Kącik WKKW

Jung ze zrzutka 🤷
Ciekawe czy Julia Krajewski wytrzyma i utrzyma prowadzenie...

Dopiero teraz zauważyłam - jakie piękne te drągi z kwiatami wiśni <3

Andrew Hoy - po prostu WOW...
Wytrzymała!!! :O!!!
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 14:40
Złoto indywidualne zostaje u Niemców, Julia Krajewski Mistrzynią Olimpijską.

Szkoda mi Olliego, miał szanse na złoto a skończył piąty.

Ogółem wszystkie te przeszkody bardzo ładne, szczególnie ta z kwiatami wiśni.
Krajewski zloto! Drugi McEwen.

Mega zasluzony medal dla Hoya 😍 szkoda ze Tomoto czwarty 🙁
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2021 14:42
Tomoto zwłaszcza kros, jechał koncertowo!
Krajewski wytrzymała napięcie, respekt! 👏
Emocje siegnely zenitu 😁

Mistrzem wytrzymywania napiecia jest IMO Hoy, brazowy medal przy przerwanym krosie, normalny czlowiek by tam umarl ze stresu przeciez 🙈

Chociaz po namysle to normalny czlowiek to by na taki kros nie wjechal nawet bo by mial pelne gacie 😅

Tomoto tez bardzo ladnie i swiadomie jezdzi, naprawde milo patrzec.

No i osobny koniomedal (a przynajmniej wiadro marchefkuff) pownien dostac Triton 😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 14:50
Ciekawy artykuł na temat crossu, jest tam tez zdjęcie Junga na felernym cornerze i rzeczywiście, system puścił gdy Jung był już za przeszkodą: https://eventingnation.com/the-good-the-bad-and-the-weird-weather-is-the-worst-enemy/?fbclid=IwAR2qtVVUFsDPpPd0Qo85beFwrT-UO_Dklx3H1cw4OuCbNV3PwQE8frfItDA
Nie wiem gdzie mindgame widzialas filmik ale na pewno nie dotyczył on Junga, bo zamek nie puścił gdy ten był w powietrzu nad przeszkodą.

Nie umiem skracać linków na tej nowej revolcie 🙄
Pytanie żółtodzioba, jakiej wysokości są przeszkody na wkkw na igrzyskach?
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 sierpnia 2021 20:39
Parkur stał 140 cm.
mindgame, Facella, finalowy parkur to 130cm, podawali wymiary. Przy czym oksery kwadratowe i do 145cm szerokosci. W kwalifikacjach / finale druzynowym byl parkur 125cm wysokosci, najwyzsza przeszkoda 128cm.
Ten drużynowy był naprawdę sympatyczny wysokościowo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 sierpnia 2021 01:29
kokosnuss, to może źle wyłapałam z komentarza, bo akurat wtedy słuchałam jednym uchem 😉

Tak tylko nadmienię ze Julia Krajewski jest PIERWSZĄ kobietą w historii Igrzysk, która wygrała w WKKW (info za FEI).
Oho już internetowi weterynarze komentują decyzję o uśpieniu konia Jet Set z Szwajcarii.

"Uwielbiam" takie teksty:
1. Totalne okrucieństwo tak pozbyć się zasłużonego konia jakby nie mógł żyć i odpoczywać.


2. Jak się dowiedzieli że już nie będzie przynosił kasy to uśpili, przecież to nie zagrażało życiu konia ale nsjlepiej pozbyć się kłopotu...

3. Tak go uszanowali że go uśpili. Dla właściciela, kontuzjowany koń to tylko kłopot i koszty. Ubezpieczenie zrekompensuje poniesione wydatki.



