Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2021 17:56
anp, ale dorosła baba beczała.
Ja pierdziele - jeśli płacz jest utratą godności to w jeździectwie same zimne suki chyba powinny startować.

Rozumiem, gdyby zlazła z konia, jebnela wodzami i pobiegła do mamusi. Laska walczyła do końca a to że się popłakała to co z tego? Nasze pływaczki też płakały, nasza tenisistka też płakała.

Nie oceniam już tego czy powinna bić batem czy nie, ale kuźwa czepianie się płaczu to zero empatii...
Perlica, nie 7 gier, tylko zsiasc i ogarnac swoje emocje, skoro i tak nie byla w stanie jechac po ludzku. Jak dla mnie mogla i isc na browara jakby dzieki temu sie ogarnela.

Takie tluczenie konia to nie korekta, do korekty potrzebny jest timing i odpuszczenie / nagroda przy dobrej reakcji, a tu sie dorosla baba wyzywa na koniu jak osmiolatka wkurzona na glupiego kucyka 🙄 ktorej to osmiolatki powinni przypilnowac dorosli, a tej pani widac nikt nie pilnuje.

Cala ta dyscyplina to nieporozumienie i tyle. Co IO sa takie kwiatki, widac w zadnym kraju, nawet silnym jezdziecko UK, nie ma 30 koni perfekcyjnych samograjow na 120, ktorych nie zrazi zadna plomba. Wiec jak nie ma koni na potrzeby takiej rywalizacji, to moze ta rywalizacja jest bez sensu?

Strzyga, tenisistow pizgajacych rakietami o glebe sie za to juz karze, mimo ze rakiet to nie boli ani nie stresuje. Imo bardziej trafne porownanie jak juz chcemy ciagnac analogie kon - sprzet sportowy.
Sory, ale to nie jest 5 letni bachor żeby beczeć i okładać konia tylko 30 letnia baba. Niezależnie od rangi zawodów można przynajmniej zachować się z godnością. <br>
Emocje na bok. Nie wyobrażam sobie ze ktokolwiek w pracy mógłby sobie pozwolić na takie zachowanie, a jakby sobie pozwolił to tez by został memem. <br>

Anp, achaaaa. Czyli nie dość, że dorosła baba według Ciebie nie ma prawa się popłakać, to nawet jeśli dziecko się popłacze, to to już jest BACHOR. Bo "normalne" dzieci nie płaczą i dorosłe baby też. xD
Nie mam słów.
Jasne, KAŻDY, kto się popłacze w pracy zostaje międzynarodowym, viralowym memem i jest wystawiony na widok publiczny na transmisji dla milionów ludzi. xD What the fuck are you talking about.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 sierpnia 2021 18:52
Hmm jak zawodniczki płaczą ze szczęścia bo wygrały to jest ok, ale jak płaczą z nerwów i bezsilności to już beczące stare baby. Ja akurat rozumiem jej płacz.
Nie chodzi o płacz ale o wyżywanie się na koniu i histerię.
I tez się zgadzam że cała dyscyplina to nieporozumienie. Praktycznie większość zawodniczek opierała się tylko na tym żeby utrzymać się na koniu. Jakby chociaż nie wisiały na wodzach i miały równowagę, bo to przecież sportowcy, ale nie, nawet tego nie było u zdecydowanej większości.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2021 19:05
anp, nie wyzywała się na koniu. Po eliminacji nie uderzyła, nie kopnęła i nie szarpnęła konia. Zjechała z parkuru i zasiadła.
Na początku próbowała go z całych sił przepchnąć. Tak samo, jak reszta ludzi próbująca przepchnąć konia na zawodach. Ja widziałam takie obrazki nie raz, na różnych poziomach.
<b>anp,</b> nie wyzywała się na koniu. Po eliminacji nie uderzyła, nie kopnęła i nie szarpnęła konia. Zjechała z parkuru i zasiadła. <br>
Na początku próbowała go z całych sił przepchnąć. Tak samo, jak reszta ludzi próbująca przepchnąć konia na zawodach. Ja widziałam takie obrazki nie raz, na różnych poziomach.

