Bryczesy

zembria, - mi bardzo, uwielbiam je 😁 I jestem wręcz zła, że w części nowych Pikeurów jest niższy. Jak byłam chudsza moimi ulubionymi przez wiele lat były klasyczne Euro-Stary Hunter, a one to taki gacie po pachy trochę 😅 Dalej je mam, z nadzieją na schudnięcie. Lubię też legginsy Pikeura z wyższym stanem, czy klasyczne Cavallo z karczkiem.
Z tym, że ja ogólnie lubię spodnie z wysokim stanem. Mam taki typ sylwetki, że zwyczajnie najlepiej na mnie leżą 😉 Niewygodnie uciskają mnie zwykle te z niższym.
zembria, Akurat ten pas to mi tak jakoś średnio podchodził, ale może to dlatego, że mogłam kupić rozmiar mniejsze po prostu.... natomiast takie stare bryczesy z wysokim stanem (np. Pikeur albo nawet te takie prążkowane "stuletnie" Euroridingi, Eurostary... o właśnie, "gacie pod pachy" xD ) są wg mnie bardzo wygodne tj. dobrze się w nich czuję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 sierpnia 2021 14:09
No ja jakoś nie mogę, za żebra mnie to trzyma, płuca blokuje. Muszę mieć takie tuż powyżej bioder zapinane. A szkoda, bo ładne takie bryczki są, eleganckie.
zembria, ja mam okrągłe biodra i solidny zadek, więc w 99% bryczków z wysokim stanem mam w pasie luz niestety.
A lubię wysoki stan bo nienawidzę "przeciągu" po nerkach.
Dzięki dziewczyny. 👍
zembria, - może kwestia długości? Z tego co kojarzę jesteś filigranowa, może są zwyczajnie za długie i wypada Ci ten pas zbyt wysoko? Ewentualnie materiał.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 sierpnia 2021 11:48
keirashara, Może, no mam taki stan na żebrach. Ja jestem drobna, ale raczej proporcje mam normalne. Mierzyłam 2 pary, materiał miały rozciągliwy mocno wiec to chyba nie to. Może producenci uważają, że jak ktoś ma zadek w rozmiarze 32/34 to nie ma organów i w pasie 40 cm 🤣 No szkoda, bo bardzo mi się podobają takie modele, zwłaszcza jak koszulka włożona w spodnie, pięknie sylwetkę modelują.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 sierpnia 2021 23:30
Zembria, ja właśnie brzuch mam. Może nie jakiś mega, ale TAP MADEL to nie jestem. 😂 Od lat noszę tylko bryczesy z wysokim stanem i kocham je miłością wielką. Te Horze mają dużo wyższy stan niż Pikeur. Dwa lata temu "zachorowałam" na różowe Pikeury, ten model miał klasyczny stan i o ile kolor pasował mi mega, o tyle krój już nie. Miałam wrażenie, że mam goły tyłek. W wysokim stanie nie mam żadnego dyskomfortu. Chodzę w nich kilka(naście) godzin dziennie i mogłabym ich nie zdejmować.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 sierpnia 2021 00:11
A gdzie wam się kończą takie zwykłe bryczesy, z normalnym stanem? Bo jedna pisze o przeciągu na nerkech, druga o gołym tyłku... a mi takie normalne konczą się na ostatnim żebrze, powyżej pępka, na plecach na tej samej wysokości co z przodu. Może ja mam jakiś krótki tułów i dlatego takie wyższe mam na żebrach i mnie duszą 🤔
Powyżej pępka to już jest wysoki stan. 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 sierpnia 2021 11:30
flygirl, To wiele wyjaśnia 😅
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 sierpnia 2021 20:29
Tak, powyżej pępka to jest wysoki stan. Horze mam sporo powyżej pępka. Pikeury z podwyższonym stanem zakrywają pępek. Zwykłe są między biodrami a pępkiem.
Czy ktoś jest może w posiadaniu legginsów eskadrona? jesteście zadowolone? jak wypada rozmiarówka?
Szukam bryczesów męskich, na kawał chłopa - 190cm wzrostu i raczej nie ma postawy typowego jeźdźca, tylko mocną budowę 😅 Które marki mają fajne, męskie bryczesy, w sporych rozmiarach? Mogą być klasyczne albo jodphury.
Generalnie mój P. chciałby spróbować w jeździectwo i szukam mu jakiś sensownych gaci, żeby jednak było wygodnie i bez obcierania się, ale też nie chcemy wydać milionów monet. Ja totalnie nie ogarniam w męskie bryczesy, może znajdzie się tu jakiś mężczyzna albo dziewczyna/żona jeźdźca? 😇
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 sierpnia 2021 20:41
keirashara, męskie bryczesy to jest jakiś dramat... każda firma ma inną rozmiarówkę. A do tego wszyscy przewidują chude nóżki i spory tyłek 🙈 Przerabiam temat od jakiś 6-7 lat i nadal nie udało mi się znaleźć za wiele. Jedyne co mogę powiedzieć, to że horze i horka wypadają większe rozmiarem. Elt małe raczej i spore skoki między rozmiarami. Jak znajdziesz jakieś fajne na wąskie biodra i umięśnione nogi to daj znać! Każda informacja na wagę złota!
No i koniecznie trzeba mierzyć, nie ma co nawet myśleć o kupowaniu przez net. Nie udało mi się nawet jednej pary tak kupić, a niby wymiary ok. W sklepie małż mierzył z 6 par i doopa. Żadne nie pasowały, nawet tak w miare, że albo z paskiem albo lekko ciasne...😭
Jak wypadają brycze Felix Buhler? Jestem pomiędzy 40 a 42, co byście radzili brać? Mam kawał uda ale niezbyt długie nogi.
Gilliann, według mnie duże. 38 było dla mnie duże a normalnie noszę 38...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 sierpnia 2021 23:30
Gilliann, raczej małe. Mam zwykle problem, że damskie xs są za duże (ratuję się młodzieżowymi) a Felixy mam 2 pary i są akurat.
Ps. Doczytałam odpowiedź xxagaxx więc to chyba zależy od modelu 🤷
Ja miałam 2 pary softsheli. Sprzedałam 40 Bo się już topiłam, ale schudłam. Kupilam wtedy 38 i dalej słabo, wciąż je mam na sprzedaż Bo są niemalże nowe.
Dobra, zamówię dwie pary i jedną odeślę 😎
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 września 2021 09:50
Gilliann, a który model chcesz brać?
Legginsy zwykłe.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 września 2021 10:16
Gilliann, a, jak legginsy to pewnie wzięłabym te mniejsze, skoro pomiędzy rozmiarami wypadasz. Legginsy jednak zawsze bardziej rozciągliwe od zwykłych bryczków.
Niby tak ale jak są za małe to wkurzająco wiszą w kroku 🙃 muszę albo schudnąć albo przytyć 🤣
Hej dziewczyny, czy któraś z Was ma może bryczesy Horze Daniela i mogłaby się podzielić opinią? Wpadły mi w oko i zaczęłam się zastanawiać bo mam bardzo dobra opinię o marce.

