wrzody żołądka

Klami, dokładnie tak, można w 3 , ale w 2 też jest ok i działa, bo w pensjonatach ciężko te 3 zapewnić przy 3 posilkach z minimum odstępem 2h od omeprazolu. Ale jasne,że 3 to książkowo.
zembria, dziwny ten Twój wet. Sukralfat daje się godzinę przed posiłkiem. Co najmniej 2x dziennie (lepiej 3, co 8 godzin). Omeprazol najlepiej ze śniadaniem, lub tuż przed (jak w paście).
Podawanie raz dziennie totalnie mija się z celem 🙁

TUTAJ masz więcej na ten temat.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2021 09:57
No to brawo 😒 Nic takiego wet mi nie mówiła. Ale podawaliście dawkę dzienną rozbitą na mniejsze porcje, czy pomnożoną przez ilość podań? Ja nie bardzo mam jak dać tego przed posiłkiem, bo po to on ten posiłek dostaje, żeby leki zjadł. To jest porcja 200g musli i litr sieczki. Nie wiem teraz co robić za bardzo.
Rano dostaje 200g musli i 0,5 l sieczki to idzie z omeprazolem, a do wieczornego dodaję jeszcze gastrobalsam 75ml i asecurol.
zembria, podawanie suflarcatu z posiłkiem to (z całym szacunkiem) jak spuszczenie leku w kiblu... nie zadziała.
Ja miałam sufralcat w proszku (konsystencji hm... kokainy 😉 ) i podawałam z meszem. Proszku było sporo - ok 1/3 szklanki (przypominam koń 1200 kg) plus tyle samo meszu. Zalane letnią wodą i tyle. Zjadał chętnie wylizując żłób

Skoro masz tak nietypowe, w porównaniu do reszty wrzodowców zalecenia, może warto skonsultować się z innym wetem. Nie że od razu rewolucyjnie zmieniać, ale poprosić kogoś o konsultację, pokazać filmy z gastroskopii... (?)
Poczytaj też ten artykuł z mojego linku - tam jest dość dokładnie podane leczenie.
Tak, tyle że ulgastranu nie ma na rynku od pół roku.
faith, Ulgastanu nie ma, ale są weterynaryjne zamienniki z tą samą substancją czynną. Drogie jak diabli :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2021 10:15
_Gaga, No ale skoro dawałaś z meszem, to jednak z posiłkiem? Kurczę, to jest minimalna ilość żarcia, tyle żeby to zjadł... Sama już nie wiem. O konsultacji właśnie myślałam, ale nie mam żadnych filmów, ani zdjęć. Dzięki za linka, zaraz sobie poczytam.
faith, Ulgastranu nie ma i nie będzie, ale można bez problemu dostać w granulkach sukralfat.
Ja podawałam sukralfat z ociupinką sieczki rozmoczonej wodą. Z czasem zjadał już same rozmoczone granulki.
Masz go w formie zielonych granulek? Ja bym miała jeszcze taki pomysł - obciąć końcówkę grubszej strzykawki, wsypać granulki, zaciągnąć wody, pomieszać i do dzioba. Zielone kuleczki się natychmiast rozpuszczają. Myślę, że dość sprawnie to powinno iść.

Omeprazol niezmiennie polecam w paście, dużo łatwiej podać i jednak można kontrolować czy koń zjadł i ile.

Ja oba specyfiki podawałam na czczo. Na priv rozpisałam Ci jak to godzinowo wyglądało.

Koniecznie skonsultuj się z innym wetem, ja tradycyjnie polecam dr Biazik 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2021 10:33
Meise, Z podawaniem do dzioba u tego konia jest duży problem, prawdopodobnie połowa by lądowała na ścianie, druga połowa na suficie :/ W żłobie zeżre wszystko bez marudzenia.
No to płytka miska, odrobina sieczki z wodą i jak troszkę namoknie to granulki, zamieszać i też powinno łatwo wejść 🙂
zembria, podawałam z meszem w ilości 1/3 szklanki tegoż (czyli ze 4 łyżki stołowe). Nie wiem czy u ponad tonowego konia to można nazwać posiłkiem 😉 Z czymś trzeba było rozmieszać ten proszek, a mesz najlepszy do przemycenia leku. Wet przystała na takie podawanie leku, bo ilość żarcia generalnie "pomijalna medycznie".
Ok 40 min do godziny później koń dostawał posiłek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2021 11:33
_Gaga, To chyba też zacznę od dziś z garścią meszu.
Kurna, zła jestem jak osa! Co za baba nieogarnięta 😡 Gdyby to kilkaset zł kosztowało, to można przeżyć, ale prawie 5 tyś poszło na leki i jak mam je w kibel wrzucać bo mi nie powiedziała, jak prawidłowo to podać to wrrrr....
A jak z dawkowaniem? Bo mi powiedziano, że 20g sukralfatu na 500 kg konia, 4g na 100kg. I teraz w końcu nie wiem, czy to dawka dobowa, czy na podanie, i jeśli miałby dostać 3x na dobę to mam dać po 7g trzy razy, czy 20g trzy razy?
Raczej 20 gr dwa lub trzy razy. Zadziała tylko pełna dawka. Ale serio skonsultuj to z innym wetem. Może w przypadku Twojego konia zalecenia powinny być inne (?)
My podajemy jedynie zalecenia swoich wetów, dotyczące naszych koni... Chociaż zalecenia wszyscy mają dość podobne (tylko Ty inne)...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2021 12:20
_Gaga, Jasne, jasne, że każdy przypadek inny, nie mniej wydaje mi się, że u mnie jest coś nie halo. W poniedziałek spróbuję się dodzwonić do dr Biazik i porozmawiać.
zembria, a masz zielone granule czy ulgastrol ? To dawkowanie masz na stronie z USA ale dajesz 3 saszetki 2 x dziennie.
A niebieskie granule 4 saszetki do śniadania.
Tak najprościej.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 sierpnia 2021 20:35
faith, jest zamiennik z hipovetu od jakiegoś czasu
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2021 22:14
Perlica, Tak, mam te granulki, zielone i niebieskie. W dużych opakowaniach, nie saszetkach, ale miarki w nich odpowiadają jednej saszetce. Szczęśliwie mam niedużego konia i z Twojego dawkowania mam dobowo po 1 saszetce mniej. Dostał dziś w 100ml meszu porcję sukralfatu, a potem do kolacji suplement i olej. Jutro też tak podzielę na pół ten sukralfat, a w poniedziałek będę dzwonić do wet i mam nadzieję że mi rozjaśni nieco. Od razu się na kontrolę umówię z nią już, żeby mieć kogoś sensownego do tego.
Ja mam takie pytanie. Dajecie swoim wrzodkom (zaleczonym) jabłka? Jeśli tak, to w jakiej ilości?
Meise, nie
Meise ja dawałam, rzadko, raz na jakiś czas 1-2 jabłka, tak dostawał marchewki i je nawet wolał 😊
No właśnie wczoraj mnie jakaś pomroczność dopadła i mu kupiłam marchew i... jabłka. I zjadł kilka. A potem sobie pomyślałam, że w tych jabłkach są przecież soki, które mogą działać niekorzystnie na ścianę żołądka.
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny 🙂

