Kącik WKKW

Widziałam gdzieś nagranie z zrzutką Junga i spadło w czasie skoku a nie po
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 11:11
Masz link do nagrania? Wszystkie materiały z Tokio spoza oficjalnych źródeł są bardzo szybko i skutecznie blokowane.
Facella, będę w domu to poszukam gdzie to było
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2021 11:16
Bardzo ładny parkur! I Czaruś świeżutki, niektóre konie to e... lekko na oparach jadą.

ad. krosu jeszcze - dzięki dziewczyny za wytłumaczenie z tym elementem przeszkody, nie wiem czemu (chyba z niewyspania hahahaha) mi się uwidziało, że "element" przeszkody to jakiś płotek/ozdoba, którą trzeba było minąć np lewą, a nie prawą ręką. Stąd mój bulwers 🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 11:33
Czemu Janek teraz wyjechał 😳

Dwie zrzutki i spóźnienie.
Chyba się nie kwalifikuje do indywidualnego finału. A może? Na razie jest 18., ale jeszcze paru jeźdźców zostało.
Janek - szkoda tego murku 🙁

Choć wydaję mi się, że i tak super wykorzystał szansę jaką dostał na igrzyskach.
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2021 11:37
Chyba zlekka za płasko wyszło.
Ale i tak, dobry parkur, się deko zdziwiłam że tam na początku taki hektar galopował, w narożniku, pewnie przez ten zakręt przekroczył normę czasu.
Ja w ogóle uważam, że występ naszych WKKWistów na igrzyskach można zaliczyć do udanych 🙂 jeszcze ciut szczęścia za 4 lata, patrząc na poprzednie igrzyska to wydaje mi się, że nie mamy się czego wstydzić 😉
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2021 11:39
Facella, w ogóle strona olympics.com mi się nie odświeża i wg niej Gosia jeszcze nie jechała np :/ Więc chyba coś nieaktualne listy tam są.

A ile zawodników się kwalifikuje do finału indywidualnego?
maiiaF, za 3 lata może być kłopot z doborem koni olimpijskich. 🙁 coraz młodsze się nie robią, następców nie widać...

Moon, do idywidualnego kwalifikuje się 25 najlepszych.
Mi ta strona się odświeża - bo inni zawodnicy zmieniają pozycję. Gosia faktycznie jakby "bez zmian" ale tam jest chyba inny status przy jej nazwisku
Bo pozycja zawodnikow Team Only sie nie zmienia, zostaja w kolejnosci startu pod zawodnikami kwalifikujacymi sie indywidualnie.

Za to faktycznie mogli to jakos lepiej oznaczyc.

I faktycznie niektore konie juz skacza sila woli, sporo bylejakich skokow.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 11:52
No i Janek indywidualnie finału nie pojedzie. Będzie w top 30, co i tak jest świetnym wynikiem.

Drużynowo:
1. Wielka Brytania (chyba ze Townend nie ukończy; maja 18 punktów przewagi)
2. Australia
3. Francja
Jestem pod wrazeniem, jak twardy psychicznie i zajebisty jezdziecko jest Andrew Hoy, szacun.

Czyli kolejnosc to UK, Australia, Francja 🙂

Edit. ja czekalam, az Townend ukonczy :P

Edit 2. I spoza stalej czolowki podoba mi sie calosc wystepu Tomoto, zwlaszcza biorac pod uwage ze w sumie jest skoczkiem i jak sam mowi, dalej boi sie krosu 😉
To W tym przypadku największym pechowcem są chyba Niemcy - 4miejsce tak? 😓
jabooshko, ja wiem (?)... bez tych 11 punktów z krosu nadal Niemcy byliby na 4 miejscu.
Największymi pechowcami są Polacy.. pierwszego przeglądu nie przeszedł tylko jeden koń: polski. Drugiego też jeden nie przeszedł, polski... słabo to wygląda dosyć...
Kwestia tylko, czy to pech, czy faktycznie cos jest na rzeczy? Nie chce siac teorii spiskowych absolutnie! ale tez i nie kazdy kon jest zdrowotnie materialem na IO w WKKW. Zwlaszcza ze np. Banderas relatywnie czesto odpada na przegladzie 🙁

