Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Czy ma ktoś namiar na jakiegoś dobrego weta w Czechach? Do zrobienia tuv.
Coś mi się obiło o uszy, że mamy tam jakiegoś polskiego weterynarza?
rox, tak, w jakiejś klinice, ale za nic nie mogę nazwy skojarzyć ani nazwiska.
rox, czasem z Polski jeździ tam doktor Klaudia Skrzyniarz-Skiba
rox,
masz pewnie na myśli dr Jana. ale nie pamiętam nazwiska. Pracował w klinice w Brnie chyba. On co prawda nie Polak, ale "prawie" 😉 🙂
Kogo do kontrolnego USG we Wrocku? Mój koń postanowił prawdopodobnie przykopać w ogrodzenie nogą świeżo wygojoną po międzykostnym. Jest uroczo obdarta ze skóry i lekko napuchnięta, a ja obesrana po pachy 🙄 Nie chciałabym gonić do kliniki do Buku, żeby odkryć, że zwyczajnie sobie zdarł futerko, a ja spanikowałam.
Krzysztof Kmiecik, Paulina Zielińska.
keirashara, Marta Rykała
keirashara, zdecydowanie Marta Rykała
Którego weta z Krakowa ściągnąć do RTG czaszki i poczatka odcinka szyjnego (do C2) oraz zębów, sprawdzenia czy nie ma przetok, dziur w zębach, zobaczenia jak jest osadzony ząb Axis i jak wygląda staw szczytowo potyliczny czy nie ma naddatków? Da się to źle posprawdzać czy nie bardzo?
RobaczekM, ja robiłam rtg głowy u dr Kalinowskiego, ale co do konkretów w twoim pytaniu trudno mi powiedzieć czy się tym zajmuje.
RobaczekM, do zębów nie z Krakowa, ale przyjeżdża, doktor Hanna Buch. Mój koń już po dwóch wizytach, odkryty dodatkowy ząb, leczone przetoki i 4 zęby zaplombowane. Nikt z Krakowa ci raczej tego nie zrobi
Ja będę zawsze polecać Monikę Szubart, naprawdę wybitna wetka.
izydorex dr Hanna Buch już niestety drugą wizyte przełożyła, co chwile się przypominam bo bardzo mi zależy. Nie wiesz może czy robi też rtg?

Meise niestety dr Monika Szubart przez najbliższe 3 miesiące nie przyjmuje nowych pacjentów (dzwoniłam z dwa tygodnie temu)

mindgame a do dr Kalinowskiego da się dodzwonić? Nigdy jeszcze mi sie nie udało 🙂
RobaczekM, jasne nawet ostatnio z nim rozmawiałam, a jak nie odbiera to oddzwania. Jak był na urlopie to nawet pisał SMS do kiedy go nie ma.
Cześć, kogo polecacie do tuv w Krakowie? Dr Pędziwiatr czy dr Kańka? Koń ma podobno trzeszczki II więc zależy mi na dobrym ortopedzie.
Coli, mnie robił Kalinowski.. I robi większości moim znajomym z klubu
RobaczekM, nie robi. U nas robiła Agnieszka Jakubowska.
RTG zębów mi robił dr Polakiewicz. Tez cięzko się dodzwonić niestety...
A dr Kalinowski owszem, odbierał, pisał SMS, ale ciągle przekłądał wizyty, obiecał, że zadzwoni... i pół roku minęło a tu nic :P

Wie ktoś coś na temat tego rezonansu pod Warszawą? Robią na stojąco, prawda? Jaki jest koszt, może ktoś się orientuje?
Zobacze jutro kogo uda mi się ściągnąć 🙂
I jeszcze jedno, jak tomografia to najlepiej gdzie? Scyntygrafia tylko w Poznaniu czy gdzieś jeszcze? Aktualnie myśle tylko o Polsce


