pensjonaty w okolicach trójmiasta

Kasija, stoję od pół roku w Sakowcówce i mogę polecić. Koszt to 750zł + 50zł za halę. Konie przez stajennych wypuszczane są na pastwisko od 7 do 14, jednak mamy grupę i sami wypuszczamy konie po obiedzie do wieczora, dzielimy się. Pastwiska są ogromne, konie podzielone są na 3 stada + kwaterki. Minusem jest szkółka, jednak można się z nią mijać, najbardziej korzystają z hali (jak chce korzystać to przyjeżdżam późnym wieczorem), plac zewnętrzny mają swój oddzielny, z ogólnego prawie nikt nie korzysta, więc jest ciągle wolny. No i dodatkowym minusem jest płatność za światło na hali i na placu, jednak można to przeżyć 🤣
Kucek1331, to i tak jest bardzo tanio.
A jak wygląda ogólny plac? Jest w miarę dobry jakościowo? Macie tam przeszkody?
Stałam z koniem w Sakowcowce w 2009r także pamiętam zupełnie inne warunki niż zapewne panują teraz.
Kucek1331 może lekki off top ale jak to światło jest rozliczane? Wrzucisz żeton jak chcesz jeździć czy jak? 😅
No właśnie, tez jestem ciekawa jak to działa i jak jest liczone. Np. jedna osoba jezdzi, potem dochodzi druga, potem trzecia a jedna wychodzi itd. Na jakiej zasadzie to działa? Czy moze prócz szkółki w zasadzie nikt nie jezdzi?
Dobra, zaczynając od placu. Osobiście mi jeździ się na nim ok, nie ma kamieni, kamyczków, każdy pozostawia po sobie porządek. W jednym miejscu jest dość grząsko, bo ktoś dosypał piachu nieznanego pochodzenia, jednak widać te miejsce gołym okiem.
Co do przeszkód - jest to kolejny minus. Jest kilka dragów w kieoskim stanie jednak zdatnych do używania, przeszkody należą do szkółki, więc tu trzebaby mieć własne.
Światło - jak jest jasno to nic oczywiście nie wrzucasz, nie masz takiego obowiązku. Światło jest na monety: 3zł godzina, 1zł 20 minut itd. Generalnie ja wrzucam tyle ile wyjeżdżę, reszta po prostu sobie za siebie dorzuca. Jak jest szkółka to zwykle mają wrzucone pieniądze na zaś, także jak już z nimi jeździłam (hala nie jest duża, jeżdżąc ze szkółką trzeba uważać, ale to jest chyba oczywiste) to raczej nic nie wrzucałam, lub wrzucałam dodatkowo zlotówkę. Przed 13 i po 20 (lub później) szkółka już raczej ma zakończone jazdy.
Post został usunięty przez autora
<br>
<b>Sara123,</b> znalazłaś coś sensownego?

