kącik skoków

W takiej formie to ja widzę Szwedów wysoko drużynowo, Malin też czyściutko 😉
Az szkoda, ze nie jada dzisiaj druzynowo, mieliby zloto jak nic 😀 trzech Szwedow w rozgrywce a faworyci poki co bez szalu
Moon   #kulistyzajebisty
04 sierpnia 2021 13:00
Przerażają mnie te kombinacje w połączeniu z wielkością przeszkód! 😱
Dziś jestem w pracy, więc oglądam jednym okiem, ale wczoraj przez środek stała taka linia z szeregiem, że byłam w szoku, że te konie to skakały, serio...😱
Moon, wczoraj to nic, dzisiaj jest stacjonatka 😂 jedyne 166cm

I ogolnie wagony z takich odleglosci w szeregach ze ja cie. I niektore konie to skacza nawet z kompletnie fakapowych najazdow, przytupow itp 😮

Edit. Dobrze slysze, ze Nevados to polskiej hodowli?
Ja też tak jednym okiem bo siedzę w pracy i jeszcze podglądam lekkoatletów, więc niestety trochę mi umyka. O wielkości przeszkód to się nawet nie wypowiadam, ja to miałam śmierć w oczach przy 100cm jak jeszcze jeździłam :P
Nevados ze zrzutką, szkoda 🙁

Moon, tak - urodził się w Polsce, a za młodziaka jeździł go Jacek Zagor
Jak to bosym? nie zwróciłam uwagi.
Właśnie też mnie ta krew zastanawia, krew z twarzy to dyskwalifikacja?

Ja kibicuje Japończykom od początku, bo fajną jazdę pokazali i Bond, bo taka fajna dziewczyna.
Perlica, krew z pyska to dyskwalifikacja, ale to chyba poszlo z nosa? Wiec nie wiem, jak na to patrza?

Van der Vleuten na czysto😁👌
DeJotka, o WOW, nie wiedziałam o tym.
kokosnuss, no właśnie wygladało jak z nosa, ale w sumie nie wiem jak się na to patrzy.
Przecież i tak nie może pójść rozgrywki koń z krwotokiem.
Perlica ja się dowiedziałam chyba wczoraj także tez niewiele wcześniej 😉
może pękło naczynko w nosie. przy tej temperaturze która tam ponoć panuje to całkiem możliwe.
Perlica, rozgrywki i tak by nie szedl, 1 punkt karny za czas.

Ktos wie, za co eliminacje ma Meech? Po przejezdzie bylo 14 punktow po prostu...
Moon   #kulistyzajebisty
04 sierpnia 2021 13:31
Maher na czysto! 😁
Japończycy w ogóle wszyscy niedość że młodzi, debiutanci to naprawdę godnie sobie poczynają. A konie wszystkie, jak jeden mąż - prze-prze-prze-klasowe.
Moon, prawda, ale oni też pięknie jechali, spokojnie siedzili.
Za dziwił mnie też Egipcjanin: 8 pkt, ale jechał pięknie.
kokosnuss, to prawda, ale ciekawe co by było jakby był 0, bo mało brakowało.
Japończycy po otrzymaniu organizacji igrzysk bardzo, bardzo mocno zaczęli inwestować w rozwój swoich zawodników 😉
DeJotka, trening z Ludgerem mało nie kosztują 🙂
Ale w sumie bardzo fajnie, że im dobrze poszło, bo nie są jacyś znani w skokach, więc miła niespodzianka.
Rozgrywka :-)

WOW dla Japończyka ! i WOW że tak ładnie konia głaskał przed startem !
Ależ Szwedzi są w gazie O.O
Moon   #kulistyzajebisty
04 sierpnia 2021 13:54
Ben Maher! 💪💪💪
Brązowy okser skoczony z takiego zakrętu... respekt! 😱
Van der Vleuten z medalem 😁

Oj byly emocje. I All In faktycznie na bosaka wyskakal srebrny medal 😁
Jeju jak Maher płakał, urocze to jest😍
Ale ten koń ma mega moc i co ciekawe skok ma taki , że kryje teren w przód, ale jednocześnie skacze do góry i nie robi zrzutek.
Co Chacco Blue to jednak Chacco Blue.
Fenomenalny.
Teraz jakaś moda na bose konie się robi. Najpierw Szwedzi potem Francuzi (Julien Epailard np.), Alhman też ma część koni bez podków.
Explosion był po prostu nie do pokonania, rewelacyjny koń i w top formie na IO.
somebody, Dominatora miał w Doha, ale już jest podkuty znowu.

Edit. Dobrze slysze, ze Nevados to polskiej hodowli?


kokosnuss, nie tylko Nevados jest polskiej hodowli, także drugi z koni Belgów, Quel Homme de Hus pochodzi z Pl.

