Chipy, odpryski kostne

Mam pytanie , czy wasze konie po operacji miały podawany kwas hialuronowy jeżeli chodzi o staw skokowy i chipy ?
Mój miał i w klinice po zabiegu i później już w stajni.
A u nas ani w klinice, ani potem i teraz po 10 tygodniach lekarz mi nagle mówi, że mam konia przywieźć do kliniki na zastrzyki ..
pszczolka90 Trela kazał? Dziwne, mojemu zastrzyków nie dawali, ale ja mocno suplementowałam w kierunku stawów. Tylko u nas mimo sporego chipa staw był w bardzo dobrym stanie.
pszczolka90,
ja dostałam informację, że kiedyś standardowo ostrzykiwało się stawy po usunięciu chipa. Jednak w tej chwili kliniki odeszły od tego jako standardowego działania, gdyż tylko niewielki % koni tego wymaga.
Niestety niektóre konie po zabiegu mają przewlekłe stany zapalne, powiększone przez dłuższy czas torebki stawowe i to są właśnie wskazania do ostrzykania.
Właśnie Trela nic nie kazał, nie mam z nim kompletnie teraz kontaktu od kilku tygodni , nogi konia są jak banie bez względu na to czy stoi w boksie czy chodzi , czy chłodze , czy grzeje , czy smaruję liotonem nic nie pomaga. Dzwoniłam do kliniki w której operował i zasugerowali podanie kwasu ale jak mam podejmować sama decyzję skoro osoba najbardziej decyzyjną nie odpowiada na moje zapytania ... Już mnie to @$$&@ wkurza lekko mówiąc , bo koń ma wracać już do aktywności ruchowej ..
@fokusowa u nas ponoć też staw był w dobrym stanie , też suplementacja cortaflexem itd
IMG_20210823_104101.jpg IMG_20210823_104101.jpg
pszczolka90 kurczę, mojemu bardzo pomagała mieszanka ziołowa od podkowy na stawy - https://podkowa.eu/pl/p/Mieszanka-na-stawy-i-aparat-ruchu-ziolowa-—-przeciwzapalna-i-przeciwbolowa/630

Niestety jest teraz niedostępna, pojawia się co jakiś czas, ale naprawdę podziałało u nas bardzo dobrze (łącznie podałam 3 opakowania). Oprócz tego dostawał na przemian MSM + wit. C oraz Sizarol. Koń w tej chwili zaczął już lekką pracę, od początku sierpnia chodzi na pastwisko ze stadem, nie widać po nim żadnych ograniczeń, noga wygląda lepiej niż przed operacją, koń jest czysty w ruchu, na próbach zgięciowych, RTG też jest bardzo dobre.

Mieliście w ogóle kontrolę ortopedy w 10 tygodniu?
Nic nie miałam bo kontakt 0 z doktorem . W tym tygodniu przyjeżdża wet zrobić RTG i będziemy myśleć co dalej. Niestety dr. Trela mimo mojego ciągłego alarmowania że nie ma w ogóle poprawy nie odpowiada i nie daje żadnych zaleceń a szkoda bo to on wziął za to pieniądze .. niby 3 weterynarzy mi potwierdziło że może być tak że może zostać taka opuchlizna jako wada estetyczna ale no kurcze , przed operacją nogi nie puchły w ogóle więc jak można mówić o rozciągnięciu pochewki w wyniku stanu zapalnego skoro go przed operacją nie było , dopiero po się pojawił. Czuję się zbywana z każdej strony bo doktor nie odzywa się a jak zadzwoniłam do kliniki z prośbą o dokumentację medyczną to dostałam info że posiada ją dr. Trela .. i tak w koło Macieja ... Oszaleć można

