Jakie pasze dajecie swoim koniom?

anetakajper ja nigdy nie miałam problemów z Nubą, a to też polska firma. Miałam jedną sieczkę z Polskiego żłobu, lucerna z miętą, koń jadł, była miękka, ale niestety straszliwie się pyliła. Drugiej już raczej nie zamówię właśnie przez to.
Hermes, ja karmię swoją zimnokrwistą Mebio od Hippolyta już od lat. Z początku dostawała Mebio Build Uo, mimo nieregularności (przez właściciela stajni) dawała efekty. Później przeszłyśmy na Mebio Basic, tym.razem.inna stajnia i dawanie pasz regularnie, aktualnie jesteśmy na Mebio Balance. Jest o tyle fajny, że daje się naprawdę małą ilość. U nas wychodzi cała miarka na dzień, rozłożona na trzy posiłki. Bardzo polecam, ma bogaty skład w porównaniu do innych pasz i fajną cenę 🙂
anetakajper, ale np. Mebio tez jest polskie a jest jedną z najlepszych pasz jakie użytkowałam do tej pory. I jakościowo, cenowo i efektowo
Mebio jest cudowne 😍
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 sierpnia 2021 19:39
Z polskich to chyba jeszcze Unipasz 🙂? Daję otręby ryżowe i zawsze super przychodzą. Z mebio dawałam odpiaszczacz i też byłam zadowolona.
Muszę przyznać, że firma Polski Żłób mnie dziś mile zaskoczyła. Po moim poście na rv, o nietypowym znalezisku w ich sieczce, napisał do mnie Pan z wyjaśnieniami i w ramach rekompensaty zaproponował worek sieczki. Brawo za reakcję, większość by to zapewne olała.
Co do wątku sieczek...
Podchodzę dziś do swojego kunia, co on tak długo je obiad (zanoszę mu na padok), a on... Stoi i wylizuje pył z lucerny z Dengie. Dosłownie czyste wiadro nie zostało NAWET JEDNO ziarno z garści owsa, którą do tego dosypuję, a on stoi i wylizuje do czysta pył. I to jeszcze oddać nie chciał. 😮
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 sierpnia 2021 21:46
Mój tak ma po sieczce z Eggersmana 😁. Trochę się przekonywał do nowego smaku (on tak zawsze miał z czymś nowym, kiedyś nie chciał zjeść gruszki), ale jak już dobraliśmy co jedzą (sieczka i otręby ryżowe jako podstawa) to widać że im bardziej smakuje niż poprzednia dieta (Energys relax), nawet na kolację nie muszę wołać.
anetakajper   Dolata i spółka
28 sierpnia 2021 15:31
xxagaxx, to zwracam honor ! zapomniałam, że mebio to Polska marka. Mebio jest ok.
Fokusowa z PŻ miałam sieczkę i kulki i co z tego że gniady zjadł. gniady zje wszystko, a siwej bałam się tego dać nawet powąchać. Sam zapach mówi za siebie! Nubę przerabiałam już dawno temu i coś było, że już jej nie daje.

Czy tylko ja czuje te dziwne śmierdzące zapachy !
a jak wezmę hartoga, st.hipolita, dengie to aż milo .....nawet pachną jak moje siano 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
28 sierpnia 2021 22:10
anetakajper nie, nie tylko Ty czujesz te zatęchłe, prawie pleśnią, grzybem jadące produkty. chętnie bym posiadała nos odrobinę mniej wyczulony..... zimą i wiosną żadne trawokulki/sianokulki nie dawały się skarmiać 🤐 uratował mnie jar-pasz ale to 50/50 z lucerną a nie każdy koń może ..... plus oczywiście wyroby Dengie/Agrobsa/St.Hippolyta 😀
A ja ponownie wróciłam do Eggersmana : Green Power z Equichamp i to jest jednak najlepsza ever !
A może ktoś karmi swoje konie sieczką od jarpasza? Jak z jakością? Zastanawiam się nad tymi dwiema:
http://jarpasz.pl/kategoria/sieczka-1/sieczka-z-lucerny-olejowana-15kg
http://jarpasz.pl/kategoria/sieczka-1/lucerna-prasowana-balot-22kg
może macie jakieś opinie? 🙂
I jeszcze ta przykuła moją uwagę, ale nawet nie wiem jaki to producent 🤔 ktoś kojarzy?
https://dobry-kon.pl/zywienie/pasze/obj-to-ciowe/alfalfa-gastro-sieczka-z-lucerny-z-dodatkiem-oleju-kukurydzianego-22kg.html
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
30 sierpnia 2021 13:46
zenik, Eggersman?
Zenik wystarczy wpisać w wyszukiwarkę w tym temacie, o sieczkach co stronę ktoś pisze, porównuje i recenzuje. Nie wiem jak JarPasz, ale alfaalfa gastro sprzedaje eggersman, mocno sprasowana, ale według mnie pachnąca i dobrze wygląda.