Ja widziałam to samo. Płakała i próbowała ujechać. Ok, akurat się zdarzyło, że jest z tych, co bardzo brzydko wyglądają płacząc, stąd te memy. Ale jak ją wyeliminowali, to rzuciła wodze i płacząc zjechała stępem. Dla mnie to nie jest wyżywanie się. Tak, jest to złe, że zlała konia, ale kurde, tego od niej wymagają przepisy, nie? Ma dać radę ujechać na słabym koniu, tak? No to macie, próbowała ujechać. Sorry, ale koniki nie reagują na grzeczne prośby, jak nie chcą czegoś robić.

Pięciobój wywodzi się z tradycji wojskowych. Jeździli go żołnierze. No to jak startuje jak żołnierz, to zlała konia jak żołnierz. Dlatego ta konkurencja jest u podstawy zła, bo w imię podtrzymywania tradycji nie zmienia się czegoś, co jest złe.
Ja wogólę nie widzę żeby go zlała, popukała po łopatce i tyle. Nie odwinęła ani razu bata na wędkę, co ja bym zrobiła w takim wypadku.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2021 20:45
To nie jest torturowanie konia, tutaj nikt nie wyśmiewa i nikt nie robi z tego memów będących w top 10 na 9gagu.

Rozumiem, ze to nie są tortury, ale pacanie konia i kopniaki to już dramat. Bo?


Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
08 sierpnia 2021 21:07
O kurcze muszę powiedzieć swojej pani psychiatrze żeby mi dała mocniejsze leki, terapeutce żeby nie uczyła mnie że płacz jest normalny i zdarza się, a szefowej, że ma mnie zwolnić bo ostatnio płakałam w pracy jak bóbr, a ona zamiast mnie wylać to pocieszała 😉.
Po drugie to tez inne emocje, jechac oglądać konia a jechac olimpiadę.
xxagaxx,
Ale dlatego, że to jest OLIMPIADA to takie niesportowe zachowanie nie powinno tam mieć miejsca.
OLIMPIADA- jada najlepsi z najlepszych- już nie ma wyżej i trudniej nigdzie na świecie i to jest tak tylko raz na 5 lat.
Żadne emocje, srocje, nietaki koń itd. nie usprawiedliwiają nieprofesjonalnego zachowania.
To jest dramat pozwolić sobie na takie zachowanie na takiej rangi wydarzeniu!
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
08 sierpnia 2021 21:36
A to nie jest tak, że jesteśmy ludźmi, a ludzie mają emocje którym czasem ulegają?
Dlaczego więc ludzkie zachowanie (płacz pod wpływem olbrzymiej presji) jest nieodpowiednie?
[quote]
Wg mnie ona nie zrobiła nic strasznego. Jakoś jak Pessoa koń 2 razy się zatrzymał, i za drugim dostał baty to nikt nic nie przeżywał, lampił się to dostał, bo przyszedł na parkur skakać, a nie się paczać. Konie są zero jedynkowe, robię albo nie robię, bo może nie muszę. A ta trenerka, to wizerunkowo, pod publikę wyszło głupio, bo ludzie przeżywają, ale konie między sobą piorą się znacznie mocniej, wielce się przejął ten koń palcatem jeźdźca oraz ręką trenerki. <br>

Perlica, yyy serio? A jak wiele razy i jak mocno można konia walnąć batem albo przyłożyć mu z pięści, żeby już "się przejął"? I co ma zrobić, żeby człowiek raczył dostrzec, że on "się przejął"? Tańczenie w kółko, wierzganie, kopanie, próby ucieczek to za mało? Może powinien zemdleć albo dostać zawału, żeby człowiek wreszcie raczył zauważyć, że coś jednak jest nie tak?

Sorry, ale ja tego nie ogarniam. Nie ogarniam, jak ludzie związani z jeździectwem, rzekomo kochający konie, sami je posiadający, jeżdżący, trenujący, mogą takie zachowania usprawiedliwiać czymkolwiek. Jakakolwiek próba zbagatelizowania sytuacji "oj tam, nic się takiego nie stało", to jest sankcjonowanie przemocy wobec zwierząt. Napiszę to jeszcze raz - SANKCJONOWANIE PRZEMOCY.
Jeśli ktoś konia bije, szarpie, kopie, napieprza batem, wali mu wędzidłem po zębach, wrzeszczy, krzyczy itp. - to jest przemoc. Nic więcej. I nie usprawiedliwia tego nic. Żadne ple-ple-ple o emocjach, sporcie, poziomie olimpijskim, presji, oczekiwaniach itp. Jeśli komuś puszczają styki i nie ogarnia własnych emocji, to może nie nadaje się na ten poziom współzawodnictwa. Jeśli komuś puszczają styki i w emocjach znęca się nad przydzielonym mu koniem, to powinien z tego konia zostać natychmiast zsadzony i zdyskwalifikowany za używanie przemocy. Ot i tyle.
Naprawdę w pewnych kwestiach świat jest czarno-biały. Wszystko inne to hipokryzja.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2021 21:50
Hipokryzja jest jechanie po kimś w necie, a tolerowanie tego na naszym podwórku.
Muchozol2 off top: dla mnie płacz w pracy jest po prostu toksyczny, mam swoje obowiązki i nie mam ochoty jeszcze zajmować się czyimiś negatywnymi emocjami. Na szczęście od zawsze pracuję praktycznie tylko z mężczyznami i nigdy nie widziałam, żeby jakiś płakał.

