Ochraniacze

Ja nigdy plam mokrych nie miałam, choć bywało, że koń miał je na nogach z 3h (tereny). Z tym, że on generalnie poci się bardzo mało i dodatkowo nie pracuje jakoś intensywnie. Ale fakt, ze nogi one dość grzały jak było ciepło co mi się nie podobało stąd myśl o innym modelu ale nie wiem czy to w ogóle realne, żeby taki typ ochraniaczy spełnił moje oczekiwania pod tym kątem.
Oczywiście wpis powyżej ode mnie, nie mam pojęcia dlaczego jako "usunięty"
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Mój koń urwał ochraniacz...
W związku z tym, czy możecie polecić coś niedrogiego, czarnego, na kołki i wytrzymałego? Bo jest zatrzęsienie tego na rynku i cholera wie, co brać.
Z góry dzięki 😉

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 września 2021 14:54
Pytanie zadawałam w kąciku żółtodzioba bo do tej pory nie miałam potrzeby stosować ochraniaczy na padok. Pytałam o polecenie ochraniaczy, w których mi się koń nie zagotuje nosząc na padoku czyli ze 14 godzin. Chwilowo na noc musi zejść do stajni. Chodziło mi o coś przewiewnego, ale także chroniącego staw pęcinowy od wewnętrznej strony. Po podkuciu koń mi się zaczął obkopywać, wcześniej, na bosaka tego nie robił.
Po radach dziewczyn kupiłam w końcu Horsenjoy 3d Airtech z ogłoszeń na r-v, o te: (fotka niżej w poście, nie da się dodać zdjęć w edycji .. )

Crash test przeszły wzorowo, suchutko po zdjęciu. Ochraniacze wykonane bardzo dobrze, solidne, na dłużej.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 września 2021 14:58
Jakby więc ktoś miał wątpliwości to polecam.
7c90dec659a8daa604a4d77ac3f83eb4.jpg 7c90dec659a8daa604a4d77ac3f83eb4.jpg
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 września 2021 16:44
Meise ja na kołki mam Ken Taur tylko czarne.
4231b.png 4231b.png
Aleks, no właśnie będę nabywać na lotko jesienno -zimowe, bo macałam je i się całkiem fajne wydają.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 września 2021 15:41
kotbury to donoszę jeszcze, że na 24h też się spisują. Noga sucha i w normalnej temperaturze. Koń od wczoraj znowu zostaje na noc na dworze więc sprawdzone. Polecam.
Meise, ja też mam Kentaury na kołki, czarne tylko że z futrem. Wytrzymałe, fajne, polecam.
Podpowie ktoś jak ten full wypada? Mały, duży?
https://arcus-konie.pl/horze-ochraniacze-anatomiczne-impact-air-shock-przod-19243-p-2152.html

Poszukuję kompletu na słonia 😀
Jak duża jest różnica między ochraniaczami pony a cob? Zwykle skokowe ochraniacze, żadna konkretna firma. Zaczęłam szukać dla hucuła, pożyczyłam na przymiarkę coby. I przód nawet pasuje ale tyły musi mieć pony. I tak się zastanawiam jak duża jest różnica w wielkości. Może przody pony też by pasowały?
siwaaa W moim odczuciu zazwyczaj dość duża. Mam hucuła i to takiego raczej z wyższych, szalone 142cm. Ochraniacze zdecydowanie pony na niego biorę.
Obiś właśnie na hucuła szukam. W tyg pożyczę jeszcze od znajomej pony i sprawdzę. Ale chyba jednak na poniaki stawiam, coby jakieś takie za duże są.
Poszukuję fajnych ochraniaczy w rozmiarze full.
Czy jest coś konkurencyjnego obecnie poza Kentaur?
Dodam tylko : brąz, na rzepy

Czy ktoś używa na codzień skórzanych ochraniaczy? Czy to wogóle sie sprawdza?
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/tendon-boots/jumping-guards/ochraniacze-przednie-kentaur-carmona.html

Czy to ryzyko zaparzenia jednak?
Perlica, - skóra jest upierdliwa do czyszczenia i utrzymania, w dodatku średnio na jakieś błotko 😉
keirashara, tak myślałam, ale mi się podoba bardzo 😍
Ktoś ma takie ochry Eskadrona ?
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/tendon-boots/jumping-guards/ochraniacze-przednie-eskadron-basic-protection-boots-f.html

Ogólnie zawsze miałam Kentaury i byłam zadowolona, ale te lepsze modele Kentaur mają taką dość twardą skorupę ( tańśzy model ma tylko rozmiar uniwersalny, więc będą pewnie za krótkie,a one są miekkie).

