M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

efeemeryda, dziękuję 🙂 nie sądziłam, że akurat Tobie będzie się podobać 😋
No tak, fakt, ślub to i wydatek i stres i masa rzeczy do ogarnięcia. Zrozumiałe 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
18 czerwca 2021 20:54
FurryMouse naprawdę mega mi się podoba ! 😍
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 czerwca 2021 07:39
Tez mi sie bardzo podoba 🙂 spójnie i spokojnie.

Mnie czeka zaplanowanie naszej mini pralni, bo mnie dobija wieczny nieporządek w niej. Musze wyszukać jakiś system.
FurryMouse, bardzo miło i spokojnie to wyszło, idealne miejsce do odpoczynku😍
FurryMouse super to wygląda 🙂 przepiękna kuchnia.

Dziewczyny, gdzie szukać porządnej witryny, której półki utrzymają zastawę na 12 osób? Najchętniej jak najmniej przeszkloną.
Gienia-Pigwa, szam, little_girl,, dziękuję 🌻 co do spójności to nie mogę przeżyć tych szarych lamp... Nie wiem czemu zamawiając myślałam, że są białe 🤦ale lampy to w ogóle moja trauma tego mieszkania więc już odpuściłam.
FurryMouse, - mega przytulne mieszkanko i ten hamak 😍 Co do szarych lamp to imo całkiem fajnie się zgrywania, absolutnie to nie razi.
Mam do pomalowania salon. Na jednej ścianie są okna i wyjście na balkon, na ścianie przeciwnej duża szafa do sufitu, drzwi i troszkę ściany, przy kolejnej stoi kanapa i wzdłuż ostatniej dwa regały, na jednym z nich telewizor. 3 ściany planuję białe, a jedną w kolorze. Tylko którą? I na jaki kolor?
Podłoga to ciemny dąb, kanapa szara, a meble mahoniowe.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lipca 2021 12:12
Briliante, wrzuć zdjęcia bo tak to ciężko cokolwiek doradzić
Tutaj zdjęcia pokoju
02C19A4E-D88B-4CFF-AC7F-EAE6BC6BB091.jpeg 02C19A4E-D88B-4CFF-AC7F-EAE6BC6BB091.jpeg
25987499-7E66-44A2-BA7B-63E6C21CBE69.jpeg 25987499-7E66-44A2-BA7B-63E6C21CBE69.jpeg
A41E9856-D466-4D69-9F20-CA9F346D7493.jpeg A41E9856-D466-4D69-9F20-CA9F346D7493.jpeg
F94D7E50-728F-4BBB-8B1F-BC9FC64C1277.jpeg F94D7E50-728F-4BBB-8B1F-BC9FC64C1277.jpeg
Tutaj zdjęcia pokoju
02C19A4E-D88B-4CFF-AC7F-EAE6BC6BB091.jpeg 02C19A4E-D88B-4CFF-AC7F-EAE6BC6BB091.jpeg
25987499-7E66-44A2-BA7B-63E6C21CBE69.jpeg 25987499-7E66-44A2-BA7B-63E6C21CBE69.jpeg
A41E9856-D466-4D69-9F20-CA9F346D7493.jpeg A41E9856-D466-4D69-9F20-CA9F346D7493.jpeg
F94D7E50-728F-4BBB-8B1F-BC9FC64C1277.jpeg F94D7E50-728F-4BBB-8B1F-BC9FC64C1277.jpeg
Post został usunięty przez autora
Briliante, hm, ja bym chyba tą z oknem zrobiła jakimś ciemnym - a jakim to już zależy w sumie od Twoich preferencji. Kolor kanapy dość łatwo można zmienić 😀 Osobiście chyba poszłabym w brązowy, ale ja jestem raczej "stonowana" 😉

Dorzucam moją ukochaną sypialnię (w której ciągle brakuje szafy...) i przedpokój 😉
IMG_7515-2.jpg IMG_7515-2.jpg
IMG_7520-2.jpg IMG_7520-2.jpg
IMG_7522-2.jpg IMG_7522-2.jpg
IMG_7523-2.jpg IMG_7523-2.jpg
FurryMouse, - ale boska rama łóżka 😍 I kolor na ścianie świetnie zgrany 😁
Briliante, - ja bym chyba poszła w granat lub ciemną zieleń.