Strzyga Obrazek brzydki ale to nie jest rollkur. Przestańcie już z tym nazywaniem wszystkiego rollkurem.

Perlica na pewno oglądałaś ten sam filmik? Wali go ostrogami, szarpie za pysk i wali po tyłku batem i na koniec na zjeździe nawet normalnie go nie zatrzyma tylko też szarpie siłą już po zjeździe z placu.
filmik jeszcze raz: https://sport.tvp.pl/55245463/tokio-2020-piecioboj-nowoczesny-dramat-anniki-schleu-liderka-nie-okielznala-konia-i-spadla-na-31-miejsce-wideo
Piąty raz piszę tego posta.... ale chyba go nie napiszę.
Życzę wszystkim, aby na swej drodze emocji nie okazywali. Toż to potwarz, szok i niedowierzanie, rozpłakać się.
Gdzie ten Elon i bilety na Marsa....
edit: niemniej jednak, szkoda, że te konie w pięcioboju są losowane. Mam nadzieję, że ten element się jednak zmieni kiedyś.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2021 22:09
anp, nie chodzi o rollkur.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
08 sierpnia 2021 22:16
anp ja tam wolę pracować z kobietami, które rozumieją, że jak w poniedziałek uśpisz konia, a w piątek kota (obydwie eutanazje przeprowadziła szefowa, o koniu pisałam w wątku "in memoriam", kot miał raka płuc) to zupełnie normalne że płaczesz i że nie wolno pozwolić Ci siedzieć w domu i się załamać.
Na szczęście w "moim" gabinecie nie ma znieczulicy i okazywanie emocji po tak ciężkim przeżyciu uznawane jest za zdrowe (zgodnie z tym czego uczę się na terapii).
Oczywiście do klientów nie płaczę, ale nie muszę też udawać sztucznie uśmiechniętej.
Hipokryzja jest jechanie po kimś w necie, a tolerowanie tego na naszym podwórku.
Strzyga, Oczywiście, że jest hipokryzją.
Zresztą jedno z drugiego wynika, zaczyna się od tolerowania tego u Heńka za stodołą, a kończy się na "oj tam, oj tam" jako reakcja na takie obrazki na poziomie olimpijskim.
Murat-Gazon, równie dobrze mogę stwierdzić,że dawania łydki jest przemocą w zasadzie, bo to jednak kopanie po brzuchu kogoś komu siedzę na plecach.
Więc zakażmy jazdy, a konie puśćmy wolno.
Piąty raz piszę tego posta.... ale chyba go nie napiszę. <br>
Życzę wszystkim, aby na swej drodze emocji nie okazywali. Toż to potwarz, szok i niedowierzanie, rozpłakać się.<br>
Gdzie ten Elon i bilety na Marsa.... <br>
edit: niemniej jednak, szkoda, że te konie w pięcioboju są losowane. Mam nadzieję, że ten element się jednak zmieni kiedyś.

Sankaritarina,

Ale kto w ogóle gada o tym, że ona się rozpłakała.
Chodzi o walnięcie konia z pieści w pysk przez trenerkę i o jej szarpaninę.
Mogła se ryczeć co dusza zapragnie, ale z konia należało zsiąść. To by było sportowe zachowanie.

