Koronawirus

Jak dostać ten paszport /certyfikat? Bo ja mam tylko tą zwykła karteczkę, którą dawali po szczepieniu?
majek, jeśli piszesz o Polsce, to mamy dwie rzeczy:
Krajowe zaświadczenie – tekturka. Było też do pobrania z konta pacjenta, o ile pamiętam.

Unijny certyfikat covid – ta składana książeczka.
Możesz też mieć jej wersję w komórce, przez aplikację mObywatel.
Albo ją sobie pobrać z konta pacjenta i zapisać w telefonie.

Pandurska, a nie wystarczyłoby zdjęcie certyfikatu?
majek   zwykle sobie żartuję
01 lipca 2021 19:24
Teodora, nie ja w UK mieszkam. Ale dziękuję 🙂
Teodora No wlasnie o to chodzi, ze nie moge sie zalogowac do portalu Eobywatel, bo nie mam jak zalozyc jakiegos tam profilu zaufanego. Nie mam ani konta w polskim banku, ani edowodu :/

Zrobilam juz zdjecie tego unijnego certyfikatu. Bede jeszcze probowac przepisac polskie szczepienie do niemieckiej ksiazeczki zdrowia. Musze popytac mojego lekarza, jak to zrobic.
Pandurska, mam ten sam problem i sprobuje sie dobijac do holenderskiej opieki zdrowotnej az mi przepisza to szczepienie. Z polskiej przychodni mam ten dowod unijny z flaga na "okladce", ale to nie to samo co paszport covidowy do podrozowania z tego co wiem 🙁

Profil zaufany mozna tez zalatwic przez ambasade chyba?
kokosnuss A to ciekawe. Czyli nie jestem sama.. Sprobuje po niedzieli sie dowiedziec co i jak. W sumie i tak szczepienie liczy sie dop. 2 tyg po, wiec mnie jeszcze nei dotyczy.
Ambasade pisalam juz, ze mam w prawie takiej odleglosci, jak swoja wlasna rodzine w PL, wiec wole ich odwiedzic i zalatwic sprawe u znajomej w dziale dowodowym 😉 Gdybym tylko wiedziala o tym wczesniej, to kurcze poszlabym jeszcze przedwczoraj. Myslalam, ze trzeba tylko zeskanowac kod QR...
Ja mieszkam w miescie, wiec jakby co do ambasady mam 20min komuna, a do rodziny w PL 15h, takze rachunek robi sie sam 😉

Chociaz najpierw pomecze holenderskie GGD, moze mi pomoga.
majek   zwykle sobie żartuję
02 lipca 2021 10:34
pandruska, a konsuklatu nie ma blizej jakiegos? Zadzwon do ambasady, moze maja na to rozwiazanie (np wyslesz im paszport poczta do potwierdzenia itd)
Pandurska, moim zdaniem powinno wystarczyć zdjęcie tej ostatniej strony certyfikatu COVID, bo tam jest imię i nazwisko, data urodzenia oraz kod qr. A to on chyba jest najważniejszy dla tych, którzy to sprawdzają.
Z tego, co rozumiem, to europejski "paszport covidowy" to jest to poniżej?
Screenshot 2021-07-02 at 12.49.49.png Screenshot 2021-07-02 at 12.49.49.png
Sprawdziłam i certyfikat (kod qr) można zeskanować w Corona warn app i pokazywać w tej aplikacji.
Powinno się też dać w CovPass-App instytutu Kocha, ale mój tel nie jest w De zarejestrowany, wiec nie widzi tej aplikacji.
Z tego, co rozumiem, to europejski "paszport covidowy" to jest to poniżej?
Teodora,

Tak. On jest wydawany 3 przypadkach: z tytułu przejścia choroby (ważny 180 dni od testu PCR), z tytułu uzyskania negatywnego wyniku testu (w Polsce wazny do 48 godz), z tytułu przyjęcia szczepionki (ważny 12 miesięcy).