Aktualnie kupiłam na Allegro ze Smartem Luzerne pur Agrobs, chciałam na szybko i bez podjezdzania do sklepu. Półtora dnia i była w paczkomacie, a wygląda moim zdanie identyko jak ta z Egge, i tak samo sprasowana :P
BlueHorse, super, to może też poszukam na Allegro 🙂 Potrzebuje akurat na szybko, to może też uda mi się coś ze smartem złapać 😀
Może ktoś jest zainteresowany, wstawiam fotki porównawcze dwóch sieczek z lucerny z Polskiego Żłobu. Jedna to zwykła Alfa Oil, druga Alfa Oil Apple( jabłkowo/porzeczkowa).
O ile w tej pierwszej jest prawie sama sieczka, to w tej drugiej jest dużo drobnej frakcji.
Mnie wizualnie bardziej podoba się ta czysta sieczka, natomiast konie jednakowo dobrze jedzą obie.🙂
sieczka4.jpg sieczka4.jpg
sieczka3.jpg sieczka3.jpg
sieczka2.jpg sieczka2.jpg
sieczka3.jpg sieczka3.jpg
IMG_20210831_201928.jpg IMG_20210831_201928.jpg
IMG_20210831_202009.jpg IMG_20210831_202009.jpg
Listki lucerny są bardzo kruche a pył w workach to właśnie pokruszone listki.
Sieczka - czyli te trawki/patyczki - to de facto łodygi lucerny.
Dlatego ja kupuje sieczkę z granulatem lub sam granulat - bo najwiecej wartości mają nieszczęsne listki 🙂
Iskra de Baleron,
Czyli w sieczkach z granulatem ten granulat jest właśnie z listków? Ja specjalnie szukam sieczek bez tego pyłu, a tu się okazuje że on najbardziej wartościowy 😂
Zenik, tak, ten pył zielony to są pokruszone listki. Reszta sieczki to mało odżywcze łodygi, bo lucerna większość składników ma właśnie w liściach. Trochę potrafią ten pył konie wydmuchać, ale po to są właśnie dodawane to sieczek zlepiacze - melasa lub olej. Jeśli Twoim jedynym wymogiem dla sieczki jest to, żeby spowalniała jedzenie, to to może być równie dobrze sieczka ze słomy. Ale jak chcesz, żeby koń rzeczywiście jadł lucernę, to powinien jeść wszystko. Albo właśnie granulat.
Jakiś łady, pachnący, zielony granulat z lucerny z Allegro?
Albo jakaś opinia o tym z Agro-vitalu?
Ja bym SERIO poszukała czegoś w tej wyszukiwarce forumowej, ale znajomość kilku języków programowania nie przygotowała mnie na to, jak ona działa.
Help. Czy jest tu ktoś z kim mogłabym się na PW rozmówić w temacie doboru paszy dla konia? Nie chciałabym forum spamować prywatnymi sprawami 😉
Kiedys na watku znalazłam pozytywną opinie o lnie ekstrudowanym z Fitmina. Kilka osob pisało że spróbuje, ale nie znalazłam pptwm info jak sie sprawdzil 🙂 osobiscie jestem w trakcie drugiego worka, daje jakies pol sporej miarki dziennie, i nie wiem czy to za malo, ale nie widzę kompletnie kopa 😅 dlatego jestem ciekawa jak u innych. Przy okazji moze polecicie mi jakąś paszę (najlepiej koncentrat do owsa) po której koń odlatuje w kosmos 🌷
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 września 2021 18:12
azzawa, Pavo Triple P
azzawa, - mój odleciał na wizytę w klinice, także tego, energia nie była wskazana 😂🤦
Na zawody podsypywałam swojego gada struktur e z hippolyta i dawał radę, w sensie, pocisnął na tym 3 dniowe zawody, po dwa czworoboki w różnych klasach, w ponad 30 stopniach i słońcu, przez wszystkie dni był świeży 😁
Moon   #kulistyzajebisty
02 września 2021 20:35
azzawa, structur energeticum Hippolyta, musli Torpeda Magic Horse’a i ostatnio szał u nas robi Saracen - competition fit mix 👌 baaardzo dobre turbo daje 😉
Sivrite
Ja daje zimą granulat z lucerny Agro-vital. Nie miałam jak do tej pory zastrzeżeń co do jakości.
martrix
Nie jestem specjalistą, ale już ładnych parę lat prowadzę stajnie z bardzo różnymi końmi, jeżeli chcesz mogę spróbować doradzić w temacie.
Dziewczyny dzięki za polecenia 🙂
Torpedę kupiła kiedyś koleżanka ze stajni jako dopalacz na zawody, i nie widziała żadnej różnicy, więc poczęstowała i moją kobyłę, też nie było pożądanego efektu : ( ale pozostale już obczajam 🙂
Wypatrzyłam też SARACEN Competition Fit Balancer, wygląda ciekawie, i dawkowanie bardzo przyjemne ale ciężko coś znaleźć w watku bo mix tych wyrazow wypluwa milion wynikow 🙂 korzysta/korzystał ktoś?
keirashara zdrówka dla najbardziej profi ślązaczka 💪
Moon   #kulistyzajebisty
03 września 2021 07:36
azzawa, Torpedkę co na dzień stosuje koleżanka (o ile się nie mylę) i z wielkiego ciężkiego i śpiącego kloca, ma fajnego reaktywnego konia, na którym da się zrobić dodanie/skrócenie, bez wypluwania własnych płuc :P Ale, wiadomo, to nie balancer, ona tym karmi już całkiem długo.
U Kulistego też dawało całkiem fajny efekt, wręcz taki "torpedowy" :P Chociaż może było to połączone także z wiosennym pierdolcem, nie wiem 😂

Ten balancer Saracena co wkleiłaś, bardzo fajnie brzmi z opisu, ma więcej energii strawnej niż musli fit mix, aż chyba jak skarmię to co mam, to spróbuję 💪 Chociaż obecnie twierdzę, że Kulisty jest idealnie jezdny jeśli chodzi o energię, nawet na treningach się nie męczy zbytnio i jest świeżutki. "Energola" zawsze wolę zapodać przed i na zawodach, wiadomo wolę więcej gazu i "trzymać" niż każdą foule wyciskać wypluwając płuca 😝
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z meszem ziołowym ze Złotowital albo Dreamer Mash z magii? składy wydają się fajne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się