Nasza twórczość fotograficzna cz. II

flygirl, a to nie oddaje się w pelnym wymiarze, takim do druku? A ew na social media klient sobie sam zmniejsza?
Nie chcę, żeby je sobie sami zmniejszali, bo nie mają do tego programów i zdjęcie się robi jedna wielka pikselozą, a nie chcę być z czymś takim kojarzona. 😉 Dążę do oddawania zdjęć w takiej formie, żeby im nie przychodziło do głowy nic z nimi kombinować w Paintach i Gimpach.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 maja 2021 21:42
Ja też zawsze przygotowywałam (i czasem przygotowuję) pliki dedykowane do SM (dodatkowo często ze znakiem wodnym) + jeśli taka była umowa pliki w dużej rozdzielczości, do druku (i te zawsze bez znaku)
Tak, ja też tak robię. Te do użytku są mniejsze i z logo, te do druku są bez logo, ale nie można ich publikować.
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 maja 2021 20:33
Post został usunięty przez autora
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 maja 2021 20:34
Fartnęło mi się na MP.

Nie umiem dodać zdjęcia do posta. Poprzedni usuwam, tutaj w załączniku. Chyba.
DSC_7115-2.jpg DSC_7115-2.jpg
Znajdę gdzieś może listę Końskich Fotografów 🤔. Facebook Polscy Fotografowie Koni (czy jakoś tak) jest nieaktualizowany i nic bieżącego tam nie ma. Ktoś pomoże 🙏
Dawno temu pytałam tu o zdjęcia do kupienia.
Prosiłyście żeby dać znać jak coś kupię.
Nadal nie znalazłam zdjęć które by do mnie przemówiły więc kupiłam płótna 😉
Ahh z tym forum.

Niedługo wracam do poszukiwań zdjęć - samego konia (lub jego fragmentu), konia z jeźdźcem (ujeżdżenie lub wyścigi), powożenie ew woda w wkkw.
Zdjęcia marzą mi się czarnobiałe, w obłędnej ostrości i w akcji 😅
Trochę pewnie jeszcze będę szukać - na szczęście do nikąd mi się nie spieszy 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 sierpnia 2021 13:18
Jak chce się czyjeś zdjęcie umieścić w folderze reklamowym to jaka umowę trzeba podpisać? I Ile takie coś może kosztować?
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 sierpnia 2021 16:08
Co masz na myśli pisząc „czyjeś zdjęcie”? Zdjęcie, które Ty zrobiłaś i przedstawia jakąś osobę, zdjęcie którego ktoś inny jest autorem czy zdjęcie którego ktoś inny jest autorem i przedstawia jakąś osobę?
W przypadku 1. musisz mieć zgodę na użycie wizerunku osoby widocznej na zdjęciu. Jeśli ma to być użyte w materiałach reklamowych, taka osoba może oczekiwać wynagrodzenia. Jeśli firma nie jest Twoja ani zdjęcie nie zostało wykonane na zlecenie firmy, to warto spisać z nią umowę licencyjną.
W przypadku 2. musisz mieć umowę licencyjną z fotografem.
W przypadku 3. masz mix obu powyższych.
Ceny zależą od wielu czynników, nakładu materiału reklamowego, zakresu użycia, obszaru (PL, UE, worldwide), rozmiaru zdjęcia w materiale (czy to główne, największe zdjęcie czy mniejsze, poboczne, dodatkowe). No i czym dokładnie jest „folder reklamowy”.