Muchozol- ale w pracy nie jedziesz Olimpiady, no nie. Bo gdybyś się zbeczała na najważniejszej prezce przed międzynarodowym klientem, przygotowywanej pół roku to jednak trochę inaczej by było odebrane.
Ja niestety służbowe doświadczenia mam takie, że w robocie z płaczących facetów to najczęściej homoseksualiści. U mnie serio. Praca z wieloma. Ja jak byłam nastolatką przed okresem to tylu szopek, ryków, fochów nie strzelałam co kreatwyni geje w mojej branży.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2021 23:00
kotbury, z jakiej pieści w pysk, o czym ty w ogóle mówisz?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
08 sierpnia 2021 23:06
Jakbym się miała zbeczeć to bym nie poszła 😉. Jakby mi się zdarzyło to bym wyciągnęła naukę - co pewnie i tak ta Pani zrobiła. Jak nie sama z siebie to na tym poziomie zapewne ma pomóc psychologiczną.
No tam się podziało więcej. I tu jest problem. Trenerka dostała także dyskwalifikację niejako.
Gdyby chodziło tylko o te łzy i ostrogi to afery by nie było.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2021 23:12
kotbury, pokaz gdzie go uderzyła pięścią w pysk, bo nigdzie nie było nic takiego pokazane. Chyba, ze pysk konie maja na zadzie.
kotbury, tylko to był kuksaniec w zad, jak koń wpadł w ogrodzenie. Zwierzak tego chyba nawet nie zauważył... kamery a i owszem... Nie twórz teorii o biciu konia z pięści w pysk, bo to nieprawda. Z rym, że wg przepisów skokowych (5 boju nie znam) to pomoc niedozwolona i tyle. Za to można wywalić z olimpiady.
Zawodniczki szkoda. Koń wyraźnie nie chciał tam być - i nikt z nas nie wie czy nie był przygotowany, czy coś go bolało...
Niemka mogła zrezygnować przed przejazdem, ale chciała spróbować coś ujechać. Ten koń ani razu nie oberwał mocno, konie między sobą leją się dużo bardziej, a Wy nadal puszczacie je w stadach... więc ten
O ile w jeździectwie na żadnym poziomienie chcemy widzieć takich obrazków, o tyle zawodniczka raczej nie miała innej opcji, niż próba ujechania gdziekolwiek w przód. Na parkurze nie ma opcji "zsiądę i zagram z koniem w 7 gier", trza jechać.
Ja wogólę nie widzę żeby go zlała, popukała po łopatce i tyle. Nie odwinęła ani razu bata na wędkę, co ja bym zrobiła w takim wypadku.

Perlica, za co bys dostala elimke i nara 👍Przynajmniej na nieprzemocowych zawodach normalnego zwiazku jezdzieckiego. A przy dobrych lotach i kare.

A dawanie lydki to nie kopanie konia, za to drugie tez sie wylatuje z zawodow.

Na regionalkach ostatni raz bylam wczoraj, nikt tam nie bil ani nie kopal koni, tych pultajacych sie i debujacych przy wjezdzie na parkur tez nie 😮 Szok i niedowierzanie.

Jak na polskich regionalkach faktycznie jest taka rzeznia - nie bylam od dawna, nie znam sie - to sie trzeba wstydzic i moze cos z tym zrobic, a nie usprawiedliwiac takie zachowania 🙄 acz faktycznie lat temu 10+ byly i baty na wedke i wpier... szkoleniowy 😒

Laska wyzywa na koniu swoja bezsilnosc i w takim stanie nie powinna byla zaczac parkuru w ogole. Poczucie bezsilnosci i lzy rozumiem, ale ktos powinien byl zaingerowac, skoro zawodniczka emocjonalnie nie dawala sobie rady.
kokosnuss, na zwykłych zawodach przyjeżdżasz z koniem, którego znasz. Tu masz 20 minut: stęp, kłus, galop, kierownica, 5 skoków i na parkur. Nie ma czasu na 7 gier czy rezonans magnetyczny z kontrastem...
I tak, na ZR dałabym jej trąbę od razu za nie przugotowanie konia. A tu za co? Za słabe losowanie?
_Gaga, wiem, ale to czyni te dyscypline dosc bezsensowna. Bo oceniane jest de facto przygotowanie konia-samograja przez osobe trzecia, a nie to, co robi jezdziec. Rownie dobrze mogliby grac w ruletke zamiast wsiadac na konie 🤔

Konfliktu z koniem tam sie rozwiazac po ludzku nie dalo, nie ujezdzisz obcego zacietego konia w kwadrans nawet 7 grami i rezonansem 🤷 ale reakcja tej babki byla bezsensowna i nie fair. I to nie jest korekta, a panika, ktos powinien byl zaingerowac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się