Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

mils   ig: milen.ju
29 maja 2021 15:18
czy któraś z Was, która ogarnia te włosingowe sprawy, byłaby chętna i miała czas pogadać ze mną na priv i pomoc z moimi włosami?
w jakich sklepach internetowych zamawiacie kosmetyki do włosów? Miałam taki jeden ulubiony, było dużo firm ale kompletnie nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał, więc już trudno zrobię zakupy gdzieś indziej, tamten pamiętam tylko że był mniej znany i miał dwuczłonową nazwę...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 czerwca 2021 17:01
Magdzior, mi się mega spodobało only-bio 😀 sporo rzeczy jest też w rossmanie
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 czerwca 2021 18:59
Magdzior, wizaż, lawendowa szafa
Magdzior, co prawda 3 członowa - Na Piękne Włosy 😉
Mam takie pytanie, otóż moje włosy naturalnie się kręcą... ale tylko jak pozwolę im naturalnie wyschnąć. Mam wtedy super loczki i ogólnie fajnie to wyglada, natomiast niestety z reguły myję głowę rano przed pracą i muszę je wysuszyć suszarką = pudel.

Jak suszyć włosy, żeby się nie puszyły ? Dyfuzor, jakaś szczotka specjalna, chłodny nawiew ?
Loki suszę dyfuzorem, nakładam odżywkę bez spłukiwania (czasami 3 - wcierka, odżywka i jedwab na końcówki), potem na mokre włosy żel mrożący - ugniatam loki, suszę, suszę wrzątkiem (myję codziennie, a mokre nażelowane włosy suszy się długo). Po wysuszeniu wgniatam w materiał, żeby pozbyć się zaschniętego żelu. Dzięki temu włosy się nie puszą i zachowują kształt nadany przez żel.
kolebka, u mnie klasyczny dyfuzor działał tak se, ale sitko (takie kuchenne, druciane) już dawało o wiele lepszy efekt. Wiem, że są też głębsze dyfuzory, takie silikonowe, ale nie testowałam.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
01 lipca 2021 18:46
Czy któraś z was wie jak będzie zachowywać się szamponetka nałożona na hennę (po np. 3 tyg) i na odwrót? Albo cassia? Chciałabym spróbować sobie z henną, ale mogę tyle czasu poświęcić tylko przez pół roku i obawiam się co może z tego wyjść 😅
Spam.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
Wszystkodowlosow.pl czy mają oryginalne produkty do włosów czy też nie? Kupiłam tanio krem do włosów Joico i coś mnie tknęło porównując ceny w internecie.
Usagi   Unikalne ciasteczko
04 lipca 2021 15:46
helcia, próbuj z henną 😀 Co do szamponetek to raczej kwestia osobnicza.
A cassia sama nie wpłynie na kolor.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
04 lipca 2021 17:35
Usagi, cały czas robię włosy szamponetkami i właśnie zastawiam się jak to się zachowa. Za jakieś dwa tygodnie spróbuję (Jak szamponetka się wypłuka trochę), może nie skończę z katastrofą na głowie 😅
Usagi   Unikalne ciasteczko
04 lipca 2021 21:08
helcia, niee, mi się wydaje to całkiem dobrym pomysłem. A czym planujesz farbować, czystą henną czy jakąś mieszanką?
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
04 lipca 2021 22:24
Usagi, Chyba czystą 🙂
Usagi   Unikalne ciasteczko
05 lipca 2021 07:23
helcia, super, daj znać jak wyjdzie 🙂
Dziewczyny farbujące henną i posiadające wannę/prysznic akrylowy - można? Czy poplamię na amen?
Gdyby ktoś miał podobne rozkminy to spieszę donieść, że wanna przeżyła 🙂
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 30 dni
Komentarz moderatora: Spam.
Dziewczyny, po ładnych paru latach dzisiaj wyszłam z diagnozą łysienia androgenowego.
Pod koniec 2019 roku miałam robione badania hormonalne w tym kierunku i wszystko wyszło w normie. Teraz dostałam leki do wcierania w skórę głowy - Alpicort E oraz Minovivax połączony z Xalatanem. Mam stosować to przez 3 miesiące i po tym czasie zrobić kontrolne badania krwi (tym razem w konkretnym dniu cyklu), przyjść na wizytę kontrolną i jeśli efekty nie będą zadowalające to mam dostać jakieś prochy doustnie.

Czy któraś z Was miała podobny problem i leczyła się tymi rzeczami? Czytam coś w internetach, że ten Minovivax to jak już zacznę stosować to nie mogę przestać, bo efekty od razu znikną i może być gorzej niż przed leczeniem...?

