"Nigeryjski przekręt" na re- volcie !

Ja też dzisiaj dostałam jedną o tej samej treści. Da się to gdzieś zgłosić? Wysłane z konta bez nazwy 🤔
Do mnie nawet na maila zaczęli pisać, z prośbą o filmy  😤
Jakie to jest upierdliwe  😫
Ja w pierwszej chwili się ucieszyłam ale żołnierz z Afganistanu szybko mnie otrzeżwił.
Ja tez wczoraj dostalam.
Jak dobrze, że jest re-volta! Dostałam maila, że osoba z Czech chce kupić moje siodło, prosi o więcej zdjęć, potem prosiła o dane do przelewu. Wszystko wyglądało normalnie. Aż przyszło dziwne potwierdzenie przelewu i informacja, że mam wysłać siodło i przesłać skan potwierdzenia nadania przesyłki, bo dopiero wtedy pieniądze zostaną odblokowane i trafią na moje konto. Teraz dostaję maile z ponaglaniem, żebym wysłała siodło (kasy na koncie jak nie było tak nie ma).
Dobrze, że jest re-volta 😉
Czy ktoś dostał jakiegoś dziwnego maila w ostatnim czasie? :>
Np od niejakiego 'mark james' ?
Czy ktoś dostał jakiegoś dziwnego maila w ostatnim czasie? :>
Np od niejakiego 'mark james' ?

Tak, nadal to samo. Do mnie o siodło pisał.
od kiedy wystawiłam dwa siodła na re-volcie i na olx to serio dostaje ze 3 takie wiadomości dziennie z kolejnych konto na gmailu. jedno wysylka do niemiec, jedno do czech a jedno że kuzyn przyjedzie odebrać 😉 masakra kurde!!
Do mnie też piszą.. swoją drogą nieco zabawne, kiedy na moją odpowiedz "wal się'' dostaję wiad:" dziękuję bardzo, czekam na szczegóły i cenę..''
nooo ja już nawet pokasowałam maile z tych ogłoszeń ;/ a teraz mnie dreczy kolejna stephanie na OLX 🙁
A dlaczego tego nie zgłaszacie?
Mnie męczy Bethany Patrick, nawet chciała żeby wysłać wzór umowy kupna konia. Więc widzę, że coraz sprytniejsi są.
Do mnie też piszą.. swoją drogą nieco zabawne, kiedy na moją odpowiedz "wal się'' dostaję wiad:" dziękuję bardzo, czekam na szczegóły i cenę..''


Dobre  🤣
Ale po tym idzie ich poznać, często opisują  bez ładu i składu.
u mnie nijaki PETER ANDREW od tygodnia pisze i wysyla juz z banku pisma o przelewie ale trzeba wplacic  najpierw za transport do transportu podaje firme z berlina JAMES PATRICK  😤 😤 😤
Do mnie również pisze Peter Andrew, ponoć jego agent ma przyjechać po siodło.  😤
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 czerwca 2020 19:45
Do mnie też Peter Andrew napisał ... jakiś wzmożony atak widać na r-v ...
Mnie też ciągle nękają, masakra ile spamu 🙄
Czy ktoś dostał jakiegoś dziwnego maila w ostatnim czasie? :>
Np od niejakiego 'mark james' ?

Do mnie też pisał 😀
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 sierpnia 2020 12:44
Czy ktoś dostał coś od Bethy Cindy ?
Do mnie pisała już kilka razy. Typowy przekręt nigeryjski
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
09 września 2020 12:39
Chyba mam jakiś zmasowany atak. Ktoś coś ? jackrondey89@gmail.com ?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 września 2020 12:43
Ja miałam już dłużej spokój, a ostatnio znowu ... lukaspaul372@gmail.com
Także uważać.
do mnie tez pisał 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
09 września 2020 20:11
Ku przestrodze dwa filmy opisujące "nigeryjskie przekręty". Bądźmy czujni!
Oszustwo na przedmiot:

Oszustwo na zwierzaka:


I mój osobisty faworyt. Chłopak stracił 11 tys zł:
Uaktualniam wątek 🙂
,, Nigeryjski przekręt " w osobie Patricka Bethany nadal aktualny - próba wyłudzenia danych, fałszywa oferta chęci zakupu konia, powoływanie się na kontakt z firmą spedycyjną. Uważajcie!
vissenna, ja pitole, obejrzałam o tym chłopaku... swoją drogą mam mindfuck jak się można dać tak wkręcić za durne 500zł. Szok
Wystawiłam wczoraj konia na sprzedaż. Już dostałam dwie wiadomości od zagraniczniaków, jezyk angielski na przemian z łamanym polskim. Oczywiście cena pasuje bez żadnego „ale”. Twierdzą że mam podać dane do przelewu oni przeleją pieniądze na transport konia i później przy odbiorze będą pieniądze za samego konia. Smierdzi na kilometr… chociaż nie wiem w jaki sposób mogą tu dokonać oszustwa. Bo przecież ja nie opłaciłaby żadnego transport dopóki pieniądze nie pojawiłby się fizycznie na koncie.
Co prawda wiem ze dużo osób z zza granicy kupuje teraz konie w Polsce, ale sam fakt ze pierwsze co to ze kupują i tyle i tyle kosztuje transport (a nawet adresu dokładnego nie znają) i oni biorą, że przeleją kasę. Nawet jak zadaje szczegółowe pytania to dostaje po chwili odpowiedz krok po kroku jak to ma wyglądać

Straszne to, że teraz cokolwiek człowiek wystawi to pojawiają się takie wiadomości. Chociaż raz tez obawiałam się oszustwa przy sprzedaży konia, bo tez mail zza granicy, ale Pani normalnie przyjechała konia oglądać
Mam dziwny przypadek i zastanawiam się o co może chodzić.
Sprzedaję siodło, znowu akcja pod tytułem bez dyskusji cena ok. Proponował mi prywatnego przewoźnika, ja powiedziałam że tylko kurier DHL. DPD itp i sama zamówię i znowu nastąpiła zgoda i teraz koleś mnie prosi o dane do przelewu.
Czy jest jakiś powód żeby ich nie podawać ? Ja wiem że wyłudzają dane, ale imie i nazwisko i numer konta? Sklepy przecież często maja takie dane na swojej stronie podane.
xxagaxx, a gość nie jest z Norwegii i nie kupuje siodła dla kuzyna?
Bo mam taki przypadek i na razie danych nie podałam ... :/
_Gaga, adres mam niemiecki. Jego
xxagaxx, obstawiałabym że dalej zaczął by mówić że za pobraniem itp..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się