Niestety, szczepienia tylko w ramach Narodowego Programu Szczepień mogą być odnotowane w koncie pacjenta. Więc jak ktoś zaszczepił się poza tym programem, to kicha - na chwilę obecną paszport jest dla niego niedostępny. .
Briliante No przeciez! Zapomnialam o Warn App 🙄. Zainstalowalam tez ta druga z RKI, zeskanowalam kod i zadzialalo. Dzieki wielkie za pomoc!!! Ciesze sie, ze nie bede musiala zabierac wszedzie tych kartek.

Sprobuje tak czy siak isc do rodzinnego, zeby mi przepisali polskie szczepienie do niemieckiej ksiazeczki dla pewnosci.

Jak zawsze mozna liczyc na revoltowiczow🌷🌷🌷
Spam.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
Czy dalej nie można odwiedzać w szpitalach?
Watrusia, nie można.
galopada_   małoPolskie ;)
14 lipca 2021 15:45
Watrusia, zależy od polityki szpitala. Czasami konkretnego oddziału. My wpuszczamy do pacjenta na pół godziny jedna, wyznaczoną osobę po okazaniu certyfikatu zaszczepienia albo przechorowania w ostatnich miesiącach. Mamy wyznaczone dwie godziny w ciągu dnia na odwiedziny.
No ja już wiem, że akurat do tego szpitala , gdzie leży podopieczna, to wpuszczają tylko tych, co niestety żegnają się z bliskimi 🙁 Tak odwiedzin nie ma.
W szpitalu, w którym aktualnie leżę z synem, chorych może odwiedzać jedna osoba dziennie. Oficjalnie jest wyznaczone 15 minut w przedziale 16-17, nie ma okazywania certyfikatów itp., tylko wypełnia się ankietę.
myślę teraz czy w kwestiach podróżowania po wakacji nie będzie łatwiej ze szczepionką i się zastanawiam co Wami kierowało w wyborze szczepionki? Np przy porównaniu astra/pfeizer
I jeszcze pytanie czy ktoś z Was wie jak "typują" odstęp między szczepionkami w przypadku astry? Zalecane 12 tygodni, ale można zapisać się po 2 dawkę w krótszym odstępie czasowym?
drabcio, akurat obie wymienione przez Ciebie szczepionki to różne produkty, jedna typu mRNA, druga wektorowa. Pfizer ma lepsze statystyki, jeśli chodzi o skuteczność i mniej skutków ubocznych. Astra wyższą skuteczność uzyskuje jeśli zostanie podana po min 12 tygodniach (ale wciąż niższą niż Pfizer), skrócenie czasu między dawkami obniża skuteczność. Ja wybrałam Modernę - okres między dawkami 28 dni.
a wiesz czy można skrócić czy w punktach wpisują termin 12 tyg?
drabcio, nie wiem, ale dlaczego uparłaś się na Astrę?
drabcio ja miałam Astre i drugie szczepienie z automatu miałam po 28 dniach wpisane (plus minus, nie pamiętam dokładnie ile dni, ale miesiąc nie minął)
espana, nie uparłam się, zadałam pytanie czy da się skrócić w przypadku Astry zalecany czas między drugim szczepieniem.

Czyli generalnie Piaffallo jak klikną tak leci.

Dzięki za info 😉
drabcio dokładnie 😉 im chyba zależy by jak najszybciej poszczepić więc dają jak najszybszy możliwy termin :P
Piafallo to bardzo dziwne, bo od dawna mówi się, że Astra zazczepiona wczesniej niż po tych 12 tygodniach nie rozwija tak dobrego działania, jak powtórka drugiej dawki po 3 mcach.
Cricetidae ja o tym wiem, ale nie wchodzę w dyskusję z lekarzami. Tak ustawili, tak zrobiłam
Ja dzis sie w koncu moge zaszczepic.
Szalonego wyboru nie bylo, bo w Argentynie szczepia tylko Sinopharmem, Sputnikiem i Astra, biore ta ostatnia.

Cale szczescie, ze w pracy nie maja problemu z dniem (lub dwoma) wolnego jesli bedzie taka potrzeba. Niestety wszystkie znajome nie wspominaja najlepiej pierwszej doby po, nie nastawiam sie na lajtowy dzien
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się