Ograniczę się zatem do bardzo rzadkiego serwowania w ograniczonej ilości.
Nie umrze na samych marchewkach. Mój nie dostaje w ogóle. Dostaje ciastka i marchewki. Jak mają mu drażnić nawet odrobinę, to po co. Miałam wprost zalecony koniec jabłek.
Dziwne zalecenia. Pektyna zawarta w jabłkach działa korzystnie na błonę śluzową żołądka...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 września 2021 17:44
Kończą mi się zapasy Nuby, będę zamawiała musli dla mojego konia specjalnej troski. Póki co planuję kupić SARACEN Re-Leve i Marstall Gastro-Müsli i je mieszać. Czy możecie polecić coś jeszcze, co nie ma w składzie lucerny, kukurydzy i marchwi? Co nada się dla wrzodka i rao-wca alergika w jednej rudej osobie?
Jakiś czas temu już szukałam pasz z tymi wyłączeniami, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mamy wrzody więc wolę przejrzeć wszystko jeszcze raz.
Zembria Nuba właśnie wydała podmarke nuvena i tam jest to;
https://www.nubaequi.pl/pl/pasze-nuvena/288-nuvena-light-musli-5904012341555.html
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 września 2021 16:12
charlieeee, O! Z nieba mi spadłaś 😁 Dzięki za cynk, w sam raz dla nas 😊
hej ,mam pytanie ,czy macie namiar na tanie suple?? mam długą listę a ceny wcale niemałe
Resveratrol 600 mg co 12 godzin
• Suplementacja witaminy B12
• Korzeń lukrecji 150 g/dzień
• Sok z aloesu - 150 ml 2x dziennie (podawać przed śniadaniem i przed kolacją)
• Rokitnik 40g 2x dziennie
• Relyne GI - wg ulotki lub kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy (magicznyogród.pl) 240
mg co 12 godzin + beta-glukan (idealnie schyzofylan) min. 150 mg co 12 godzin
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
07 września 2021 15:43
cudmucha, wit. B12 jest u Podkowy (30zł/50g), jest też Equipur (nie testowałam).

Rokitnik trzeba szukać, bo też jedni podają sok, inni suszony fix, a jeszcze inni suszone owoce. Moja D. dostaje suszone owoce i po prostu każdorazowo szukam oferty (kupuję 5+kg, bo w stajni kilka koni dostaje rokitnik). Ogólnie ceny tego surowca bywają ciekawe 😉

Lukrecje idzie znaleźć po kilkanaście zł/500g, tylko z nią jest trochę zabawy - żeby korzeń realnie działał jako surowiec leczniczy to powinien być podawany przed posiłkiem i nie łącznie z lekami. 150g/dziennie to spora dawka - stale do diety ma dojść? Ogólnie standardowo przyjmuje się do 30g/500 kg m.c. konia, a 150g/dziennie to jako dawka "uderzeniowa" jedynie m przychodzi do głowy.

Z innymi nie pomogę, bo nie szukałam dla swojej 🙂
Viridila, dzięki ,podkowa odpada dla mojego wszystko co testowałam jest niejadalne 😉 Rokitnik tylko całe owoce nic innego nie ruszy.
Koń ma jeszcze miesiąc kuracji Cytotecem ,potem suple na 3 -4 miesiace i znowu kontrola.
Mam duzy problem teraz bo w trakcie leczenia stracił apetyt totalnie i ciągle żłób pełny zastaje, wyłączyłam już sieczkę z lucerny bo po 3 tygodniach przestała smakować to samo z olejem ....
a tą lukrecje gdzie tak tanio znalazłaś??
Hej nie został może komuś z was ulgastrol po kuracji? 🙂 W hippovet będzie może dopiero pod koniec miesiąca🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się