dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Kotbury - to ciekawe co piszesz. Jest więcej takich antagonistów w żywieniu koni?🙂
Lullaby, no jest. np. żelazo vs. św. trójca kopytowa, czyli "cynk, miedź , magnez".
kotbury Dzięki wielkie! Brzmi fajnie, będę próbować 🙂 A o jeśli ktoś zna jeszcze jakiś innych antagonistów to chętnie poczytam również 😉
Stosował już ktoś suple tej nowej marki NuVena?
Np. https://konik.com.pl/Cynk-Chela-Zinc-200g-NuVena

Jak wypadają? Szukam dobrego cynku. Tradycyjnie Hesta najlepsza? Czy coś innego?
Klami, ja, co prawda nie minerały, tylko probiotyk, ale sprawdza się bardzo fajnie, więc może i inne też są sensowne.
Klami ja właśnie zamówiłam biotynę, ogólnie ufam temu co wychodzi spod nuby, więc myślę, że warte sprawdzenia
Murat-Gazon, charlieeee, dzieki dziewczyny za opinie.
Czy ktoś spotkał się z dostępnością Equitop Myoplast w normalnej cenie ? W pl znalalam 1 sklep za 500 zł..

Ewentualnie co teraz używacie na rozbudowę mięśni skutecznego ? Mam wielkokonia w treningu i coś na wsparcie rozbudowy pleców potrzebuję.
Fajnie się sprawdza gamma-oryzanol (np. w otrębach ryżowych, ale także czysty) w połączeniu z HMB.
Gdzie teraz kupię najtaniej Formula4Feet 7kg? Moje źródełko na allegro się wyczerpało. Zamówiłam gdzie indziej to mi cofnęli płatność na konto, bo jednak brak na magazynie.

Ktoś coś widział/wie?
macri,

https://www.vaschovatel.pl/44195-equitop-myoplast-plv-1500g.html
Aczkolwiek taka cena to trochę przegięcie, bo to spirulina z cukrem
Sklad:

Algae powder (Spirulina platensis) 40%, Saccharose, Glucose syrup, Corn starch
JJa kupowałam czysta spiruline dla ludzi.
kivik,
Właśnie to widziałam ,ale cena abstrakcyjna. Co sama spirulina dała w kwestii budowy mięśni?
epk,
Hmb skąd podawałaś?
macri, beta advantage. Słyszałam opinię, że jest taki se średni ale u mnie zrobił robotę z otrębami.
BUCK   buttermilk buckskin
19 lipca 2021 08:59
Meise 🙂 na RV jest Formula4Feet w dziale "żywienie" jako ogłoszenie importera, może ma 🙂
BUCK, dziękuję! Muszę zadzwonić do sklepu, kolejnego któremu opłaciłam zamówienie i dopytać, czy na pewno mają, bo kurcze blade, żadnej odpowiedzi nie mam i kasy na konto też nie zwracają, więc może faktycznie za te dwa tyg wyślą... 😒
Sory za post pod postem.

Co się dzieje z Formula4Feet? Wstrzymana produkcja? Braki na magazynach? Kupiłam tydzień temu za dużo wyższą kwotę niż ostatnio w jedynym sklepie, który miał podane, że "na stanie". Sklep Hayloft. Teraz ani dostawy, ani się dodzwonić nie da...

Jest jakiś godny zamiennik Formuly?
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2021 10:42
Nie wiem czy to można rozpatrywać w kat. zamiennika, ale mocno chwalony jest HoofGold Huf Kur: https://stajnia-miszewo.pl/suplement-na-kopyta-hoofgold-hufkur-4kg-p-3353.html, i drugi na liście - Ungulat Hippolyta: https://sklep.hippovet.pl/produkty/ungulat-10-kg/
Dzięki, ten Hufkur wychodzi dużo korzystniej cenowo niż Formula 🙂 Czy ktoś stosował i widział efekty?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2021 11:25
Moon, A widziałaś gdzieś może skład tego Hoof Golda? Na oficjalnej stronie bardzo okrojone informacje niestety, brakuje jakiejś połowy składu na oko.
Ja jestem na niemieckiej stronie, skopiuję, można sobie w Google wrzucić albo przetłumaczę jak coś jest niejasne 🙂

"Zusammensetzung: Weizenmehl, Calcium-carbonat, natrium- sulfat, Vormischung- Delta, Nebenerzeugnis aus Zuckergewinnung.