Oficjalnie od sierpnia mamy nowe mieszkanko 😁 Ciągle wynajem, ale... jest nowiutkie, poza kuchnią, łazienką, kanapą i szafą wnękową w sypialni puste. Układ jest taki, że możemy sobie wybrać meble, w sensie łóżka, szafy w przedpokoju itd, a właściciel nam za nie zwraca - tylko mamy nie przeginać z ceną 😅 Więc czeka mnie trochę wybieranie mebli, jaram się 😁
keirashara, dziękuję 🌻 uwielniam ją! Po tym jak trafiłam na to łóżko to szukałam jeszcze dłuugo, przeglądałam, oglądałam i zawsze wracałam do tego. A jak przyszło i rozpakowałam...o matko 🦄 A kolor to jedyny kolor inny na ścianie niż w reszcie mieszkania 🙂 I też od początku wiedziałam, że ma być zielona.
Super układ z wynajmującym! 😍
Cześć Kochani, przychodzę do Was z dylematem, który mnie bardzo męczy - a konkretnie wyborem mieszkania w bloku. Co prawda wątek o urządzaniu, ale mam nadzieję, że nie jest to aż tak bardzo nie na temat 🙂

Całe życie mieszkałam w domu z ogrodem, większość mojej rodziny też w domach, dlatego nie mam żadnego porównania. Najważniejsza dla mnie przyroda i widok z okna (jestem architektem krajobrazu i artystą, muszę mieć odpowiedni widok do pracy twórczej). Nie przeszkadzają mi schody, za to wolałabym uniknąć hałasów. Czas nagli, trzeba wybrać mieszkanie, zanim ludzie wykupią 😉 a ja nie mogę spać po nocach i podjąć sensownej decyzji.

Najbardziej skłaniam się do parteru i mieszkania z mini-ogródkiem, ale mój narzeczony mówi, że to najgorsza opcja - bo głośno, ciemno, a ogródek jest naprawdę miniaturowy i jeszcze z góry sąsiedzi mogą coś tam zrzucać/upuszczać typu przedmioty, zabawki, pety i śmieci (to chyba nie te czasy?!). Moja druga myśl to sama góra - żebym miała widok i już nikt nade mną nie chodził. Narzeczony znowu optuje za "środkiem" - 1 i 2 piętro i to najlepiej właśnie wewnątrz budynku, a nie na rogu. Mnie przeraża wizja odgłosów sąsiadów zza ścian i boję się wrażenia zamknięcia pomiędzy obcymi ludźmi.

Czy możecie mi doradzić i napisać swoje spostrzeżenia, które piętro wybrać? Czy faktycznie te parterowe mieszkania z mini-ogródkami są bez sensu i nie warto? Bardzo proszę o pomoc 🌹
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 sierpnia 2021 10:50
Echa w blokach niosą się pionowo, zza ściany raczej nie będziesz słyszała (przynajmniej w starych blokach). Mieszkałam 10 lat na parterze, mam dobry słuch i słyszałam sąsiadkę z góry i jeszcze sąsiadów nad nią. Z tym wyrzucaniem przez okno to twój partner ma rację, u nas notorycznie fruwały pety z góry jak i chleb dla ptaków, które oczywiście tłukły się o te kromki tuż pod moim oknem. Tak naprawdę nigdy nie wiesz na jakie sąsiedztwo trafisz a od tego zależy komfort życia w bloku. Do wszystkiego można przywyknąć, nawet do tych bijących się o chleb ptaków 😁
fanelia, ja bym pewnie wybrała na samej górze - szansa na lepszy widok, spokój od strony sufitu. Takie mieszkania (+narożne) są jednak droższe w utrzymaniu ze względu na wyższe koszty ogrzewania. Oczywiście to zależy od ocieplenia bloku itp a także osobistych preferencji co do tego jak ciepło ma być w mieszkaniu - ale jednak wewnętrzne mieszkania mają dodatkową izolację. W zależności także od tego z czego zbudowano ścianki wewnątrz - sąsiadów z boku będzie słychać albo nie. Ja mieszkałam w kilku mieszkaniach i tylko jedno miało taki efekt. Było słuchać z każdej strony sąsiadów i było to średnio fajne. Szczególnie niefajna była sypialnia granicząca z łazienką sąsiada - rury szły w tej ścianie właśnie i było mega słychać. Ale to widać na projektach - teraz już zwracam uwagę na to.

