Oficerki

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2021 09:37
Napisałam do sklepu, zobaczymy co zaproponują.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2021 18:38
Póki co mnie olali, napisałam do Konika wczoraj meila i na messengerze, odczytali, ale odpowiedzi brak.
Czy ktos moze ma Koenigsy Youngster?
Mam jedne na oku ale lydka 32, realnie mam 33 - jest szansa ze wleze?
[faith, Posiadają suwak ?
A jak rozmiarowka Ariatow, jeśli chodzi o samą stopę ? Mam takie 39/40, w co lepiej celować?
kasska, zazwyczaj noszę obuwie w rozmiarze 37.5/38. Ariaty pasują na mnie w rozmiarze 37/37.5
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 maja 2021 07:35
Ja mam 36 i spokojnie mogłabym mieć 35. Wypadają nieco większe moim zdaniem.
Upolowalam Felixy Buhlery model Sevilla, jeszcze nie jezdzilam ale przymiarka na medal, super spasowane 🙂
20210524_130815-01.jpeg 20210524_130815-01.jpeg
Ja zakupiłam oficerki JH collection z Hooksa. Zapomniałam że nie łatwo się rozchodzą więc chwilę potrwa zanim będą ok. To już moja druga para JH, stare po kilku latach w końcu umierają
20210525_192154.jpg 20210525_192154.jpg
20210525_192158.jpg 20210525_192158.jpg
20210525_192222.jpg 20210525_192222.jpg
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
25 maja 2021 21:09
xxagaxx, szał!
xxagaxx, w życiu bym nie powiedziała ze to ładne jakbym zobaczyla sklepie. Ale na nodze ogromnie zyskują! Pięknie dopasowane
azzawa, to prawda, sama bylam pozytywnie zaskoczona wyglądem. Nie są to oficerki na długie lata, bo z czasem zaczynają miec mankamenty ale na trochę starczają. Są wygodne i miękkie. Za taką kasę myślę ze warto zamówić, tylko rozmiarowka nie duza więc pewnie nie dla każdego będą ok.

-Alvika-, dzięki. Czekam jeszcze na jedną parę oficerek i mam nadzieje ze to będzie dopiero szal.
Czym smarujecie swoje oficerki?
Mam nówki które są aktualnie za wysokie i trochę sztywne, więc jeśli zmiękną od smarowania to nic się nie stanie - wręcz chętnie, by może szybciej opadły 😉
A czytam skrajne opinie - że smary od siodeł są "za mocne" dla oficerek, żeby unikać tych na bazie oleju, że tylko pasty, albo znowu że pasty (typu KIWI) są za suche...
Myślę o jakimś balsamie/kremie? Zależy mi na tym żeby trochę zmiękły i były zabezpieczone jakoś przed wodą, potem itp.
devil, - ja smaruje tym co siodła, nie ufam składowi Kiwi i nie mam najmniejszej ochoty dopierać z tego dziadowstwa czapraków 😝 Moje Cavallo traktowane smarem do siodeł przeżyły ponad 10 lat, Busse też lecę od grudnia tym sposobem - po prostu nie można przegiąć. Na codzień tylko zmywam brud chusteczkami lub mydełkiem, a smaruje jak czuję, że skóra jest sucha i potrzebuje.
devil, ja tak samo smarem jadę jak keirashara, lub Absorbine Horsemans One Step.
Jak czasem wezmę do domu oficerki to je zwykłym impregnatem do obuwia (nano czy coś w ty stylu) psiknę, żeby wody nie chłonęły,.
devil Ja swoje oficerki (której już mają jakieś 8 lat i nadal żyją) na co dzień po jeździe przecieram chusteczkami za brudu. Raz na ok. tydzień (czy jak mi się przypomni) biorę je do domu, myję i smaruję smarem do siodeł. Ew. tak jak xxagaxx psikam impregnatem jeśli mam pod ręką (oczywiście po wchłonięciu się smaru).
O super, dzięki dziewczyny 😀 To nie będę się w takim razie za bardzo zastanawiać i cackać z nimi, skoro to sprawdzone metody.
Czy ktoś miał oficerki ujeżdzeniowe z Hippici? Niby mają jakieś w ofercie, ale zawsze brałam od nich miękkie skokowe i zastanawiam się jak sobie radzą z ujeżdzeniowymi..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2021 18:17
Ariat nie uznał mojej reklamacji :/ Trochę lipa. Powiedzieli, że to naturalne zużycie. Kurka, jeżdżę średnio 3 razy w tygodniu, po niecałych 2 latach się poprzecierały, no słabo jak za buty za ponad tysiaka 😒
Dotarły moje wymarzone 😍 dwa miesiące czekałam zastanawiając się, czy w ogóle rozmiar będzie pasować i są idealne 🙂 Teraz muszę dalej czekać, aż kobyła zakończy L4 i będę mogła wypróbować
IMG_20210715_222936.jpg IMG_20210715_222936.jpg
Mam pytanie do użytkownikow ariatów-jak długo je rozchadzaliście- tzn. Jak długo zajęło zanim używanie ich nie było karą i drogą krzyżową😅? Ja swoje używam od jakichś 2 miesięcy na 1 konia jakieś 3-4 razy w tyg. (Z przerwami na lizanie ran) i na razie nienawidze ich szczerze. Mam tak poranione nogi za zgięciem kolana, i kostki że jest już blizna na bliźnie. Są pieruńsko sztywne, niewygodne i okropne. Do tego zaczęły się już wycierać po wew. Stronie 🙁
Mam Ariat HERITAGE CONTOUR II FIELD ZI
kasska ale piękne, idealne. 😍 Jaka to firma?
flygirl,
Ariat 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 lipca 2021 11:08
azzawa, Może nie dałaś czasu swojej skórze na wygojenie i obtarło znów uszkodzoną już skórę? Mnie obtarły pod kolanami 2x, raz przy pierwszej jeździe, ale nie ubierałam ich później dopóki skóra się nie wygoiła do końca. Potem jeszcze raz po kilku tygodniach, ale to z mojej "winy" bo spinałam nogi, mocno zgięte w kolanach miałam, to był jeden z dni kiedy się z koniem kłuciłam 🙄 Poza tym nie obtarły mnie nigdzie. Długo zajęło mi rozejście się cholewek, ale kupiłam na maxa ciasne i dopasowane, bo rozmiar szerszy był na styk w sam raz przy pierwszym założeniu i bałam się, że się potem rozejdą za mocno. Nie są sztywne moim zdaniem, mają właśnie mięciutką skórę, dopasowują się do nogi idealnie. Mam ten sam model: Ariat HERITAGE CONTOUR II FIELD ZIP
azzawa, miałam już dobrych kilka par Ariatów - rozjeżdżały się bardzo szybko i w końcowym efekcie zawsze są bardzo wygodne. Na pierwsze jazdy wkładam do środka zazwyczaj podpiętkę żeby nie obtarły pod kolanem.

