wypieki i słodkości domowej roboty

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 grudnia 2021 08:24
Odkopuję 🙂

Czy ktoś z Was ma sprawdzony zestaw akcesoriów do dekorowania ciast? Szukam czegoś takiego na prezent i oczywiście coś tam google wypluwa, ale czy jest to warte wydania kasy to nie mam zielonego pojęcia. Wiadomo, co sprawdzone to sprawdzone 😉
martva, - jakiego dekorowania? 😉 Generalnie te gotowe zestawy to o kant tyłka potłuc zwykle, niestety trzeba poskładać samemu. Pytanie co obdarowany chce dekorować i co już ma.
Absolutną podstawą przy tortach jest talerz obrotowy, można kupić tani, ale w nich niestety dość szybko wyrabiają się łożyska, więc jak ktoś jest wkręcony to warto zainwestować w lepszy - najbardziej chwalone to Ambition, drewniany do pizzy z Ikei i Martellato Gira.
Zawsze sprawdzi się dobra mata silikonowa, pędzelki w różnych wielkościach, szpatuły, skrobki, takie plastikowe narzędzia jak na obrazku lub z tego typu rzeczy kulki różnych wielkości. Jeśli dekoruje w kremach, to rękaw i tylki rosyjskie, jest mega wybór. Jeśli narzędzia podstawowe są to można iść w alfabet czy maty strukturalne. Zerknij sobie na miniowe formy 3D, mają sporo bajerów, są chwalone za jakość 🙂
Jeśli nie narzędzia, to można też iść w barwniki, tu już bardzo mocno zależy co kto robi, bo do czego innego używa się płynów, żeli, pudrów i pyłków 😅 Z barwników lubię food colours i modecor, totalnie odradzam wiltona. Z takich burżujskich do np. makaroników to są decorelief, mega intensywne. Pudrów często używam do cieniowania, rumieńców, ew. mieszam z alkoholem i maluje nimi.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 grudnia 2021 11:08
O rany, ale ogrom wiedzy i podpowiedzi, dziękuje! 🙂 Generalnie raczej chciałabym pójść w narzędzia niż barwniki.

Tak właśnie myślałam by wyjść od talerza obrotowego, dodać jakieś fajne szpatułki i skrobki. Rękaw + końcówki też mile widziane.

Generalnie ma to być część prezentu dla osoby, która uwielbia piec, ale od zawsze mowi, że nie umie dekorować itd.
Tbh korzystałam zawsze z wiltona jeśli chodzi o narzędzia, ale ostatnio wyłącznie z aliexpress już zamawiam, więc jeśli macie czas, aby to doszło, to polecam :P Wybór plastików i silikonów jest ogromny, łącznie z formami do wyciskania kształtów lub odlewania, co jest super przydatne dla kogoś z problemem dekorowania, bo robisz sobie z formy kwiatki, gwiazdki itp. i z bani :P
martva, - to ja proponuję kurs 🙂 Mi na prawdę bardzo, bardzo, bardzo pomógł kurs z podstaw u Alia in Cakeland. Narzędzia są niezbędne - talerz (jak początkująca, to może być nawet taki plastikowy, ja go mam, ale zaczął mi gad paski robić na torcie po jakimś roku), szpatułka i skrobka to absolutna podstawa podstaw, ale kurs dale ogrom wiedzy jak zacząć. Niby są filmiki na yt, ale to nie to, jak ktoś Ci wyłapie, pokaże, wyjaśni, podpowie szczwane triki.
Wrzucam fotkę tortów z kursu dla przekonania. I fotkę tortu przed kursem 🤣
Btw. nie wszystko robię jak na kursie, ale na prawdę dał mi bardzo dużo. Imo te podstawy są ważniejsze niż wodotryski, łatwiej ruszyć i kombinować samemu, jak już się wie co z czym.
budyń, - wilton może narzędzia ma spoko, ale barwniki to najgorsze jakie kiedykolwiek używałam, pół opakowania żeby było kilka widać, nie me gusta 😅 I też zamawiałam sporo z alie, a skrobkę to w ogóle mam z Juli za 6zl 🙊 Pędzelki do pudrowania i malowania randomowe z Lidla.
20181015_214836.jpg 20181015_214836.jpg
20181014_185136.jpg 20181014_185136.jpg
20180331_195520.jpg 20180331_195520.jpg
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 grudnia 2021 13:28
Kurs tak średnio, ponieważ wiem, że sama co chwilę się na jakieś zapisuje i jak najbardziej z nich korzysta. Tylko no właśnie, zażyczyła sobie jakieś ebooka cukierniczego (mam info na mailu), ale jak dla mnie to czegoś brakuje w tym prezencie i chciałabym go.. dopełnić, uzupełnić, jak zwał tak zwał 😉
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
spam
szukam przepisu na tort makowy. Jakiś prosty ale smaczny.
Majowa, - robiłam taki:

Blaty Makowe z tego przepisu:
https://mojewypieki.com/przepis/tort-makowy-z-kremem-z-bialej-czekolady
Krem mascarpone+śmietanka 1:1, schłodzone i ubite razem. Nie dodaje cukru ani nic, ewentualnie śmietan-fix jak wiem, że będę z nim jechać czy będzie dłużej bez lodówki.
Dodatkowo blaty smarowałam powidłami z żurawiny w jednej warstwie, a w drugą do kremu dałam kandyzowaną skórkę pomarańczową.
Nasączenie likierem migdałowym, ale można też sok pomarańczowy lub wodę z cytryną. Niektórzy używają rumu, ja nie lubię jego smaku w ciastach.
Tynk to masło utarte z cukrem-pudrem (ok 200g masła/szklanka cukru, robię na oko), do tego wlana rozpuszczona biała czekolada (100g) i ekstrakt pomarańczowy. Dla bajeru podkolorowałam go na czerwono 😉

Prezentował się tak:

IMG-20201224-WA0002.jpg IMG-20201224-WA0002.jpg
keirashara, Super to wygląda. Daleko od Wa-wy mieszkasz ?
Majowa, - we Wrocku, także kawałek jest 😅
Majowa, - we Wrocku, także kawałek jest 😅
keirashara, szkoda... bym próbowała wyjęczeć gotowca bo zacny jest 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się