Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Dawałam mu dość długo i specjalnego efektu to nie dało, w zasadzie to żadnego. Ale to było jeszcze w czasie jak chciałam go zwyczajnie podtuczyć, a nie robić stricte mięśnie. Dostawał wtedy otręby, wysłodki, owies i mesz i miałam wrażenie, że nic nie działa. Dopiero jak go przestawiłam całkiem na Mebio to ruszył z kopyta. Więc nie wiem, może te otręby nie zadziałały wtedy, bo ogólnie był za chudy, a teraz by dały radę, bo ma z czego mięśnie robić? Próbować jeszcze raz myślisz?
flygirl, - mnie kusi jeszcze to: klik, ale nie testowałam. Trochę ma mindfuck co tu ze swoim osłem pod tym kątem zrobić, czym karmić 🙈
BUCK   buttermilk buckskin
23 lipca 2021 19:25
keirashara 💐💐💐 tego mi brakowało do szczęścia 🙂 no może poza ceną 😉
keirashara, a balancer bialkowy Subli Atleet (masters polska to sprzedaje) - 41% bialka i dawkowanie rzedu 0,2-0,5 kg 🙂 ta pasza powyzej ma marne 13% czyli jak spora czesc musli, a sklad troche metny...

Albo budzetowo - sruta sojowa do mokrego zarcia (bo to raczej malo smaczne jest).

My testujemy pavo topsport, ale na razie za krotko zeby cos powiedziec konkretnego.
Kochani, jaką pasze polecacie dla konia z cushingiem? Kon wyglada ok, w prawidłowej kondycji, ale boje się ochwatu, który grozi nam przy tym schorzeniu.
keirashara, zobacz jeszcze fitmin reformer - akurat mają promocję -15% i masz tam darmową wysyłkę:
https://www.fitmin.pl/p/fitmin-horse-reformer-25kg
U mnie ta pasza bardzo dobrze się sprawdza.
flygirl, mi pokontuzyjnie mega robotę robił Nuba Pro Mass. Generalnie granulat na przybranoe masy, ale w połączeniu z robotą daje fajny efekt.
keirashara, aminoral Eggersmana polecam
Agro-vital / albo złotów ma musli/paszę dla zimnioków - i tam jest białka ma mięsień w pip.

Z innych to suple z dobrym składem aminokwasowym.
Flygirl, zauważyłam, że otręby ryżowe rzeczywiście robią robotę dopiero jak koń rzeczywiście pracuje. I to pracuje poprawnie. Nie jakoś od groma, ale sama widzę po swoim, że otręby ryżowe nie dają "masy", tylko właśnie mięsnie z treningu.
Pisałaś, że może być pasza z Nuby też, no to może warto tego Buildera, o którym Gaga wspomina. Bazuje na otrębach ryżowych, a na tym płatki zbóż i lucerna, więc też jak powinna dać radę.
Po których otrębach nie miałaś efektów?
Miałam te Rice Bran. Koń niby wtedy był w treningu, ale takim raczej na zasadzie kręcenia się w kółko. Teraz zaczyna robić elementy, skupiamy się na jakości chodów itp., więc chciałabym go wspomóc. A podejrzewam, że umięśnienie go porządne zajmie dużo czasu.

Faktycznie jest ten Promass, zapomniałam o nim, ale Nuba ma też Musli Builder. I opis i skład chyba bardziej trafiają w moje potrzeby.🤔 Tyle że dawkowanie jest tego spore, ale chyba mniejsza ilość w połączeniu z Build Upem powinna dać rade?

edit. teraz ogarnęłam, że ten Promass jest jako dodatek, a Builder jako pełnoporcjowa. No i nie wiem teraz, czy lepiej iść w dodatek dawany jak zalecają, czy mniejszą ilość pełnoporcjowej paszy.
Formula 4 feet- czy dużo koni ma problem z jedzeniem tej paszy? Mam trochę wybredną kobyłę i strasznie się boję, że wywale tyle pieniędzy w błoto, bo księżniczka nie raczy tego jeść..Potrzebuję pilnie czegoś, co przyspieszy wzrost kopyta po ochwacie
kasska, mój jadł bez dodatku żadnej paszy. A z natury jest bardzo wybredny i potrafi w ogóle nie ruszyć żarcia z suplami.
kasska, uważaj na ten suplement bo to jest jak napisałaś w zasadzie pasza... i to dość bogata.
Skoro masz poochwatowca to sobie sprawdź czy tam ogólnie cukier plus białeczko i energia nie będa ciut za wysoko dla niego.