Wrrrr....
Taaak, uwielbiam takie teksty, zwłaszcza że padają głównie ze strony ludzi, którzy z końmi mają tyle wspólnego że widują je na obrazkach...
Moon   #kulistyzajebisty
03 sierpnia 2021 09:02
DeJotka, tudzież biegają z nimi po tęczy, nie wsiadając w ogóle, bo się boją... 😒
...albo pieją jak to źle mają konie sportowe jednocześnie nie widząc problemu w jeździe na koniu z dziurą w kłębie. Ale to już offtop 😉
ja się dowiedziałam że KAŻDY uraz da się wyleczyć (no nie licząć tych z kośćmi na zewnątrz :P). Także, czas poinformować kliniki ortopedyczne , że się nie znają, bo wszystko się da 😀
xxagaxx, moze i sie da, w rozumieniu wyleczyc - dac konisiowi zyc "pelnia szczescia" na trzech nogach jak w tfundacjach 🤷

Ale widac dobrzy ortopedzi w internetach siedza jak na odleglosc umieja ocenic prognoze kazdej kontuzji, nie jakiestam USG, scyntygrafia czy MRI, po co to komu xd
Powiem szczerze, że sama się zastanawiam jaka to była kontuzja dokładnie, że nie mógł żyć jako kosiarka?
Perlica, jakieś nieoperacyjne więzadło przy kopycie ponoć
mindgame, tyle to wiem z artykuły, ale ciekawi mnie dokładnie co to było, w którym dokładnie miejscu itp. bo przy kopycie brzmi dość dziwnie.

Jeśli w kopycie,to rzeczywiście rokowania są słabe , bo miejsce nieoperacyjne. Dodatkowo do diagnozy potrzebny jest rezonans bo innego sposobu przecież nie ma żeby tam zajrzeć.
To oni w tak krótkim czasie byli w stanie zrobić rezonans? czy jak to?
Pewnie nikt z nas tego nie wie, ale i tak mnie to ciekawi.
Perlica, koń natychmiast trafił do kliniki weterynaryjnej, stworzonej na miejscu specjalnie na igrzyska - sądzę że sprzęt , o którym się Europejczykom nie śniło...
"Sadly, ultrasound scans revealed an irreparable ligament rupture in the lower right limb, just above the hoof, and on humane grounds and with the agreement of the owners and athlete, the decision was taken to put the horse to sleep."
Trafiłam wczoraj na jakieś nagranie ujeżdżenia na Fejsie Eurosportu. Weszłam w komentarze i utwierdziłam się w przekonaniu, że w ogóle szkoda się odzywać i strzępić ryja. A jako że już nie mam za bardzo końskich znajomych, to o koniach tylko na revolcie i tyle. Szkoda nerwów 😉 bo koń jadący IO w ujeżdżeniu to na pewno bity, z pyskiem przywiązanym do nóg stoi w stajni, a wszystko co tam pokazali to tylko siłą i szarpaniem na pewno było zrobione. No i w ogóle trening jest morderczy (taki morderczy przecież, że w w WKKW startowały konie 18-19-20 letnie, do tego sporo stawki 15 lat i więcej) i dlaczego ktoś w ogóle ma czelność tak robić, przecież to wbrew naturze 😂 no i ta "odległa lokata Kamińskiego" 🤣 podziwiam tych, co tam próbowali jakoś po ludzku tłumaczyć, ale no...
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 sierpnia 2021 13:02
Ja nie czytam. Szkoda nerwów. Tak samo ŚK tez nie czytam, zawsze tam jest potężna kałburza o wszystko.
Natomiast trafiłam na jakieś teksty o zachowaniu Gosi na otwarciu i ze powinna dostać dożywotni zakaz reprezentowania kraju, eeee? O co chodzi? 😳
Aż poszukałam - chodziło o flagę - miała mała flagę Singapuru a nie Polski.


Jenyyyy tych komentarzy na ŚK nie da się czytać
dempsey   fiat voluntas Tua
14 sierpnia 2021 17:01
oglądam kuce w ME w Strzegomiu
Pytanie laika: czy kuce idą normalne wymiarowe przeszkody tylko L,
czy też trzeba dla nich budować osobno?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 sierpnia 2021 21:13
Idą normalne przeszkody, dostosowuje się dystanse w kombinacjach.
Pan trener zrezygnował...

... normalnie Vicky Polard polskiej myśli szkoleniowej - "but yes, but no" - podsumowując przeczytany na ŚK wywiad.
I to takie polskie, że się o takim fakcie dowiadujemy z wywiadu na jakby nie było newsowym portaliku, a nie z komunikatu na stronie PZJ.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się