dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

kotbury podał, podał, ale było to tak dawno temu że już nie powtórze, zakodowałam tylko - nie dawać koniom 🙂
blucha, podajesz czysty chlorek magnezu?? Moglabys podać linka gdzie kupujesz? Na allegro z tego co widzę to jest ale do kąpieli. Raczej dopaszczowo takiego nie można podać.
a to nie do mnie pytanie, ja tylko tlenek
Wybacz, pomyłka 🙃
Miało być do jolka[b][/b]
Szukam suplementu na uspokojenie. Koń po kontuzji zapowiada się ograniczenie ruchowe (boks, kwatera i spacery) żeby mi nie odleciał w kosmos a koń z tych co stać w miejscu nie mogą. Może ktoś coś ma sprawdzonego ?
siwaaa, musi być „ czysty do analizy „ np ze Stanlab chlorek magnezu sześciowodny
jolka,
Dziękuję. Czyli takie jak znalazłam. Trochę się bałam, bo to niby do kąpieli, ale to niby czysty chlorek magnezu.
siwaaa, tylko spróbuj przed podaniem abyś nie przesadziła z ilością 😉. „ mniej znaczy więcej „ ...
jolka Tak też zrobię 😉

Podawał ktoś wytłoki z dzikiej róży?? Zamówiłam, ale nie wiem ile tego podawać 😂
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
09 sierpnia 2021 21:08
jolka ile podajesz tego chlorku magnezu?
Koniu mega spadły mięśnie .. brak selenu suplementowany, pracuje tylko lekko . Ma zdiagnozowaną miopatie i syndrom metaboliczny wiec tylko siano + dodatki na stawy i widac żebra i kręgosłup . Wyglada słabo . Co powinnam podawać , albo jaką pasze polecacie ?
wean, a znasz Pink Mash od Keyflow. Jest dostępny w OptiFeed.

https://opti-shop.abstore.pl/keyflow-keyflow-pink-mash-15-kg,c87,p376,pl.html

Kiedyś karmiłam tym mojego gagatka, który jest ultrawrażliwy na skorobię. Wyglądał super. Pink Mash to tylko 2% skrobi i 2% cukrów. Konie jedzą to bardzo chętnie.
Jako balanser podawałam Blue Chip Pro, ale Keyflow ma swoje, ponoć dobre balansery.
Jak koń ma problem z przybraniem to producent proponuje podawanie do 1 kg dziennie. Przeciętna dawka to 0,5 kg dziennie.
Co poza Formula 4 feet polecicie na przyspieszony wzrost kopyta? Nigdzie nie ma małego opakowania, a nie zaryzykuję tyle kasy za duży worek, którego kobyła moze nie chcieć w ogóle jeść ;P
kasska, hufkur hoofgold. Polecam.

anai,
nie mogę znaleźć dawkowania. Na ile starcza 4kg ?
Za stroną producenta: 4 kg reicht für ca. 10 Wochen, czyli na 10 tygodni.

My właśnie jesteśmy w trakcie kuracji tym specyfikiem.
kasska, dawkowanie zależy od wagi konia, jak nie zapomnę sprawdzę na opakowaniu szczegóły.
Dawkowanie hufkur : 50 - 100 g na konia 500 kg.
IMG_20210817_101350_edit_172513117290342.jpg IMG_20210817_101350_edit_172513117290342.jpg
Bardzo Ci dziękuję 🙂

Meise,
Od jak dawna stosujesz ?
Napisałam priv 🙂
Meise, napisz tu bo jestem ciekawa.
Z opisu mądrze brzmi.
Ja podałam już jedno opakowanie hoofgold i widzę na pewno , ze podeszwa zrobiła się twarda a była miękka po ropie i w ogóle marna
Misiu, ale jesteś pewna, że to od tego, a nie od suchego lata np.?
Bo moja kobyła bez wspomagania kopytowego ma teraz "najlepsze" kopyta ever. Podeszwa jak stal. Werkować nie mogę.
Ja podałam wiaderko 7kg Formula4Feet, po czym jak wyszła z rynku zakupiłam Hufkur. Podaję od 3 tyg. dawkę 75g (dzienna dawka zalecana to 50-100g).
Ogólnie zdecydowałam się na zakup ScootBoots, znalazłam turbo cenę w austriackim sklepie i jestem w trakcie rozmów ze sklepem.

Ale nie o tym. Wczoraj robiłam zdjęcia kopyt dla sklepu i zauważyłam, że pojawił się duży odrost, ale pod innym kątem. Oczywiście spanikowałam trochę, ale napisałam do paru mądrzejszych głów od siebie i generalnie wychodzi na to, że w tym momencie kopyto odrasta dużo mocniej przytwierdzone do kości kopytowej (stąd załamanie linii). Na pewno rozkucie i poprawa ukrwienia w kopycie mają w tym swój udział. Ale jednak tempo wzrostu rogu raczej jest już po stronie supli 🙂
Jak ktoś chce to mogę wysłać na priv zdjęcia z 7.07 i wczoraj.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 sierpnia 2021 16:55
Ja podawałam Hufkur w dwóch przypadkach i w obu różnica w jakości nowego rogu ogromna, a i szybkość przyrostu większa.
Więc bardzo przydatna rzecz przy pęknięciach
Lusia, a podawałas maksymalna dawkę czy mniej ?
Ja podaję mojemu hufkur regularnie, od dość dawna. Miał b słaby róg dodatkowo w kiepskim stanie, bo regularnie ściągał sobie w boksie podkowy (przydeptywal jedną nogą drugą i ściągał podkowy). Ściana jest obecnie zdecydowanie mocniejsza, przyrost spory. Po operacji oczyszczania ropnia od strony podeszwy kopyto zrosło b szybko. Mogę też bez problemu rozkuć zad i koń chodzi bez macania. Także ja polecam.
Kotbury, właśnie u nas niestety odwrotnie w to lato najgorsze kopyta ever , ropa za ropą i licha podeszwa , ze musiałam podkuć , mam nadzieje , ze trzy kucia i goldhoof nas wyprowadza ba prostą 🙂
Misiu, licha podeszwa to raczej problem kowala, niż jakości rogu. No i to jest powód podbić i ropy.
A czy ten Hoofgold nada się dla kucyka po ochwacie? Kopytka co raz lepsze, od 3 miesięcy kucyk chodzi boso (udało sie rozkleić bo chodziła w Duplo) i jest ok ale wcześniej każda próba zdjęcia podków kończyła się kulawizna (wrażliwe podeszwy).
Podawałam trzy lub cztery opakowania Formula4Feet ale ja tu nie widziałam efektów (kucyk 150kg więc 7kg opakowanie wystarczało na dłuuuugo), teraz kończy opakowanie Biotyny z Hippolyt. Chce jej coś podawać żeby te kopytka ładnie odrosły (przez klejenie podków ma osłabione ściany), nie kruszyły się.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się