My podajemy od początku msm i Wit c. Od ponad miesiąca czarci pazur . Teraz zamieniłam czarci na cortaflex bo w klinice doktorka powiedziała że w tym przypadku czarci to za wiele nie da .
pszczolka90 ale to nie Trela przeprowadza kontrole. Zadzwoń do lekarza dyżurnego i umawiaj się z np. dr Kalisiak na kontrolę (jeśli w ogóle w pobliżu kliniki stoicie, bo nie wiem czy nie z drugiego końca polski jesteś). Ja ze wszelkimi wątpliwościami dzwoniłam do lekarza dyżurnego.
Ale to jest trochę chore, że jeden wet operuje a potem radźcie sobie sami... przecież to on wie co robił, jak wyglądał staw podczas operacji...
xxagaxx ja konsultowałam konia z drugim lekarzem, który przy operacji był.
U mnie nie dostałam żadnej informacji z kim mam się konsultować to po 1. Po drugie lekarz który asystował w klinice zalecił mi przywiezienie najlepiej konia do kliniki , zalecił RTG i podanie kwasu , gdzie Trela nic o tym nie wspominał .. ba, jeżeli wydzwaniam i wypisuje do niego od miesiąca lub więcej to chyba powinien się chociaż trochę poczuć i wysłać SMS żeby konsultować z tym i tym lekarzem. A ja gdy zadzwoniłam do kliniki gdzie był operowany i poprosiłam o dokumentację medyczną dla weterynarza to dostałam odpowiedź że doktor Trela ma całą dokumentację ..a z nim brak kontaktu ..
hmm proponuje do pana dr. zadzwonić z ,,obcego,, nr telefonu, troche dziecinne ale zazwyczaj sie okazuje że ... odbiera
Oj też już to mam za sobą 🙂 nic nie daje . Ja przed operacją zanim się dodzwoniłam na konsultacje to trwało to 1,5 tygodnia. Szaleństwo
Tak jak piszesz. Jedni weci zalecają ostrzykanie kwasem, inni nie. Z tych koni które znam które miały usuwane chipy to ostrzykiwane były później stawy w których były bardzo duże odpryski lub właśnie były opuchnięte, myślę że to nie zaszkodzi więc jak klinika sugeruje ostrzykanie to tak bym zrobiła.
Jesteśmy po wizycie doktora Kornaszewskiego. Zrobił zdjęcia RTG. W badaniu wyszło, że wszystko jest ok , opuchlizna to wciąż wynik zastania i gojenia się. Jedna noga była gorsza więc podał kwas hialuronowy. Cieszę się z jego wizyty, bo w końcu po części mogę spać spokojnie 🙂
Hej, mam pytanie odnośnie kulawizny. Operowałam konia 7 lipca-dwa przody. Teraz od wrzesnia wdrażamy kłus 5 min. Niestety widać wyraźna kulawizne w kłusie :-( czy to jest normalne? Powinnam się martwić?
paulek201 to raczej pytanie do weta, ale ja bym nie wdrażała do pracy wyraźnie kulawego konia jednak.
paulek201, dzwoń do weta który was prowadzi w tym temacie. Pytanie czy coś innego nie jest przyczyną kulawizny.
Dzięki dziewczyny!
Moj kon po artro byl nieczysty na jednego plusa, podano iniekcje dostawowe, 3-4 dni po wielka opuchlizna, bolesnosc, obrzek ciastowaty. Od miesiaca antybiotyki i przeciwzapalne. Bez przeciwzapalnych bardzo duza kulawizna. Czy ktos ma tez takie pecha by kon tak zle zareagowal na iniekcje Noltrexu?
Koń prawie rok po operacji w stałym już od kilku miesięcy treningu. Pewego dnia po treningu wyszła opuchlizna w miejscu usuniętego chipa, na następny dzień zeszła. Wsiadłam, a opuchlizna znowu sie pojawiła. Od tego czasu koń stoi i chodzi tylko na padok i na karuzele, a mineło już kilka tygodni. Czy komuś się tak zdarzyło? Czekamy na weterynarza i nie wiem czy tak utrzymywać to stanie czy nie. Opuchlizny nie było
Jakie ceny średnio za artroskopię stawu skokowego są obecnie ? Ostatnią artro miałam 'przyjemnosc' robić 7 lat temu , biorąc pod uwagę inflację ciekawa jestem ile orientacyjnie muszę szykować 😅 5 tys ?
Ja w maju płaciłam niewiele ponad 4000 łącznie z pobytem w klinice.
Do przeżycia . Dziękuję za odpowiedź 🙂
Heyka, czy miał/ma ktoś do czynienia z koniem, który miał/ma chipy we wszystkich stawach pęcinowych?
Mam kilka pytań 🙂
Zapewne temat był tu przerabiany, ale może ktoś poratuje, żebym nie musiała czytać całego wątku- gdzie na usunięcie czipa i jaki mniej więcej to koszt. Dodam, że jestem na Podkarpaciu więc generalnie wszędzie daleko niestety....
savil, klinika equi vet serwis (Przewoźny) pod Poznaniem. Robią to już taśmowo, porządnie i profesjonalnie. Koszt za zabieg, o ile dobrze pamiętam, ok 3tys + co akurat potrzeba - rtg, pobyt, opatrunki.
Muriel, dziękuję 😘
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 czerwca 2022 10:20
czy w drugą stronę polski np. małopolska jest jakaś klinika, która robi artroskopia ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się