Praca przy koniach za granicą załatwiana przez pośrednika

Gallien   Un poco di zucchero
15 września 2018 11:24
Czy ktoś z was pracował w stajni u Heiko Schmidt w DE? www.hengststation-schmidt.de i może coś powiedzieć?
Gallien
Nie pracowalam ale Denisse Svenson ( dziewczyna Heiko ) jest moja znajoma. Jesli chcesz cos wiedziec to pisz na PW
Na jakich stronach poza Yard&Groom w tej chwili można szukać pracy jako luzak? Istnieje jakaś sensowna grupa na Facebooku? Link podany w tym wątku jest nieaktywny... Interesuje mnie praca w Portugalii (okolice Lizbony), więc chyba niezbyt popularny kierunek... Czy w ogóle są szanse, żeby tam coś znaleźć (w sensie ogłoszeń)? Czy zostaje mi zrobienie listy stajni z danego rejonu i pisanie do każdej po kolei, czy nie szukają pracownika? W ogóle nie wiem, jak do tego podejść, mam wrażenie, że szukam jakiegoś jednorożca... Niemcy, UK, Szwajcaria - można coś znaleźć bez problemu (na jakich warunkach, to już inna kwestia). Tylko że inny kierunek niż Portugalia nie wchodzi w grę. 🤔
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 listopada 2018 05:44
znajoma szuka do pracy w stajni western-reining- Szwajcaria, jakby ktoś miał ochotę (luzak) to dam namiar na Marię 🙂
sumire, yard&groom dotyczy tylko UK. Jest masa sensownych grup na facebooku, kiedys wstawiałam całą listę, ale nie moge znaleźć, nie pamiętam dokładnie w którym to było wątku. Jednak znaleźć nie jest je trudno. Portugalia to raczej nie jest popularny kierunek to fakt, ale czasem jakies ogłoszania z Portugalii/Hiszpanii sie trafiają. Mam 2 znajomych z Portugalii mogę zagadać do nich czy wiedzą gdzie szukać, a może znają kogoś kto potrzebuje luzaka. A jako kto chcesz pracowac i w jakiej dyscyplinie?
W tym wątku "revoltowicze za granica cos tam cos tam" bankowo były wszystkie ważniejsze linki, nie tak dawno.
Moja znajoma cos dzis udostepniala o pracy w Hiszpanii, kierunek ten sam ale domyslam się że wciaz za daleko :P
gllosia, szukam raczej jako luzak "w domu", ujeżdżenie. Jakbyś mogła spytać tych znajomych, to będę wdzięczna... Właśnie kojarzę, że była kiedyś jakaś lista grup z ogłoszeniami, ale wyszukiwarka mi nijak nie pomaga tego znaleźć. Poszukam jeszcze w innych "zagranicznych" wątkach.

Zorilla, no niestety, Hiszpania za daleko 😉 Albo możliwie najbliżej Lizbony, albo wcale... Tzn. jak się trafi coś w innym regionie, to rozważę, najwyżej będę szukać czegoś bliżej już na miejscu... Ale nic poza Portugalią nie wchodzi w grę.
Jakby ktoś myślał nad pracą w Belgi u Jos-a Lansinka,tez za pośrednictwem, to nie polecam. Byłam na próbę. Nie szanują tam Polaków.
Hej, mam pytanko do osób które były w stajni Gestut Lewitz. Czy może mi ktoś opowiedzieć jak tam było, jak się pracowało, czy trzeba dobrze znać język itp? Za jakiekolwiek informacje bardzo dziękuję. 🙂
Magda69 temat ten był wielokrotnie poruszany w drugim wątku o stajniach za granicą, warto tam zajrzeć 🙂
No właśnie szukałam, i nie mogę znaleźć.. Stąd moje pytanie, jakbym mogła dostać link była bym wdzięczna 🙂
Poszukaj w tamtym wątku czegokolwiek o pracy u Shocomole, naprawde sama pamietam przynajmniej 2 osoby tam pracujące a nie jest to w zakresie moich zainteresowań ze tak powiem :P
Moja daleka znajoma byla, zależy co robisz i w której stajni? Ona była luzakiem 3mc i dużo się pobawiła, coś tam pozwiedzała. Mnóstwo ludzi z przeróżnych krajów, głównie młodych więc jest taki klimat a la Erasmus z tego co ona mowila.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 marca 2019 17:37
Praca w Szwajcarii(kanton Zurych) dla jeźdźca/opiekuna koni na poziomie minimum M ( praca na stałe, ale wyjazd może być na min 6 miesięcy)
z dobrym angielskim, a jeszcze lepiej z niemieckim
koni- 3 (2 na poziomie początki S + jeden tylko tereny)
pokój z łazienką,kuchnią, 4 tyg. płatnego urlopu, umowa
pełna opieka nad stajnią/końmi/obejściem plus karmienie kurczaków
5,5 lub 6 dni w tyg
Wynagrodzenie 3800 CHF brutto