Iskra, popatrz u mnie na fanpage, może coś Ci wpadnie w oko.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 sierpnia 2021 18:38
Faktycznie, mało precyzyjnie się wyraziłam. Myślałam aby na folderze/wizytówce swojej działalności umieścić zdjęcie krajobrazu, które ktoś "pstryknął". Dziękuję za objaśnienie, na chwilę obecną znalazłam jakieś własne zdjęcie ale będę się rozglądała za czymś profesjonalnym.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 sierpnia 2021 18:52
No to umowa licencyjna. Jest mnóstwo wzorów w necie. Warto w niej określić zakres i czas trwania licencji, możliwość jej przedłużenia itp. Jak coś to wal na priv, mogę pomóc 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 sierpnia 2021 21:46
Dziękuję za pomoc, jak już się na coś zdecyduję to się odezwę.
Wiem jak prawa autorskie są ważne bo kiedyś sama miałam przypadek, że ktoś bezumownie przygarnął sobie na stronę internetową zaprojektowane przeze mnie logo.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 sierpnia 2021 00:18
Jeśli nie zależy Ci na konkretnym widoku/fotografie to rozwiązaniem są banki zdjęć, np. 500px (to taka bardziej artystyczna wersja ale jest tego trochę). Przy takim rozwiązaniu warto wczytać się w licencje, bo jest ich wiele i dotyczą różnych metod wykorzystania (komercyjne, niekomercyjne itd) 🙂
Mój obiektyw chyba padł już całkiem. Zastanawiam się czy opłaca mi się go wysyłać do serwisu, czy może wziąć nowy na raty. Chciałabym z jasnym światłem tym razem, najbardziej canonowska Lke, ale przy okazji sprawdzania, czy jest w sklepach rzucił mi się w oczy Tamron 70-300 f 2,8 i się zastanawiam mocno nad nim. Nie robię zdjęć profesjonalnie i raczej nie będę, może by mi starczył na takie zdjęcia z doskoku?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 sierpnia 2021 12:38
potrzebujesz 70-300, czy 70-200 też spoko? Ja używałam tamrona 70-200 2.8 i był bardzo spoczko, ale śrubki trzeba było dokręcać co jakiś czas XD
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 sierpnia 2021 16:10
Nie ma chyba w ogóle 70-300/2.8, jest albo 70-200/2.8, albo 70-300/4.5-5.6…
No nie ma, zła cyfra mi się kliknęła. 😁

mad ale na tyle spoko, że brać czy jednak lepiej Lka?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 sierpnia 2021 10:15
uważam, że za tę cenę to super obiektyw. Używałam na ślubach od czasu do czasu i do sportu. Jednak, jeśli miałabym mieć go jako główny obiektyw i miałabym możliwość, to brałabym eLkę.
Orientujecie się może czy jest jakiś sposób żeby przerzucić zdjęcia dodane na fb na osi czasu do nowo stworzonego albumu? Wiem, że można przenosić między albumami ale foty na osi czasu wydają się rządzić innymi prawami 😒😕
FurryMouse, zdjęcia na osi czasu automatycznie wskakują do albumu "zdjęcia na osi z czasu", sprawdź, jak Ci się tam będą zachowywać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2021 11:24
dawno nie grzebałam w Photoshopie ale chyba nie zardzewiałam za bardzo 😉 na roczek Grubcia zrobiłam 'portret rodzinny' w trybie zdalnym. Matka i siostra sfotografowane wg moich wytycznych, potem zdjęcie Grubsa zrobione by jak najbardziej perspektywą i oświetleniem pasował do dziewczyn. Potem dużo maski i pędzla. Nie jestem szczególnie zadowolona z cieni ale już nie miałam na nie nerwów. Ale chyba wyszło 😉
DSC_1997a-3.jpg DSC_1997a-3.jpg
239611199_10215841934920377_6900855787024963286_n.jpeg 239611199_10215841934920377_6900855787024963286_n.jpeg
smartini, hahaha, a ja się właśnie tak zastanawiałam kiedy Ty zdążyłaś jechać zrobić to foto 😀 A tu po prostu magia Photoshopa 🙂 Fajnie! 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2021 12:20
no nie udało mi się wyskoczyć na Słowenię ;D ale! możliwe, że w przyszłym roku przyjedzie Ziva z dziewczynami do Krakowa i wtedy koniecznie muszę zrobić 'prawdziwą' wersję tego zdjęcia, w tym miejscu!
smartini, o super 🙂 Trzymam kciuki 🙂
Chyba tu sa najwieksi specjalisci od zdjec. Czy ktos moglby polecic wiarygodny serwis foto on-line zeby zrobic dobrej jakosci odbitki i albumy z dostawa do domu? Chodzi mi o cos bardzo dobrej jakosci.
Moze tez byc taki zaklad stacjonarny w Warszawie.
Sory, ze sie powtarzam w kolejnym watku, ale tu chya ma wiekszy sens takie pytanie:

Polecicie mi jakis kanal na Youtubie ktory rzetelnie przedstawia podstawy fotografii manualnej?

Z gory dziekuje!
honey, napisze tu to samo 😀 pierwsze co mi przyszło na myśl to Foto Błysk, ale nie wiem czy spełni oczekiwania 🙂
macbeth, oki, dziekuje ci i poogladam! W pracy w wolnych chwilach latwiej mi sie slucha niz czyta 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się