Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

anetakajper   Dolata i spółka
26 lipca 2021 11:13
karolina_, To ja mam zupełnie inny gust !
Każdy siwek ....nawet z powykręcanymi nogami jest piękny🙂 😍
Gniadego wiśniowego bez odmian.....zawsze chciałam mieć
Raz w życiu chciałam kupić kasztana i to w tym roku- odsada. Jak widzę kasztana to nawet nie oglądam.
Klami fakt, na mnie siwe nie robią takiego wrażenia jak inne maści, choćby nie wiem jak ładne były.
Za to ta pospolita gniada to moja ulubiona 😅
anp, ja mówiąc szczerze prywatnie nie zwracam uwagi na maść w ogóle, byle by to były maści podstawowe. Mam uraz do kolorowych po tym jak w Nowej Wiosce ściągnęli trupa Sternika żeby były srokacze. Natomiast gniadych pospolitych u mnie dostatek, mam jedną klacz która podejrzewam że jest homozygotyczne gniada (AA Ee) i drugą która też podejrzewam że jest homozygotycznie gniada (AA EE), patrząc po maściach rodziców i potomstwa.
Dla mnie koń "nie ma maści", ale właśnie wiem, że zewsząd ciągle słyszę jak ktoś szuka konia, że absolutnie nie siwy.
Z kasztanami tez kłopot, chyba że malowane 😉
Klami, moze o melanomy chodzi? Bo brzydki efekt na czworoboku to u skoczkow raczej nie gra roli.

Kolorowe mi sie podobaja strasznie, taranty i srokacze, ale 90% to srupy z kazda czescia od innego konia 😒 a te calkiem fajne ogiery to ofc heterozygoty
kokosnuss, może na parkurze nie gra roli, ale człowiek regularnie ma ochote się rozpłakać na widok swojego siwka… nawet w sprzątanym codziennie boksie. 🙈
Kasztan nie, malowany nie, niski nie… a tymczasem Charlotte Dujardin takiego właśnie wybrała i nieźle pomyka na olimpiadzie 😂
lhp, Carl Hester który za tym stoi myślę że i na kozie by olimpiadę pojechał. On i Isabell Werth mają ogromne doświadczenie w doprowadzaniu kolejnych i kolejnych koni do światowej czołówki i wiedzą co im pasuje i czego szukają
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 lipca 2021 21:27
Od pewnego poziomu wyszkolenia koń nie ma maści. Na lakierze się nie jeździ 😉
<b>lhp,</b> Carl Hester który za tym stoi myślę że i na kozie by olimpiadę pojechał. On i Isabell Werth mają ogromne doświadczenie w doprowadzaniu kolejnych i kolejnych koni do światowej czołówki i wiedzą co im pasuje i czego szukają
karolina_,

Za Gio wyjściowo nie stał Carl Hester, ponoć śmiał się że Charlotte przywiozła kucyka. W koniu trzeba widzieć potencjał, nie marudzić na maść czy (w granicach rozsądku) wzrost.
kokosnuss, O gustach się nie dyskutuje, lecz apropos odmian, jeśli już są to sama wolę, aby były równe, i albo na dwóch albo na czterech nogach (takie zboczenie). Też słyszałam, że malowane mają gorzej i ogólnie są gorzej traktowane na czworobokach, ale mimo to zdecydowałam się ze swoim ruszyć "w ludzi" i pewnie dla siebie jeździć sobie czworoboki będziemy 🙂
IMG_9750.jpg IMG_9750.jpg
lhp, za zakupem podobno nie, ale za tym co obecnie prezentuje w dużej mierze tak. Uwierz mi, że też mnie dziwia wymagania kupujących (zwłaszcza w zestawieniu z budżetem), ale w sumie wychodzę z założenia że ważne żeby koń trafił na odpowiednią osobę, która będzie go kochać i dbać. Jak mi ktoś marudzi na wszystko to oczywiście traktuje uprzejmie, ale niespecjalnie zachęcam do zakupu. Nie chciałabym widzieć wyhodowanego przez siebie konia zaniedbanego albo źle traktowanego, więc nic na siłę, nawet jeśli komuś nie pasuje maść albo wzrost 167 zamiast 168
Karolina_, o to to, dokładnie 🙂
secretary, OMG! Dawno nie widziałam takiego przystojniaka 😍 jest idealnie malowany!

