Konie czystej krwi arabskiej

Czy ktoś z obecnych użytkowników ma doświadczenie w karmieniu młodzieży? W wątku ogólnym przewija sie kilka celowanych pasz,  między innymi podo  grow. Ale na tyle na ile przejrzałam wątek tutaj raczej mało kto karmi(l) pasza, raczej siano + ziarno? Wiem, ze araby są w jakimś stopniu narażone na przebialkowanie dlatego cieżko mi przełożyć to co polecane w ogólnym wątku żywieniowym na araby. Czy jest sens iść w pasze czy lepiej zostawić na sianie i ziarnie i dodać suple/balancer wg wyników badań?
Ja na przykładzie aż jednego 😉 odchowanego od źrebaka - siano do oporu, wysłodki, lucerna, otręby pszenne, owies, witaminy.
Rosnąca młodzież ma tak wysokie zapotrzebowanie na białko, że raczej nie ma się co obawiać. Dorosłe araby owszem, jak choćby moja klacz, można przebiałkować.
Dzieki Murat odezwę sie do Ciebie pózniej
Vanille ja źrebaki karmiłam pavo plus selen w zastrzyku,olej i witaminy w syropie oraz wapno.
https://www.facebook.com/ZAREE-AO-112289504290479/
Taki kawaler się oferuje do krycia naturalnego lub mrożonką ^^
Murat to jak chce żeby mój 4 latek jeszcze podrósł to kupić paszę z większą ilością białka?? 🤔  Właśnie od kilku dni znowu studiuje składy ...i nie mam pomysłu , nie chce żeby mu się we łbie gotowało, wiem ,że paszy nigdy nie jadł i liczę na to ,że jak dostanie zastrzyk żarcia to jeszcze mi wystrzeli do góry ( szczególnie ,że do roboty nie idzie). Sporo koni z tego połączenia genowego ma 158-160 a tej mój taki mały 154 został ( ale on generalnie jest późno dojrzewający).. Jak zostanie 155-156 to też płakać nie będę oczywiście, ale może jeszcze da się coś zrobić.
Widia, No właśnie przejrzałam wątek mniej więcej do połowy, trochę więcej może (a jest tych stron dużo naprodukowanych 😀 ) i jedyny wpis jaki znalazłam to właśnie był Twój z pytaniem o karmienie młodziaka podo grow. Czyli zdecydowałaś sie ostatecznie na karmienie ta pasza? Ja jeszcze czekam na odpowiedzi konsultantów ze stron paszowych. Póki co myśle o owsie + lucerna ale ta pasza podo grow tez mnie trochę nęci i myślałam żeby karmić nią do spółki z owsem. Co do reszty to zrobię pełen panel pierwiastków i zobaczę jakie są niedobory i jakie witaminy podawać.
RatinaZ no czterolatek jeszcze rośnie, więc szansa jest 🙂 Dać nie zaszkodzi.

vanille u nas w stajni jest trzylatek (nie arab), który jak był młodszy, jadł Podo Grow i dobrze na tej paszy wyglądał.

Widia, dopiero zobaczyłam link, piękny kawaler 🙂

Murat-Gazon, no właśnie słyszałam dużo o tej paszy, tzn jeśli chodzi o młodziki to przewija się w rozmowach chyba najczęściej. To chyba taki pewniaczek więc może i ja się skuszę. Tyle jest teraz tych różnych opcji, że naprawdę idzie zgłupieć 😀
U mnie źrebięta oprócz owsa, jedzą Red Milles a później Hartog.Saracena nie chciały ruszyć  😵
3x w tyg mesz z dodatków zazwyczaj selen z Wit E .siano do oporu,wszystkie rosną i wyglądają ładnie. :kwiatek:
Dzieki Alicja za podpowiedz,ale jednak i w jednej i drugiej ilość skrobi i cukrów jest zbyt duża... ale dziekuję
RatinaZ, a tak z ciekawości Twój do tej pory był na objętościowe tylko? Dostawał owies?
wiesz co ja go odbieram od hodowcy w czwartek ,ale tak generalnie koń z wolnego wybiegu , siano/trawa do woli.karmiony owsem jako treściwym ... ale z Nim jest tak ,że to totalna mieszanka : krew francusko-polsko-rosyjska.. pózno dojrzewający. Jego pelna siostra ( starsza o rok) jest dużo wyższa , inne konie z tej linii też...a kilka koni widziałam bo hodowca ma kilka "matek" po Avangardzie , które krył 2 sezony Pougatinem Kossackiem ,wiec troszke tych koni mu tam "wyszło" ...Mój wygląda jakby był co najmniej o rok młodszy... no ale może tez być tak ,że taka jego uroda ... Pasze wybrałam już..pozostanę przy Eggersmannie tylko wybrałam Kombi Pellet. Skład ma całkiem fajny, cenowo super...jak dostanie kg na posiłek to będzie spora jak na konie nie pracującego. Zamówiłam 3 worki,więc na 2 miesiące : dam znać jakie efekty ( oczywiście wiem ,że w 2 miesiące nie urośnie 5 cm ) ,ale zobaczymy jak będzie wyglądał
Ja pisałam o źrebiętach,ktoś wcześniej pytał 😀 Także nie miałam w planie ci podpowiadać 😉 Pojęcia nie mam co ma jeść 4 latek który nic nie będzie robił ponieważ nie posiadam takich w treningu.
Alicja, dzięki bardzo, to ja pytałam o 2latkę i jestem bardzo wdzięczna za konkretną sugestie :kwiatek:

RatinaZ, no to ciekawa mieszanka Ci się trafiła 🙂 A jest wykastrowany? W takim wieku wszystko jeszcze jest możliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o te kilka cm. Ja ostatnio oglądałam zdjęcia rodzeństwa z końcówki wakacji, wałaszek rok starszy od klaczy. Wyglądały na równolatki. Obecnie klacz przy wałachu wygląda jak źrebak. Każdy koń ma swoje tempo, czasem kilka miesięcy robi naprawdę dużą różnicę

Alicja to dobrze bo generalnie Red Mills to totalnie nie moja bajka... maja tyle cukru, ze to jakiś kosmos  😉
Vanille No taka sie „znalazła”  😉 jest wykastrowany już od dluzszego czasu... podobno zachowywał sie bardzo nie ładnie i nie było wyjścia  🙂 a to prawda , ze ogiery zazwyczaj rosną większe?  🤔
RatinaZ, obiegowa opinia jest taka, że ogier bardziej się rozbudowuje, wałachy idą w górę. Ale nie mam na karku lat doświadczeń przy młodzieży więc to tylko takie 'ze słyszenia'. W każdym razie ten wałek, o którym wspomniałam poszedł mocno w górę właśnie po kastracji. Ale na ile to zbieg okoliczności, a na ile to akurat kastracja przyspieszyła i być może dodała te kilka cm do obecnego efektu to nie wiem
Vanille to sie w takim razie okaże  🙂 
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
11 maja 2021 07:28

W piątek o 2.15 Dimer zrobiła nam niespodziankę.
Na Świat przyszła siwa klaczka po Dexcalibur ( Excalibur E.A. Od Dunka po Emigrant )
od Dimer ( Dalilah - Ensenator)

Kiedy zaczynacie dokarmiać źrebaki i czym? Matka je eggersmana Zucht pellet plus owies i sieczke z lucerny, otręby raz dziennie.
W „M” w tym roku sezon wyźrebień skromny. Skromny, ale złoty 😁
6A488560-0A21-4FAD-B0E2-2437406E3AEF.jpeg 6A488560-0A21-4FAD-B0E2-2437406E3AEF.jpeg
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
14 maja 2021 22:54
ogurek, Fajna głowa ,krótki pysk ,piękne czółko ;-)
To się znowu pochwale
Takiego ładnego gościa zrobiłem 😉 dwa lata temu.
foto Ewa Imielska-Hebda
Rudy jedzie do roboty, może po kilku latach przerwy uda mi się w końcu pojeździć
4569591E-6C4A-4FFA-9972-0418D40148E5.jpeg 4569591E-6C4A-4FFA-9972-0418D40148E5.jpeg
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
08 czerwca 2021 12:58
Trochę martwy ten wątek.
Jakieś pomysły czym w tym roku kryć ,typ wystawowy ,wysoki ,ciemno umaszczony marzy mi się .Niestety nic ciekawego nie znalazłam .
Czy gdzieś będzie transmisja pride od Poland?
faith Na Arabian Essence, tutaj aukcja a tu pokaz
O, i jeszcze tutaj osobno Summer Sale
Dzięki 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
24 sierpnia 2021 20:45
Trochę offtopic, ale jakby nie patrzeć związane z arabami- nie żyje perkusista Rolling Stones, Charlie Watts. Arabiarzom jego i jego żony nie trzeba przedstawiać.
estena   Wariat nad wariaty.
15 listopada 2021 10:20
morfisiowa, Wiem że odgrzebuje sporego kotleta z 2010 roku, ale już chyba nie umiem się poruszać po nowym forum. morfisiowa proszę skontaktuj się ze mną w sprawie klaczy Niagara, stoi właśnie u mnie 😍
Hej, dużo czasu minęło od tego postu ja jestem właścicielką Witessy prawie już od 3 lat ansc,
Hej, już dużo czasu przeleciało od tego postu napisanego ja jestem właścicielką Witessy już prawie od 3 lat Sivrite,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się