Inhaltsstoffe in %: Rohprotein 7,5 Rohfett 5,1 Rohfaser 3,3 Rohasche 24,4 Calcium 9,2 Phosphor 1,0 Natrium 4,2 Magnesium 0,9 Schwefel 3,0

Zusatzstoffe: Vitamin A 400000 i.E Selen 9 mg Vitamin D3 50.000 i.E Vitamin E 2000 i.E Vitamin B 1 50 mg Vitamin B 2 200 mg Vitamin B 6 150 mg Vitamin B 12 800 mg Vitamin C 2000 mg Vitamin K3 50 mg Folsäure 20 mg Nikotinsäure 800 mg Biotin 5000 mg Eisen 1000 mg Jod 25 mg Zink 3900 mg Mangan 1985 mg Cholinchlorid 10000 mg Kupfer 1400 mg Kobalt 2 mg Ca-DPantothenat 300 mg

4 kg reicht für ca. 10 Wochen, Hauptbestandteile: Zink und Schwefel"

Jak ktoś ogarnia te składy to prosiłabym o ocenę, czy ten jest coś warty 🤔
Meise, jeśli to pochodzi z tego samego źródła/dystrybutora co sieczki Dengie, to ja dostałam jakiś czas temu info ze sklepu gnl, że mieli jakiś pożar na głównym magazynie w Niemczech i stąd problemy z dostępnością.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2021 11:35
Meise, No i tu właśnie ponad 40% nie ma.... Na polskiej stronie jest to samo. Nie ma też podanego nośnika.
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2021 11:41
zembria, nie widziałam pełnego składu ani nie analizowałam szczegółowo tego, co jest napisane w sklepach. Widziałam za to dość spektakularne efekty przy stosowaniu ww. Huf Kura. U Kulistego też nie miałam, na szczęście, potrzeby stosowania, tak więc opieram się tylko na tym co widziałam u znajomych/w stajni etc.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2021 11:43
Moon, No tylko że skład jest kluczowy, żeby móc powiedzieć dla jakich koni będzie ten preparat dobry. Wszystko rozbija się o to z czym łączone to ma być i czego koń potrzebuje, bądź nie potrzebuje. Poszperam jeszcze, może coś znajdę.
Moon, powiesz coś więcej? Jakie problemy miały konie znajomych i w jakim czasie był efekt?
Moon   #kulistyzajebisty
21 lipca 2021 11:55
Nie odgrzebię pewnie fotek ani jakichś konkretnych kopyt do porównania, ale widziałam agentkę, która miała zacne wyrwy po podkowiakach z zerwanej podkowy i w ciągu 2 kuć całkiem ładnie zaczęło to wyglądać (nie napiszę że się zrosło, zalało, bo wiadomo że do pełnego efektu końcowego kopyto potrzebowało dużo więcej czasu), że nie było gimnastyki by przybijać podkowę. U drugiego konia, o wyjątkowo łamliwym i słabym rogu (potrafił mieć wielkie zadziory następnego dnia po kowalu) znacząco poprawiła się elastyczność i ogólny wygląd kopyt. A notorycznie wyglądał jak bida zabrana siłą z jakiejś szopy.

Osobiście, nie istnieją dla mnie już inne smary do kopyt niż HoofGold, więc jeśli musiałabym kupować coś na kopyta, to na pewno kupiłabym HufKura.
Co na mięśnie dla starszego konia po kontuzji? Leci mi w oczach, już musiałam zacząć wsadzać futro pod siodło. Możemy w szalone 5 minut kłusa, dopiero za 2 tygodnie stopniowo zwiększamy, a mi się chce płakać jak widzę jego plecy, szyję i zad 😕 Dodatkowo musi być nie tuczące, zwierz jest już na pellecie, siano w siatkach, treściwe w ilości śladowej (a i tak go roznosi i pojawił się brzuszek 🙄😉.
Dwa lata temu całkiem spoko podziałał Gold Medal, ale może jest coś lepszego?
keirashara może Aminoral? HorseLine też ma jakiś preparat na mięśnie ale ja nie stosowałam więc nie wiem jak z efektami.
patrycjasz, - stosowałaś animoral? Zależy mi na czymś, co faktycznie da efekty, a nie tylko przeczyści portfel i uspokoi sumienie 😅
Aminoral akurat jest bardzo spoko, widziałam efekty.
Nie wiem czy na każdym koniu, ale cenowo też jest spoko, można zaryzykowac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się