Imho najlepiej dla takiego konia zrobić mofro z biochemią i zobaczyć czego brakuje i suplementować precyzyjnie zwiększając ilość paszy (energii z paszy) sukcesywnie wraz ze wzrostem możliwości przepalenia tego przez konia (poprawa w ruchu).
Ochwat na szczęście był mechaniczny w jednym kopycie, więc chyba ryzyko wynikające z żywienia jest trochę niższe. Poczytam jeszcze , bo przeraża mnie wygląd tej nogi 🙁
Dobra, widzę, że nigdzie nie ma małego opakowania 7kg, więc chyba odpuszczam, bo 20kg nie zaryzykuję 😉
Czy ktoś wie gdzie znajdę Dengie sieczkę jabłkową? zniknęła?
Kurczę... co mogę zamówić jako zamiennik? też HI Fi najlepiej, z jakimiś ziółkami, owockami i małą ilością pyłu :/
Czy ktoś wie gdzie znajdę Dengie sieczkę jabłkową? zniknęła?<br>
Kurczę... co mogę zamówić jako zamiennik? też HI Fi najlepiej, z jakimiś ziółkami, owockami i małą ilością pyłu :/

Karla🙂, nie ma, przestali produkować jakiś czas temu. Płaczę po niej już jakiś czas. Niestety nie udało mi się znaleźć równie smacznego zamiennika bez lucerny i się poddałam - przeszłam na Dengie Alfa A Molasses Free. Wygląda na to, że przynajmniej jest smaczna, bo w międzyczasie miałam same niewypały 🙄

Jedyna jabłkowa, jaką jeszcze kojarzę to MolliChaff AppleChaff, ale mojej nie smakowała zupełnie :/
Katasia, Karla🙂, - Agrobs Flower Grass lub Pre Alpin Aspero? Jest też taki myk jak Palatin Glyx-Wiese Musli, mój koń na próbkę dał się wciągnąć na wagę, a na marchewkę odmawiał.
anetakajper   Dolata i spółka
20 sierpnia 2021 12:41
Wbiłam się w szok!! 😱 Eggersmann średnio 6-10 zł do góry!

Co nie zmienię paszy to od razu w górę :/
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
20 sierpnia 2021 15:14
Chyba wszystko po kolei idzie w górę - od pasz, dodatków paszowych, przez suplementy. Pomijając już leki jak trzeba dodatkowo dawać 😐 Z jednej strony inflacja, z drugiej w niektórych rejonach rolnictwo solidnie oberwało warunkami atmosferycznymi czy powodziami.
keirashara, przeszłam póki co na tą granatową Dengie z lucerny i na razie nie będę kombinowała - póki ją je i nie marudzi
Tak wtedy pochwaliłam te sieczkę z polskiego żłobu, a drugi worek okazał się turbo samym pyłem. Jak już moja siostra mówi, że masakra to musi być masakra.
Zakupiłam im zapas sukcesa i nubową zwykła bez olejów i już chyba tak zostaniemy 🙈
Wiecie co, mam ostatnio "kryzys" paszowy- w sensie chodzi mi o musli.
Czytam te składy, czytam no i oczywiście są takie, które mają nawet "kulki magicznego pyłu" itd. ... tylko co z tego, że bierzesz to do ręki, a tam oczywiście ziarno rozdrobinione trochę a rezta i tak granulat. Czyli produkowane metodą ekstruzji.

Jak już tu wcześniej kiedyś, kiedyś pisałam - jestem przeciwnikiem produktów przetważanych - ekstrudowanych. Żadna większa "biodostęność", "dłuższa świeżość" itd. w mojeje ocenie nie przeważą negatywnych skutków powstającyh tam nienaturalnych wiązań cukrowo- bialkowych (to jak jedzenie margaryny).

I wnerwia mnie, że 90% musli na rynku to równie dobrze mogłabym kukurydzę, jęczmień, groch płątkowany pomieszać z pierwszym lepszym granulatem i dosypać granulat z lucerny i najtańsze suple z dolfosa i to samo by wyszło, tylko pieprzenia więcej.
Kotbury, a w tym kontekście, które musli są lepsze?
Kotbury to samo że składem granulatu. Znalazłam jakąś stronę, gdzie wysyłka do tony w gratisie, cena nawet fajna. Ale skład 😯 same śruty. To samo praktycznie daje do wyslodek.
Zrezygnowałam już z szukania, kończę zapasy wszelkich granulatów, musli. Zostaje na wyslodkach, owsie, lucernie, otrębach, i makuchach różnych ( świeże, super jakość) plus wszelkie witaminy, drożdże itd. Wolę się już bawić w przygotowywanie, niż dawać cholerka wie co.
Dziewczyny,
mój koń nie jest typem, który zje wszystko, a potrzebujemy sieczki. Obecna mu nie podchodzi, bo jest chyba za twarda i za „długa”.
Polecacie jakąś sieczkę z lucerny, bez melasy, chętnie olejowaną, ale nie jest to warunek, która będzie przyjemna w konsystencji? 😁 tzn. drobna, w miarę miękka, dla wybrednego gada.
A co masz w tej chwili? Dengie jest drobna i miękka, eggersmann w sumie też dość.
Alfalfa oil aktualnie �‍♀️
infantil, ale z jakiej firmy masz tą sieczkę?

Dengie to najmiększe sieczki jakie są, super smakowita jest Dengie performance. Egge jest ok, ale w sumie vs Dengie to już twardsza. Wsystkie ze strony Hippovet też są miłe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się