No i przed drugim przegladem odpadlo duzo wiecej koni, tyle ze wiekszosc tych, po ktorych bylo widac, ze po krosie przegladu i tak nie przejda zaostalo wycofanych.
Facella, niestety nie mogę znaleźć gdzie to widziałam. Natomiast ujęcie było z tyłu, zrobił skok, w trakcie ta belka już spadła a chwilę później odwrócił się przez prawe ramie z tego co pamiętam. Na tym nagraniu nie było widać czym dokładnie dotknął, ale belka spadła gdy koń był w locie, na pewno nie po wylądowaniu. Przynajmniej z tego co pamiętam z tego nagrania. To chyba było w jakiejś relacji.
Drugiego też jeden nie przeszedł, polski...
_Gaga, ale do przeglądu nie wyszło ich więcej, szkoda że my nie mieliśmy już zmiennika 🤷
ogurek, nie wyjść do przeglądu, a dostać elimkę za kulawiznę to jednak dwie różne sprawy... Totalnie nie chcę siać jakichkolwiek teorii spiskowych, dla mnie po prostu pech i tyle, szczególnie w przypadku Banderasa.

mindgame, ponoć właśnie nie ma nagrania z tej sytuacji, poza oficjalnymi, których nie można (też ponoć) ujawnić. Prawda jest pewnie gdzieś pośrodku...
Generalnie uważam, że nasi żadnego wstydu nie przynieśli, za to niestety mieli dużo pecha.

Bardzo ciekawi mnie wynik indywidualnego finału, bo tu się jeszcze wszystko może zdarzyć.


Jednak taki cross to jest hiper wysiłek...
Szacun dla każdego kto go ukończył!

Mnie przez to wczoraj strasznie zirytował artykuł na Polsat Sport - tytuł z dupy "Tokio 2020: Odległa lokata Kamińskiego po próbie terenowej WKKW"


Gdzie pojechał zarąbiście i to taki debiutant!
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 13:32
30. miejsce na 65 par to odległa lokata? :facepalm:
Rany ile oni łażą po tym parkurze 🤣

Edit: coś mi się tu wywaliło z emotkami.
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2021 13:33
Nie, no przecież wszyscy na złoto liczyli! 🤣🙄
To parkur jest inny niż w pierwszym przebiegu?

Przeraża mnie poziom komentarzy na Świecie Koni...
Parkur nowy, krotszy i wyzsze przeszkody ofc.

Poki co duzo zrzutek i widac, ze konie zmeczone.

Edit Szacun dla Tritona za skoczenie oksera 130 x 145 ze stepa! Dzielny kon
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
02 sierpnia 2021 14:16
Jestem w szoku, co za koń. 😀
jabooshko, <br>
<br>
Jednak taki cross to jest hiper wysiłek...<br>
Szacun dla każdego kto go ukończył!<br>
<br>
Mnie przez to wczoraj strasznie zirytował artykuł na Polsat Sport - tytuł z dupy "Tokio 2020: Odległa lokata Kamińskiego po próbie terenowej WKKW"<br>
<br>
<br>
Gdzie pojechał zarąbiście i to taki debiutant!


Wydaje mi się że to kwestia klikalności i braku znajomości realiów dyscypliny. Mając jakąś tam wiedzę wiemy że kwalifikacja to już sukces, ukończenie krosu to naprawdę sukces szczególnie że bez błędów na przeszkodach. Laik powie dalekie miejsce i ok, ma do tego prawo. Ale jak popatrzymy na inne dyscypliny, nieznając ich realiów to czy też tak nie skomentujemy?
Może głupie pytanie, ale może mi ktoś wytłumaczyć czemu finał indywidualny nie mógł być razem z drużynowym ? Zawsze tak było na olimpiadzie ? Przyznaję, że od lat nie śledzę żadnych zawodów. Widać, że konie zmęczone i mają już dość, w sumie można byłoby im zaoszczędzić kolejnego wysiłku.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 14:23
Jung zrzutka… nie jego te Igrzyska.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się