Czy ktoś wie czy ten model:
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/tendon-boots/jumping-guards/ochraniacze-przednie-kentaur-pro-carbon.html

w rozmiarze Full to jest jednak full długi?
Perlica, - a po prostu veredusy? 😅 One mają właśnie taką miękką tą skorupę, są mega trwałe i full jest faktycznie fullem.
keirashara, ale myślę o codziennym cioraniu, to cena ich jest dość spora, bo prawie 400 pln na rzepy zwykłe skorupy, ale nie mówię nie jeśli są takie top?
Nigdy nie miałam veredusa, na codzienne jazdy zawsze Kentaury, a na zawody Zandony, które są przezajebiste oraz wymiennie Eskadrony takie memory.

https://www.equishop.com/pl/ochraniacze-skokowe-dla-konia/4916-veredus-ochraniacze-tr-pro-przod.html

Takie?

Perlica mam te białe Eskadrony, szału nie ma..
Perlica, ja polecam Veredusy całym sercem, inwestycja warta zachodu. Swoje ciorałam 9 lat i jeszcze sprzedałam koleżance w super stanie 😀 A były jeżdżone we wszystkim, codziennie.
Perlica, - jak na rzepy to takie. Mi zależało na kółkach (niech żyje kwarc i flizelina), więc mam Olympusy w codziennym użytku od prawie 10 lat, gumy nie rozciągnięte, jedynie neopren na dole się już trochę postrzępił - ale mój koń od jakiś 4 lat jest kuty na przody tak, że mu mocniej wystaje podkowa z boku, co znacznie przyśpiesza zużywanie się wszystkiego na nogach 😉 Poza trwałością lubię w Veredusach właśnie to, że ta skorupa jest taka elastyczna, fajnie leży, nie suchy i twardy plastik.
adriena, ale, że sztywna skorupa? czy po prostu zwykła skorupa, droższa niż inne mniej markowe?
Kentaury mi wyróżnia to, że są tak dobrze obszyte, że się nie strzępi ten neopren. Tak samo Zandony.
No kurczaki kuszą mnie te skórzane jak nie wiem 😂
Perlica myślałam ze one są bardziej "na bogato" zrobione. Chciałam białe więc padło na nie, kupiłam je w jakieś promocji i są ale drugi raz raczej nie kupię, rzep jest fajny i tyle. Chyba te Veredusy są lepsze.
adriena, oki, rozumiem. Dziekuję.

Podjarałam się promką i kupiłam Zandonki przed chwilą, takie zwykłe, ale i tak tańsze niz Veredusy:
https://www.horze.pl/ochraniacze-na-sciegna-dla-konia/zandona-action-tendon-boots/328164-BR-L.html
i jeszcze rabat 10% i wysyłka gratis, także jaram się jak dziecko, bo jestem serio fanem Zandonów ( wiadomo tych lepszych), no ale liczę , że te nie będą najgorsze takie całkiem ;-)

Moon   #kulistyzajebisty
02 grudnia 2021 21:06
Perlica, mam te Eskadrony już któryś rok i kocham miłością wielką. W ogóle bardzo lubię te klasyczne modele ochrów Eskadrona, super mi się trzymają i mimo ze obecnie je cioram na codzień, to jak je wypiorę (a piorę skorupy wszystkie bez wyjątku i litości) mogę je śmiało na zawody założyć i wstydu nie ma 😉

Kentaury skorupy też obecnie i też są spoko, acz wypadają mi zlekka sztywniejsze niż Eskadrony.
Ja tez polecam te Eskadrony zwykle. Mieliśmy w stajni je na codzień na wiele koni były używane i wg mnie są bardzo trwałe i dobrze leżą. Veredusy wiadomo też super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się