Maz18, na razie niestety nie 🙁
Kucek1331, czyli przez tyle lat się niewiele zmieniło :P Hala powstała i to chyba tyle.
Szkoda bo ośrodek ma super lokalizacje i przy lepszym zarządzaniu bylaby spora kolejka na boksy...
Chociaż z drugiej strony nie ma przynajmniej ścisku. Owies dostają dobrej jakości (o ile w ogóle dostają), sianka można dawać do oporu, słomy to samo. Tak naprawdę mi jedynie przeszkadza sprowadzanie koni o godzinie 13 do boksu (chociaż i tak te 6h chodzenia to jest więcej niż w co niektórych stajniach), ale tak jak pisałam - można się dogadać, z dziewczynami wspólnie wypuszczamy konie do samego wieczora, więc żyją jak pączek w maśle 🙂
Nie wiem jak było kiedyś, ale mam porównanie do 2 innych stajni i tu nam się zdecydowanie podoba 😀
Maz18, My się ostatnio świeżo wyprowadziliśmy, więc jak masz pytania to śmiało 🙂
A z jakiego powodu konie są tylko do 13? Nie chce im się po obiedzie wypuszczać ? Nie można zapłacić więcej za wypuszczanie do wieczora albo zrezygnować z obiadu ?
Chcieliśmy zapłacić stajennym, przyjęli ofertę, ale nie wypaliło. Myśliśmy, żeby zrezygnować z obiadu, ale ostatecznie po prostu dzielimy się wypiszczaniem koni po obiedzie i sprowadzaniem o 19-20. Nam to nie robi problemu 🙂
Kucek1331, a czy jeśli ktoś chce zrezygnować z obiadu , to jego kon ma możliwość zostania do wieczora ? Czy albo wszyscy albo nikt ? I są tam pastwiska , dużo trawy ?
Tak jak pisałam, koni dzielone są na kilka stad. Osoby od stada, w którym stoi moja klacz są chętne za zrezygnowanie z obiadu, jednak nie gadaliśmy jeszcze o tym ze stajennymi.
Pastwiska są ogromne i trawiaste. Zresztą Sakowcówka jest chyba z tego znana, że ma właśnie wiele hektarów ziem 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lipca 2021 12:00
Wrzuciłam już w żółtodzobowym to ogłoszenie, ale chyba tu będzie więcej osób które mogą coś wiedzieć:
W zasadzie to nie wiem w którym wątku to wkleić.
2 tygodnie temu w mojej okolicy zwiała klacz. Klacz była świeżo przywieziona do stajni, czmychnęła przez nieuwagę obsługi. Okolice Sztumu. Może komuś się rzuciło gdzieś w oczy ogłoszenie o sprzedaży podobnego konia? Podejrzewają, że ktoś ją już dawno złapał.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4100558716664109&id=100001300627383
zembria, mój tata jeździ też w tamte okolice (jest wetem) dam mu znać zeby spojrzał czy ktoś nie ma takiego konia w stajni 😉
Warto poszukać po okolicznych handlarzach końmi. Nie wiem czy właściciele też tam szukali? A jak klacz ma na imię?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lipca 2021 12:44
Kasija, Nie wiem czy szukali i nie wiem jak klacz się nazywa. Ona zwiała ze stajni obok nas, tu w okolicy sporo pojedynczych osób ma konie i są 3 stajnie rekreacyjne, to małe środowisko jeździeckie, przypuszczam, że wszyscy okoliczni ludzie zostali już dawno powiadomieni, Ci których znam na pewno. Więcej informacji niestety nie mam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 lipca 2021 10:31
Kasija, A tak z czystej, babskiej ciekawości, który wet to Twój tata? Może i u mnie był 😉 Może być na pw, jak nie chcesz publikować 🙂
Kucek1331, Hej Kucek a mozesz powiedziec jak konie sa wyprowadzane na padoki ? W reku czy luzem ? I czy sa boksy angielskie albo padok 24h ? Pozdrawiam
Kucek1331, Hej Kucek a mozesz powiedziec jak konie sa wyprowadzane na padoki ? W reku czy luzem ? I czy sa boksy angielskie albo padok 24h ? Pozdrawiam
Retman, konie wychodzące ze stadem luzem. Te idące na kwaterki w ręku. Niestety nie ma ani boksów angielskich, ani padoków 24h :/
Jakie mamy stajnie w 3mieście z boksami angielskimi? Oprócz Borcza?
Nowy Wiec - Stajnia My horse
xxagaxx, Stajnia Kopytko w Koleczkowie
Retman ja słyszałam jakieś plotki że kopytko się zamyka?
Rudzielc_23, To chyba jakas legende ktos stworzyl 🙂 Stoje w Kopytku i moge powiedziec ze koni nie ubywa. Tylko hala zostala zdemontowana na wiosne. Wlasciciel chce postawic 2 nowe ale czeka na pozwolenie na budowe. Dlatego czesc pensjonariuszy mysli o przeniesieniu sie na zime gdzies gdzie jest dach nad glowa.
Nie do końca legenda. Kwestia dalszej działalności Kopytka wynika z budowy "Trasy Kaszubskiej" która biegnie m.in. przez Koleczkowo. Z tego co kojarzę, to któraś wersja projektowa zakładała, że trasa leci jakoś bardzo blisko, czy nawet częściowo przez tereny stajni. Nie pamiętam teraz szczegółów. Nie wiem też jaka jest ostateczna wersja przebiegu trasy i jak się ma do stajni. Natomiast mniemam, że jakby mieli się zamykać, to chyba by poinformowali o tym.
Klami z tego co widać to nasyp jest już zrobiony i to bardzo blisko właśnie. Może rzeczywiście wynika to z tego że hala zostala rozmontowana i stąd plotki.
Odnośnie kopytka, czy na zimę będzie hala czy jednak nie dadzą rady?
Stał/stoi ktoś może z Was w Lubiczowce za czasów gdy przede wszystkim jest tam teraz prowadzona hipoterapia?

Jak w tych obu stajniach z opieką, sianem, sprzątaniem?
Jak nazywa się ta stajnia ? xxagaxx,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się