P.S. nie przechodziłam Covida, jestem zaszczepiona 2 dawkami Pfizera, nie jest to pocovidowe wypadanie włosów, bo trwa dużo dłużej niż pandemia jest na świecie obecna (aczkolwiek nie wiem jak szczepionka w tej kwestii).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2021 10:39
Mam pytanko do was, bo ja w temacie w sumie to zielona jak trawa na wiosnę jestem.
Jak zmniejszyć przetłuszczanie włosów? Od zawsze muszę myć głowę co drugi dzień. Poza przeciąganiem tego treminu kiedy się da, wiadomo brak kontatku z cywilizacją dnia nastepnego, to nie wiem co innego mogłabym zrobić. Jakieś suple? Szampony? Dają coś w ogóle takie specyfiki?
efeemeryda   no fate but what we make.
02 września 2021 13:48
Zembria
Suche szampony dają rade. Przez lata musiałam myc głowę codziennie, obecnie co drugi dzień to jest dla mnie luksus, który wypracowałam odpowiednia pielęgnacja.
Odkryciem dla mnie jest szampon w kostce ze starej mydlarni, zaczęłam go po prostu używać i okazało się, ze nagle można myc głowę co drugi dzień i to bez używania suchego szamponu. Efekt był mniej więcej po miesiącu.
Nie wiem czy Tobie tez pomoże ale warto próbować, grunt to żadnych slsow i ogólnie świadoma pielęgnacja.
Żeby nie było raz w tygodniu używam szamponu enzymatycznego (anwen mint it up).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2021 15:52
efeemeryda, no myślałam o tym, żeby się od biedy nimi ratować, ale zawsze mi się wydawało, że to za zdrowe dla włosów nie jest?
Edit. O suchych szamponach piszę.
zembria, "przeciąganie" mycia jest mniej zdrowe niż suchy szampon na pewno 😉
Ja od kiedy zmieniłam szampony na takie bardziej zgodne z tymi wszystkimi świadomymi pielęgnacjami i faktycznie myję skórę głowy oddzielnie, innym szamponem, to myję 2, maks 3 razy w tygodniu. Wcześniej myłam całą głowę szamponami typu Nivea, Elseve itp. i musiałam myć codziennie, maks co wytrzymywały w miarę wyglądając, i to i tak z suchym szamponem, to mycie rano i kolejne dzień później wieczorem. (Normalnie myję wieczorem w 90%, bo rano w życiu bym ich nie dosuszyła, zwłaszcza idąc na 6 do pracy 😉 )
Aktualnie najlepiej sprawdza mi się szampon Murky z Hairy Tale Cosmetics, kosztował dużo, ale zamówiłam na spółkę ze znajomą, myłam na zmianę z innym szamponem i łącznie pół litra szamponów zużyłam w rok, a wcześniej pół litrowa flaszka to był maks miesiąc 😉 no i na przetłuszczanie koniecznie jakiś peeling raz na jakiś czas, są też wcierki/toniki normalizujące, zdaniem znajomej działają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2021 16:40
maiiaF, o, no to mnoe zdziwiłaś! Zawsze byłam przekonana, że to jest właśnie to najzdrowsze rozwiązanie.
zembria, zalegający łój to szybka droga do stanu zapalnego, takie przeciąganie może spowodować, że włosy się będą przetłuszczać jeszcze bardziej i jeszcze szybciej... Z dwojga złego raz na jakiś czas lepiej użyć suchego szamponu, pod warunkiem że dokładnie go wyczeszesz po użyciu i potem przy kolejnym myciu użyjesz peelingu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2021 18:21
No w sumie racja.
Ale zaczynacie mówić w suahili trochę. Ja uzywam jedynie szamponu i odżywki i jakieś dodatkowe preparaty są mi kompletnie obce 😅
zembria, peeling to sobie możesz zrobić nawet z fusów po kawie, tylko nie za dużo. Rozmieszać z szamponem i delikatnie umyć skórę głowy, nie trzeć za bardzo, żeby mechanicznie skóry nie uszkodzić. Z enzymatycznych fajny jest cerkogel 30, dostaniesz stacjonarnie w aptece i ma spoko cenę. Co prawda on bardziej na łupież, ale przy przetłuszczaniu u mnie też się sprawdził.
Usagi   Unikalne ciasteczko
03 września 2021 09:20
zembria, warto zbadać krew, hormony i sprawdzić czy wszystko jest ok.

Może być tak, ze używasz za mocnych szamponów i przesuszasz skórę głowy, która potem 'w obronie' produkuje większą ilość sebum. Nieodpowiednia odżywka też przyczynia się do efektu przyklapniętych, strączkujacych się włosów.

Na suche szampony trzeba uważać i nie nadużywać, bo efekt może być odwrotny do zamierzonego.
zembria, na poczatku to moze byc przytlaczajace, ale zerknij sobie na grupe Wlosing na facebooku.
Ani przetrzymywanie wlosow na sile do kolejnego mycia, ani suchy szampon to nie sa dobre rozwiazania. Najlepiej mycie lagodnym szaponem/odzywka skory glowy i obserwacja co jej pasuje a co nie.
Wymaga to niestety czasu, metody prob i bledow i mocnego doedukowania sie w zakresie pielegnacji wlosow. Osobiscie uwazalam to za absolutnie nie potrzebne, ale po czasie jednak sie ciesze, ze sie zabralam za wlosy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się