Ale jednak powinnam szukać bryczesów z wyższym stanem i chciałam po za silikonowym lejem mieć też kieszonkę na telefon na udzie więc takie trochę nijak się mają do mojego rysopisu. Wciąż jednak mam je na uwadze bo bardzo mi się podobają.
Macie coś godnego polecenia do 350 zł?

Myślę też o ELT (bo również mam tą markę) i znalazłam model Fenja. Ale również niski stan..
dar, ja mam Horze Daniela 2 pary i to są moje ulubione bryczesy na codzienne treningi. Tylko kieszonka na telefon jest wysoko i w czasie jazdy na pewno telefon tam nie wchodzi.
dar, - tanie, z silikonem i kieszenią na telefon na udzie są w Decathlonie, spoko jakość w stosunku do ceny. Stan mają normalny, nie super wysoki, ale też nie niski.
mindgame, są obecnie jakieś promocje w ten weekend na stronie Horze i chyba się dzisiaj z nimi skontaktuję, może mi coś doradzą dodatkowo. Właśnie zależałoby mi na tym, żeby mieć jednak tą kieszeń na telefon bo zawsze to wygodniej niż właśnie jak ma się wbijać w biodro albo wystawać z kieszeni.


Znalazłam też piękne bryczesy EQ.Queen i nie należą do najtańszych. Ktoś miał i podzieli się opinią?
dar, to Horze Daniela nie będą ci pasować bo ta kieszeń to jest dobra na smaczki albo kluczyki ale nie na telefon 😉 w czasie jazdy ląduje na załamaniu noga-biodro. Ja trzymam telefon w bucie.
O takim sposobie w bucie jeszcze nie słyszałam ale pewnie masz oficerki. Ja jeżdżę w zestawie sztyblety + sztylpy.
Byłam dzisiaj w sklepie jeździeckim i znalazłam fajne Start leginsy ale z delikatnym podszerstkiem ocieplanym. Cena też nie zniewala z nóg. Zostawiłam je sobie do zastanowienia. Przymierzałam i jestem zainteresowana.

Byłam też w Decathlonie i są oczywiście.. totalnie cienkie na lato a przed nami akurat nie ta pora roku.

Próbuje się dodzwonić do horse-trade bo mają te piękne EQ.Queen jako ostatni ale nie odbierają telefonu.
IMG_20210911_114202.jpg IMG_20210911_114202.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się