Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia

Kotbury ja mam u siebie kupozbierak dwa razy większy od standardowego. KUpiłam go na targach Spoga-horse w Kolonii.
Widzę, że można go kupić również w necie.
https://redgorilla.red/big-tidee-with-short-plastic-rake/p122
Bardzo fajnie się tym sprząta. 😉
te grabki takie krótkie są? korzystasz z nich, czy używasz innych?
Jesli chodzi o dudanatural to wcześniej sprzedaż funkcjonowała pod innym linkiem i nazwą firmy. Był to "energet". Kupowałam dwa razy pellet słomiany ze strony "energetu", a ostatnio dzwonił do mnie pan, aby uprzedzić, że w przypadku chęci kupna mniejszej ilości, (czyli tak jak dla mnie tony) prosi o korzystanie z tejże strony własnie (https://dudanatural.pl/).

Jeśli chodzi o sam pellet to jest dobrej jakości, wcześniej używałam pelletu z EquiStraw, który jakoś od roku mocno drożeje. Jakościowo porównywalne, a cenowo duda wypada lepiej. Przesyłka szybka i sprawna. Ogólnie polecam.
A jak bym wyprodukowała kupozbierak elektryczny- na baterie solarne, że taka szufla ale na bazie na kółkach. Czyli, że np. jak nagle masz 3 kupska do ogarnięcia, to nie łazisz z tym tylko sobie podjeżdżasz, a przede wszystkim z pełnym- zjeżdżasz- bez dźwigania. Myślicie, że byłby ktoś chętny na taki "sraj-tech" poza mną?
A jak bym wyprodukowała kupozbierak elektryczny- na baterie solarne, że taka szufla ale na bazie na kółkach. Czyli, że np. jak nagle masz 3 kupska do ogarnięcia, to nie łazisz z tym tylko sobie podjeżdżasz, a przede wszystkim z pełnym- zjeżdżasz- bez dźwigania. Myślicie, że byłby ktoś chętny na taki "sraj-tech" poza mną?


Mi do tego celu służy taczka 🙂
gocunio, dzięki za opinię - rzeczywiście błyskawiczna wysyłka bo zamówiłam w piątek a już dziś ma przyjechać. Wzięłam słomiany na próbę, zobaczymy jak sprawdzi się u mojego kaszlaka.



Mi do tego celu służy taczka 🙂


... Po pięknym kwarcu nie widzę siebie z taczką... i zresztą taka trochę klamot- przeszkadza innym jeżdżącym.
kotbury, my też jeździmy taczką po pięknym kwarcu i nikt z jeżdżących nie narzeka ani na hali ani na placach...
nie wiem jak inaczej posprzątać
Polecam dudanatural, zamówienie błyskawicznie zrealizowane i wszystko ok.
Kupiłam pelet słomiany i w porównaniu z poprzednimi które testowałam czyli equistraw (beznadziejny) i biofuture (trochę lepszy ale nie sprawdził się u kaszlaka) ten wygląda najlepiej ale nie wiem jeszcze jak się użytkuje.
... Po pięknym kwarcu nie widzę siebie z taczką... i zresztą taka trochę klamot- przeszkadza innym jeżdżącym.

Eeee
Zaniemówiłam  🙄

W takim razie koniecznie wyprodukuj zdalnie sterowana bajerancką kupo-podjeżdżaczkę  👍
Ps. Można iść z dwoma gownozbierakami - jeden w prawej ręce, drugi a lewej ręce
kotbury, a zanim wyprodukujesz to może taki ogrodowy sprzęt?
vissenna   Turecki niewolnik
15 maja 2020 23:44
Jeszcze się zdziwicie jak ktoś zrobi "Roomba Equestrian edition" 😀
W sumie wystarczyłaby prosta apka na telefon, gdzie zaznaczasz w którym miejscu placu czekają świeże pączki  😁
Jeszcze się zdziwicie jak ktoś zrobi "Roomba Equestrian edition" 😀
W sumie wystarczyłaby prosta apka na telefon, gdzie zaznaczasz w którym miejscu placu czekają świeże pączki  😁

Jak świeże, to mógłby się kierować termowizją  😁
Czy jest w Polsce jakiś producent sieczek ze słomy, który miałby w ofercie odpyloną sieczkę ze słomy żytniej? Może ewentualnie owsianej? Może jakiś importer, o którym słyszałyście?
malem, wydaje mi się, że na ściółkę owsiana sieczka się nie nadaje. konie ją chętnie jedzą, a sporą ilością sieczki mogą się przytkać
kotbury, a zanim wyprodukujesz to może taki ogrodowy sprzęt?
]


Oooo!!! Taki tylko niższy - aby łatwo było przechylić i wywalić.


Taczkę mamy na dużym placu, na małym miejsce na odchody jest bezpośrednio przy arenie- a dla mnie i tak jest ciężko. Po prostu mi nie wolno dźwigać, więc pchanie np. półpełnej tacki też nie wchodzi w grę.

Ten paten z leroya może się sprawdzić.
Gaga pewnie masz racje choć na słomie owsianej kiedyś stał, ale sieczka to w sumie troche inaczej.

Ale słoma żytnia chyba powinna być dość bezpieczna bo jest gorzkawa?

