Caretino K (Caretino hol x Ahorn)

patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
15 lipca 2009 18:08
chciałam się dowiedzieć coś na temat potomstwa Caretino jak i jego samego. Gdzie teraz aktualnie kryje ten ogier i jak jego potomstwo się sprawuje. Zdjęcia mile widziane :kwiatek:
Koleżanka ma wałacha po Caretino K z matki po Lap Bej.

Chodzi obecnie skoki 110 cm.
Bardzo fajny zwierzak, aczkolwiek na poczatku nie był łatwy do jazdy i niechętny do współpracy. Trzeba go było do niej "nakłonić" 😉

A tutaj masz samego Caretino K (zdjęcia robiłam na pokazie ogierów na Woli)



I film Caretino K
http://w467.wrzuta.pl/film/5PfBSTCqMaC/caretino_k

I jeszcze wątek na starej Volcie
http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=8197
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
15 lipca 2009 19:10
Byłam w ZT w tym czasie jak Karetino k był w treningu. Nieduży, bardzo urodziwy, ruch jak gumka i kawał cholery nadzwyczajnej. Sporo przebojów z nim mieli jeżdzcy  😁
Pamiętam, że był jednym z najbardziej imponujących mi koni z tamtej stawki, głównie przez ten  gumowy, okrągły ruch (zupełnie inny niż ruch całej stawki).
No ten potomek Caretino K mojej kolezanki to też kawał cholery na początku był 😎
Ale ma już 7 lat więc trochę mu sie zaczęło w tej głowie układać
Ja miałam okazję w ubiegłym roku przez krótki czas pracować z dwoma ogierkami po Caretino K, roczy i dwuletni, szykowałam na wystawę. Fajnie ruszające się. Dwulatek trochę w ojca poszedł a roczniak bardziej w matkę jednak. Ale ogólnie do pracy fajne konie, szybko się uczyły i takie wdzięczne koniska, choć może faktycznie nienjałatwiejsze, bo pomysłów trochę miały.
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
15 lipca 2009 21:21
A czy wiecie coś może gdzie on aktualnie stoi?widziałam 2 konie po nim 5-latki i budowa poprawna bardzo ładne głowy miały te konie i fajnie się ruszały. Zresztą sam Caretino k bardzo urodziwt jest
busch   Mad god's blessing.
15 lipca 2009 22:01
Znam jedną Caretinkę K - bardzo trudna, niewspółpracująca głowa, niewielkich gabarytów ciało  😉. Mimo kilku wad pokrojowych (barania noga np.) łapie za oko, rusza się raczej przeciętnie.
Caretino chyba wciaz stoi w Konarach u swojego wlasciciela -p.Arka  Krzyzoszczaka. To okolice Rawicza. W niedziele bylam na premiowaniu zrebiat w Miejskiej Gorce i bylo sporo jego dzieciakow. Jak zrzuce zdjecia z aparatu to wrzuce zdjecia 6latka po nim. Urodziwe konie, ale nie mam pojecia jak z charakterem u nich. Postaram sie jutro dowiedziec czy ogier nadal jest w Konarach 🙂
Czterolatek po Caretino K - Kalais (z matki po han og. Rytm), nie jestem pewna co do hodowcy ale jako dwu- i trzylatek byl w Julianowie u Panstwa Pawlowiczow na dolnym slasku. Kwalifikowany w czerwcu w Gostarze do MPMK. Z tego co wiem, dosiada go tu "jezdziec zastepczy":












Ojciec Caretino K - Caretino (Caletto II x Mettelus x Aldato)




Oraz sam Caretino K:

To i ja się ujawnię  😎 - mam prawie 7-letnią klacz po tym ogierze.
Od jakiegoś czasu pełni funkcję kosiarki do trawy i przywódcy stada - więc wynikami nie będziemy się chwalić...
Co do charakteru - małpa, kombinator, istna pchła szachrajka, która niestety nie uznaje przymusu bezpośredniego - staje się agresywna i trudna do opanowania (więc mamy problem z weterynarzami) ...poza tym jak dla mnie koń idealny - szybko uczący się, zrównoważony i uważny, niepłochliwy, bezproblemowy w codziennej obsłudze ...i teraz pewnie będę mało obiektywna ...ale to najmądrzejszy koń z jakim miałam do czynienia (a było ich sporo) 😍
Pokrojowo nic specjalnego  😉, nie za duża (163 w kapeluszu), ruchowo przyzwoita.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2009 07:22
Widzę, że dzieciarnia chętnie 'łapie' odmiany na głowie po dziadku 😉
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
16 lipca 2009 18:01
Dziękuję wam za odpowiedzi :kwiatek: Hexa mam prośbę jak bys mogła jeszcze się doweidzieć o numer telefonu do tego właściciela i ile chcą za stanówkę nim to będę wdzięczna 😵
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
17 lipca 2009 00:28
O charakterze kartino K miałam bardzo podobne spostrzeżenia jak pisze Królik
Na przymus- buntował się, aż do agresji, kombinator, menda. Działo się, działo (panowie z nim pracowali więc wiecie...).  Ale przyciągał za to inteligentnym spojrzeniem i bystrością ( lubię z inteligentnymi  zołzami pracować   😎 ).
caretino k stoi w konarach niedaleko miejskiej gorki, krycie nim kosztuje 1000zl. wybonitowany na 81 pt. nr telefonow na punkt: 0655477648 i 603232528. tzn ta informacja byla aktualna jakies 3 tyg temu jak tam dwonilam  😉
Jestem właścicielką Kalaisa i muszę przyznać że jest jezdny i bezproblemowy- tyle tylko że czasami się ,,ogierzy,, , ale to chyba normalne... Ja polecam wszystkim krycie Caretino K, pewien znany hodowca w Niemczech powiedział mi ,, Caretino to najlepsze co może być,,🙂
Ma ktoś informacje czy Caretino K nadaj kryje u p. Krzyżoszczaka? A jesli nie to czy w ogóle znajduje się jeszcze gdzieś w Polsce?
Tak,Caretino K nadal kryje u p. Krzyżoszczaka w Konarach i muszę dodać że po nim dwuletnia kobyłka zdobyła Championa w Gnieźnie a jego roczny ogierek zdobył pierwsze miejsce na Premiowaniu Koni w Miejskiej Górce.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
26 stycznia 2014 13:30
Caretino nadal kryje, mam klaczke roczna po nim i jest świetna. Oczywiście charakterek po tatusiu, mocno temperamentna ale i piękna.
ramolowa   "Co Nas nie zabije, to nas wzmocni"
26 stycznia 2014 14:50
Witam mój Ramzes(9l) też po Caretino K od Rewolta.
Szybko się uczy, jest inteligentny, pod siodłem raczej chętnie współpracuje, O treningu za dużo nie powiem, bo warunków nie mam, ale myślę, że potencjał ma. W obejściu bardzo spokojny, można powiedzieć ze da sobie zrobić prawie wszystko,  ale ma syndrom białego fartucha i wogule obcych się boi. "Próbuje" -trzeba czasem mu przypomnieć, że "człowiek rządzi"  🙂(może dlatego, że ogr)
według mnie piękna głowa 😍  jedyna odmiana jaką ma to mały "kwiatuszek" na czole.
fot 1. parę lat temu
fot 2 obecnie
moja też po Caretino K, w dodatku inbredowana na caretino hol
http://re-volta.pl/galeria/album/2497
Witam,
od niedawna też mam konia po Caretino K od Ilka (Wlkp). Szybko się uczy, jest bardzo mądry, ale jak na razie dość nerwowy. Zapowiada się na fajnego konika 🙂
Parę zdjęć IKARA 🙂
https://plus.google.com/photos/101974532348882671338/albums/6019325833478706065
ogłoszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
16 czerwca 2015 13:25
Moja młoda ma juz prawie 2,5 roku a wygląda tak :

https://m.facebook.com/funpagechiras.majesty


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się