Parkury bardzo trudne, pięknie ten finał jechali 😍
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
05 sierpnia 2021 07:47
Czyli to nie jest tak, że konie mamy złe i słabsze niż reszta Europy. Po prostu jeszcze nie mamy na te konie zawodników na odpowiednim poziomie
Mozii, śmiem twierdzić,że Skrzyczka też by jechał na każdym z tych koni.
Ale te konie jako młode trafiły za granicę po prostu.
W Pl mamy dobre konie jak i nie dobre, za granicą jest po prostu większy wybór, a my głównie kupujemy odpady z Europy, bo są tańsze.
Czyli to nie jest tak, że konie mamy złe i słabsze niż reszta Europy. Po prostu jeszcze nie mamy na te konie zawodników na odpowiednim poziomie
Mozii,
Mamy pazerny związek, który nie pomaga, a żeruje po prostu na tych, którym wychodzi. Do tego wciąż mamy gorszą infrastrukturę (tylko kilku, dosłownie kilku) zawodników ma swoje stajnie na jakimś tam poziomie.
Realnie wciąż mało sponsorów - osób dających w trening dobrego konia i nie oczekujących, że jak płaca miesięcznie patyka za pensjo plus patyka za pracę to rach ciach wyniczki muszą być. Presja, presja, presja i co z tego, że koń dobry jak się rozsypie przy takim pompowaniu na wynik po drodze. Do tego wielu takich właścieli nie kuma, że może by należało siodło na konia pod danego zawodnika, jakąś odnowę bilogiczną dla konia, czy regularne badanie pełne krwi, żeby wiedzieć czego brakuje - czyli taki bardziej poziom międzynarodowy jak jest międzynarodowy prospekt.

Z drugiej strony mamy ( średnio liczę, bez wytykania palcami) bardzo niski poziom uczciwości zawodniczej. Zawodnicy nagminnie wsadzają na konie za rzadko siebie, a za często luzaków, a w wielu miejscach Polski nadal "kuniareczki". Nie dbają o konie, oszukują, że karmią paszami a sypią owies, a pasza albo stoi albo dzielona na więcej koni. Oszukują przy umowach sponsorskich, np. dostają sprzęt, robią jedną fotkę... a to co dostali wystawiają na allegro (true story a raczej historie- liczba mnoga i nie chodziło o duperele typu szczotki).
Do tego nie prowadzą komunikacji swoich ośrodków/siebie/swoich koni na social mediach, więc coraz trudniej potencjalnym sponsorom ( np. z branży jeździeckiej) widzieć zysk, we współpracach z zawodnikami - wolą infuencereczki, bo tańsze (dostają tylko sprzęt, bez dodatkowych gratyfikacji finansowych), profesjonalniejsze (podpisują bez marudzenia umowy, maja managerów, z którymi da się konkretnie gadać) i napiżdżają w SM aż furczy robiąc zasięgi i niebagatelną sprzedaż.
kotbury w punkt, niestety
Czyli to nie jest tak, że konie mamy złe i słabsze niż reszta Europy. Po prostu jeszcze nie mamy na te konie zawodników na odpowiednim poziomie

Akurat z konmi bym nie przesadzala, jeden Nevados wiosny nie czyni 😉 najwieksi dostawcy koni na IO w skokach to BWP i KWPN czyli Belgia i Holandia, komentator w wersji niderlandzkiej wlasnie przy Nevadosie podkreslal, jaka to rzadkosc kon na takim poziomie wyhodowany w Polsce. Hodowla to tez w duzej mierze numbers game, im wiecej hoduje sie koni z dobrych linii zenskich i po dobrych ogierach tym wieksza szansa, ze posrod x przecietniakow z taaaakim papierem faktycznie urodzi sie zrebie wybitne. W Polsce w porownianiu z ww krajami hoduje sie bardzo malo (koni sportowych - bo dotacyjnych, miesnych etc. nie licze) i czesto na takich sobie matkach albo ogierami, ktore na zachodzie odpadly juz na keuringu albo zostaly wybrakowane z hodowli.

Ale w sumie nie wiem, z czego to wynika, ze pojawiaja sie zawodnicy z innych demoludow a z Polski akurat nie?
<br>

Ale w sumie nie wiem, z czego to wynika, ze pojawiaja sie zawodnicy z innych demoludow a z Polski akurat nie?


kokosnuss,
Nie mają PISdzielni we władzach związku i nie utrudniają życia umowami trójstronnymi czy blokowaniem zawodnikom startów na wybranych imprezach...
kokosnuss, nasi zawodnicy nie mieli szansy zdobyć zagrania przez nas super związek, który nie dopilnował papierów transportowych.
Jeden zawodnik wkkw też nie pojechał, bo myślał że ma zagranie a nie miał, przez pzj.
No i w skokach idywidualnie mieliśmy Wojciańca, ale też splot wydarzeń biurokratycznych sprawił że nie pojechał ostatecznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się