Mam duży problem z rozjeżdżeniem Petrie Sublime. Po roku czasu jeżdżenia pozaklejana plastrami albo z ranami (od wewnątrz cholewki przy kolanie), z odgniotami w podbiciu- daję sobie spokój. Są nierozjeżdżalne😡. Szkoda, bo ładne, nietanie i miały być super.
Pytanie do użytkowników Busse Laval - ile cm da się ugrać tym sznurowaniem? Wg tabelki rozmiar 36 ma w łydce 31-33 cm, ja mam 35 cm. Jest szansa, że się zmieszczę, czy to już może wymiar pokazujący maksymalny obwód?
Czy ktoś mógłby się podzielić opinia, rada, w które oficerki celowac? Petrie Olympic czy Cavallo insignis?? 🤒🙏🙏🙏
Moje oficerki Kavalkade powoli dokonują żywota i musze zacząć myśleć o nowych. Chciałam być bardziej pro i testowałam dzisiaj od koleżanki ujeżdżeniowe Petrie, ale w tym cholerstwie się nie da jeździć.🤣 Jeszcze ból jestem w stanie znieść, ale mi ten kształt w ogóle do nogi nie pasuje i zsiadłam z konia po 3 minutach, żeby zmienić na moje kapcie i poczułam taką ulgę jak nie wiem. Także moje pytanie brzmi, czy wiązane ujeżdżeniowe też są takie tragiczne w odczuciu albo czy istnieją jakieś ujeżdżeniowe, które są jednak bardziej dopasowane do stopy. Jak nie, to będę jeździć w kapciach skokowych, trudno.😅
rybka   Różowe okulary..
27 października 2021 15:33
flygirl, Polecam Mountain Horse, ja mam Serenade, lepiej wyglądają na nodze niż na fotkach sklepowych :P
https://www.horseway.pl/mountain-horse-oficerki-ujezdzeniowe-serenade
Bardzo ładnie też wygląda model Sovereign High Rider, mimo, że nie są typowo dresiarskie.
O i jaki ładny brąz mają, idealny. I nie ma w nich tego uczucia, że but sobie a noga sobie? Bo ja w tych Petrie to się czułam, jakby moja noga w ogóle w żadnym miejscu do buta nie pasowała, brr. A pokażesz jakieś foto na sobie?💐
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się