kącik skoków

Perlica,
Nareszcie ten koń dostał jeźdźca, który może da mu szansę. Obrazek jest zachęcający.
Nie mogłam patrzeć na tę wojnę z koniem poprzedniego jeźdźca. Płakać się chciało.
Oj tak, widziałam go w zeszłym roku na Warsaw Jumping i mimo udanych parkurów nie był to przyjemny obrazek. A koń zawsze bardzo mi się podobał.
szemrana, zgadzam się oczywiście.
Ślędzę go, bo to wujek mojego 😉
No super Szuler pod Dawidem 😍 w końcu miło się ogląda. Widać, że diablo trudny koń ale najwyraźniej potrzebował spokoju i opanowania.
Czy ktoś wie dlaczego Wilander ma eli? Musiałam wyłączyć po jego przejeździe i było ok 🤔
Gilliann, Michał napisał że pojawiło się draśnięcie na boku i dlatego dostał eli.
😦😦 ale niefart...
A jakiego orła wywinęla Nel Sówka…
Ogólnie to dużo się działo na tych Mistrzostwach.
No i nie wiem, w Jakubowicach dużo bardziej mi się podoba jednak. Pewnie na żywo inne wrażenie ale tu jakoś tak... Ciasno 🙃
Taka optyka, ale miejsce jest bardzo fajne.
Dla publiki lepsze, bo wygodne trybuny, super zacienione.
Parkur rzeczywiście dzieje się szybko, ale byłam na ZO,ZR ostatnich tam i mi się tam bardzo dobrze jechało.
No być może optyka, może właśnie przez te cienie sprawiało takie wrażenie 😀
Gilliann, są 2 rozprężalnie, spora stępowalnia i naprawdę gigantyczna rozprężalnia już do skoków. No i świetne są te podłoża, bo wszystkie w systemie Ebbe and flut
Perlica, widziałam, ale ona chyba foule chciała tam urwać? Ładnie szybko jechała, ale tuz przed sobie pomyślałam czy w tej linii nie za mocno...
xxagaxx, chciała się odbić z 5 metrów na ten całkiem duży okser.
Nie mniej ja to rozumiem, prowadziła i miała ciśnienie, bo chciała utrzymać złoto.
Ale wypadek dobrze nie wyglądał, w sensie w sumie dla konia.

Ja kiedyś w jakiś regionalnych mistrzostwach o medal zrobiłam podobnie, co było ciekawe namówiłam do tego ówczesną moją klacz ( stopera) , takie miałam ciśnienie😁 mocno się zdziwiłam jak twarzą zrzucałam drągi 🤣 a kobyła wstała i czekała patrząc na mnie że wsiądę i że pojedziemy dalej 🦄 ta to była nie do zabicia 😍
Perlica, cudownie 😁
Perlica, ja też rozumiem. To siedząc w domu na kanapie miałam taka myśl, że kurde to się jednak nie uda 😅

Perlica, strasznie przykra informacja. Ale jak widać, nawet przy najdroższych koniach na które na pewno się dmucha i chucha, zdarzają się wypadki.
mindgame, koń to koń, niezależnie ile kosztował.
Ciekawe są komentarze pod spodem, bo ktoś napisał, że ten koń miał 2 razu operowaną kolkę i po tym zawsze wracał na parkur.
Perlica, komentarzy już nie ma 😉 ale wczoraj faktycznie coś takiego widziałam. A kolka wyklucza konia później ze sportu? wydaje mi się, że nie?
mindgame, nie kolka a operacyjna kolka. Najczęściej tak, ale zależy od przypadku. Za to powrót na taki poziom po operacyjnej kolce zdarza się jednak prawie nigdy.
Niekoniecznie. Myślę że jest sporo koni które po operacji kolki wróciły do sportu. Mam nawet w stajni teraz jednego który wrócił też po 2 operacjach.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 sierpnia 2021 18:38
Quamiro po operacyjnej kolce chodził GP.
A Joker po dwóch.
Ale raczej to nie jest regułą, a szczególnie na poziom 160cm.
ogląda ktoś może transmisję z ME na clipmyhorse? Jak poszło Wojciancowi?
Miał bardzo ładny przejazd z pechową zrzutka na ostatniej przeszkodzie, jest 21 po pierwszym konkursie 😉
DeJotka, dzięki za info! Ah szkoda, tej zrzutki.
Dzisiaj z tego co widzę po wyniku 1 zrzutka i 1 za czas, 24 miejsce na 62 zawodników, którzy jeszcze są w grze.
Hej może ktoś bardziej zorientowany powie mi z czego wynikają częste zmiany jeźdźca dla danego konia. Wpadł mi dziś w oko artykuł: https://swiatkoni.pl/exit-remo-pod-adamem-grzegorzewskim i ten koń co chwilę ma innego jeźdźca mimo dobrych wyników na zawodach. Nie rozumiem..
https://swiatkoni.pl/z-kadry-polski-do-kadry-niderlandow - tu są takie słowa:
"Był nieco szalony, ale dostrzegła w nim spore możliwości. Jak się okazało, oczywiście miała rację, bo Exit okazał się naprawdę świetnym koniem. Był naprawdę kompletnie dziki. Nie dało się na mim jeździć w derce ani zdjąć czy założyć kurtki. Mimo początkowych trudności w prowadzeniu konia, udało nam się dogadać."

Tzn, nie mam zamiaru siać teorii spiskowych i nie znam konia, ale jeśli jest w tej opinii, to takie konie są po prostu trudne. Wydaje mi się, że często w wysokim sporcie jeździec z koniem muszą się naprawdę zgrać tak "mentalnie" - im lepsze wyszkolenie jeźdźca tym lepiej, a i owszem, ale chyba czasami "rys psychiczny" jeźdźca i konia muszą ze sobą współgrać....
no, ale nie wiem, tak sobie gdybam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się