Od maja

Proszę o kontakt priv tylko osoby z językiem, poziomem solidnym M oraz o pozostałe niezainteresowane osoby o niekomentowanie pt "jaka to płaca tragiczna i życie drogie w CH- to nic nie wniesie do sprawy🙂

(miło by było dołączyć video z jazdy plus wiadomo kilka słów o sobie)

Dziękuję 🙂
Prywatna stajnia WKKW w Anglii (w ktorej ja pracuje) szuka grooma z zapałem (z doświadczeniem lub kogoś kto chciałby się więcej nauczyć).
Około 16 koni, 10 w pracy, wszystkie żyją na padokach (niewiele wywalania gnoju 😉 ) przez większą część roku.
Typowe obowiązki luzaka + jazda w tereny, lonżowanie etc. Możliwość luzakowania na zawododach.
Konie od młodzieży do 5*, jeździec w kadrze GB.
Gdyby ktokolwiek był zainteresowany albo kogoś takiego zna bardzo proszę o kontakt 🙂
Czy mamy tu kogos kto mieszka/pracuje w okolicach Obercrinitz Niemcy? :kwiatek:
Jaka jest aktualnie +/- stawka dla show grooma z prawkiem CE u zawodnika 4/5* w skokach? Belgia/Holandia/Niemcy. Ile wypada sobie zażyczyć z wcześniejszym doświadczeniem w top 20 FEI? (praca w domu)
vissenna   Turecki niewolnik
26 lipca 2019 09:39
Jaka jest aktualnie +/- stawka dla show grooma z prawkiem CE u zawodnika 4/5* w skokach? Belgia/Holandia/Niemcy. Ile wypada sobie zażyczyć z wcześniejszym doświadczeniem w top 20 FEI? (praca w domu)


Przy takim doświadczeniu nie zgodziłabym się za mniej niż 1700e + mieszkanie z opłatami zapewnione przez pracodawcę. Choć ja bym się nigdy nie przyznała do prawka C+E pracując w tej branży...
vissenna przypadkiem rozwialas właśnie moje wątpliwości co do robienia prawka na C. 😀 Z jednej strony bym chciała, bo sporo fajnych ofert tego wymaga, ale potem rozmawiam z kimś na zawodach i jak słucham, ze musieli jechać z końmi 24h plus na miejscu wszystko ogarnąć i być na chodzie dodatkowy dzień, to jednak sobie mysle, ze nawet jeśli prawko bym zrobiła, to nie przyznalabym się potencjalnemu pracodawcy, a przynajmniej nie od razu.
Czy mamy tu kogos w Szwecji? Ile moze zarabiac stajenny taki doświadczony nie jakis workin student, aby płaca była adekwatna?
[quote author=Karibou link=topic=17108.msg2879606#msg2879606 date=1563750838]
Jaka jest aktualnie +/- stawka dla show grooma z prawkiem CE u zawodnika 4/5* w skokach? Belgia/Holandia/Niemcy. Ile wypada sobie zażyczyć z wcześniejszym doświadczeniem w top 20 FEI? (praca w domu)


Przy takim doświadczeniu nie zgodziłabym się za mniej niż 1700e + mieszkanie z opłatami zapewnione przez pracodawcę. Choć ja bym się nigdy nie przyznała do prawka C+E pracując w tej branży...
[/quote]


Za tyle to z prawkiem C + E znajdziesz pracę jako kierowca w Polsce . Nie musisz pracować przy koniach. I nie jeździsz 24 h tylko 8 i koniec  😁
dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
10 marca 2020 16:06
Witam,

Czy wie ktoś coś więcej na temat tej pracy?
Może ktoś się orientuję. Wiem, że jest to w okolicach Bremen
vissenna   Turecki niewolnik
10 marca 2020 17:35
Znowu ktos szuka jeleni do pracy... To jest stawka ponizej minimalnej krajowej...  😤
Ludziska, poszukiwana jest osoba do codziennego sprzątania boksów, 25 koni.
Praca dla olimpijskiej zawodniczki ujeżdżenia, wymagane obycie z końmi sportowymi.
Pełen etat, praca od zaraz.
Zakwaterowanie, umowa, ubezpieczenie.
Austria (okolice Linz)