Parter z ogródkiem / tarasem jest fatalny - z doświadczenia sąsiadów w różnych blokach - wszyscy mówią, że pierwszy i ostatni raz. Marzył im się ładny taras a mają co chwilę śmietnik. Im większy blok tym więcej ludzi i większe prawdopodobieństwo, że na tarasie / ogródku będzie lądować wszystko - z petami włącznie.
Niestety to wciąż czasy, gdy mamy bezmyślnych śmieciarzy. U nas na osiedlu zdarzają się dziury po petach w meblach ogrodowych, butelki czy inne ciężkie przedmioty. Hitem była niezabezpieczona trampolina, która poleciała kilkanascie metrów, uszkodziła elewację, roletę i wylądowała w innym przydomowym ogródku. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.
85227332_3684340794939647_6724027672780865536_n.jpg 85227332_3684340794939647_6724027672780865536_n.jpg
fanelia, - imo to mocno zależy od tego, w jakie okolice celujesz i czy nowe budownictwo, czy starsze.
My obecnie mieszkamy na samej górze na rogu w 2 piętrowym, małym bloku - sąsiadów mam tylko przez ścianę, na której stoi kuchnia, reszta to narożnik. Nad nami jest piętro techniczne, więc nie grzeje od dachu. Sąsiadów jeszcze nie słyszałam poza balkonem. Na parterze są ogródki i trochę ich zazdroszczę. Niski blok to mniejsza szansa na niespodzianki w ogródku, bo nad nim są tylko dwa mieszkania, więc mało anonimowo 😅
Wcześniej mieszkaliśmy bardziej w środku, 3 piętro z 5 i sąsiadów jednak słychać, tych z boku też - a również było to raczej nowe budownictwo (2013 rok, obecny blok to 2020/2021). Najgorszy koszmar to długie korytarze i drące się dzieciory (koleżance tak puszczają wybiegać dzieci na korytarzu), no i widok na plan zabaw - bardzo, bardzo, BARDZO nie polecam, moja mama tak ma i pamiętam, że w lecie wrzaski non toper. Nie szło wytrzymać, albo zamknięte okno, albo muzyka do zagłuszania, albo pisk od rana do nocy 🙄
fanelia, jak potrzebujesz przestrzeni i widoku za oknem, to ostatnie piętro i wybór takiego mieszkania, które ma przestrzeń, raczej na zewnątrz osiedla. Absolutnie nie w środku budynku w kształcie litery U czy podobnych. Sprawdźcie też plany zagospodarowania, żeby nie było, że widok będzie na chwilę a zaraz potem powstanie kolejny blok.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Zmartwiłyście mnie z ogródkiem, ale potwierdza to obawy narzeczonego. Szkoda, liczyłam na kawałek zieleni 🙁 Oglądam wyłącznie takie mieszkania, które mają widok albo na sąsiadujące domki jednorodzinne albo na skarpę i teren rekreacyjny (plac zabaw i boisko). Mieszkam od urodzenia przy szkole podstawowej i boisku, więc pisk dzieci mi w ogóle nie przeszkadza, a przynajmniej wiadomo, że już tam blok nie powstanie. Na pewno nie będę celować w te skierowane do środka osiedla i przy ulicy. Niestety w tej mieszkaniówce ostatnie piętra o wiele droższe... to nowe budownictwo, 4 piętra.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
17 sierpnia 2021 13:09
Hej 🙂 Pytanie z zakresu "Ogrzewanie" - czy ktoś ma frezowane ogrzewanie podłogowe i jakie ma wrażenia? 🙂
Chcemy w mieszkaniu (80m2) zastąpić grzejniki właśnie pełną podłogówką (z grzaniem strefowym), podłączoną do sieci. Z wykonawca już się konsultowaliśmy, robiliśmy research, ale teraz szukamy opinii od innych 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 sierpnia 2021 23:15
fanelia, mój dawny prowadzący z architektury na PW wydał cały poradnik o tym, jak szukać mieszkania by się nie naciąć. Jeśli chcielibyście podejść do tego wyboru bardzo serio i trochę zainwestować w sam proces poszukiwania to myślę, że to świetna opcja, oni znają się na rzeczy. Architecture is a good idea - jest insta, jest kanał na UT, mają stronę i tam sprzedają swoje produkcje (książki, kursy) 🙂