Kryjący? Powiesz o nim coś więcej? 😄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 lipca 2021 07:48
secretary, A jak wygląda z drugiej strony? Też nie ma ciapek? Super wygląda taki minimalistyczny wzór i ten ogon 😍
IskraADHD, Dziękuję 🙂
Tak kryjący, ale młodziak 2016r, w tym roku zaczęliśmy ze stanówką, w zeszłym się zajeżdżał pod siodłem, nie miałam parcia na krycie od razu świeżakiem.
Po Ulco, 174 w kłębie, kawał chłopa. Trochę długo nam zeszło przestawianie się z pracy zaprzęg (tam zdawał na ogiera u hodowcy), na pracę ujeżdżeniową, ale bez parcia i presji idziemy małymi krokami do przodu.

zembria, NA SZCZĘŚCIE nie ma ciapek 😂 nie lubię stricte łaciatych, tak jakoś hehe. 😀
secretary, cudo!!!!!!!!
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
30 lipca 2021 11:42
secretary, oooo super wiedzieć, że Komandor jest u Ciebie 😀 Przyjaciółka siedzi na bieżąco w malowanych ogierach i on mocno wpada w pamięć! Idziecie w kierunku ujeżdżenia z planami na wyższe konkursy? 😀
Viridila, Jest u mnie jest, plany mam przeogromne- ale to plany. Pracujemy zgodnie z jego rozwojem i możliwościami, plus nadal odrabiamy to co nagrzebał zaprzęg. Ale bez stresu, młody koń, ja bez presji, mamy dużo czasu. Aktualnie na poziomie P-N i mam cichą nadzieję, że zajdziemy i na C-CC. Czas pokaże 🙂
Charakter u niego wygrywa wszystko, jak na ogiera ma przecudny, tfu tfu
secretary, można Was gdzieś podglądać? Przepiękny koń, zdecydowanie nie wystarcza mi jedno zdjęcie 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
30 lipca 2021 12:05
secretary, trzymam kciuki i szczerze kibicuję! 😍
ash   Sukces jest koloru blond....
09 sierpnia 2021 17:45
Szukam ogiera dla wielkopolskiej klaczy z Kadyn
Ojciec Empiryk po Fanimo, matka Jadaczka (Almanach) z SK Rzeczna.
Kobyła elektryczna, spalająca się.
Podpowiecie coś?
Zależy mi na spokojnej głowie, obszernym galopie, mocniejszej budowie
ash, Proponuję do twojej klaczy ogiera Etos wlkp. Daje on mocnej budowy konie, spokojne i chętnie współpracujące konie. Ogier stoi w Starogardzie Gdańskim. Wysyłają nasienie.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
13 sierpnia 2021 23:07
Ma ktoś konia po ogierze Song ? Jakie daje konie?
ash, to są trudne wymagania... może Edward albo Vidar z Celle?
Z tymi kasztanami to chodzi o to,że duże stacje ogierów mają często w opisie,że nie niesie kasztana. Wiadomo,że każdy chciałby hodować pod USA, a tam panuje przekonanie,że kasztany są walnięte.
A z siwym, to o wygodę po prostu.
A z odmianami na czworoboku to rzecz oczywista, bo jak są niesymtreczne to źle się patrzy.
Perlica, w Polsce też szału nie ma na kasztany i gniade, najwiecej zapytań w zeszłym roku miałam nie o gniadego syna ogiera który sam chodzil GP i dał multum super koni sportowych tylko o karego malowanego syna 3 latka 😅
[quote Wiadomo,że każdy chciałby hodować pod USA, a tam panuje przekonanie,że kasztany są walnięte. <br>
[/quote]
Perlica,

Serio? Aż tak?
Nie wiedziałam o tym.
Wiem, że tam jest jazda na kare ale myślałam, że po prostu na zasadzie "równy kolorek".
Rzeczywiście jak obserwuję takiego handlarza youtubera z USA to tylko chyba dwa razy miał kasztana ale sprowadził już mocno zrobionego, na poziomie CC klasy/ Św. Jerzy.
Reszta to konie 3-4 letnie właśnie kare (skarogiade mono w kary) jak dla mnie na granicy pogrubianych.
I oczywiście się barany zachwycają jak młodziki idą jak 5-6 latki, że takie "utalentowane" i an pewno GP prospekt🤦
karolina_, wiadomo,że kare zawsze zachwycają, mnie również. No ale dla mnie maść nieistotna, bo bogata nie jestem, więc decyduje użytkowość.

kotbury, też nie wiedziałam, bo hodowcą nie jestem,ale zobaczyłam w dużej niemieckiej stacji taką adnotację przy kilku ogierach i spytałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się