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie  👀 Piszcie na pw, dam kontakt 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
28 lipca 2020 08:54

Wyskoczę jak Filip z konopii, ale mam fajny temat: udało mi się zrobić mini wywiady z Polakami pracującymi przy koniach w Szwajcarii - może Was zainteresuje. Większość właśnie "luzakuje" w szerokim tego słowa pojęciu, a jedna z nich znalazła pracę przez pośrednika.

https://konnowszwajcarie.blogspot.com/2020/07/polacy-pracujacy-przy-koniach-w.html

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 września 2020 20:27
Cześć, zacznę może tutaj----> OFERTA PRACY

Szukam dla znajomej chłopaka do pracy lub ewentualnie dziewczyny, która nie boi się np z 3 padoków śnieg odgarnąć bądź siano przerzucić. (żeby nie było, że za ciężko, że paznokcie się połamie etc)

Szwajcaria, kanton Zurich, 6 dni w tyg lub co drugi tydzień wolne 2dni.
7-12.00 14.00-18.00 (4 tyg urlopu/rok) umowa o prace/pozwolenie

Obowiązki bez jazdy konnej: są 3 konie i mały kurnik (ok 15 kur) + 2 króliki. Karmienie, padokowanie, czyszczenie stajni, kurnika( rzekłabym pucowanie) prace dookoła stajenne, czasami może wyjście z psami "szefowej", odgarnianie śniegu jak napada etc etc....   

Pokój przy stajni, ale jeden myk, że do łazienki trzeba wyjść z budynku niestety. Mi np zimą by to przeszkadzało. Praca od ostatni tydzień listopada( tak by ostatni tydzień być z obecnym pracownikiem) na minimum 6 miesięcy najchętniej na jeszcze dłużej. Szefowa dość....sama nie wiem, może być trudna, może być czepliwa- choć dla mnie zawsze bywała miła (nie pracowałam nigdy dla niej), ale no różnie bywa. Język oczywiście albo niemiecki albo komunikatywny angielski. Myślę, że to wszystko tak ogółem, aaaa  płaci 3,800 CHF brutto (300 chf pokój, ok 400 podatek i nie wiem jak zdrowotny- ja za zdrowotny płace ok 200) .

Jeśli ktoś zna kogoś, bądź szuka i może wyjechać zapraszam na mlohunko@gmail.com (proszę nie przez revoltę, rzadko tu zaglądam). I oczywiście standardowo- tylko jak ktoś szuka bo szkoda mi czasu na kogoś kto chce, ale nie chce, ale może jednak chce 🙂

Koni mało więc tak na prawdę jak ktoś organizacyjnie poukładany może mieć luźną robotę. Mieszkam od niej ok 17km więc w razie czego służe pomocą.
vissenna   Turecki niewolnik
24 września 2020 13:37
Pokól bez kuchni i łazienki brzmi... egzotycznie. Trochę jak barak dla niewolnika...  🤔
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 września 2020 13:41
To jest pokój z kuchnią. A łazienka.. No jest jak jest.
Praca szuka człowieka, zatrudnią też parę.
Praca w UK w stajni pensjonatowej o wysokim standardzie. Stajnia o pełnej infrastrukturze. Super lokalizacja - obrzeża Londynu, z zamieszkaniem.
Pracowałam tam z mężem przez 5 lat więc mogę odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Pełne ogłoszenie:
Livery and dressage yard close to Radlett requires live in groom.

The job will include all normal yard duties, caring for around 5 horses per day. Ideal candidate should be a confident rider. Riding is mainly exercising and lunging with some schooling. The candidate should be good at dealing with clients and have very high standards of care.

A range of horses to be managed from fit competing dressage horses and eventers to hacking horses. Some well behaved stallions on the yard too.
Good communication skills and ability to get along with liveries and team essential to join this efficient but relaxed yard.
Please apply via email to
Manager@netherwyldeequestrian.com
link do ich strony:
http://netherwyldeequestrian.com/gallery/
Witam, jest tu ktoś kto pracował za granicą jako instruktor i mógłby się na ten temat wypowiedzieć ? 🙂
Cześć, 2 pytania
Czy ktoś z was trzyma konia w pensjonacie we Francji, okolice Paryża?
Czy ktoś z was pracuje w jakiejś francuskiej stajni, luzak/jeździec, również okolice Paryża
Proszę o kontakt na pv, dziękuje 😊
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się