popręg

czeggra1, a nie rozciąga się? Chociaż bez gum to raczej nie dla mnie 🙁
Ja kupuję co kilka lat popręg z super mięciutkiej skóry i po jakimś czasie z 125 cm robi mi się 132/5 cm... 120 jest za krótki 🙁 135 już troszkę za długi :/
Ponieważ PanuKoniu często robi się słabo przy podciąganiu popręgu, to wymyśliłam, że może zaopatrzę go w popręg szeroki, miękki, anatomiczny, z futrem i gumami z obu stron. Ale budżet mam ograniczony. Przyglądam się takiemu horze i takiemu kavalkade ale czy one mają gumy?
Ten znów nie jest anatomiczny, choć szeroki i z gumami:
kentucky
No i oczywiście [mattes . Choć ze zdjęć wygląda na najwęższy z nich.
Który wybrać? Używał ktoś któregoś z nich i może polecić, lub definitywnie odradzić?
Może są jeszcze jakieś inne spełniające kryteria i warte grzechu?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
21 sierpnia 2021 20:06
Kurcze, zjadło mi linki i pół postu.
Ten chyba nie ma gum:
horze
A ten nie jest anatomiczny kentucky
zembria, ponizej foty takie bardziej z bliska z zewnątrz i od wewnątrz. Mój, czyli ten krótki ma za sobą 3 lata codziennego użytkowania, a na zdjęciu jest akurat nieumyty.
Ktoś u nas w stajni ma tez wszechstronny to obfocilam również.

Gaga, nie rozściąga się 🙂.
E3F6BD6A-9704-4570-87C8-C8E94104DDBA.jpeg E3F6BD6A-9704-4570-87C8-C8E94104DDBA.jpeg
0C13E662-103E-4CF6-846A-93770A3D6023.jpeg 0C13E662-103E-4CF6-846A-93770A3D6023.jpeg
3CD21C21-7A08-4FAB-AE43-F09102AA26A7.jpeg 3CD21C21-7A08-4FAB-AE43-F09102AA26A7.jpeg
0BB47152-F1FD-408A-B73E-196743AA9658.jpeg 0BB47152-F1FD-408A-B73E-196743AA9658.jpeg
FFC31BB8-C136-4A02-A733-4E655F3C6629.jpeg FFC31BB8-C136-4A02-A733-4E655F3C6629.jpeg
ACFE2BE6-7CE9-4D99-A9C7-2DAC7289BE80.jpeg ACFE2BE6-7CE9-4D99-A9C7-2DAC7289BE80.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 sierpnia 2021 10:38
czeggra1, Bardzo Ci dziękuję! Bedziemy zamawiać.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
25 sierpnia 2021 17:04
Potrzebuję popręgu, dla konia który obciera się dosyć konkretnie... Próbowałam prostego neoprenu, prostego skórzanego, lekko profilowanego skórzanego i profilowanego daw maga. W profilowanym dawmagu jest najlepiej ale zostaje kawałek taka dosłownie kropka gdzie się obciera.
R.jpg R.jpg
IMG_20210813_165813.jpg IMG_20210813_165813.jpg
Kameleonik, a popręg z futrem? Np. takie jak tu:
https://www.pasi-konik.pl/Kon-w-pracy/Osprzet-do-siodel/Popregi-ujezdzeniowe
(tam wśród popręgów są takie ujeżdżeniowe z futrem. Wcześniej wrzuciłam linka do Horze - też bardzo spoko popręgi, dobra jakość, a niewielka cena. Połasiłam się dla swoich dwóch i, póki co, test wypada dobrze....)