Problem mam z dostępnością bo w PL tego nie widzę za bardzo  🙁 Może ktoś coś podpowie gdzie takie cudo zakupić
Czy ktoś z Was używał może ściółki Aubiose?
http://www.aubiose.co.uk/downloads/aubiose-set-up-guide.pdf
Zostało mi to polecone jako niepylące, bardzo dobrze absorbujące wilgoć i ekonomiczne. Duśka w związku z jej potrzebami od dzisiaj na tym stoi i zobaczymy ...
czeggra1, ja, teraz dla krolika wprawdzie 😁 ale wczesniej mialam tez dzierzawionego konia na tym. Absorbuje bardzo dobrze i pyli duuuzo mniej niz zwykle troty.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
23 lipca 2020 09:35
[quote author=Kamillz link=topic=791.msg2851235#msg2851235 date=1552174304]
Witam,
jakie widły polecacie do utrzymania czystości w boksie ? z praktycznego punktu widzenia które byście polecili bo okazuje się że jest ich bardzo dużo, zacząłem szukać coś więcej niż standardowe i teraz sam już nie wiem które lepsze , np. tutaj znalazłem ich bardzo dużo rodzajów: https://sklep-kosiarki.pl/1050-widly?id_category=1050&n=90
Jak macie jakieś sprawdzone to podajcie które ewentualnie warto kupić

Pozdrawiam
Kamil

Ja ostatnio używam wideł do trocin coś w tym stylu:https://www.decathlon.pl/widy-do-wiorow-trzonek-id_8371418.html?gclid=Cj0KCQjw6uT4BRD5ARIsADwJQ19gI_xYaAP97ilPyuOgOSrk3GlAf672GT4zBW0HLW0vvYqmn1QQLO0aAveUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Sprzątam nimi padok i boksy-niezależnie od tego czy jest w boksie słowa czy trociny, sprawdzają się super. Agrisan też ktoś polecił na forum i jestem mega zadowolona.


Mam pytanie odnośnie niedawno wspomnianych mat stajennych. Jak to się stosuje? Kładę i przykrywam cienką warstwą trocin? A jak sprzątanie? Nie kumam🙁
kokosnuss, a jak było u Ciebie ze zużyciem u konia?
Drugi dzień mam na tym Duśkę i rzeczywiście, póki co dobrze absorbuje i jest w miarę porządnie przy dużo kręcącym się po boksie oraz brudzącym koniu. Ona ma zawsze rano bałagan  😂 😵.
Dobrze przygotowałam bazę (ale to chłonie wody przy tym 😲) i nie zauważyłam żeby pyliło. Oby się sprawdziło, bo już nie mam pomysłu na to kobylisko  😉.

Edit. Dopisek
polecam zakupy u dudanatural! rewelacja kontakt, super uprzejmy sprzedający. Ściółka lniana dojechała migiem. Czekam aż koń wróci do stajni i zaczynamy wielkie testy 🙂
rox   ogony trzy
03 marca 2021 22:45
Odgrzebuję temat.
Gdzie kupię najbardziej ekonomicznie odpylone trociny? Ilość paletowa.  👀 Ktoś, coś?
Odgrzebuję temat.
Gdzie kupię najbardziej ekonomicznie odpylone trociny? Ilość paletowa.  👀 Ktoś, coś?


Podbijam  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Na troty wydaję miesięcznie drugie tyle, co na pensjonat 😵
Odgrzebuję temat.
Gdzie kupię najbardziej ekonomicznie odpylone trociny? Ilość paletowa.  👀 Ktoś, coś?


Spróbuj przejść na pellet sosnowy. Da się kupić paletę za 850zł z transportem.
Miesięcznie wychodzi na konia poniżej 300zł
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 marca 2021 15:20
NatHuragana   serce skoczka <3
16 marca 2021 12:45
Szukam informacji o ściółce torfowo wiórowej. Skąd bierzecie jaka jest używalność cena. Czy warto. Biorąc pod uwagę że koń ma rao i stoi sporadycznie w boksie. Jednak słoma jest pylaca i dostaje ataków kaszlu. Chciałabym spróbować tej ściółki ale nie wiem o niej praktycznie nic po za tym co mówi o niej producent... Chciałabym od kogoś się dowiedzieć więcej kto jej użytkuje.
Witam wszystkich, proszę o radę w sprawie pylącego torfu 😭
Mam torf tej firmy https://sciolkitorfowe.pl
czysty bez wiór drewnianych. Zamówiłam big paka w listopadzie zeszłego roku i było super, sprawował się znakomicie. W kwietniu wyczyściłam, zaścieliłam na nowo i zonk - torf (ten sam balot) pyli się niemiłosiernie przy sprzątaniu. Ofc ma na to wpływ wyższa temperatura to na bank, ale doszło do tego że muszę sprzątać w masce... Dzwoniłam do firmy, nie są w stanie doradzić niczego konkretnego niż zakup torfu z dodatkiem wiór (i nawet nie wiedzą czy to pomoże czy nie). Nikt im takiego problemu nie zgłaszał. Koń astmatyk, ja astmatyk. 😭

Czy towar jest lipny?
Czy to norma że w lecie się pyli? Ja czuję podrażnienie dróg oddechowych, a co dopiero konio co w tym leży...

Muchas gracias za odpowiedzi! 🎠🎠🎠🎠
Kochani, czy jest na forum ktoś kto zamawia trociny ze strony rsprodukter i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań ?🙃
Czy ktoś używał jako ściółki pelletu z miskanta?
https://dudanatural.pl/pl/p/Pellet-z-Miskanta/78


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się