Wie ktoś coś na temat tego rezonansu pod Warszawą? Robią na stojąco, prawda? Jaki jest koszt, może ktoś się orientuje?

dziunka,

Doktor Trela tam jest pomysłodawcą?/ głównym lekarzem.
https://www.trelavets.pl/
Zadzwoń i się wypytaj. Dr Trela operował mojemu Karemu rorera w Nasielsku i muszę przyznać, że to bardzo rzeczowy i fachowy wet, a efekty zabiegu są naprawdę dobre. Wszystko Ci powie przez telefon, jak będzie miał chwilę. Dodzwonić się i tak łatwiej niż do niektorych lokalnych wetów 😀
Stronkę własnie widziałam, ale myślałam, że może ktoś był i może się podzielić doświadczeniami
RobaczekM, scynty szczerze odradzam. Wydałam duzo hajsu, nic z tego nie wyszło i tak wet zdiagnozował sam, to co niby wyszło na scynty w ogóle nie było ani wciaz nie jest problemem.
Chyba ze juz wszystko inne w klinice było zrobione i jest to ostateczność Bo nie ma czego się chwycic.
xxagaxx serio? 🙄
Właściwie to chciałabym zrobić cokolwiek żeby wiedzieć co w tym koniu siedzi... Jestem lekko rozczarowana, bo kucyk przejechał się do kliniki i wrócił nadal bez diagnozy, mimo że rozmawiając z doktorem mówiłam żeby wykonał wszystkie badania jakie trzeba.
Nie tak dawno inny wet skierował nas na tomografie, gdzie takie coś najlepiej zrobią u nas w kraju? Wet był z Węgier i tam proponował klinike ale może znajdzie się coś bliżej🙄
dziunka, koszt to bodajże 5 tys.
Paru znajomych było w Archipp na tym rezonansie i byli bardzo zadowoleni, więc myślę, że warto dopłacić tego tysiaka więcej i mieć zrobione bez kładzenia konia 🙂
RobaczekM, serio. Na początku wydawało się że wiadomo gdzie szukać, ale wet sprawdził wszystko co się zaświeciło i mówi zeno... nie ma. Bo ja robiłam scynty w Buku, ale diagnozę już w Gęsicach.
Po kolejnej próbie zginania, kole itp pokazała mu się wyrażniej jedna noga, znieczulenie, rezonans i diganoza. Dzięki bogu przez mój pierdolec i szybką reakcje, nic się tam jeszcze nie popsuło ale stan zapalny się zrobil. Koniszcze już działa i wraca do pracy, ale wydana bez sensu kasa na scynty boli 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 września 2021 11:31
xxagaxx, Scyntygrafia to narzędzie diagnostyczne, nie można go polecać/ nie polecać. To tak jakbyś pisała, ze nie polecasz RTG, bo Twojemu koniowi nic nie wyszło.
My nigdy nie robimy tego badania bez konieczności, ale ważniejszy od samych badań jest dobry diagnosta.
lusia722, poczytaj sobie publikacje na temat końskiej scyntygrafi. Był duzy szal, mialo być narzędzie do znajdywania niemożliwego. Obecnie coraz mniej polecany zabieg, gdyż niestety nie pomaga w znalezieniu problemu. Przekopałam cały pubmed, polecam poczytać 😉
Ale masz rację, przede wszystkim dobry diagnosta.
szukam weta do usunięcia złamanego siekacza. Polecono mi Michała Rojka. Czy ktoś wie jak on robi zęby?
LenaL, - fantastycznie, bardzo się cieszę, że wrocil do Polski. Miał świetny sprzęt i ogromną wiedzę już kupę lat temu, jak dentystyka dopiero szwankowała. Jako jedyny wykrył wadę zgryzu u konia mojej mamy, bardzo rzeczowe podejście.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 września 2021 10:43
LenaL, rewelacyjny lekarz, chociaż pamiętam go sprzed conajmniej 7-8 lat :p ale na pewno warto
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się