Profilowane popręgi z owczym futrem. Albo choć jakiś taki ochraniacz futerkowy obadać:
Są też popręgi takie "całe" futrzane.
Ewentualnie profilowany neoprenowy?
I żel do sexu na bazie wody. Posmarować tą kropkę (o ile nie jest już obtarciem) i spróbować (patent zasłyszany tu na Revolcie, faktycznie działa....).
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
26 sierpnia 2021 06:54
Niestety futro też odpada. Zapomniałam napisać, mam w siodle western i też obciera, w sumie chyba najbardziej... Spróbuję daw-maga z żelem 😉 jak mi się to obtarcie wygoi
Profilowany memory foam?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
02 września 2021 20:55
Żel działa 😍 dziękuję
Co obecnie jest na rynku z popregow z naturalnym futrem, odpinanym ? Szukam 130cm
Oprocz mattesa
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2021 00:24
xxagaxx, do głowy przychodzi mi Schocke i Equick, ale nie wiem czy są odpinane.
Equicki dla mnie są fatalne... no wiem ze jeszcze Kentucky ma, ale to też miliony monet. Chyba pójdę w Mattesa🤣
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2021 17:03
xxagaxx, kentucky mam zwykły nylonowy z futrem (nie jest profilowany co prawda) i lubię go bardzo. Piorę w całości w pralce (zawiązuję tylko sprzączki grubą skarpetą i gumką do włosów żeby się nie odbijały o bęben) i nic się z nim nie dzieje - po wyczesaniu futro wygląda jak nówka. Skórzane kentucky fakt - ceny bolą bardzo :p
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 września 2021 21:36
KenTaur ma naturalne, Kentucky to sztuczne futro
Moon, to ani nie jest prawdziwa skóra ani prawdziwe futro w Kentucky. Oni mają taką politykę. Co prawda gdzieniegdzie w sklepach jest podane, że to naturalne, ale po weryfikacji / zapytaniu itd. okazuje się, że pomyłka.
Wydaje mi się, że Kavalkade coś miało z futrem, ale czy to było prawdziwe to nie wiem.
Moon   #kulistyzajebisty
20 września 2021 08:00
Aaaa, sorry, umknął mi fakt, że rozchodzi się o naturalne futro :P
zembria, zamawiałaś może już Prolite? Zdradzisz z jakiej strony i ile zapłaciłaś? Się czaję na te popregi od jakiegoś czasu, ale boję się zamawiać z UK, czy cło i reszta opłat transportowych nie przewyższy teraz ceny samego popręgu...Podzielisz się swoim doświadczeniem?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 listopada 2021 09:37
adjaleda, Jeszcze nie zamawiałam. Czekałam właśnie na Black Friday, żeby może jakąś promkę zlapać, ale chyba nic z tego. Nigdzie nie widzę na te popręgi obniżki. Będę zamawiała do rodziny w UK wiec z cłem też nie pomogę.
Czy ktoś kupował osobno (nie od kompletu) futerko na krótki popręg? Mam anatomicznego,neoprenowego stubbena coolmax i skórzany popręg z fartuchem HB contact (65 cm) i chciałabym mieć je jednak z futerkiem,bo kobyła się wyciera… może ma ktoś sprawdzone futerka,które mogłabym dokupić bez konieczności wymiany popregów?😊
W HB pytałam- nie obszywana futrem 🙁
Czy popręgi z pianki memory można prać w 30 st w proszku??
siwaaa ja prałam i nic się nie działo.
siwaaa, ja piorę. Tylko wkładam do worka do prania, żeby mi sprzączki pralki nie obijały.
Latem jak jest mocno brudny, to go najpierw odmaczam z brudu w wiaderku.
Super. Bałam się, że że pianka coś może się stać od wirowania. Popręg ogólnie jest superowy, i szkoda by było, pomimo ze z tych tańszych.
Myślicie, że da radę u krawcowej doszyć kawałki futra do popręgu Mattesa? Jest mocno wytarte przy łokciach, na tyle, że konia obciera. Zastanawiam się, czy dałoby radę to po prostu załatać, bo poza tym popręg jest w stanie bardzo dobrym.
flygirl, a szew nie będzie problemem? Nie lepiej kupić nowe futro na ten popręg?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 stycznia 2022 18:50
flygirl musiałabyś chyba podpytać konkretnej krawcowej. Popręg ma swoją tęgość, a materiały nie cienkie i trudno powiedzieć jakim sprzętem dysponuje krawcowa i czy sprzęt podoła. Prędzej chyba bym uderzyła do rymarza albo szewca.
Albo kuśnierza.
ale chyba wszystkie popręgi mattesa mają odpinane to futro? Czy nie?
Ja mam 2 futerka na mój, jedno właśnie się suszy po praniu 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 stycznia 2022 19:15
xxagaxx nie wszystkie, te nowsze ( tak wnioskuje ) mają odpinane. Ja mam chyba starszy jakiś model i on futro ma na stałe. Połapałam się dopiero jak kupiłam, że ten akurat nie ma odpinanego futra. No ale to była używka więc już dałam spokój tym bardziej, że super stan.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się