No i sprawdzajcie plany zagospodarowania terenu (pewnie jest o tym w ich kursie). Dziś piękny widok może być 'jutro' rzutem cukierniczką do sąsiada
Dziękuję Smartini, już sobie drążę tę stronę 🙂 O planach wiem, jestem architektem krajobrazu, a narzeczony inżynierem budownictwa, plany zagospodarowania to dla nas norma 😀

A czy są jeszcze jakieś głosy za/przeciw ogródkom? Totalna klapa i mam zapomnieć?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 sierpnia 2021 07:30
Zależy jaki ogródek i na jakim osiedlu. Kumpela ma w Gdańsku, zaraz obok Alfy mieszkanie na parterze, mają ogródek narożny, super tam mają. Bardzo fajnie trafili bo tak bezpośrednio nikt im nie zagląda w ten ogród, jest spory, bo właśnie narożny więc z obu stron mieszkania jest. Fakt, że czasem coś z balkonów sąsiadów spadnie, pranie, jakoś śmieć, zdarza się, trampolina też była 😉 Ale ogólnie są mega zadowoleni z tego ogrodu i to że raz na jakiś czas trzeba papierek podnieść, czy sąsiadowi skarpetkę odnieść to chyba nie jest jakiś argument przeciw moim zdaniem.
Plany zagospodarowania terenu to i tak nic nie znaczą, bo dziś może tam nic nie być a „jutro” plan już się zmieni.
majek   zwykle sobie żartuję
18 sierpnia 2021 13:37
fanelia, obejrzyj sobie chociazby watek o balkonach tutaj. Nawet najmniejsza kliteczke da sie zazielenic i miec z tego radosc.
Co do planow i widokow - ja sie bardzo ciesze, ze kupilam chate w centrum miasta i nie zaskocza mnie dobudowa niczego wokolo, bo nie ma miejsca nawet jakby chcieli.

U nas jest progres z dobudowka, dochodzimy do waznego etapu wstawiania stali tam, gdzie zaraz zburzymy prawie jedna cala zewnetrzna sciane budynku 😉 Szkoda, ze mnie ominie ten widok (jade na wakacje). Domyslam sie, ze bedzie to wygladalo jak po wybuchu bomby.
Ale chyba nie chce przy tym byc. Caly dom sie bedzie przez chwile trzymal na jakichs lewarkach. Oby nie pierd.. Nie na moje nerwy.
Główna zaleta ogródka to przestrzeń i większy spokój, zawsze to te 4 czy 5 metrów zieleni i żywopłot, a nie chodnik/droga pod oknem, tak że cały dzień trzeba okna zasłaniać, bo sąsiedzi zaglądają. No i przy lockdownie / kwarantannie mieszkanie, z nawet malutkim, ogródkiem sporo zyskuje. Prawda. 😉?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
18 sierpnia 2021 15:06
Obecnie wynajmuje mieszkanie z ogródkiem koło parku, a wcześniej miałam balkony i nam to bardzo odpowiada. Nasze mieszkanie też wzięliśmy z ogródkiem (z widokiem na planowany park, zatwierdzony projekt ale wiadomo, że różnie może być) i narożny - więc tylko jeden sąsiad (teraz mamy podobnie).

Z plusów: większa przestrzeń niż balkon, przyjemnie też wyjść na boso (jak ktoś lubi), a i psy mam gdzie wybawić dodatkowo luzem czy poćwiczyć z nimi spokojnie (poza spacerami po parku, gdzie nie zawsze są warunki, wiadomo). Dodatkowo w tym roku wysiałam mały kawałek "łąki" + w doniczkach i robiło to super robotę 😍

Z minusów: z balkonów wyżej czasami spadnie jakaś skarpetka, zabawka innego psa czy pokapie woda z kwiatków 😉Jak się ma rośliny to czasami trzeba podlać dodatkowo czy roboty "ogródkowe" w stylu koszenia trawy - nie każdy lubi lub zaplanuje miejsce na trzymanie np. kosiarki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się