi fronty pasuja do lodowki). Poniewaz ja nigdy nie czytam instrukcji to pewnie bym nie wiedziala. Moze trzeba jakas kombinacje guziczkow wcisnac, zeby zmienic ustawienia wyswietlacza.
A i moj maz narzekal na taki wycinek od przodu w szufladzie, ze mu miejsce zabierajana szklanki, ale dzieki temu mozna chochle wstawic pionowo. Albo noze.
majek   zwykle sobie żartuję
16 lipca 2021 13:00
O to mo chodzi.
A i jakbyś się zdecydowała to zmierz głębokość, ona jest trochę głębsza niż np Bosch poprzedni. Na razie mi trochę wystaje spod blatu, za jakiś czas i tak robię demolkę tej kuchni i przenoszę w inną część domu, więc i tak sobie zrobię blat szerszy.
Zmierzyłabym, ale mąż zabrał wszystkie miarki do pracy.
PXL_20210716_105646378.jpg PXL_20210716_105646378.jpg
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 lipca 2021 14:34
majek, dziekuje Ci ogromnie za Twoja pomoc, podpowiedzi i zdjecia 😁 zmiezymy i pomyslimy.
Do tego wycinka mozna wsadzic takie dlugie duze lyzki do nakladania? Jesli tak to nam spasuje idealnie, bo zuzywamy kilka dziennie 🤣
Bischa   TAFC Polska :)
10 września 2021 20:55
Wróciłam po 4 miesiącach z NL. Przez te 4 miesiące prąd i woda w mieszkaniu były wyłączone, wtyczki dodatkowo powyciagane z gniazdek. Lodówka i zamrażalnik w nią wbudowany miały uchylone drzwiczki, żeby w środku nie zapleśniały. Póki co, w zamrażalniku są 2 rzeczy, jutro na większe zakupy jade.
I pytanie, czy coś jest nie tak z zamrażalnikiem, czy musi się rozkręcić/zapełnić żeby dobrze mroził? Kiełbasa jest zimna, ale miękka, wcześniej przy pełnym obłożeniu nie miałam z tym problemu, wszystko pięknie się mroziło.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 września 2021 22:10
Bischa, sprawdź w instrukcji, ale mnie się wydaje, że zamrażarka powinna najpierw pochodzić kilka godzin przed włożeniem do niej produktów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się