Kącik Ujeżdżenia

Milla, ale w ogóle widzisz coś? Bo u mnie tylko, że "ten program zacznie się za chwilę"
Wczoraj też tak miałam, transmisja zaczęła się z jakimś 15min opóźnieniem. Dziś też jeszcze nic nie mam.
Ale rano nawet nie miałam zakładki z jeździectwem 😉
Gdzie mogę sprawdzić wyniki niemieckiego jeźdźca ujeżdżeniowego?
czy da się gdzieś zobaczyć przejazd Gala z Tokio ? przewaliłam internet i nic nie widzę 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lipca 2021 12:33
Na playerze na eurosporcie jest dostępna retransmisja.
Odchodząc na chwilę od tematu olimpiady, czy ktoś może mi podpowiedzieć czy plastron jest obowiązkowy jeśli koszula jest ze stójką? Albo czy są jakieś plastrony na zatrzask? Mój poprzedni się poddał i marze o nie zakładaniu dziadostwa
Kup sobie ładny nowy i wszyj z tyłu haftkę albo zatrzask.
Albo kup koszulę z plastronem. Są takie, że on jest od razy wszyty i spina się go ładną spinką do plastorna i nie trzeba żadnego dodatkowego "śliniaka" zakładać🙂
karolina_, - niestety jest obowiązkowy, tj. może czasem sędzia nie zobaczy i nie zwróci uwagi, ale jako sekretarz wielokrotnie pisałam w uwagach "brak plastronu".

Najgorzej, jak jest 30 stopni i albo jedziesz bez fraka obrywając "śliniaczkiem" w twarz, albo zakładasz ten frak i się topisz, ale nie wyląduje Ci to tałatajstwo na paszczy. Nie wiem co gorsze 😅
keirashara, i do tego jeszcze się przekręca. Plastron to narzędzie szatana 😅
keirashara, Jadąc bez fraka można przypiąć plastron spinką do koszuli.
karolina_, uwielbiam plastrony 🙂, bez plastronu frak zaczyna wyglądać biednie...
Mała agrafka (taka jak przypinane są metki do bluzek czasem) bardzo się przydaje - można od spodu sobie ładnie przyczepić do koszulki.
Podrzucam kolejny link do puli transmisji z Tokio.

Na youtubowym porfilu meksykanskiego kanalu sportowego mozna obejrzec dzisiejszy konkurs w calosci. Komentarze, rzecz jasna, sa po hiszpansku.
Ponadto maja 4 kanaly nadajace na zywo roznorakie dyscypliny.

Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2021 18:36
Film niedostępny - przesyłający nie udostępnił tego filmu w Twoim kraju.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 lipca 2021 21:26
karolina_ teraz plastrony są zapinane z tyłu na rzep albo zatrzask. Ja zakładam go dopiero przed wjazdem jak zakładam frak.
Constantia, właśnie ten rzep to jest dziadostwo, włosy się wplątują jeśli jakiś kosmyk wypadnie z siatki, albo się przekręca albo trzeba zapiąć tak ciasno że można się udusić... No chyba sobie sprawie koszule z plastronem
o kurczaki, wybacznie zatem za niedzialajacy w Polsce link 😢
Usunelabym, coby miejsca nie zajmowal, ale nie moge juz edytowac niestety.
Niemcy złoto, Hameryka srebro, Brytole brąz.
Trochę zaskoczonko, a trochę jednak nie.

Mam wrażenie, że USA łyknie za niedługo Europę w ujeżdżeniu szybki kęsem.
Mieli do niedawna problem z dostępem do dobrych koni... to już przeszłość.
kotbury No super, tylko zawodnicy USA z finału to i tak Niemcy 😉
Bardzo dobre wrażenie robi zarówno drużyna jak i same konie USA, zgadzam się z kotbury.
<b>kotbury</b> No super, tylko zawodnicy USA z finału to i tak Niemcy 😉
anp,

Szczególnie Peters (w połowie żółty) i Lyle (wyspiara ze stanu Waszyngton)...
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Steffen_Peters
Nie boli sprawdzić XD

Z reszta USA zdobyło brąz w 2016, tez nie boli sprawdzić.
anp, Mi się bardzo podoba Sanceo. Co ciekawe to jest ogier, chyba nawet z licencją hanowerska. Ciekawe czy będzie dostępny dla hodowców.

I jestem ciekawa czy coś się zmieni w Polsce w temacie sędziowania trakenow w konkursach młodych koni po tej olimpiadzie
O tak, Sanceo był genialny i do tego piękny.
A Zack najlepszym aktywnym ogierem kryjącym 😁
Cały czas się zastanawiam jak by wypadł pod Bachmannem
anp, Zack super, ale wczoraj (dzisiejszy przejazd muszę obejrzeć) bardzo mi się też spodobał Dante Weltino. W GP brakło trochę impulsu, chyba mu skwar nie służył, ale wczoraj w GP Special bardzo ciekawy. On sam jest dostępny mrożony a w Schockemohle jest jego syn od tej samej matki co oba For Romance i Feinrich
Jeszcze co do koni w USA, to oni importują nie tylko konie sportowe, ale też dobre klacze i ogiery i sami hodują ciekawe rzeczy. Ampere, UB40, Sarkozy, Dark Pleasure - wszystkie pojechały do Stanów, nie mówiąc już o paru elitarnych ogierach trakeńskich. Escamillo, nominowany do MSMK jest własnością Amerykanki, też pewnie kiedyś wyemigruje
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 lipca 2021 17:48
Gdzie zobaczę zwycięski przejazd ujezdzeniowy?
Z indywidualnego GP
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 lipca 2021 19:09
https://www.pferd-aktuell.de/news/aktuelle-meldungen/olympische-spiele/tokio-2021-die-kuer

Jest Dalera i pod nią Bella Rose.

Bardzo sie ciesze, ze Jessica von Bredow-Werndl wygrała. Bardzo lubie oglądać ta pare 🙂
Widział gdzieś ktoś cały przejazd? Ja nie oglądam IO, ale urywek tej rzeźni wyświetlił mi się na FB... jak tak wygląda poziom olimpijski to ja nie mam pytań. Coś wstrętnego.

https://www.facebook.com/100008415936607/videos/5826675100738191/
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2021 21:14
To musiał być jeden z pierwszych przejazdów pierwszego dnia (nie widziałam tego, a tylko tych przejazdów nie obejrzałam).
Już myślałam ze to link do zupełnie z d…y stopklatki z lotnych Lottie Fry.

Nie oceniałabym całego poziomu olimpijskiego na podstawie tej jednej pomyłki. Żaden inny przejazd tak nie wyglądał. Były konie ustawione wyżej czy ciaśniej od innych, ale nie było takiego szarpania.
Meise, tak. To jest młodziutka (22 lata?) Rosjanka. Koń cały przejazd kłapał dolna warga, nie wiem czy upał, stres, zmęczenie, przekrzywiony łańcuszek munsztuka, czy jeszcze coś innego. To jest ostatnią linia środkowa na filmie i już koniowi (i wielu innym też) brakowało pary - tam było 30+ stopni i wilgotno. Każdy jeden zawodnik kończąc GP wyglądał jakby miał zejść na zawał. Reszta przejazdu Maksakovej nie wyglądała tak źle, chociaż brakowało stabilności.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się